;arré IÉATRE, ingerigte Loge ouda, op Zondag t zekere en finale ONE GROOTE I I'. Donderdag, 10 Augustus. IT 351. 1S65. öuitenlflnlï. Smith. Uitgave van A. BRINKMAN. ARRÉ, ecteur. tiouaal. ittigt het geëerde a rijk KUNST- de maai is gear- eu de treffendste wereld; niet zoo it, maar alles in i nog de schoone i het vorige jaar eeft geene kosten heel nieuwe ver wordt vertoond 1 is alle oogen- ;oed over dag bij nds. De tent is Markt, tegenover Boekdrukker. De :ents de persoon; 10 cents. le IJssel. gs, ’s morgens 61/, igsdags s morgens ten 7 uur. naar 1865. IRINKMAN. ieerd bij G. F. GOUDA, met lemeente-accijns, ninstens tien kan i Lange Tiendeweg 5 D. n°. 60. F: SU At, door vier om 8 uur. AiENS. GOUDSCHE COURANT. Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. I In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is 2,franco p. post ƒ2,25. De inzending der Advertentiën kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. om 8 uur. Het dag geopend tot t te GOUDA, ran 120 PER- AA.RDEN zal mis groote voor- jkunst en Paar- 1NEVER a 462/io enever 2de soort ;r kan 575 cents, 710. per kan mindere sterkte Zondags namid- ge dagen namid- Retourkaarten Londen, 5 Aug. De Persia heeft tijdingen uit New-York aangebragt, loopende tot 26 julij des ochtends. De president Johnson heeft de vrijheid verleend aan alle krijgsgevangenen, de generaals er onder begrepen, mits zij den eed van getrouw heid aan de unie afleggen. In de zuidelijke staten hebben nog steeds botsingen plaats tusschen de burgers en de soldaten. In Virginie is de meerderheid der separatistische candidaten gekozen. In de omstreken van Londen doet zich sedert eenigen tijd eene besmettelijke en veelal doodelijke ziekte ouder het rundvee voor. Er is in eene hier gehouden zamenkomst van belanghebbenden en deskundigen eene commissie benoemd om maatregelen tot stuiting dier ziekte uit te lokken. De kwaal wordt gezegd het eerst te zijn opgemerkt bij vee, hetwelk van buiten ’s lands was ingevoerd. De Times zegt dienaangaande: Van gouvernementswege zijn de ambtenaren der invoerregten in onze zeehavens aange schreven scherp toezigt op den invoer van vee te houden en, indien zij daarbij ziekten ontdekken, de noodige maatregelen tegen de verbreiding daarvan te nemen. Alle veehouders en veehandelaren te Londen, die vee hebben hetwelk aan eenige besmettelijke kwaal lijdt, moeten daarvan aangifte aaa de over heid doenzij zullen, bij verzuim daarvan, met eene geldboete van S, 20 worden gestraft. De attorney-generaal te Washington heeft verklaard dat katoen of andere goederen in de zuidelijke staten, toebehoo- rende aan plaatselijke of neutrale eigenaars, doch thans in bezit bij het gouvernement der unie, volgens de besluiten van het congres niet aan zoodanige eigenaars kan worden teruggegeven, dan krachtens beslissing van het door het congres ingesteld eourt of claims. Volgens eene officiële statistieke opgave bedraagt de be volking van Londen 3,015,494, die van Liverpool 476,368, van Manchester 354,930, van Birmingham 327,844, van Leeds 224,025, van Bristol 161,809, van Edinburgh 174,180, van Glasgow 423,723, van Dublin 317,666 zielen. 8 Aug. De berigten uit Bombay van 8 Julij melden, dat de krijgsbedrijven in Bhootan nog stil stonden, en waar schijnlijk eerst in het volgende koudere jaargetijde hervat zou den worden. Intusschen nam de tweedragt in dat land toe en voorzag men daar het uitbreken van een burgeroorlog. In verscheidene plaatsen van Britsch-Indie blijft de cholera in meerdere of mindere mate heerschen. Onlangs heeft deze ziekte zich ook te Aden, aan den ingang der Roode Zee, en in eenige naburige plaatsen van Arabie vertoond. Buitendien heerscht thans in het zuiden van Arabie hongersnood, weshalve de britsche overheden te Aden het indische gouvernement ver zocht hebben om van Bombay levensmiddelen toe ie zenden. Berigten uit New-Yorktot 29 Julij melden dat volgens gerucht Kirby Smith naar Mexico de wijk had genomen en zich vervoegd bij den gouverneur Satillo. De vijandelijke ge zindheid tusschen de fransche en de amerikaansche troepen aan de grenzen van Mexico was toenemende. In Tennessee, Noord- Carolina, heerschte opgewondenheid wegens de verkiezingen. De leening van 7/30 was geheel volteekend. Algemeen beweert men thans, dat men geen hoop meer behoeft te koesteren dat het leggen van den atlantischen tele graafkabel tot een gelukkig einde zal worden gebragt. Indien het ergste heeft plaats gegrepen, de kabel gebroken en de Great Eastern op haren terugweg naar Ierland is, dan zal het verlies, ofschoon aanzienlijk, toch niet zoo groot zijn als men het wil voorstellen. Men mag toch veilig aannemen, dat een goed deel van den gezonken kabel zal kunnen worden opge haald, althans zooveel dat het derde gedeelte, hetwelk zich nog aan boord bevindt, tot de helft zal worden gecompleteerd. Het eenige wat dan zal te doen zijn, is zegt de Morning Post genoegzaam kapitaal te verstrekken, ten einde de an dere helft te kunnen fabriceren en de proef andermaal te neme... De prijs der Advertentiën van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is SO Cent, voor eiken regel daarboven 1U Cent. Buitengewone letters worden berekend plaatsruimte. Indien de kabel met goed succes was gelegd, dan zou de Great Eastern 50,000 hebban ontvangen mislukt het echter, dan wordt er niets betaald. In het eerste geval zou de Tele graph Construction and Maintenance Comp, het schip hebben aangekocht, om niet minder dan zes kabels tusschen Ierland en Amerika te leggen. Parijs, 6 Aug. De Moniteur deelt eene circulaire mede van den minister van binnenlandsche zaken, waarin hij doet uitkomen, dat bij de gemeentelijke verkiezingen eene bewonde- renswaardige kalmte heeft geheerscht, en dat zij het bewijs hebben geleverd van de neiging der kiezers, om tot overeenstemming te geraken door wederzijds afstand te doen van hunne eischeu. In de schatting der regering zijn er geene overwinnaars en overwonnenen, zij begroet met gelijke achting de oude leden en de nieuw gekozenen. Zij wenscht, dat de geest van ver zoening, welke bij de verkiezingen heeft geheerscht, bij de raads leden blijve voortleven. De berigten uit Amerika ten aanzien van de aangelegenheden van het nieuwe keizerrijk Mexico luiden heden weder minder gun stig. Er heeft, zoo meldt men, eene groote juaristische meeting te New-York plaats gehad, die door generaal Ortega, een der secretarissen van Juarez, en vele andere personaadjes werd bij gewoond die bekend staan het mexicaansche keizerrijk zeer vij andig te zijn. Bij die gelegenheid zijn verschillende redevoe ringen gehouden over de leerstellingen van Monroe, welke met buitengewone geestdrift werden toegejuicht. Men wil tevens weten dat de amerikaansche regering zich tot het belgische gouvernement gewend heeft ten einde bezwaren te opperen tegen het aan werven van mexicaansche troepen in Belgie. -Veel opzien heeft hier de benoeming verwekt van prins Pierre Bonaparte tot president van den algemeenen raad van het eiland Corsica. Het is de eerste maal sedert de herstelling van het keizerrijk, dat de prins er in toestemt om eenige open bare betrekking te aanvaarden. Hij bragt zijn leven door met jagen e” reizen. Indien hij thans werkelijk besloten heeft weder aan het openbare leven deel te nemen, dan zal de keizer met hem nog voorzigtiger dan met prins Napoleon moeten zijn, daar prins Pierre Bonaparte steeds zeer liberale beginselen toegedaan is geweest. Men is thans weder meer gerust ten opzigte van het oosten- rijksch-pruisische conflict. De Temps beweert zelfs dat de kon mg van Pruisen en keizer Frans Joseph eene bijeenkomst zullen houden. Naar men wijders verzekert, heeft prins Metternich aan zijn souvereiu een plan tot verzoening tusschen Italië en Oostenrijk toegezonden, hetwelk hij op verlangen van Napoleon III met den heer Drouin de Lhuys heeft uitgewerkt. 7 -Aug. Voor eenigen tijd heeft men gezegd, dat prins Napoleon zijne aanvrage om ontslag als -president van de in ternationale tentoonstelling zou intrekken, heden echter wordt die bewering algemeen tegengesproken. De prins zou, naar men wil, uit Engeland een langen brief hebben gerigt aan den keizer, waarop Z. M. een zeer vriendschappelijk antwoord zou hebben gegeven. Het 7de nommer van de Archives diplomatiqucs is ver schenen. De aflevering bevat alle tractaten, convention en pro tocollen, welke tusschen Frankrijk en de verschillende duitsche staten zijn gesloten en gewisseld, sedert 27 nov. 1S64 tot 30 junij 1865 het vervolg van de documenten, den 16 februarij medegedeeld aan de fransche kamers, betrekkelijk de amcrikaan- sche aangelegenheden en den romeinschen staat. De vice-admiraalWillaumez is benoemdtot lid van den senaat. De commissie, benoemd om onder voorzitterschap der keizerin een onderzoek in te stellen omtrent het bestaande stelsel van behandeling der jeugdige veroordeelden in het departement der Seine, concludeert in haar rapport ter gunste eener landbouw kolonie Mettray. Volgens berigt uit Florence zijn te Ancona sedert de vorige opgave 63 personen aan de cholera bezweken. De minister van binnenl. zaken is naar Ancona vertrokkendie van finarjeie»- en onderwijs zijn van daar teruggekomen. I

Goudsche Courant | 1865 | | pagina 1