IT 355. ISO 5. Buitenland. iffecten. Donderdag, 24 Augustus. LIE, KENNISGEVING. ST, I' Uitgave van A. BRINKMAN. Parijs, 9 Aug. Het Mém. Diplom, bevestigt heden de overeenkomst, die tusschen Prusen en Oostenrijk tot stand ge komen is. Zij deelen met elkander het administratief beheer over de hertogdommen. Oostenrijk behoudt Holstein en Pruisen Sleeswijk en Lauenburg. Volgens genoemd blad liggen aan deze overeenkomst de volgende punten ten grondslag1°. Het wettig gezag in de hertogdommen berust op tractaat, dat aan Pruisen en Oostenrijk het bezit togdommen verzekert. 2Ü. Pruisen en C eenige verdere inmenging van wien dan ook, het regt, wettig gezag in de hertogdommen te vestigen. 3°. oogenblik dat de onderwerpelijke overeenkomst zal zijn bekrach tigd, hebben Pruisen en Oostenrijk het regt en rust op hen de pligt om de bestaande wetten te doen handhaven, waaraan in den laatsten tijd door verschillende kandidaturen voor den troon, afbreuk werd gedaan. 4°. Die kandidaten verbinden zi h om den gevestigden stand van zaken te handhaven zij verbinden zich eveneens om niets te beproeven wat wijziging zou kunnen brengen in het gcuvernemeut en de wijze van beheer der zoo genaamde hertogdommen onder die voorwaarden is het hun vergund om ze te bezoeken en zich cr zelfs in te vestigen. 5°. Pruisen neemt de verdediging van Sleeswijk-Holstein op zich tegen iederen vijandelijken aanval. DSCHE 39%« 60%, 46% 47 te Almelo. n en gelijit de FF en ZOON. ING. .E. ?T. 72i/a 96% den 19“ melden, dat veertig dagen wordt Gebleven koers. 54% 39% 46% 80’/, 64>/s 68% 96 87% 191% 60%, 80% 64%, 689/is het weener van de her- Oostenrijk hebben, zonder om een 3°. Van het il, gerst vaster, 260 qr. inl. en :0 qr. vr. haver, iren aangevoerd: en 145 varkens. Lange TiendewegD. n°, 60. Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. Jn de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is/2,franco p. post 2,25. De inzending der Advertentiën kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. 18 Augustus. Hoogste koers. UDSCHECOURANT. 647s 72% 71’%, den staat Maine heeft ver hel beginsel, dat behoo- 65% 723/. 71% 22?/8 JRINKMAN. de beste Mid- het Depot der vas belast, heb Vatten en Olie ig te geven in -producten van n Rhumatische Morie en C. C. van C. van Asten. ikel. N. van der Wonde w. 16. W. de tiuisvr. van M. van Heerkens, 13 w. >ol. A. Hessing >ree. J. W. van Londen, 20 Aug. In eene hier onder voorzitting van den bisschop van Londen, gehouden zamenkomst van leden van het genootschap tot bevordering van sociale wetenschappen, is gehandeld over bet naderende gevaar van de cholera, en heeft men onderscheidene besluiten genomen, welke de strekking hebben, om het publiek op dat gevaar opmerkzaam te nikken en het aan te sporen tot het nemen van maatregelen van voorzorg. Onder deze maatregelen bekleedt zorg voor reinheid der wo ningen en straten eene eerste plaats. Door de iersche overheid is een zeer doeltreffende maat regel genomen ter voorkoming van de verspreiding der run derpest; er is namelijk eene quarantaine gelegd van veertien dagen op al het vee, dat in de havens wordt aangebragt. De BURGEMEESTER der gemeente Gouda, gezien de circulaire van den heer Commissaris des KONINGS, in de provincie Zuid- Holland van 20 Augustus 1865, opgenomen in het Provinciaal blad no. 72, betrekkelijk eene ziekte onder het Rundvee, die. in somrrige streken van deze provincie zoude heerschen, veel overeenkomst hebbende met die welke thans in Engeland zoo groote verwoesting aanrigt en van daar naar ons land zoude zyn overgebragt Doet te weten dat de heer Minister van Binnenlandsche Zaken aan een der leeraren van ’s Rijks veeartsenijschool het instellen van een plaatselijk onderzoek naar den aard der ziektedie onder het Rundvee heerscht, zal opdragen dat, in afwachting van den uitslag van dat onderzoek, en onder voorbe houd van andere maatregelen, welke daarvan het gevolg mogten zijn, over eenkomstig het verlangen van den heer Minister, de artikelen 459, 460, 461 en 462 van het Wetboek van Strafregt stiptelijk en met alle gestreng heid zullen worden toegepast, terwyl de onverhoopte nietopvolging der wettige verpligting t t onverwijlde aangifte en afzoc^eribg van besmet of verdacht vee onmiddellijk bij procesverbaal zal worden geconstateerd en ter vervolging opgezonden dat, ten einde alle mogelijk voor te wenden onwetendheid omtrent den iuhoud van bovenbedoelde artikelen van het Wetboek van Strafregt voor te komen, het doelmatig is geacht in herinnering te brengen dat deze luiden als volgt.- Art. 45 Ieder houder of oppasser van dieren of van melk- of slagtbeesten, die verdacht zijn van aangedaan te zijn van besmettelijke ziekte, die niet dadelijk kennis daarvan gegeven zal hebben aan den maire (thans Burge meester) der gemeente, waar zij gevonden worden en die zelfs vóór dat de maire' (thans Burgemeester) op die kennisgeving geantwoord heeft, deze dieren of melk- of slagtbeesten niet opgesloten gehouden zal hebben, zal gestraft worden met eene gevangenis van zes dagen tot twee maanden en eene geldboete van xestisn tot twee honderd (naken. Art. 460. Desgelijks zullen gestraft worden met eene gevangenis van twee tot zes maanden en eene geldboete van honderd tot vijf honderd franken, diegenen die in weerwil van het w-rbod der regering, hunne besmette dieren of beesten onder anderen zoFen hebben laten loopen. Art. 461. In geval uit dit laten loopen onder andere beesten, eene besmetting onder ander vee ontstaan is, zulle'1 diegenen, die het verbod der regering overtreden zullen hebben, gestraft worden met eene gevangenis van twee tot vijf jaren en eene geldboete van honderd tot duizend franken; alles onverminderd de uitvoering der wetten en verordeningen betreffende de veeziekten, en de oplegging der straffen daarbij gesteld. Art. 462. In geval de boetstraffelijke wanbedrijven, waarvan in dit hoofdstuk ge sproken wordt, door veld- of boschwachters of politie-ambtenaren, onder welke benaming bet zijn moge, begaan zijn geworden, zal de straf van ge vangenis tea minste van ééne maand zyu en ten hoogste van nog een derde boven de zwaar"'a straf, die eenen anderen schuldigen, om hetzelfde wanbedrijf, opgelegd zou worden. En wordt een ieder wien het aangaat ten ernstigste aangemaand om zich naar de bestaande of nader uit te vaardigen voorschriften te gedra gen, ten einde daardoor zoo «vel voor te komen de onaangename gevolgen, welke uit eene tegenovergestelde handelwijze zouden voortvloeijen, als mede te werken tot beteugeling der te regt gevreesde ziekte. Gouda, 23 Augustus 1865. De Burgemeester roomoemd, van BERGEN IJZENDOORN. De prijs der Advertentiën van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daar boven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. Volgens berigten bij de Times ontvangen, twijfelt men in het algemeen niet aan de waarheidsliefde van den minister van financiën «.e Washington, ofschoon enkele personen beweren, dat zijne opgave van de schuld der unie zeven duizend millioen gulden, met eene vermeerdering van vijf millioen per dag, niet juist is. De massa papierengeld, alsmede de bijzondere schuld der verschillende staten op zich zelven, is natuurlijk niet daar onder begrepen. Niemand begrijpt hoe de minister het jaar zal kunneu rondkomen zonder de uitgifte van papier in een of anderen vorm, daar het congres eerst in dec. bijeenkomt en er voor dien tijd geene leening gesloten kan worden. 21 Aug. Berigten uit Athene van den 19“ melden, dat de zitting der kamer voor den tijd van veertig dagen wordt geprorogeerdDe minister van binnenl. zaken heeft zijn ont slag? ingediend en is vervangen door den heer Bumunduro. De president van den ministerraad. Maurocordato is overleden. Aangaande den stand van het disconto in Engeland, zegt de Economist, dat de vraag voor geld in den loop der week zeer gematigd is geweest, maar dat, ten gevolge van bet on bestendige weder en de onophoudelijke vrees voor den oogst, men algemeen is bedacht geweest op maatregelen van voorzorg, zoo ais trouwens uit den iongsten bankstaat blijkt. Dien ten gevolge is de gewone rente, ofschoon er overvloed van kapi taal is, gehandhaafd op het minimum der bank van 4 procent, en slechts onder buitengewone omstandigheden vonden omzet tingen plaats, tot eene fractie lager. Op den jongsten benrsdag beerschte evenwel een betere vraag. - 22 Aug. De City of York heeft berigten uit New-York aangebragt, loopende tot 12 dezer des voormiddags. Nwwr luid van mededeel lagen uit New-York, dd. 12 jl. heeft er in het kabinet te Washington eene langdurige discussie plaats gehad over de staatkunde van den president, met betrekking tot de reconstructie der zuidelijke staten. Het resultaat hiervau is geweest dat de president heeft verklaard de eenmaal aange nomen rigting te zullen blijven volgen, niettegenstaande den tegenstand, welken zij ondervindt. Sedert mei zijn uit de mi litaire dienst ontslagen 7 00,000 mannet leger is thans nog 300,000 man sterk. De tepublikeinsche conventie in scheidene besluiten genomen in den geest van aan de thans vrijverklaarde negers de burgerschapsregteu ren te worden toegekend. 20 Aug. De sluizen van het Suez-kanaal zijn geopend. Eene lading steenkolen is den 15 dezer regtstreeks van de Middellandsche naar de Roode Zee door gevaren. Dit berigt is dadelijk aan den keizer in het kamp van Chalons medegedeeld, door hem meteenegelukivenschingaan de maatschappij beantwoord.

Goudsche Courant | 1865 | | pagina 1