Donderdag, 20 Julij, 1865. N° 345. öuitenlanb. U. Jenever. Uitgave van A. BRINKMAN. KENNISGEVIN G. 186e. den, 3 m. naar Monterey weder bezet. Keizer Maximi- KJNKMAN. zes voor :erd bij G. F. GOUDA, met emeente-accijns, nnstens tien kan gevestigde 1PPIJ, rooie bijval, op plaatsen, t de Directie ‘ranco brieven strekking en ’cht. t zich minzaam NIEUWE en alles wat billijke prijzen. Kleiweg. Lange TiendewegD. n°. 60. stiging is door F des Konings, izaal van het van 11 tot 3 oor de Armen, door hem se- oofdsteden van it stand gebragt 11 MUSEUM, iten door Mo- V ereld-tentoon- en en Medailles ALEXANDER van dit tcereld- de hoogst ge- overtreft. egens zijn nel vlug en fraai Engelseh, en Len van af 17 ing, of in het spreken of te SIEVES a 46S/i0 never 2de soort kan 575 cents, 10 Per kan mindere sterkte Zij hadden Saltillo liaan had een opvoeding aan de r- beiden komen. Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is/2,franco p. post/2,25. De inzending der Advertentién kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. De BURGEMEESTER van GO CDA brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door den Heer Commis saris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, op den llde“ Julij 1865 zijn executoir verklaard het Kohier voor de belasting op het personeel voor het dienstjaar 1865/66, N°. 1 en het kohier van het Patentregt over bet dienstjaar 1365/66, N°. 1 (eerste gedeelte). Dat voormelde Kohieren ter invordering zijn gesteld in handen van den Heer Ontvanger, dat ieder daarop voorkomende ver- pligt is, zijnen aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen en dat heden ingaat, de termijn van DRIE MAANDEN, binnen welke de reclames behooren te worden ingediend. GOUDA, den 17“ Mij 1865. De BURGEMEESTER voornoetnd, van BERGEN IJZENDOORN. De prijs der Advertentiëu van één tot regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend plaatsruimte. O’Laughlin zijn veroordeeld Spangler tot zes jaren ge- Vernet en J. isch. ij na 3 w. *2 j. G0UDSCHE COURANT en J besluit uitgevaardigd, waarbij de godsdienstige de priesters wordt overgelaten en verklaard dat regering in godsdienstige onderwerpen niet zal tusschen 18 Julij. Berigten uit New-York van 8 dezer melden Payne, Harold, Atz-rott en mrs. Surrat zijn den 7“ dezer gehangen. Do regter had in de zaak van mrs. Surrat een bevel tot inhechtenisneming uitgevaardigd tegen den generaal Hancock, de president Johnson heeft de uitvoering daarvan belet. ite Times berekent dat de liberalen tot en met zaturdag 27 stemmen verloren, doch dat zij er 39 voor in piaais ge kregen en dus 12 stemmen gewonnen hadden. De Mornmg Herald stemt hierin niet overeen, maar begroot die aanwinst op slechts 9, door het verlies van 29 leden, tegenover eene verkiezing van 38 nieuwe. Parijs, 11> Julij. Volgens de hier ontvangen berigten uit Konstantincpel zal de heer Bulwer als gezant van Engeland aldaar aftreden. Men weet, dat hij een der grootste tegenstan ders was van de doorgraving der landengte van Suez. Zich in den laatsten tijd door zijn gouvernement niet meer onder steund ziende, heeft hij met zijn ontslag gedreigd, dat onmid- delijk werd aangenomen. .Men heeft te Pompeji den tempel van Juno ontdekt, waarin zich 300 geraamten bevonden van vrouwen en kinderen. Een der geraamten is waarschijnlijk dat der priesteres, althans te oordeeleu naar de kostbare kleinooden, waarmede zij bedekt wasaan den arm hing een gouden wierookvat, bevestigd door een keurig bewerkten ring van hetzelfde metaal. Dit vat heeft den vorm van die welke bij de ceremoniën der katholieke kerk gebruikt worden; het is buitengewoon fraai beuerkt en met keurige edelgesteenten versierd. Het beeld der godin is een der fraaiste voorwerpen, welke men in de door lava bedolven steden heeft gevondende oogen zijn van emailom den hals, armen en enkels heeft zij kleinooden en armbanden met edel gesteenten, van bevalligen vorm en buitengemeen fraai bewerkt de paauw, welke naast de godin staat, is bijna geheel met edel gesteenten oveidekt. De drievoet, welke voor het altaar stond, is geheel van gcud en even keurig bewerkt als het wier okvi.t der opperpriesteres. In den tempel bevinden zich nog bronzen, ijzeren, zilveren en gouden lampen, alle kunstig met wijnranken, bladen, bloemen en vruchten versierd. Rondom het altaar is het mozaïk plaveisel buitengemeen fraai en goed bewaard, het plaveisel van het overige van den tempel wordt gevormd door driehoeken van wit agaat en purpurino. Alleen de plaats, v aar de offeranden werden verrigt, is met marmer geplaveid. Al de werktuigen, waarvan men zich bij die gelegenheid bediende, bevonden zich op de bronzen tafel, en de gewijde vaten zijn gevuld met eene roodachtige zelfstandigheid, welke men gelooft dat bloed is. 17 Julij. Ons regeringsblad deelt berigten uit Nfw-ïork mede, die over alles behalve de unie handelen. Die zoogenaamde berigten behelzen niets dan eeue redenering over Mexico, die tot de conclusie komt, dat binneu twee maanden de mcxicaan- sche republiek zal opgehouden hebben te bestaan. Niets ware ons liever dan deze voorspelling bevestigd te zien, daar alsdan onze troepen uit Mexico teruggeroepen zullen kunnen worden. Ons publiek begrijpt maar niet, waarom onze regering ten aan zien van Mexico eeue andere houding aanneemt als ten aanzien van Rome. Indien het waar is, dat de troon van keizer Maxi- miiiaan zich bevestigd, dat hij over een leger beschikt, en zijn financiewezen en binnenlandsch bestuur heeft georganiseerd, waarom moet hij dan nog langer staan onder de voogdij vau eene vreemde mogendheid Waarom niet eeue conventie in het leven geroepen naar het voorbeeld van die vau den 15“ sept.? Waarom niet aan keizer Maximiliaan een of twee jaren gegeven om zijn gezag te vestigen en hem daarna aan zijn lot over gelaten Dit en zooveel nog meer vraagt men zich hier af, maar weet er geen antwoord op te geven. De Moniteur deelde heden ochtend het berigt mede Londen, 15 Julij. Naar luid van berigten uit New-Y’ork, dd. 6 julij jl. des avonds, heeft de president Johnson het dood vonnis door den krijgsraad geveld over Payne, Harold, Atzerott en de weduwe Surrat bekrachtigd. Den 7 moest de voltrekking daarvan plaats hebben. Arnold en tot levenslange gevangenisstraf en vangenisstraf. 16 Julij. De Economist, op de bestaande geldschaarschte wijzende, geeft te kennen dat de verhooging van den geldkoers thans voornamelijk kan afhangen vau eenige weinige aanvragen om goud ter verzending naar buitenlandsche markten, of eenige verdere aanvrage om specie ter dienste der verkielinsen, gevoegd bij de gewone uitbetalingen van dividenden, enz. Wat evenwel de verdere vooruitzigten betreft, zoo gelooft het blad niet dat er overigens van eenige matige vraag veel verhooging van den koers te wachten is, en wel omdat de voorraad edel metaal bij de engelsche en bij de fransche bank zeer ruim is. -Men verneemt nog uit New-York, dat de president John son eene proclamatie heeft uitgevaardigd, waarbij Zuid-Carolii.a in zijn stelsel tot restauratie is opgenomen. Alzoo zijn thans, met uitzo .dering van Florida, in alle de staten der gewezen zuidelijke confederatie provisionele of verkozen gouvernementen aangesteld. A’oorts blijkt dat het italiaansch gouvernement aan de regering der unie officieel heeft verklaard alle beperk, ede bepalingen op het binneuloopeii van noordelijke kruizers in de italiaansche havens te zullen intrekken en de schepen der zui delijken alleen in geval van dringende noodzakelijkheid te zul len toelaten. Volgens de jongste uit New-York ontvangen berigten bestaan in de voornaamste steden van de vereenigde staten werkelijk werfbureaux, welke tegen ecu hoog handgeld vrijwil ligers aannemen, met bestemming naar Mexico. Meu wacht tot dat de expeditie 40,000 man zal sterk zijn, waarmede men alsdan Juarez wil te hulp komen. Het hoofdkwartier zal bin nen drie, uiterlijk vier weken New-Y'ork verlaten en naar de grenzen van Mexico worden verlegd. In berigten uit New-York van 6 dezer wordt gemeld, dat president Johnson aan de betere hand was. Benjamin F. Perry was benoemd tot voorloopig gouverneur van Zuid-Carolina. De 4C julij was in het geheele land met de gebruikelijke pleg- tigheden gevierd. De militaire overheid te Richmond had de noodige maatregelen genomen om een gevreesden opstand van de negers aldaar te voorkomen. Thans hebben alle afgevallen staten, behalve Florida, eigen gekozen of voorioopige plaatse lijke regeringen. Het leger van den Potomac is geheel ont bonden. De binnenlansche inkomsten hebben in het vorige jaar bedragen 206,500,000 doll. In berigten uit Vera-Cruz van den 23“ junij wordt de staat van zaken als g mstig voor de keizerlijken afgeschilderd.

Goudsche Courant | 1865 | | pagina 1