1865. Donderdag, 17 Augustus. 353. öiritenlanlL E KOOP: ffecten. I 2 IJssel. KENNISGEVING. Liverpool bestemd, op 31 julij 1865. 147 7s 85% 96 «3716 4774 477» 65 terd bij G. F. GOUDA, met emeente-aecijns, linstens tien kan 191% 59% 19’74 59 Gebleven koers. «’7s 96% 14774 ’s morgens B1^ 'sdags ’s morgens en 7 uur. Zondags ’snamid- dagen namid- Retour kaarten. 80 6374 68%6 7171e 22’716 39 467a NEVER a 46%0 mever 2de soort r kan 57’ cents, 'to 7o Per kan mindere sterkte WERS extra iOIGRAS. o. LINDEN op i. Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendeicegD. n°. 60. H. van der Kleijn i. W. Snor. A. ortki. Deze Courant verschijnt des Donderdag? en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is/2,franco p. post 2,25 De inzending der Advertentiën kan geschieden tot des morgeus ten 11 ure. PATENTEN. 11 Augustus. Hoogste koers. 617s UDSCHE COURANT. 657's 72716 I 71716 I 23% IRINKMAN. Burgemeester en Wethouders der gemeente GO UDA bren gen ter kennis van alle patentpligtige ingezetenen, dat de PA- TENTEN» voor het dienstjaar 1865/66 in gereedheid en op de Secretarie dezer Gemeente voor hen verkrijgbaar zijn, wanneer lij zich daartoe persoonlijk (voorzien van het aanslagbillet) aanmelden, van en met MAANDAG den 14“ Augustus 1865 tot en met ZATURDAG den 26“ Augustus daaraanvolgende, des voormiddags van 10 tot 12 ure (de Zondag uitgezonderd;) zullende overeenkomstig Z. M. besluit van 17 October 1820, de binnen dien tijd door de belanghebbenden niet afgehaalde PATENTEN, door den Deurwaarder der directe belastingen, aan hunne huizen, tegen betaling van tien centen worden uitgereiktterwijl de nalatigen vervallen in eene boete van vijftien gulden, bijaldien zij, aangevraagd wordende, hun PA TENT of een afschrift van hetzelve niet kunnen vertoonen. Gouda, den 11“ Augustus 1865. De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. 38’716 4674 15. ■ven. Jacob, Pfijffer. C. van ruim 1 j. 6 m. 3 j. Londen, 13 Aug. Uit New-York wordt onder dagteeke- ning van 3 dezer gemeld, dat het stoomschip Glasgow, van New-York naar Liverpool bestemd, op 31 julij was verbrand; de equipage en de passagiers werden gelukkig gered door een voorbijzeilend schip en naar New-York teruggebragt. Uit Mexico wordt gemeld, dat Cortinas zich te Matamoros bevond en die stad in staat van blokkade had verklaard. Mejia bad verboden Matamoros zonder pas te verlaten. De president Johnson is ongesteld. De militaire autori teiten hebben de jongste verkiezingen te Richmond vernietigd. De schuld der unie bedroeg op 1 julij jl. 2756 millioen doll. Men gelooft dat de unie eene aanzienlijke legermagt aan den Rio Grande M houden. De britsche gezanten in het noorden van Europa zijn door lord Russell aangeschreven om bij de regeringen van die landen, alwaar de veepest bestaat, aan te dringen op maatre gelen, strekkende om te beletten dat van daar besmet vee naar Engeland worde uitgevoerd. In de betrekkelijke aanschrijving wordt gezegd dat de veepest in Engeland, hetzij dan al of niet van buiten’slands gekomen, zich nog maar op weinige plaatsen heeft voorgedaan, en dat het gouvernement hoogst ongaarne maatregelen zou willen nemen die den veehandel grootelijks zouden belemmeren. Bij eene opschudding op de kermis te Dagan (20 mijlen van Cork) is het onlangs tusschen het gepeupel en de politie tot eene geduchte botsing gekomen. De politie arresteerde een beschonken man, waarop het gemeen hem poogde te bevrijden, onder het werpen van steenen. De politie nam de wijk binnen hare caserne, terwijl een der omstanders eene aanspraak hield en het volk aanhitste om te vechten voor de vryheid van Ier land, en een begin van uitvoering daaraan gaf door een aanval te doen op de ramen en deuren der caserne. Nu kon de po litie de terging niet langer verduren, maar vuurde op den woesten hoop, waardoor een persoon gedood en verscheiden gekwetst werden. De amerikaansche regering zendt niet alleen eiken dag «en aantal soldaten naar huis, ook de vloot heeft bereids eene aanzienlijke vermindering ondergaan, en ondergaat nog bij voortduring eene vermindering. Zoo heeft de regering den 2üQ julij fe Washington 11 en te Portsmouth 4 oorlogsvaartuigen publiek laten verkoopen, en den 17 dezer zullen te Mount City (Illinois) niet minder dan 51 stoombooten van het eskader op de Mississippi in openbare veiling komen. De minister van De prijs der Advertentiën van één tot zes regels met inbegrip van h**t zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. marine heeft het eskader op die rivier tot vijf schepen vermin derd, en bepaald dat de maritieme divisie in den atlantischen oceaan vit niet meer dan tien schepen zal bestaan. Lenige militaire bevelhebbers in het zuiden hebben voor de vrijgemaakte negers eenige beperkende bepalingen in het leven geroepenbij voorbeeld, onder bedreiging van straf, het bezit van een pas voor hen verpligtend gemaakt, indien zij zich van de eene plaats naar de andere wilden begeven. De minister van oorlog heeft bij eenvoudig besluit daaraan een einde ge maakt, zoodat de negers thans even vrij zijn in hunne bewe gingen als de blanken. 14 Aug. De Peruvian heeft berigten uit New-York aan- gebragt, loopende tot 5 aug. des avonds. Een groot gedeelte van de troepen in Texas is ontslagen. De president Johnson is nog ongesteld, maar toch iets beter. Uit Mexico wordt gemeld, dat Cortinas door Lopez geslagen en naar Texas gevlugt is. Parijs, 13 Augustus. De particuliere berigten uit Mexico luiden ongunstig. Onder anderen verneemt men, dat twee re- gementen mexicaansche cavalerie der zoogenaamde keizerlijke partij bij een gevecht met pak en aak tot de Juaristen zijn overgeloopen. Volgens berigten uit Italië zal het parlement er in sep tember ontbonden wordende verkiezingen zullen in October plaats hebben, terwijl de opening van het nieuwe parlement bepaald is tegen het midden van de maand november. De Moniteur bevat eene correspondentie uit Florence, waarin te verstaan wordt gegeven, dat de italiaansche regering waarschijnlijk de bisschoppen voortaan van den eed van trouw aan den koning en de grondwet ontheffen en de goederen der geestelijkheid niet tot bezittingen van den staat verklaren, maar ze bestemmen zal voor het openbaar onderwijs en voor inrig- tingen van liefdadigheid. Men kent thans het aantal siagtoffers, welke de cholera in Egypte heeft geëischt. Te Alexandrie, dat 200,000 inwo ners telt, stierven 12,000 menschen te Cairo met eene bevol king van 400,000 inwoners, 30,000, en in het overige Egypte 40,000, iu het geheel derhalve 82,000 menschen in den tijd van 40 dagen. Te Marseille heeft de cholera thans weinig onheil aangerigt, daar, gelijk de bladen uit die stad melden, sedert de laatste weken dagelijks niet meer dan drie, vier, vijf tot tien menschen daaraan gestorven zijn. Te Parijs heerscht de eigentlijke cholera niet, maar de zoogenaamde cholerine, waaraan vele personen lijdende zijn. Weenen, 13 Aug. De Abendpost meldt, dat tot herstel eener voortdurend goede staathuishouding, op keizerlijk bevel weldra eene commissie benoemd zal worden, welke bestaan zal uit de ministers van staat en van financiën, den pres. lent van de algemeene rekenkamer en nog een lid. Verder za’ deze commissie zich ten taak stellen, om eene vermindering te bren gen in de kosten der administratieve dienst van het leger. De Neue Freie Presse beweert, dat door het kabinet voor namelijk aau deze beide punten bij de onderhandelingen te Gastein is vastgebouden 1°. dat de gemengde bezetting der beide hertogdommen zal ophouden en dat voortaan pruisische troepen uitsluitend tot dat einde zullen worden gebezigd in. Sieeswjjk ea oostenrijksche in Holstein, welke troepen onder afzonderlijke opperbevelhebbers zullen staan2°. dat scheids- regters zullen worden benoemd, ten einde in voorkomende ge vallen uitspraak te doen bij het ontstaan van conflicten tusschen de civiele commissarissen. Van de uitspraak dier scheidsregters zal geen appèl zijn. Op die wijze wenscht de regering eene herhaling te voorkomen van hetgeen thans plaats heeft. Berlijn, 13 Aug. Sedert eenige dagen is een gerucht in omloop, dat de regering het voornemen heeft opgevat om het Luis der afgevaardigden te ontbinden. De oorzaak higrif^ moet, naar men zegt, gezocht worden in de zucht om d^ianden vrijer te hebben in de politiek, w elke de regering /vil voigtti. Omtrent de rigting van de telegraaflijn door jfie 'russiscffe bezittingen in Noord-Amerika meldt men het volwndeSitka

Goudsche Courant | 1865 | | pagina 1