Donderdag, 6 Julij. 1865. N° 341. SCHUTTERIJ. öuttcnlanb. Iffecten. BEKENDMAKING. i Uitgave van A. BRINKMAN. 5. 85 heeft de kamer van afge- 6 69»/» 481/» c- 75»/» I GOUDSCHE COURANT. lleerd bij G. F, e GOUDA, met Gemeente-accijns, minstens tien kan 96 87% ont- hrb- Gebleven koers. 62% 73»/s 96 87% 194% 60 30% 79% 64% 69% Lange TiendemegD. n°. 60. ENEVER a 4 62/10 lenever 2de soort er kan 575 cents, s/io per kan mindere sterkte Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden isy 2,franco p. post/2,25 De inzending der Advertentiën kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. lag 30 Junij. Hoogste koers. 623/4 73‘/8 97 475/i6 48716 18 68V2 7678 75^/16 2374 BRINKMAN. Holstein en Kiel l 84/ a 86/—. Derby 50/ ;oo ook vreemde; Aanvoer van 24 le tarwe, 320 qr. ver. /aren aangevoerd: n en 115 varkens. 65. z. D. M. Ultee, C. G. van Dam, van M. Wilhelmus. Smit, ruim 18 m.~ echtg. van Hendrica n. dijn, bijna 22 j. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente GOUDA brengen ter kennis van de Ingezetenen, dat, overeenkomstig Zijner Majesteits besluit van 28 Junij 1828, (Staatsblad n°. 42) de Commissie van onderzoek enz., omschreven in Art. 15 der Wet op de SCHUTTERIJEN van 11 April 1827, hare bij de Wet Bepaalde werkzaamheden heeft aangevangen, en roepen bij deze op, alle dit jaar voor de SCHUTTERIJ ingeschreven en geloot hebbende personen, om voor de voornoemde Commissie te compareren in het RAADHUIS dezer Gemeente, op Maandag den 10D Julij 1865, des morgens ten 10 ure, ten einde of voor de Schutterlijke dienst te worden gedesigneerd, of wel redenen van vrijstelling hebbende, daartoe de vereischte bewijsstukken in te leveren, opdat d;e zouden kunnen worden onderzocht en aan de wet getoetstterwijl alsdan tevens zal worden over genomen de schrifteiijke opgave van hen welke mogten verlangen van de bij de wet bepaalde nommerverwisseling gebruik te maken, bij welke opgave zal moeten zijn uitgedrukt de woon plaats, het jaar van geboorte en het getrokken nommer van dengene die de nommerverwisseling verlangtwordende de daarbij belanghebbenden nog verwittigd, dat de bewijsstukken voor degenen, die alhier gehuwd of weduwenaars zijn, aan hen, ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos zullen worden afgege ven, wanneer zij zich daartoe aanmelden op ZATURDAG den 8n Julij aanstaande, van des voormiddags 10 tot des namid dags 1 ure. Wordende eindelijk de belanghebbenden aangemaand, om niet te verzuimen ten bepaalden tijd voor de commissie van onderzoek te verschijnen, daar zij, welke niet mogten opkomen gehouden worden geene redenen tot vrijstelling te hebben, en voor zoo verre hun dienstpligtige nommers zijn ten deel ge vallen, bij de Schutterij zullen worden ingelijfd. Gouda, den 30n Junij 1865. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. Nog berigt men van daardezelfde minister heeft aangekon- digd, dat vermits Engeland het reglement tegen de schepen der unie niet geheel heeft ingetrokken, die schepen de britsche vlag niet salueren. Hij gaf den heer Bruce zijne tevredenheid te kennen, dat Engeland den opstand als geëindigd beschouwt, maar protesteerde tegen de vroegere erkenning der opstande lingen als oorlogvoerende partij, daar dit in strijd was met het volkenregt. De wetgeving van Virginia is tot eene bijzondere zitting bij eengeroepen. De verdedigingswerken van Washington worden gesloopt. en D. Schouten. id. W. A Kuijs. - 9. Jan Adam, ouders C. Onstenk, 'Z m. luuren. G. Koren Londen, 2 Julij. Uit Washington wordt onder dagteeke- ning van 16 junij gemeld, dat het gouvernement de beschul diging van hoog verraad, door de groote jury van Norfolk tegen generaal Lee uitgebragt, niet heeft aangenomen. Te New- York circuleerde nu eene lijst van inschrijving ten behoeve van Lee, waarop reeds voor 60,000 dollars geteekend was. Uit New-York berigt men van 23 junij: De heer Seward erkent niet dat een kruiser der zuidelijken eene andere vlag aanneemt; hij verklaart dat de regering het regt en ook het voornemen heeft, om die kruisers te nemen, onder welke vlag zij ook varen. De keizerlijke troepen in Mexico hebben de Juaristen totaal geslagen en Negrete, een generaal van de laatsten, is gevan gen genomen. Nog berigt Terwijl sommigen reeds waanden dat er van hier eene expeditie tegen Abyssinie zou moeten worden uitgezonden, heeft de onder-secretaris van buitenlandsche zaken thans ’.n het huis d-r gemeenten verklaard, dat het gouvernement daarop voor eerst nog geen plan heeft, omdat Abyssinie geene kuststreek heeft, tegen welke men zou kunnen ageren, zoodat de troepen een togt naar het binnenland zouden moeten doen, alwaar zulk eene onderneming wegens de plaatselijke gesteldheid alles be halve raadzaam is. De regering heeft bovendien redenen tot de hoop dat de engelsche gevangenen aldaar binnen kort op vrije voeten zullen worden gesteld. Uit de verdere mededee- lingen blijkt tevens, dat de britsche consul Cameron zelf wel eenige aanleiding tot zijne gevangenschap heeft gegeven, door dien hij zijne instruction was te buiten gegaan en zich gemengd had in aangelegenheden, waarmede hij zich niet had moeten bemoeijen. 3 Julij. In het lagerhuis is het gedrag van den lord- kanselier omtrent benoeming, ontslag en pensionering van amb tenaren ter sprake geweest. De heer Bowerie stelde de volgende motie voorwIIet huis is van oordeel dat den lord-kanselier niets ten laste tc leggen is, maar dat hetgeen heeft plaats gehad blijken geeft van gebrek aan orde en gemis aan voorzorgen, waardoor de hoofd-administratieu van den staat in discrediet, gebragt worden.” Lord Palmerston heeft den lord-kanselier verdedigd en verdaging verlangd, hetgeen met 177 tegen 163 stemmen verworpen is. De motie van Bowerie is aangenomen. 4 Julij. Het mailstoomschip Peruvian ia uit New-York aangekomen met berigten van 24 junij j. L des avonds. Het verkeer met de zuidelijke havens is geopend en de 25 pCt. der waarde van het katoen, westwaarts van den Mississippi ver scheept, vroeger door de regering geheven, behoeft niet meer te worden betaald. Het is aan agenten van Juarez gelukt om te S. Francesco eene leening te sluiten ten bedrage van 10 millioen dollars. Lord Granville heeft heden in het hoogerhuis medegedeeld, dat de lord-kanselier heden ochtend lord Palmerston verzocht heeft zijn ontslag bij de koningin in te dienen. De Premier heeft het aangenomen. De oorzaak dezer ontslag-aanvrage ligt in een verschil van meeniog met het huis der gemeenten. Parijo, 2 Julij. De heer Drouin de Lhuys heeft heden eene langdurige conferentie gehad met prins Metternich, waar gehandeld is over de ministeriele crisis in Oostenrijk, o\<-r de kwestie der Elve-hertogdomraen en over de onderhandelingen tusschen het koningrijk Italië en Rome. Omtrent dit laatste punt heeft de gezant verzekerd, dat Oostenrijk zich heeft houden van alle tusschenkomst, welke de hinderpalen zou ben vermeerderd, die de onderbandelingen hebben doen mis lukken. De minister van buitenl. zaken beeft later ook nog eene bijeenkomst gehad met den ridder Nigra, gezant van koning Victor Emanuel. Gelijk wel tc verwachten was vaardigden de wet, betreffende de te sluiten leening ten behoeve van de stad Parijs aangenomen en wel met 173 tegen 50 st. Ieder die met de zamenstelling der kamer bekend is, zal zeker met verwondering vernemen dat zich eene minderheid van 50 leden tegen deze wet heeft durven aankanten. Het feit, dat zich trouwens in de laatste dagen meer dan ecus herhaald heeft, zal de regering ongetwijfeld niet minder tot nadenken stemmen dan de nederlaag die zij bij de jongste verkiezingen geleden heeft. Aanstaanden vrijdag wordt Abd-el-Kader binneu deze hoofd stad verwacht, vergezeld van den turkschen intendant van Ih- mascus en een franschen en inlandschen tolk, de eerste van het consulaat te Jeruzalem, de laatste van het consulaat te Beyruth. De emir heeft al zijne vrouwen te Damascus achter gel.ren, hetgeen, volgens het valsch vernuft, van onze Parijzenaars, liet meest schitterende bewijs is dat de emir, dank zij de europesche beschaving, tot eene hoogere mate van inzigt is opgeklommen. Wat hij hier komt doen is nog altijd een diep De redevoering door den heer Dupin in houden, waarin hij de prostitutie van onze hj De prijs der Advertentien van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte.

Goudsche Courant | 1865 | | pagina 1