I $65. Zondag, 30 Julij. 348. 'U' ooping ecten. Overzigt. öuttenlanh. GOUDSCHE COURANT 64V4 rd bij G. F. GOUDA, met aeente-accyns, listens tien lean )6‘/3 38 347b 39 Gebleven koers. «2VS 977s 147% 5974 307, EVER a 467m ever 24e soort kan 57s cents, I per kan linderc sterkte 10 »6’71S den 31n Julij 11 uur, in het het dorp, van LS met Schuur, smede ugustus 1865, Nieuwe Her- ,END BOEB, van een hecht partijen, met ID, staande en binnen de ge- >0 jo74 367s H1/. 137b 337, e bekomen ten MOLENAAR Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendetcegD. n°. 6C. r 25 Julij. oogst e koers. 527m 13 U7, 177, 187m Deze Coulant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. Do prijs per drie maanden is/2,franco p. post/2,25. De inzending der Advertentiën kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. SELTSER- PAALWA- en halve krui- alsook dubbel civiele prijzen C°. alhier en bodegraven. 65’/8 74 737m 23Vs INK MAN. 55J7m De prijs der Advertentien van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. GOUDA Jen 29 Julij. De engelsche verkiezi» on Jju geëindigd, de uitkomst is gunstig voor het T in Jat op eene vrij belangrijke meer derheid kan reken*. A beg’-oot lie op 84* stemmen. De verkiezingen at jieenteraden in Frankrijk schijnen in den geest der regcr’ .g te u uitgevallen, toch zijn in vele aanzienlijke steden opnositie-mannen gekozen, en misschien ont veinst men den spijt over het toenemend ontwaken van den tegenstand. De geschillen tusschen Brazilië en Engeland spoeden ten einde; de woelingen in Zuid-Amerika houden aan, en de toe stand van Mexico blijft onzeker; men wantrouwt het bestuur der vereenigde staten, dat zich strikt onzijdig houdt; het volk zou lust hebben Max te gaa.. verdrijven en wil de rege ring dringen tot handhaving der uitsluiting van europesche inmenging. De president Johnson gaat rustig voort met de reorganisatie en kenmeiku zich door matiging. De vertegenwoordigende vergaderingen zijn nu ook in Oos tenrijk gesloten, waar men eenige bekommering koestert over het behoud der constitutionele regten. Een nieuw ministerie schijnt eindelijk langzamerhand tot stand te komen. De ver houding tot den pruisischen bondgenoot is, niettegenstaande alle officiële en officieuse verklaringen niet op den besten voet. De en schijnen werkelijk Londen, 27 Julij. De 658 leden voor het nieuwe par lement zijn thans allen gekozen; men mag aannemen, dat 372 hunner behooren tot de liberalen en 286 tot de conservatieven, zoodat de regering zal ondersteund worden door eene meerder heid van meer dan 80 leden. Gedurende de jongste dagen werd de orde op nieuw op verschillende plaatsen verstoord. Verschillende huizen werden zwaar beschadigd en veel eigen dommen vernield. Gelukkig heeft men geene verliezen van men- schenlevens te betreuren. Het is bekend dat sedert het uitbreken van den oorlog in Amerika de prijzen van de levensmiddelen zeer zijn gestegen vooral is dit het geval in den staat Illinois. Te New-York betaalt men nog tegenwoordig voor vele eetbare waren, welke aldaar in de nabijheid groeijen, 25 a 30 pCt. meer dan op de londensche markt, alwaar zij van het vaste land moeten worden aangevoerd. Dit heeft aan vele inrigtingen eene verhooging van de tractementen der geëmployeerden ten gevolge gehad. Naar men zegt is de Ocean Telegraph Company thans voorne- nr .ns om ter gemoetkoming in bedoelde verhooging, de depeches *.e berekenen tegen 5 dollars per woord. Meermalen treft men de amerikaansche bladen eene kolom europeesch nieuws aan. Men uerekent, dat tegen dien prijs dergelijke kolom 9000 doll, zou kosten. Pruisen gaan voort in hunne willekeur gezind om Augustenburg te verdrijven. Oostenrijk pruttelt, maar handelt nier. Eindelijk zijn Beijeren, Saksen, en Hessen-Darmstadt te Frank fort opgekomen voor de hertogdommen, maar niemand verwacht heil van bondsbesluiten en dan nog wel tegen Pruisen, dat schaamteloos de bezworen regten des eigen volks verkracht. Het te Keulen gebeurde wekt te regt de algemeene verontwaardiging. Snoode willekeur en driest geweld beletten elke uiting van de volksstem en men mag het ergste verwachten van een land, waar de regering zich alles aanmatigt en het volk als opzet telijk tot wanhoop drijft. In Belgie, ziet men weldra het overlijden van den koning te gemoet, en men is niet geheel gerust over de mogelijke gevol gen, dit blijkt althans uit de zonderlinge geruchten, die verspreid worden over geheime overeenkomsten van heerschzuchtige na buren. Mogten zij ook geheel zonder grond zijn, toch zal Belgie veel verliezen in zijn schranderen en gematigden koning. 28 Julij. Volgens mededeelingen uit New-York, dd. 20 julij jl„ zijn de burgers te Charlestown ontwapend en is het verkeer aldaar derwijze beperkt, dat des avonds slechts afzon derlijk gaande personen zich in het openbaar mogen vertoonen. Te New-York is eene vergadering gehouden met het doel om de sympathie van Amerika met Juarez uit te drukken. Slechts weinige personen zijn op bedoelde vergadering verschenen. De mexicaansche generaal Mejia heeft de wapenen in der tijd door zuidelijke opstandelingen op mexicaansch grondgebied geborgen, aan de noord-amerikaansche autoriteiten ter hand gesteld. Parijs, 27 Julij. Er loopt hier een gerucht, dat wel weinig geloof verdient, doch niettemin niet mag verzwegen worden. Men beweert namelijk dat Oostenrijk, Pruisen en Frankrijk hei melijk zijn overeengekomen, dat bij eventueel overlijden van koning Leopold, Frankrijk bezit zou nemen van de Rijnpro vinciën, Pruisen van de ex-deensche hertogdommen en Oosten rijk van Servie, Moldavic en Wallachije, terwijl Venetie aan Italië zou worden afgestaan en het koningrijk Polen zou worden hersteld, met uitzondering van Gallicie en Posen. Wanneer Engeland en Rusland tegen dat plannetje mogten protesteren, zouden de drie mogendheden hun den oorlog aandoen. WöönOIl, 26 Julij. Heden heeft vorst Auersperg, presi dent van het huis der heeren, de zitting gesloten met eene rede, waarin hij zeide, dat het huis met voldoening mag terugzien op de taak welke bet volbragt heeft. De beraadslagingen over het budget hadden aanzienlijke besparingen ten gevolge. Wetten, bestemd om de veel verminderde volkswelvaart weder op te heffen, zijn tot stand gekomen. Voor spoorwegen zijn concessies verleendvooral het tot stand komen der zevenberger-baan, is eene gelukkige gebeurtenis. De president drukte voorts het vertrouwen uit, dat de bevoegdheid van het huis zal voortdu ren, zooals deszelfs trouw aan den keizer. De vergadering ging daarop met een „leve de keizer 1” uiteen. De financiële wet voor 1865 is door den keizer goedgekeurd. 27 Julij. De zitting van den rijksraad is heden door den aartshertog Lodewijk Victor gesloten met eene rede, waarin o. a. wordt gezegd Het behoud vau den aigemeenen europeschen vrede, steeds het doel der keizerlijke regering, zal ook voortaan bet onderwerp van haar ernstig streven zijn. In de sleeswijk- holsteinsche kwestie zal de keizer, in overleg met zijn verhe bondgenoot, den koning van Pruisen, eene oplossing t tot stand te brengen, beantwoordende aan de belangen v m Duitschland en van Oostenrijks positie in den duitsebeu Gewigtige gronden, die het gemeenschappelijk belang der narchie raken en juist daarom in den boezem van beide hu zelve in vaderlandslievende, welsprekende taal ter sprake gebragt, maken het raadzaam de wettige vertegenwoordigers der volken in het oostelijke gedeelte des rijks zoo spoedig mogelijk bijeen te roepen en maken het noodzakelijk in deze zitting af te zien van de behandeling der financiële wet voor 1866. Voorts geeft de troonrede de hoop te kennen, dat, ofschoon Let resultaat van die vaderlandslievende pogingen nog vertraging moge ondergaan, een gemeenschappelijke behandeling .Ier aan alle koningrijken eu landen gemeeue regten, pligten en belan gen, weldra een hechten baud van vereenigiiig om alle volken der monarchie zal slingeren. Dresden, 27 Julij. Het Dresdener Journal deelt een te legram uit Frankfort mede, inhoudciide dat Beijeren, S..kseu en Hessen-Darmstadt hebben voorgesteld aan OosteuriY en Pruisen te vragen wat zij voornemens zijn te doen tot definitieve re geling van de kwestie der hertogdommen,.alsook of en wanneer aldaar eene door vrije verkiezing zamengestelde volksvertegen woordiging zal tot stand komen voorts geven zij het verlangen te kennen naar de opneming van Sleeswijk in den bond, en dat in dit geval de bond zich bereid zou verklaren van de kosteu der executie af te zien en iu de oorlogskosten van Slees wijk te declen. Het roo- iel is zonder discussien naar liet comité geren voijeerd. Luxemburg onthield zich van de "s “>ng- !'-■ V - 7

Goudsche Courant | 1865 | | pagina 1