[fGELS TENTOON- oonde soort,) AZEM, dstellen, waarvan de esteld zijn, en OVER- dle nummers I Donderdag, 13 October. S°. 265, ISO.4. 4. 54. O2N. VDEN, Buitenland. I NTIE. Uitgave van A. BRINKMAN. Borlijn9 Oct. Uit Petersburg wordt gemeld, dat de keizer heeft bevolen, dat alle personen, gegijzeld voor eene schuld, welke niet van booger bediag is dan 100U zilveren roebels, op vrije voeten zullen worden gesteld en hunne schuld zal worden aangezuiverd. Dir geschiedt, naar men zegt, in navolging van hetgeen keizer Nikolaas deed bij gelegenheid van de plegtige verloving van zijn oudsten en opvolger, den tegenwoordige» keizer, en dit voor beeld volgt de keizer thans bij eene dergelijke herfgellJFe gebeurtenis, namelijk ter gelegenheid van de verlovkfg van zijn oudsten zoon met prinses Dagm^r, dc dochter van koning Christiaan van Denemarken. rren. fft ontvangen zoon RINKMAN. GOUDSCHE COURANT. ;er Roose nboom. i van Veldhoven, Busio 41 j. op, 27 j. tn 5/voor steen betaald Leeflang. 6. G .B. van 18 m. 6. T. tan, 6 m. ingezonden en wal geschikt is dig, daar hij Igemeen ver- soo hier als leren met ge- ng der tand- Worden vrij aan huis loelmatig be- imste plaatsen reeds in ge- Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is 2,franco p. post 2,25. De inzending der Advertentiën kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. GO UDA. NDEN en uitnemen der JJSTWER- Iven geplaatst ij verrigt al D E vereiscbt :t. 1864. annigje Zcatuer, ha Elisabeth van Lange TiendewegD. n°. 60. Oostenrijk betoont, aan hetwelk deze benoeming niet aangenaam kan zijn en dat Pruisen derhalve de hand schijnt te leenen om het isolement te bevorderen waarin men Oostenrijk wil brengen, die gissingen zijn moge, onbetwistbaar is het van den heer Benedetti eenige beteekenis heeft, er zelfs de voorbode in van de aftreding des Londen, 10 Oct. De Advertiser beijvert zich om aan te toonen, dat Italië en Oostenrijk zeer g vrienden konden worden, indien laatstgenoemde mogendheid het haar van geen nut zijnde Venet' ilde afstaan. Wanneer dit gebeurde, zoude Italiens afhankelijkheid van F’ankrijk ophouden en deze om standigheid alleen zoude aan Oostenrijk naar buiten zooveel veiligheid en sterkte verschaffen, dat zulks tegen Venetiens verlies ruimschoots koude opwegen. Pe Baltimore Daily Gazette van 20 Sept, deelt berigten mede omtrent de laatste bewegingen van de cavalerie der zui delijken tegen een gedeelte van de armee van den Potomac. Daarin leest men o. a. dat de zuidelijken door eene behendige ma noeuvre zich hebben meester gemaakt van een aanmerkelijk ~l veestapel, die volgens eene depeche aan de geassocieerde en wordt begroot op 2500 stuks hoornvee, doch vol- uen bij de armee aanwezigen correspondent der Washing- Chronicle wel uit 5000 stuks heeft bestaan, behalve nog een aantal paarden. Die coup werd zoo behendig uitgevoerd, dat generaal Kautz, die de zuidelijken onmiddellijk achterna zette, bij Hawkinsville terug moest trekken, doordien de vijand aldaar de brug afgebroken en verschansingen opgeworpen had. Generaal Stedman, die vervolgens met zijne cavalerie tegen de genoemde positie oprukte, werd teruggeslagen, waarvan nog twee brigades die ter zijner versterking kwamen opdagen, ins gelijks onverrigter zake moesten terugkeeren, doordien het bleek, dat de linie der zuidelijken veel uitgestrekter en veel sterker was dan die der noordelijken. Er zijn tijdingen uit New-York ontvangen. Dopende tot 1 dezer, die bepaaldelijk gunstig voor het noorden luiden. De generaal Grant, aldus wordt daarin gemeld, heeft de verdedi- gingslinien des vijands genomen, en twee corpsen van het noorden waren reeds naar Richmond, den zetel van de regering der confederatie, opgerukt. In dezen neteligen toestand is de geheele mannelijke bevolking van 16 tot 50 jaren in het zuiden onder de wapens geroepen. Volgens de berigten, die de Times uit Amerika mededeelt, zijn alle troepen, die den admiraal Farragut behulpzaam waren in zijne aanvallen op de forten voor Mobile, naar New-Orleans, van waar zij waren gekomen, later teruggekeerd, met uitzon dering van de bezetting, die hij op de forten Gaines en Morgan gelaten heeft. Men zal zich herinneren, dat het gerucht liep, dat bovengenoemde vlootvoogd van een aanval op Mobile zelve heeft afgezien. Het berigt van de Times m schijnt hiermede overeen te komen. Zooveel is althans zeker, dat men sedert de verovering van het fort Gaines niets meer vernomen heeft van operatien tegen Mobile. Volgens nader berigt had generaal Birney der Noordelijken zich den vorigen dag van eene belangrijke positie bij Newmar- ket-road meester gemaakt. Richmond wordt thans door de noordelijken ernstig bedreigdzij bevinden zich op slechts vijf mijlen afstands van de stad. Generaal Sheridan zet Early uog steeds achterna. In den toestand van Japan doen zich nieuwe verwikke lingen voor, door de waarschijnlijkheid van vijandelijkheden in de straat van Simonosaki, alwaar men verwacht dat het tot een aanval op de forten van den prins van Nagato zal komen. Parijs, 9 Oct. De benoeming van den heer Benedetti tot gezant bij het hof te Berlijn, heeft in diplomatieke kringen die pen indruk gemaakt, omdat men weet, dat hij een der grootste voorstanders is van de italiaansche eenheid. De keuze van dien diplomaat toont derhalve aan, dat er eene wending heeft plaats gehad in de politiek van de fransche regering ten opzigte van Italië, of althans het gerucht schijnt te bevestigen, dat men invloed in Oostenrijk wil uitoefenen om het te doen besluiten in orderhandeling te treden over den afstand van Venetie. Daarbij doet men nitkomen, dat Pruisen door de benoeming van den heer Benedetti goed te keuren blijken geeft, dat het er zich weinig om bekommert of het zich welwillend jegens De prijs der Advertentien van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor i eiken regel daarboven 10 Cent. I Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. Wat ook van dat de keuze Sommigen -ien heeren Drouin de Lhuys, van wien de heer Benedetti de meest verklaarde politieke tegenstander is. De heer Drouin de Lhuys heeft eergisteren een langdurig onderhoud gehad met den heer Nigra en heden met den pau- selijken nuntius. Er is ook sprake van eene tweede depeche vau den minister van buitenl. zaken aan den graaf de Sartiges en aan den baron de Malaret. In die depeche wordt de pau selijke regering onderrigt, dat Frankrijk streng de hand zal houden aan d° uitvoering der overeenkomst van 15 Sept. Te Turyu is de geldverlegenheid zoo groot dat men er ernstig op bedacht is om het leger met l?')00 man te ver minderen. waaronder vooral het gehee.^ napelsche contingent, op hetwelk men weinig kan rekenen en dat in geval van een oorlog slechts geringe diensten zou bewijzen. Het vraagstuk der opheffing van de octrooijen komt we der op het tapijt. Men zegt, dat de keizer gunstig gestemd is voor de afschaffing, behalve voor Parijs en de groote steden. 10 Oct. De heer de Limayrac bestrijdt in den Consti- tutionel de uiterste partijen die in de conventie den val van het wereldlijk gezag des pausen zien, door het verlaten van Rome. De conventie zal naar de letter en den geest uitgevoerd worden. Wanneer’ de ultra italiaansche en de clericale pers anders denken, dan doen beiden een groot onregt, de eene aan den koning van Italië, de ander aan den paus. Weenon, 7 Oct. De vredesconferentien werd-:, tor be spoediging der beslechting sedert een paar dagen door twee nieuwe leden bijgewoond. Deze zijn de heer von Balan, her waarts gezonden door de pruisische regering, en de heer von Brenner, die op last onzer regering de beraadslagingen bijwoont. Men hoopt, dat beide heeren een gunstige» invloed op den loop der conferentien zullen uitoefenen, want bf.tb n toestand van Denemarken van zeer na bekend, -j *e Kopenhagen langen tijd hebben gewoond. In welonderrigte kringen wordt verzekerd Jat de confe rentien te Praag tot het sluiten van een handelsverdrag tus- scuen Oostenrijk en het tolve-bond, onder deelneming der gevolmagtigden van Beijeren en S iksen, binnen kort, zuilen worden voortgezet. De Allg. Ztg. meent uit eene goede bron te weten, dat het voornemen om de domeinen te vervreemden een beslissende phi.se is ingetreden. Eene maatschappij op aandeelen met Lan- grann Dumanteau aan het hoofd en in het bez;t van belang rijke privilegiën, zou tegen dadelijke betaling van eene som, gebaseerd op de tegenwoordige opbrengst der domeinen, eigenaar var. d’’e goederen worden en ze bij kle'ne percee’en aan derden verKoopen. Van het denkbeeld om van staatswege groote per- ceelen te veilen, heeft men afgezien, omdat daardoor denkelijk èn de prijs der domeinen èn de grondeigendom in ’t algemeen gedrukt zou worden. 11 dec. Heden is de negende zitting der conferentie gehouden. Men verzekert dat de met ijver voortgezette onder- handelingen eenen gunstigen loop nemen.

Goudsche Courant | 1864 | | pagina 1