1S65. Donderdag, 7 September. N° 359. Öiritcnlanlr. JTecten. ie Lijders KENNISGEVING. KENNISGEVING. 2 Berlijn, 3 September. Het deensche gouvernement heeft van den rijksraad eene som van 6,800,000 rijksdaalders ge vraagd tot tegemoetkoming in de verliezen door den jongsten oorlog aan de ingezetenen van Jutland veroorzaakt. De in gezetenen der bij Sleeswijk getrokken districten van Jutland zullen, naar de voordragt, niet in die vergoeding deelen, maar wel de ingezetenen van vroegere sleeswijksche districten, bij_ de jongste grensregeling aan Jutland toegevoegd. BERGEN IJZENDOORN. f i 5 97 46’/, 46% 5 heeren 192 597, 192 59'/, Gouda, den 4" Septemler 1865. Burgemeester en Wethouders voomoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. SO’/s 63715 80% 63’/m 687, 967s 1467, Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendeicegD. n°. 60. Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avond0 te voren. Dc prijs per drie maanden is/ 2,franco p. post 2,25 De inzending der Advertentiën kan geschieden tot des morgeus ten 11 ure. 397, 46»/i« 1007b De BURGEMEESTER van GOUDA brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door den Heer Commis saris des Konings in de Provincie Zuid-Holland,^ den 29sten Augustus 1865 zijn executoir verklaard het kohier voor de belasting op het personeel, eerste kwartaal en het kohier van het patentregt, tweede gedeelte, beiden over de dienst van den jare 1865/66. Dat voormelde Kohieren ter invordering zijn gesteld in han den van den Heer Ontvanger, dat ieder daarop voorkomende ver- pligt is, zijne»i aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen en dat heden ingaat, de termijn van DRIE MAANDEN, binnen welke «»c reclames behooren te worden ingediend. GOUDA, den 4n September 1865. De BURGEMEESTER voomoemd, van BERGEN IJZENDOORN. B9 b le IJssel. ff». ’s morgens 6’/s sgsdags ’s morgens ten 7 uur. Zondags' snatnid- ge dagen namid- Re tour kaarten. 4 Sept. In de laatste zitting van het huis/fér 6°5/g -- 723/16 ?2% 23’7i6 23%« BRINKMAN. ;en en van Rhu- vclen thans zoo zeer warm te zijn te staan op eeue 'erzuime niemand nstonds met deze binnen weinige n pijn zijn bevrijd, slechts 30 Cents, )n aan het Hoofd- JREETVELT arin deze pakjes eeft onderteekend i. bij: Gouda. Zevenhuizen. Woerden. Schoonhoven. Alpher.. Boskoop. i, Weste wagenstr. Oostpoort. ts in ons Rijk. g 1 September. Gebleven koers. 46%. 100’/, Londen, 3 September. Een dagblad van Washington, het welk als een orgaan van het gouvernement der unie wordt aangemerkt, de National Intelligencer, wederspreekt in zijn nom- tner van 18 attg. het gerucht van oneenigheid in het kabinet omtrent de maatregelen tot reorganisatie der zuidelijke staten, en zegtMen kan integendeel in alle opregtheid de verzekering BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA doen te weten dat bij Zijner Majesteits besluit van den 28" Julij 1865 (Staatsblad n°. 87) is ingetrokken dat van den 31" Julij 1825 (Staatsblad n°. 63) en van den 7" April 1847, (Staats blad n°. 16,) behelzende bepalingen omtrent de toelating tot het examen als LANDMETER, terwijl daarbij op nieuw zijn geregeld de voorwaarden waarop het diploma van geëxamineerd en beëedigd Landmeter verkregen wordt. En vermits voortaan jaarlijksch het examen zal worden af genomen door eene commissie door den Heer Minister van Binnenlandsche zaken te benoemen, en bij de aankondiging der jaarlijksche examens zal worden opgegeven tot wien de genen, die er zich aan wenschen te onderwerpen, zich zullen hebben te wenden, zoo wordt dit ter kennis van de belanghebbenden gebragt, opdat de adspiranten zich niet meer met hun verzoek om toelating, tot den Heer Commissaris des Konings zullen wenden. dat het warme medewerkt, om der Abshaub- atische Wat- ontdoen. Idheid werkt zeer lereide Watten en k, om de oorzaak oor goed weg te voor het vervolg BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Gouda, overwegende dat door A. Roodenburg aangifte is gedaan, dat eene hem toebehoorende vaalbonte vette koe aan ziekte is lij dende; In aanmerking nemende, dat blijkens schriftelijke verklaring van den heer J. B. Snellen, rijks-veearts der le klasse, ter standplaats Moordrecht, die koe afzonderlijk gestald op het stads erf, lijdende is aan runderpest, en dat het hem wenschelijk voorkomt, dat tot de onverwijlde onteigening en afmaking van genoemd rund worde overgegaan Besluiten Gezegde koe dadelijk te onteigenen en te doen afmaken, en dit besluit te plaatsen in de Goudsche Courant. Gouda, den 2n September 1865. Burgemeester en Wethouders voomoemd, De Sec-etaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. GOUDSCHE COURANT. Hoogste koers. 61’%. 73 9678 146’/, geven, dat er tusschen de inzigten van den president en die van zijn kabinet omtrent de reorganisatie van bet zuiden thans geen wezenlijk en aanmerkelijk verschil bestaat, noch ook, naar het zich laat aanzien, later bestaan zal. Doch er is, volgens zorgvuldig ingewonneu narigten, grond om te onderstellen dat een deel van het kabinet niet dienstig acht Jeflerson Davis voor den regter te brengen als schuldig aan landverraad, terwijl de president dienstig acht hem voor den burgerlijken regter te doen vervolgen. Dienaangaande zal een besluit worden ge nomen, nadat de heer Chase, de voorzitter van het hoogge- regtshof, te Washington, zal zijn teruggekeerd; als lan zal ten spoedigste worden bepaald, wanneer, waar en voor welken reg ter het regtsgeding tegen Davis zal worden gevoerd. Van de Kaap zijn tijdingen tot 28 julij. De oorlog tusschen de Basutos en den Vrijstaat werd met kracht voort gezet, en nam een gunstigen loop voor den Vrijstaat. De Ba sutos moeten groote wreedheden op engelsche onderdanen gepleegd hebben. 5 Sept. Johnson heeft 47 generaals ontslagen. Katoen, ter waarde van een half millioen, is van Mobile naar Liverpool gezonden. De Shenandoah zet zijne kaperijen voort. De geruchten omtrent eene nieuwe leening worden be vestigd. De president Johnson had eene bijeenkomst met den belgischen gezant, den heer Delfossebeide hielden vriendschap pelijke aanspraken. Parijs, 4 September. De toestand van de gekwetsten te Neufchatel is veel minder voldoende dan de officiële berigten het doen voorkomen. Mejufvrouw Bouvet lijdt aan bloedspu wingen doordien door het breken van de rib de long is ge kwetst. Ook met prinses Anna Murat gaat het nog niet naar wensch. Het eene oog puilt geheel uit de oogkasvan daar dat de oogkuadige Liebreich bij haar ontboden is. De Moniteur behelst een besluit, waarin van onwaarde wordt verklaard eene overweging van den raad van het dep. Seine en Marne, den wensch uitdrukkende, dat bij de wet aan de generale raden het regt verleend worde, om verordeningen vast te stellen omtrent betwiste departementale verkiezingen en dat de aandacht gevestigd worde op de vraag, of het uiet gepast ware aan de generale raden het regt toe te kennen, zelven de leden van hunne bureaux te benoemen. Het besluit verklaart, dat de generale raad de grenzen zijner bevoegdheid heeft over schreden. De Moniteur deelt heden onder zijne gemengde berigten de volgende bijdrage mede tot de onwetendheid der natie, welke aan het hoofd der beschaving staat. Het reusachtige standbeeld van Vercingetorix, werd op een open wager van Parijs naar zijne standplaats bij Montbord vervoerd. De lande lijke bevolking knielde en kruiste zich, wanneer het beeld voorbij kwam, omdat zij Vercingetorix voor eenen sint Getorix hield. Weenen, 2 September. Van eene goed onderrigte zijde wordt verzekerd, dat de tegenwoordige minister-president, de heer Mensdorff, spoedig zal aftreden. De oorzaak daarvan ligt, naar men verzekert, in oe gewijzigde binnenlandsche staatkunde van het nieuwe ministerie. De heeren Majlath en Belcredi streven er naar om, naar zij zeggen /zaan den adel dien invloed op het inwendig bestuur des lands te hergeven, waarop hij regt heeft.” Om dit doel te bereiken willen zij de erflanden verdeelen in districten, aan het hoofd waarvan een edelman van voorna men rang zal geplaatst worden. Tegen de verwezenlijking van dit plan verzet zich de heer Mensdorff. De prijs der Advertentiën van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 8Ü Cent, voor eiken regel daarboven 10 Centï Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. geven, dat er tusschen de inzigten van den president geen wezenlijk

Goudsche Courant | 1865 | | pagina 1