1S65. Zondag, 2 Jiilij. 340. öuitenhnïr. 2,146,700 31,393 ïffecten. Overzigt. Uitgave van A. BRINKMAN. - i I 73>%, I 2378 Schieland brengen st. Jans-dag, 96>/2 99 85>/4 teiegn 95% 641/8 48% 471716 iRINKMAN. Zuid-Holland, uit schutverlaatje in Gemeente Broek, genoemd schut- >5 en eindigende eenscbap tusschen den onderhouden genomen bij de ipvorderbaar vijf Ide Branches te ■ijs of Marseille, vertoon bij van het )nigd, DEN, DUBLIN, ’espondenten der nte. 95”/i6 87% 194 80%6 30% 67 74’/s 73!/4 23»/8 fébat ovt Nu h< ikgraaj, i GENNEP. Geblevea koers. 627, Lange TiendeicegD. n°. 60. 64>/4 697, jsdag 27 Junij. Hoogste koers. 62%, 72’/, 96% 1467, OUDSCHE COURANT. 40%6 987, 60716 Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags, ju de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is/2,franco p. postƒ2,25. De inzending der Advertentién kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. 40%s London, 28 Junij. De new-yorksche correspondent van de Morning Herald zegt, dat Davis steeds streng blijft opge sloten in het fort Monroe. Voor de buitenwereld is hij afge storven zelfs de correspondenten der dagbladen hebben geen verlof meer hem te gaan zien, ’t geen een gevolg is van de opgedischte verhalen aangaande de wijze, waarop hij geboeid werd. Er bestaan redenen te gelooven dat den gevangene geen overlast meer is aangedaannogtans zeg* die correspondent, dat hij strenger straf ondergaat, dan de man met het ijzeren masker onderging, terwijl hij vreest dat Davis in elk geval zal gehangen worden. Indien men hem niet kan overtuigen van medepligtigheid aan den moord op president Lincoln gepleegd, dan zal men hem w’egens het groote aantal, die door zijn toe doen het leven verloren, toch des doods schuldig achten. Het huis der lords heeft de onlangs door het huis der gemeenten aangenomen wet, strekkende tot verandering van den door de r. katholieke parlements-leden af te leggen eed, met 84 tegen 63 stemmen verworpen. Aan den kant der bestrijders van deze voordragt waren graaf Derby, lord Harrowby en lord GOUDA, den 1 Julij. Het oostenrijksche ministerie bezwijkt zonder dat het met eenige zekerheid blijkt, wat de oorzaak is van dien val. De moeijelijk- beden met Hongarije schijnen daarin evenwel de grootste rol te spelen, want het is niet te doorzien, hoe op vreedzame wijze dat volk bewogen moet worden om af te zien van zijne over oude regten en toch is het voor Oostenrijk eene levenskwestie zich te verzekeren van de hulpmiddelen van een rijk land, dat slechts op ontwikkeling wacht. Doch wat Oostenrijk bovenal drukt is de gebrekkige gelde lijke administratie, altijd leenen om gedurige te korten te dekken verlamt de krachten van dien staat, rijk in hulpmiddelen. De constitutionele beginselen zijn in de eerste phase der ont wikkeling en men haarklooft maanden lang over bezuipigingen, die niet tot uitvoering komen. Burgerlijke en godsdienstige vrijheid zouden meer afdoen om de natuurlijke bronnen welvaart te doen vloeijen en dan Venetie opgevende en leger tiercerende zou overvloed de armoede vervangen. Die tijd zal komen, maar thans kibbelt men nog kleingees tig met Pruisen en rekt het leven door een gedurig beroep op het vertrouwen der vrije en handeldrijvende natiën. De onwil der parijsche koetsiers is overwonnen, het is eene waarschuwing tegen het monopolie, maar van meer beteekenis is de vernieuwde nederlaag door de regering geleden bij de van een lid ter vervanging Vau de Morny, den van hpt ”’2tgv»cuu iigchaam. In het departement de Dome bestond vroeger geen oppositie en nu bezwijkt ‘1 van bijna 2000 stemmen. Dit geeft veel te denkendeze kenteekenen van de gezindheid des volks kunnen niet verduisterd worden Frankrijk ontwaakt uit den doodsluimerdwang en willekeur moeten wijken voor een ruimer deel van staatkundige vrijheid of de onvermijdelijke gevolgen zijn te voorzien. De eerste Napoleon bezweek door zijne tirannij de tweede zal zoover niet gaan. In het vrije Engeland begint de verkiezingsstrijd, die in Eu ropa geen weerga heeft in hevigheid. De uitkomst is niet te berekenen, maar onze beste wenschen zijn voor de handhaving van het vredelievend ministerie, dat vrijzinnig den algemeenen bloei des handels bevordert en zoo vele blijken van wijze ma tiging heeft gegeven. Ook uit Amerika luiden de berigten voortdurend gunstig voor den vrede. De unie heeft te worstelen met tallooze bezwaren uit den nieuwen toestand geboren, doch zij zullen in kort tijds verloop overwonnen werden door de energie van het volk, dat alles veil had voor de handhaving zijner vrije instellingen. 67V8 747a verkiezing president 7% r- r de regerings-kandidnat met eene minderheid cfommnn Ttif crppft vpp! tp rlpnbpn rlp7P V De prijs der Advertentiën van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. St. Leonards de voornaamste sprekersdaarentegen werd zij door graaf Russell en graaf Grey met ijver verdedigd. Te Nottingham heeft maandag bij gelegenheid van de verkiezingen, eene geduchte vechtpartij plaats gegrepen tusschen voorstanders van een liberaal en die van een conservatief can- didaat verscheiden personen werden door steenworpen gekwetst, de stëllaadje van waar toespraken tot het volk zouden worden gehouden, werd in brand gestoken, van verscheiden huizen werden de glasruiten verbrijzeld, enz. Een 20tal der muite- makers zijn in verzekerde bewaring genomen. s De officiële mededeelingen van de sluiting der parlements- zitting op den 6D julij, heeft een zeer gunstigen invloed uit geoefend op de kandidaten voor het parlement, aangezien de verkiezingen thans spoediger zullen volgen, waardoor hun aan zienlijke uitgaven worden bespaard. De toebereidselen voor den verkiezingstrijd worden met verdubbelden ijver door de whigs en tories voortgezet. Aangaande de ongeregeldheden te Not tingham zijn velerlei geruchten in omloop. De eene partij werpt de schuld op de andere, doch het is meer dan waarschijnlijk dat zij aangestookt worden door sir Robert Clifton, den con servatieven candidaat te Nottingham. De liberalen in Zuid- Lancashire zullen den heer Gladstone als kandidaat aldaar voorstellen. Ook te Auraghmore, in Ierland, hebben eennige dagen ge leden, ernstige ongeregeldheden die echter niets gemeens hadden met de verkiezingen plaats gehad. De katholieke bevolking dier plaats had namelijk op een heuvel buiten de stad vreugdevuren ontstoken, ter gelegenheid van st. Jans-dag, toeu zij door de protestantsche partij werd overvallen. Dit gaf natuurlijk aanleiding tot een hevig gevecht, waarbij zeven per sonen door pistoolschoten gewond werden. De voornaamste belhamels zijn in hechtenis genomen. Volgens de thans gemaakte schikking zullen de fransche en engelsche vloten elkander den 17“ julij a. s. te Plymouth ontmoeten. Na een week aldaar te hebben doorgebragt, zal de fransche vloot de voornaamste havens van ons land bezoeken, terwijl de engelsche vloot de fransche havens zal bezoeken. Ofschoon er nog een achttal jaren zal moeten verloopen vóór de tunnel door den Mont Cenis gereed zal wezen, zal Italië toch weldra met Frankrijk door een spoorweg verbonden zijn. De heeren Brassey n. 1. hebben concessie aangevraagd en ver kregen om St. Michel en Susa door een spoorweg over den berg te verbinden. Men berekent dat een kapitaal van 320,000 of 6270 per mijl zal benoodigd zijn, terwijl men zich vleit in de weinige jaren dat deze lijn slechts dienst zal doen, 1,080,000 netto te ontvangen. Welligt ook vleijen zich deze concessionarissen, dat men van het kostbare plan om den berg door te boren zal afzien, waarvoor niet miuder dan 5,100,000 of 128,500 per mijl gevorderd wordt. De jongste berigten uit Bombay luiden, voor zooveel de financiën aangaat, treurig. Men beweerde zelfs dat de bank de betalingen in specie had gestaakt. De Times slaat evenwel geen geloof aan dit gerucht, omdat in een telegram van den 19dea werd gemeld, dat de bank in eenige financiële moeijelijkheden door het gouvernement geholpen was, waarna in de telegrimmen van den 20“ niet meer van de zaak gesproken wordt. 29 Junij. De west-indische m<.il brengt ons heden morgen het berigt van eene nederlaag der fransche troepen nabij Tam pico. Volgens die berigten werd eene afdeeling fransche sol daten door de Jnaristen aangev.i.en en totaal verslagen. De troepen van Juarez bevonden zich op eenige mijlen afstands van Tampico en er heerschte dieu ten gevolge groote agitatie onder de bevolking dier plaats. De gunstige tafereelen, die de fransche Moniteur voortdurend ophangt nopens den toestand der keizerlijken, schijnen dus wel wat overdreven te zijn. De berigten die de west-indische mail overigens uit Zuid-Amerika o vei brengt, zijn van den gewonen aardoorlog en revolutie in bijna alle staten In de beide huizen heerscht, na een heftii administratieve knoeijerijen, eene doodsche kale

Goudsche Courant | 1865 | | pagina 1