1’ 257. Donderdag, 15 September. 1S64. Buitenhui». eten. KENNISGEVING. 7W 7< 7s Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendeicegD. n°. 60. KENNISGEVING. OUDSCHE COURANT hevig gevecht plaats ge- net Wilhelmina erkhoff jd. 23 j. be GRAVE, W l. B. /s 96% ^16 64“/18 <s H. H. Lit, geb. irnelis Gerardus 1 bij F. OUDA, met eente-accijns, itens tien kan /16 /s 864. Bartha Ho- G. PRINCE en D. W. WESTERBAAN. GOUDA, den 13n September 1864. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER TORTUIJN. 183% VER a 46*/io -er 2de soort n 5 7 Vs cents> per kan idere sterkte Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is 2,franco p. post ƒ2,25. De inzending der Advertentién kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. gste STS. sAs 1864. J. M. Brouwqr. nelia, ouders P, •a W. de Bruin, ouders C. Ver- t en J. W. van lofman en S. S. P. A. Kroeders. Zorg. teboom, 80 j. 7 w. W. de rts, 10 m. S. A. Boot en E. September. Gebleven koers. 60’7u 72”/16 98%, Burgemeester. en Wethouders van GOUDA, Gezien Art. 54 der wet van den 29“ Junij 1851, Staats* blad N» 85. Brengen ter kennis van de Ingezetenen, dat de Raad dier gemeente heeft twee vaste Comraissien belast met de voorbe reiding van hetgeen waarover hij heeft te besluiten. Dat tot leden van de eerste dier Commissien, belast met het ontwerpen van, en het herzien der plaatselijke verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd, onder het voorzit terschap des Burgemeesters zijn benoemd de Heeren Mr. J. L. A. de GRAVE, W. J. FORTUIJN DROOGLEEVER, J. REUTTINGER en Mr. P. P. P. KIST; en tot leden der tweede Commissie, wier werkkring is, het bijstaan van Burgemeester en Wethouders in het toezien op het beheer en het onderhoud van, en de zorg voor alle plaat selijke werken en eigendommen der gemeente, behalve Burge meester en Wethouders, van welke de eerste is voorzitter, de Heeren De BURGEMEESTER van GOUDA brengt bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat door den Heer Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, op den 6” Septem ber 1864 is executoir verklaard: het kohier van het patent- regt over het dienstjaar 1864/65, 1' Kwartaal. Dat voorme’d Kohier ter invordering is gesteld in handen van den Heer Ontvanger; dat ieder daarop voorkomende ver- pligt is, zijnen aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen en dat heden ingaat, de termijn van DRIE MAAN DEN, binnen welke de reclames behooren te worden ingediend. GOUDA, den 12“ September 1864. De Burgemeester voornoemd, de GRAVE, Wetli. I. B. De prijs der Advertentién van één tot regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. 44% ,„.43% A 1 26% SKMAN. gevecht gehad met de zuidelijken op den weg naar Macon, dat gelukkig voor de noordelijken eindigde. In de conventie te Chicago is de generaal Mac Clellan benoemd tot kandidaat voor het presidentschap en de heer Pend leton, van Ohio, kandidaat voor het vice-presidentschap. Op den Weldon spoorweg heeft een hevig gevecht plaats ge had zonder eeuig beslissend resultaat. Het fort Morgan heeft zich aau de noordelijken overgegeven. Men heeft plan opgevat om den spoorweg in Schotland, die niet verder gaat dan Inverness, zoowel noord- ais west- en oostwaarts voort te zetten tot aan de kust, ten einde de han delaars in wol en schapen, alsmede de visschers in staat te stellen hunne waar gemakkelijker naar Londen en tusschen ge legen plaatsen te verzenden. De uitvinder van een stelsel van communicatie tusschen de passagiers en den conducteur op een trein van den spoor weg schrijft aan de Times, dat het bestuur van de zuid weste lijke spoorweg-maatschappj de toepassing van dit stelsel in ernstige overweging heeft genomen en zelfs bezig is met het nemen van proeven, ten etude de veiligheid der passagiers op dien spoorweg te verzekeren. Voorts dient herinnerd te wor den, dat het bestuur derzelfde spoorweg-m.iatsehappij he f. bevolen om een groot glazen vak in alle afdeelingen tusschen de r j- tuigen te brengen, zoodat het gevaar van een moord als onlangs plaats had op den noord-loudenschen spoorweg, daardoor reeds van zelf v- rminderd wordt. Uit New-York wordt gemeld dat weder twee kruisers van de zindelijke staten uit de geblokkeerde haven van Wil mington in zee waren gekomen en reeds 33 koopvaardijschepen onder de bondsvlag hadden vernield. Ook zette de kaper Tala- hassee het vernielingswerk voort, terwijl die alle tegen hem uittre- zonden oorlogschepen ontkwam. Den 23“ augustus had hij 25 onder de bondsvlag varende schepen vernieldbet waren deels kustvaarders, deels schepen die geladen uit Europa teruir- kwamen; hieronder bevonden zich verscheidene schepen, die kostbare ladingen in hadden. De vernieling van al die sche pen had plaats op de hoogte der kust van den staat Maine. De handelseheepvaart der Unie, en inzonderheid de kustvaait. werden door de vrees voor zeeschuimers schier gestremd. De uitgezonden kanonneerbooten hadden tot nog toe vruchteloos jagt op hen gemaakt, daar die kapers alleen op vernieling uit waren en den vijand afbreuk wilden doen, doch zich niet gelijk de Alabama aan een gevecht wilden wagen. 12 Sept. Berigten uit New-York van 3 dezer bevatten geene nadere bevestiging van de inneming van Atlanta. Men verzekert dat Hood zware verliezen heeft geleden in het ge vecht bij den spoorweg van Macon. Early rukt naar Winches ter op. De gezant van Mexico is te Washington aangekomen. Parijs, 12 Sept. Er is sprake van eene zeer hevige woor denwisseling, welke voor het vertrek der keizerin heeft plaats gehad tusschen haar en den keizer, ter zake van het italiaan- sche vraagstuk. Dit incident, dat onstaan is ter gelegenheid van een langdurig geheim onderhoud tusschen den keizer en prins Humbert, is niet zonder invloed gebleven op het over haast vertrek der keizerin. De Moniteur bevat het volgende artikel: de schaarsehte van katoen, die voor onze arbeidende bevolking zoo diukkend is geweest, is gelukkig bijna geëindigd. In de eerste drie maanden van dit jaar heeft het verbruik van katoen in Frank rijk 20,138,587 kilo’s bedragen, dat is een derde meer dan in hetzelfde tijdperk van het vorige jaar, en een derde minder dan in het eerste kwartaal van 1860, vóór het uitbarsten van den amerikaanschen oorlog, door onze fabrieken verbruikt is. De consumtie in Frankrijk van die grondstof nadert dus weder het bedrag van den tijd vóór de katoencrisis, en denke lijk zal zij het weldra te boven gaan. Onze industrie zal voor de opofferingen, welke de ameri- kaansche oorlog noodig maakte, vergoeding vinden in een ge lukkig uitwerksel; vóór 1861 namelijk kwam ruim 60 pet. van de katoen, die Frankrijk verbruikte, uit Amerika en-tham—-- Londen, ll Sept. De regering heeft geweigerd om in de aangelegenheid van hèt stoomschip Georgia (vroeger eigendom der zuidelijke staten van Amerika), dat in de nabijheid van Lissabon door het fregat Niagara, van de noordelijken, prijs is gemaakt, tusschen beiden te komen. De Times wijdt een artikel aan den financielen toestand van Italië. Geen budget ter wereld kan eerlijker zijn dan het italiaansche, zegt het blad, en de heer Fould, zoowel als de ministers van financiën in Rusland en Turkije, kunnen een voorbeeld nemen aan hun italiaanschen collega. Maar, voegt de Times er bij, het is niet genoeg te erkennen, dat men in een kranken toestand verkeert; men moei cok den moed en den wil hebben, om de bittere geneesmiddelen in te nemen. Het geneesmiddel nu, dat de Times aan Italië voorschrijft, is eene vermindering der staatsuitgaven door eene reductie van het leger en de vloot. Men berigt uit New-York van 3 sept.: Een noordelijk legercorps onder generaal Sherman heeft Atlanta bezet. Naar men verzekert heeft het grootste deel van zijn leger een hevig

Goudsche Courant | 1864 | | pagina 1