Zondag, 23 Jiilij. 1S65. N? 346. öuttcnhnö. Jletten. Overzigt. KENNISGEVING. KENNISGEVING. )T C°. a, woud. 4 van A. BRINKMAN. Utrecht. LDEN-OLIE NDSHELDS- arijscourant. IEN-FABRIK iju den onafhankelijken zin 40% 90% 90% 6 6 20% s X OUDSCHE COURANT. JING. LE. FT. Utrecht. e 20% 69 40% 47% 97% 140% Hoogste koers. 63% 192% 60% Lange TiendewegD. n°. 60. 9S3/8 140% 75% 2315/ie BRINKMAN. 65. idag 18 Julij. Hoogste Gebleven koers. 76’% 24% De prijs der Advertentiën van één tot zea regels met inbegrip van hei zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. en gelijk de L lleenl bij G. F. te GOUDA, met Gemeente-accijns, minstens tien kan jjeZe Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. I jn de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. I UltgaVC Dc prijs per drie maanden is/2,franco p. postƒ2,25. De inzending der Advertentiën kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. ENEVEE a 46%0 Jenever 23e soort >er kan 57“ cents, ,2/io. per kan mindere sterkte iNEDERLAND HE. leningen, zijn de VALDWOL- mdere aandacht oemde gevallen, stige uitkomsten BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA bren- jen ter kennis van de ingezetenen, dat de REKENING van de INKOMSTEN en UITGAVEN der Gemeente over het dienst jaar 1864, voor den tijd van veertien dagen op de Secretarie ter lezing van een ieder is nedergelegd, waartoe gelegenheid vordt gegeven op alle werkdagen van des morgens ten tien tot des namiddags ten een ure, terwijl bovendien, tegen betaling van kosten, afschrift dier Rekening kan worden verkregen. Gouda, den 19“ Julij 18G5. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. 87% 192% 60% 31%t -9’%G 65 Londen, 19 Julij. Nu de verkiezingen voor het nieuwe huis der gemeenten in de steden zijn afgeloopen, kan men met vrij veel zekerheid zeggen dat de uitslag gunstig is voor de ministeriele partij. De staatkunde der regering is door de be volking goedgekeurd en naar alle waarschijnlijkheid zal het nieuwe parlement hetzelfde karakter hebben als het vorige. De verkiezingen in de graafschappen moeten nu nog plaats hebben, maar deze zuilen waarschijnlijk geene verandering brenger :i> den tot dusver verkregen uitslag. Uit New-York wordt dato 8 dezer gemeld, dat de president Johnson bijna geheel hersteld is; hij heeft reeds eene zitting van den ministerraad bijgewoond. Spanje heeft toegestemd in de teruggave van het ramstoomschip Stonewall. De gouverneur van Georgie beeft de slavernij voor altijd afgeschaft. Een groot aantal troepen door den gouverneur naar Texas gezonden, is aldaar ontscheeptgedeeltelijk heeft dit plaats gehad nabij de monding der Rio Grande. De fransche gezant te Washington heeft weer eene poging bij den heer Seward gedaan, om de erkenning van het keizerrijk Mexico van de vereenigde staten te verkrijgen. Doch de heer Seward moet daarop geantwoord hebben, dat wanneer alle fransche troepen uit Mexico verwijderd zullen zijn en de wet tige president, Juarez, het mexicaansche grondgebied zal hebben verlaten, het kabinet in overweging zal nemen, of het betrek kingen zal aanknoopen met er.i vreemdeling, ten wiens behoeve vreemde bajonetun republiekeinschen regeringsvorm hebben om verge worpen. Volgens de tijdingen uit Mexico, via New-York ontvangen, nemen de guerilla benden aldaar toe en zijn zij nagenoeg over het geheele land verspreid. Ook is het, in weerwil der verklaringen van het amerikaansebe gouvernement aan Frankrijk, volgens welke het eene strikte onpartijdigheid tusschen de beide partijen in Mexico in acht zal nemen, zeker, dat Juarez en zijn aanhang aanzienlijke versterkingen uit Amerika hebben ontvangen, sedert de bur geroorlog aldaar geëindigd is. Die versterkingen komen langs den weg van Californio. Voorts wordt berigt dat een corps van zoogenaamde emigranten uit Amerika zich aan den mond der Rio-Grande bevindt, om zich met dt Jucristen te vereenigej^ Julij 1865. louter - Hendricu, Johanna Jacob, j rtinus Nicolaas, ouder. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA bren gen ter kennis van de Ingezetenen, dat ter voldoening aan art. 69 der Wet van den 4 Julij 1850 (Staatsblad n°. 37.) afschriften van de Processen-Verbaal, betreffende de benoeming van vijf leden van den gemeenteraad, bedoeld bij de artikelen 52 en 67 dier Wet, zijn aangeplakt, en zulks aan den ingang van de Lange Groenendaal bij de Gouwe, aan het gebouw der Luthersche kerk, alsmede dat gelijke afschriften op de Secretarie der Gemeente zijn nedergelegd, alwaar daarvan iuzage kan worden genomen, op iederen werkdag, van des morgens tien tot des namiddags een ure. Gouda, den 21“ Julij 1865. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. de GRAVE. W. I. B. GOUDA, den 22 Julij. Pruisen gaat onbezorgd voort op den weg, die óf tot om wenteling óf tot despotismus geleidt. Het budget is op nieuw geoctroijeerd en daarenboven is eene aanzienlijke som toegestaan voor het aankoopen van nieuw geschut. De ministers hebben de stoutheid het onwettige besluit te contrasigneren. In de hertogdommen matigt zich het overmoedige Pruisen alles aan en maakt de vertooning als of het Augustenburg het land wil uitdrijven en den oostenrijkschen invloed vernietigen. Oosten rijk betoont zich wel onvergenoegd en opponeert tegen den heerschzuchtigen bondgenoot, maar het is nu nog te krachte- loozer, daar het ministerie in staat van ontbinding verkeert, en het nieuwe ministerie niet of naauwelijks is samengesteld. ”bor Hongarije opent zich wel eenig uitzigt op herstelling van snood geschonden regten, maar Oostenrijks constitutionele inrigting wordt met reactie bedreigd. In Frankrijk worden de geruchten, betreffende de herhaling van het congresvoorstel tegen gesproken. Toch w’ordt dat denk beeld niet zoo voetstoots geheel verworpen, maar men wil het aan den tijd overlaten, om eene wijzere overtuiging te wekken. Voorzeker zal die tijd komenniet altijd zal het mensebdom gebukt gaan onder den ijzeren dwang van redeloos geweld eindelijk zullen de betrekkingen der volken op geregelde grond slagen gevestigd worden, maar onze eeuw zal dat heil niet aanschou wen de tot waanzin verbeterde middelen ter vernieling zullen nog wel in toepassing komen, wee en ellende over de volken ver spreiden en mogt dan de dag der verlossing aanbreken en de door het vreeselijkst verderf geleerde volken het geweld verfoeijen en zedelijke krachten ten zetel heffen, te lang door brutalen dwang ingenomen. Hoe lang zal dit beter licht nog ontbreken aan Spanje, waar bekrompen onzin zoo algemeen heerscht. Het uitgeputte land komt tot geene verademingde noodzakelijkste eischen des tijds, zoo als die der erkenning van Italië, vinden hardnekkigen, wanhopigen tegenstand. Het is ook als of bet weerlooze land buitenlandsche twisten najaagt. Het wil niet eens de schikking goedkeuren, die zijn gevolmagtigde getroffen heeft met Chili. De engelsche verkiezingen spoeden ten einde. De liberalen zullen eenigzins versterkt uit den strijd komen. Het verschil zal echter niet belangrijk zijn. Op 550 verkiezingen bere kent men een vooruitgang van 18 stemmen. De onvermij delijke botsingen, in Engeland zoo gewoon en zoo hevig, waren minder dan vroeger, maar bet engelsche volk bezit energie en zelfstandigheidgeen slaafsch volgen en gedachteloos her kiezen, het zoo gewone kenmerk onzer verkiezingen, behoort te huis in Engeland. De keuze van Stuart Mill te Londen is eene schoone hulde aan zijne uitstekende bekwaamheden als wijsgeerig staathuishoudkundige gelijk ook vele andere uitkom sten getuigen van den onafhankelijken zin van het krachtigste volk. Eenige amerikaansebe zamengezworenen hebben de doodstraf ondergaan. Mogten die offers aan het vooroordeel gebragt het ondier van de volkswraak verzadigen en nu verder zacht moedigheid gelden voor zoogenaamd regt. De reorganisatie der zuidelijke staten spoed voort, gunstig zijn de verwachtingen. De herstelde unie bloeije voortaan door eendragt, de slavernij wijke van de aarde en de dag der vrijheid breke aan niet slechts voor den mensch, maar ook voor maatschappijen en volken.

Goudsche Courant | 1865 | | pagina 1