Buitenland. 1865. Donderdag, 4 Mei. 323. Jonker, 'irfsingel. Effecten. Uitgave van A. BRINKMAN. Lange Tiendeweg, D. n°. 60. 7« 7. 7« 7. de 46’/» 82V) 65s/isi 19’/» /l6 /16 /s De vrees die men revolutie in het de zuidelijken ontruimd Alle burgerlijke, militaire 100 millioen dollars wegens het zuiden als oorlogvoe- 647/s 65711 ste /16 /16 /16 U oogste koers. 61% 727a 65% 697b WUDSCHE COURANT 716 Vb zijn geweest, want volgens de berigten van hedeu heerschte in De tijding '3 gevan- :n" bijna 716 /s /s /b 7b Vtc Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. Jn de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is/ 2,franco p. postƒ2,25. De inzending der Advertentien kan geschieden tot des morgens ten 1] ure. 46716 95% 84% 189 617. 30% De prijs der Advertentiën van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. 1 82% 88% 92% 84% 189 61716 31 «GEN l-WATHl ve Kruiken, 1865. zoo menigvuldig, ibben de beroemd. ANTI-RHU. TTEN weder u»t- ezen aau vele rhu- ij tijds de voorzorg gevoelige plaatsen et deze Watten te die nog verzuimde judig als goedkoop a, om zich van zijne rlost te zien, orden a op hare heilzame Geen ander middel, geworden is, is zoo mden die er jaarlijks en het groot aantal hriften van herstelde de beste bewijzen, i, dat men de echte ze alléén te koopea en zich te o vertin- zijn in een blaaw ns de gebruiksaa» der circa 200 De d en onderteekeni lothouder. ETVELT Az., nevens de Waag, verkrijgbaar hee pakje bij Gouda. II Zeve nlkuizen. Woerden. Schoonhoven. Alphtn. Boskoop. lam, Weste wagensti Oostpoort. jpóts in ons Rijk. rijdag 28 April. Gebleve koers. 61% 72% Londen, 29 April. Onder de meest belangrijke berigten die de China aanbrengt, behoort, dat Mobile door de noorde lijken is bemagtigd. De berigten melden voorts, dat de moordenaar van den heer Seward gevat is, doch die van Lincoln schijnt nog niet in banden der justitie te zijn. De vrees die men hier gevoelde, dat de dood van Lincoln eene revolutie in het noorden zou ten gevolge hebben, blijkt gelukkig voorbarig te zijn geweest, want volgens de berigten van heden heerschte in al de noordelijke staten de meest vol maakte orde. Het stoffelijk overschot van Lincoln is den 19 dezer naar Illinois overgebragt, om aldaar ter aarde te worden besteld. Het zal door alle voorname steden op dat traject met staatsie getransporteerd worden. Alle buigerlijke, militaire en maritieme officieren zijn door de regering gelast voor 6 maanden den rouw aan te nemen. Een niet onbelangrijk berigt is dat generaal Grant, twee dagen na den moord van Lincoln, te Washington arriveerde en eene conferentie met den nieuwen president Johnson en de ministers hield, en dat onmiddelijk daarna de regter Campbell (der zuidelijken) en de gewezen mayor van Richmond werden gearresteerd. Men leidt hieruit af dat beide personen in het complot der moordenaars betrokken waren. De aanhangers van het zuiden alhier blijven volstandig ont kennen dat de moord het werk van het zuiden is en beweren dat d° zuidelijken geen middelen zullen sparen om den moor denaar in handen der politie te leveren. Evenwel is het dan toch vrij zonderling, dat de dramatische u:troep van den moor denaar Z/Sic semper tyrannis” het motto is van het wapen van Virginie en de zwaaijende dolk het wapen dat op alle banieren van dien staat prijkt. Naar men zegt, is in een der laatstgehouden kabinets raden besloten tot intrekking van de erkenning der zuidelijken als oorlogvoerende partij. Hier ontvangen berigten uit Mexico zeggen, dat op on derscheiden punten van dat land onlusten waren uitgebarsten, ten gevolge van de inpopulariteit der oostenrijksche troepen. Te Puebla had het gemeen hen met steenen geworpen, waarop de eerstgenoemden hunne geweren losten en vijf Mexicanen doodschoten en vele kwetsten. Ook de belgische soldaten waren niet bemind, doch geheel anders was het met de fransche krijgs lieden, die den tact hadden om zich te onthouden van al wat den Mexicanen konde aaustootelijk wezen of hunne eigenliefde kwetsen. 30 April. Volgens berigten uit New-York van 19 april zal het stoffelijk overschot van president Lincoln in Illinois [worden begraven, en onderweg in alle hoofdsteden, welke de trein aandoet, ten toon worden gesteld. Te Baltimore, Rich mond en Washington hebben arrestatien plaats gehad. De berigten melden voorts, dat de moordenaar van den heer Seward gevat is, doch die van Lincoln schijnt nog niet in handen der justitie te zijn. Er is eene belooning van 30,000 dollars op zijne arrestatie gesteld. Men meent, dat hij zich met vele medepligtigen in Saint Mary County verborgen houdt. Onderscheidene personen zijn als verdacht van kennis van de zaak te hebben, in hechtenis genomen, zelfs te Baltimore en op fort Monroe, waar een der arrestanten verklaard heeft dat hij *el in een komplot was geweest om den president op te ligten, maar niet om hem te vermoorden. Te New-York scheen men ie vreezen dat hij naar het een of ander corps van het zuide- 'ijk leger zou trachten te ontvlugten, omdat hij alleen daar ’oor het oogenblik eene veilige schuilplaats zou vinden. Dc Maatregelen, door de regering en de politie-autoriteiten geno den, zijn echter zoo streng, dat eene ontvlvgting voor hem w jveer 100,000 gewapende manschap- I fen zitten hem in alle rigtingen achterna. gevoelde, dat de dood van Lincoln eene 507/16 19% 59% 65V16 05% I uv -- 25% -■tyna onmogelijk is. Onge1 L BRINKMAN? noorden zou ten gevolge hebben, blijkt gelukkig voorbarig te al de noordelijke staten de meest volmaakte orde. 1' dat Camby het spaansche fort genomen heeft met 563 genen en 30 kanonnen, alsmede cte forten van Blakeley tegei over Mobile met 2400 gevangenen en 20 kanonnen, is l' ongemerkt voorbijgegaan, evenals die, dat den 12 Mobile door j- en j0Qr je noor(ie|ijken bezet was. en maritieme officieren zijn door de regering gelast 6 ma nden den rouw aan te neme In Astor House hebben de aanzienliikste Engelschen te New-Ycrk onder hun consul eene meeting gehouden en resolution aangenomen, waarin zij van hunne sympathie voor het leed der natie en van den afschuw door de moordaanslagen bij hen verwekt, deden blijken. De overheden van onderscheidene britsche ge westen in Noord-Amerika hebben gelijke betuigingen aan de regering doen toekomen. Parijs, 1 Mei. De reis des keizers in Algerie zal waar schijnlijk 35 dagen duren. Men blijft hier gelooven, dat Lincolns dood ernstige verwik kelingen, vooral tusschen de vereenigde staten en Engeland ten gevolge kan hebben. Men herinnert, dat de tegenwoordige president der unie vroeger geenzins de meening verholen heeft, dat Engeland en Frankrijk genoodzaakt moeten worden tot betaling van eene vergoeding van het nadeel, door de erkenning van renden aan den handel van het noorden berokkend. Hoewel alles in Spanje nog rustig is, blijft men hier toch vrij ongerust over den toestand vau dit land Men meent dat de minderheid voornemens is, zich van deelname aan de zit tingen van de wetgevende vergaderiageu te onthouden, in geval de meerderheid het gedrag der regering tijdens het straat rumoer mogt goedkeuren. De werklieden der hoedenfabrieken, die nu reeds sedert twee maanden den arbeid gestaakt hebben, blijven nog altijd in hunnen eisch om hooger loon volharden. Men begint zich over de gevolgen, die deze zaak na zich kan slepen eenigermatc ongerust te maken. In de zitting van het wetgevend ligchaam heeft de heer Rouher, naar aanleiding eener mededeeling der regering, eene rede gehouden, waarin hij zeide dat de schandelijke misdaa l waardoor eene natie, die Frankrijks bondgenoot en vriend in den rouw wordt gedompeld, bij de beschaafde wereld et gevoel van verontwaardiging en afgrijzen heeft te weeg gebrau Hij bragt hierbij hulde aan de energie, de standvastig! 1, verzoenende gezindheid en de edelmoedigheid van Line ht wijl hij hoopte dat het werk der bevrediging, door Lm >.n aangevangen, door den wil des volks zal voltooid worden. Nadat de heer Rouher de daarop betrekking hebbende depeche van den heer Drouyn de Lhuys had medegedeeld, heeft de heer Schneider verklaard zich aan te sluiten bij de gevoelens van het gouvernement. De vergadering, daarop acte nemende van de mededeeling der regering, heeft besloten dat een extract uit het proces-verbaal dezer zitting aan den gezant der vereenigde staten zal worden gezonden. Bij den senaat is eene gelijklui dende mededeeling ingekomen. De keizerin is gedurende de afwezigheid des keizers re gentes. Van het keizerl’jk decreet is schriftclijk aan den senaat kennis gegeven. De magt der regentes is echter zeer beperkt. Z/Onze bedoeling”, zegt de keizer in zijn decreet, zzis echter niet dat de keizerin-regentes door hare onderteekening magtiging kan verleenen tot eenig senatus-consult of tot eenige wet, die met op het oogenblik voor den senaat, het wetgevend ligchaam en den staatsraad aanhangig is.” Men zegt dat de keizer zijne gemalin in bet eerst niet tot regentes wilde benoemen, daar hij geen regentschap noodig achtte, omdat hij zijne staten niet verliet. Hij heeft echter eindelijk aan den wensch der ministers toegegeven. Heden hebben, na de mis, dc aartsbisschop van Albi en de bisschoppen van Chalons, Valence en Perpignan in handen der keizerin den eed afgelegd.

Goudsche Courant | 1865 | | pagina 1