1,1 325. Donderdag, 11 Mel. öuitenlanti. ecten. g 5 Mei. Foogste koers. 1865. KENNISGEVING. Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendeicegD. n°. 60. AFKONDIG1N G. den 29“ Junij 1851 (Staats- verloop i 39% *2% 1KMAN. 92% 94% 189% 61% 95”/» 144% Gebleven koers. I. Verbeek. a.* Zieleman. A- van Leeuwen. onuenr. »5% 145 19% 49s/ig 18% 61% 67»% 67”/„ 79% 65% ■9%6 ■8% il% >7% :8 »2% 14% )O il%6 11% '9% >5% '0%6 OUDSCHE COURANT. zich verpligt schuwen tegen gheid van den opdat zij zich irstellingen, als Donderdag 27 fs wachtte op was. Tevens .of toe te bren- OS, die op de oogenblikken t sterfhuis was. NDEN. 1 1865. - Hendrik, ouders pier en M. Walter, ld, 25 j. echtgen. aren, 16 d. - G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Gouda, gezien artikel 182 der Wet van “n" T blad n°. 85). Brengen ter kennis van de Ingezetenen, dat het uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der Gemeente in 1864, ter Plaatselijke Secretarie in druk verkrijgbaar is tegen betaling van dertig Centen. Gouda, den 1“ Mei 1865. Bubgemessteb en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. De prijs der Advertentiea van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worde o berekend naar plaatsruimte. 65. de Jager, geb. de :r Wagt, geb. van lan, geb. Ponw, d. j. J. Verhoef, D. Rietveld, ruim un 38 j. en J. E. Jaeobus. ouders C J. Vonk en H. j’ Heij. Johannes ansen, 71 j. 2. I, echtgen. van H. luisman, 65 j. S w. 4. W.' H. - 5. 1. van Vlas-. hij den 16“ april de Mississippi gepasseerd, een troep kavallerie van 2t)0 man. Het ton schijnt te vrcezen, dat hij door de schorsing der vijandelijkheden tusschen Sherman en Johnston, 1 l om met de aan de bankiers te Rich mond ontroofde 13 millioen dollars n..ar Mexico of Europa te ontvlugten. Volgens een telegrafisch berigt hebben de zuidelijken bij de ontruiming van Montgomery, 94,000 balen katoen vernield. Parijs, 8 Mei. De Conesp. Havas blijft geiooven, dat de sleeswijk-holsteinsche kwestie bijgelegd zal worden op de wijze vroeger door dat blad aangeduid. De erfprins van Augusten- burg zou door Pruisen en Costenrijk erkend worden als hertog van Sleeswijk-HolsteinPruisen zou Lauenburg bekomen be nevens het regt om garnizoen te leggen in de steden Kiel en Rendsburg, terwijl aan Oostenrijk eene geldelijke schadeloos stelling zou worden verzekerd. Bij het wetgevend ligchaam is ingediend een ontwerp van wet tot aanleg van buitengewone openbare werken, waarvoor eene som van 360 millioen wordt gevorderd. Deze uitgave zal, te beginnen met 1866, verdeeld zijn over zes jaren, elk jaar 60 millioen, die gevonden zullen worden uit het overschot der ontvangsten op het gewone budget en uit den verkoop der bosschen van den staat, welke verkoop men berekend dat 100 millioen zal opbrengen. Het is zonderling te zien hoe de taal der clencale bladen sedert eenigen tijd gewijzigd is ten opzigte van den heer Ve- gezzi en de zending waarmede deze bij den paus is belast. Deze wijziging kan slechts een gevolg zijn van een mot d’ordre, uit het vaticaan ontvangen, omdat men daar gaarne zou zien, dat de onderhandelingen tot een goed einde kwamen. Intus. schen blijft men aan de mogelijkheid daarvan twijfelen misschien slaagt h’j er in om eenige ondergeschikte puuten te regelen tot bevrediging van beide partijen. De zending van generaal Ctaldini naar Madrid zal door Londen, 8 Mei. Volgens mededeelingen uit New-York, dd. 27 jl-, is Booth, de moordenaar van den president Lincoln, in Manland doodgeschoten, op het oogenblik dat hij aar zijne vervolgers poogde te ontsnappen. Harold, zijn medepligtige, is gevangen genomen. De generaal Sherman heeft een wapenstilstand gesloten met Johnston, ten einde over de voorwaardeu eener amnestie te onderhandelen. De regering echter heeft dien maatregel afgekeurd en bevolen, dat de vijandelijkheden moesten worden hervat. De generaal Grant is te Raleigh aangekomen na de vereischte bevelen te hebben gegeven tot opheffing van den wapenstilstand, heeft hij het bevel over de troepen aanvaard en de vijandelijk heden tegen Johnston hervat. De toestand van den minister Seward en van zijn zoon is verbeterd. Noch te Washington, noch te New-York schijnt men met zekerheid te weten waar Jefferson Davis zich bevindt. Volgens losse geruchten was onder geleide van gouvernement te Washingti J-‘ -1-1 in staat zal zijn gesteld Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondrgs. Ju de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. 3e prijs per drie maanden is/2,frarco p. postf 2,25 De inzending der Advertentien kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda ont vangen hebbende een besluit van den Heer Commissaris des Koniugs in de provincie Zuid-Holland, houdende eenige bepa lingen ten aanzien der beschrijving voor het Patentregt over 1865 (dat is van den 1“ Mei 1865 tot den 30“ April 1866), brengen ter kennis van de Ingezetenen 1°. Dat op den 1“ Mei aanstaande een aanvang zal worden ge maakt met de beschrijving der patentpligtigen [Tabel 14, n°. 37 tot 40], zijnde de slijters, tappers, koffijhuis,- kroeghouders enz., en met het rondbrengen aan de huizen van de declaratoiren, die na verloop van drie dagen van wege den ontvanger der di recte belastingen, weder zullen worden afgehaald, waarbij ge melde patentpligtigen worden herinnerd aan de bepalingen van Art. 2 der wet van den 24“ April 1843 (Staatsblad n°. 16), dat zij hun beroep niet mogen uitoefenen, dan nadat zij de helft van hunnen aanslag over het dienstjaar 1865 hebben voldaan, en nadat het verschuldigde over het voorgaande jaar, ten volle zal zijn aangezuiverd, waarvan zal moeten blijken, alvorens de patent-acten aan hen zullen kunnen worden afgeg-ven. Dat zoo spoedig mogelijk hunne aanslagbiljetten zullen] worden be zorgd, de patent-acten in gereedheid gebragt en het tijdstip bekend gemaakt, waarop die zullen worden uitgereikt. 2°. Dat met de beschrijving van de gewone patentpligtigen over den jare 1865. begonnen zal worden den 8“ Mei aan staande, en dat de verklaringen aan de huizen der Ingezetenen zullen rondgebragt wordenterwijl de weder inzameling dier verklaringen op den achtsten dag, nadat zij zijn uitgegeven, behoort plaats te hebben, op welke verklaring die kooplieden of winkeliers, welke buskruid willen verkoopen of vuurwerken maken, zulks zullen moeten vermelden, ten einde dit op hun patent uitgedrukt worde, hun hierbij herinnerende aan Art. 21 der Wet van den 26“ Januari’ 1815 (Staatsblad n°. 7), lui dende „Kooplieden of winkeliers in stedenplaatsen of ten „platten lande, welke buskruid willen verkoopen of vut -werken „maken, zullen deze nering niet vermogen te doen, noch dit „beroep uitoefenen, zonder dat zulks in hun patent worde uit- „gedrukt, op de boete van 500,enz. Ook zullen diegenen, welke hutne goederen of waren tevens op de wijze der kramers verkoopen, gehouden zijn op hunne verklaringen daarvan mel ding te maken, en zich deswege aan te geven, onverschillig of dit alleen in de gemeente hunner woning dan elders plaats heeft. 3°. Dat de registers der patentpligtigen zullen worden ge sloten den 31“ Mei aanstaande; wordende wijders de belang hebbenden verwezen naar de bepalingen van artt. 18 en 37 der wet van den 21“ Mei 1819 (Staatsblad n°. 34), handelende zoo van de verpligting van hen, welke bij de algemeene be schrijving zijn overgeslagen, als van de boeten tegen het verzuim van en gebreken ia de aangifte zelve te verbeuren. 4'-. Dat de eigenaars, vaste huurders of andere vaste ge bruikers van binnen-vaartuigen, zich ter bekoming van PATENT, zullen moeten aangeven op het Raadhuis dezer Gemeente, ten bureele van HH. Zetters, medebrengende hunnen meetbrief en hun patent van het vorig jaar, en zulks van den 2“ tot den 14“ Mei 1865 (de zon- en feestdagen uitgezonderd). 5P Dat de kramers, alhier niet gedomicilieerde ondernemers van m. makelijklieden en debitanten van loterijbriefjes, die be roepen niet vermogen uit te oefenen, alvorens het verschuldigde patentregt te hebben voldaanzij zullen zich tot het doen hunner aangifte, almede ten bureele van HH. Zetters moeten vervoegenwordende de kermis- en marktbezoekende patent pligtigen herinnerd, dat de Marktmeester hen niet vermag toe te laten, hetzij met of zonder loodsen, tenten, kramen of stallen, wanneer zij niet van patent-acten voorzien zijn. Gouda, den 28“ April 1865. Burgemeester en Wethouders venrnoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN.

Goudsche Courant | 1865 | | pagina 1