OGST. i OMSTREKEN. öintenlnntï. Effecten. Rijtuig-Schouw. Overzigt. Zondag, 8 October. a'° 368. 7A 7s A LABEL, lVEN, 7s GOUDSCHE COURANT Niettegenstaande de er koers. 145% 82716 82% 94 58 46’/, 4Ö% 716 de vergunning der, Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendewegD. n°. 60. ‘/s 'A 58 29% 80 6l7s 3LFF en ZOON. 4NING. ILLE. >OFT. -’s 71’%» 25n/iu 80 61% E ikelen. dwol-tandkussen van mijn lijden aan, die aan dit /■L I 45V2 ;stc rs. /16 Vi. KENNISGEVING. gsdag 3 October. Hoogste Gebleven koers. 61*716 61’/s 95%6 I 95’/. 145% Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. Ju ae Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is/2,franco p. post/2,25. De inzending der Advertentièn kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. 71'716 25% SCHaKEL. m. De Waldwol- jn alhier dezelve s. I A. BUYS. n alle Jicht- en ie Anti-Rheuma- Olie a 35 en i0 en preparaten [e bijzondere aan- 1. in voornoemde log verschillende eur zijn en gelijk Dennenboomen. trecht. De prijs der Advertentien van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is SO Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. lullen zij niet brengen, dat moet geleend worden BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Gouda, Gezien Art. 43 der verordening van Poiicie voor die Gemeente, vastgesteld den 1865 en afgekondigd den 12 Sept. 1865, Brengen ter kennis der Voerlieden en Huurkoetsiers, dat op Dingsdag den 10 October 1865 des morgens ten elf ure, op bet plein achter het Waaggebouw zal worden overgegaan tot de algemeene keuring hunner Rijtuigen, zullende de nakeuring der op dat tijdstip verhuurde of in gebruik zijnde Rijtuigen, plaats hebben Dingsdag den 17 October daaraanvolgende, ter zelfder ure en plaatse. Gouda, den 5° October 1865. Burgemeester en Wethouders voornoerad, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. THEEËN van de i CHIJS ZOON, in 5, 2 en 1 ons. tot ƒ2.50 per 5 ons. kosteloos te bekomen. ai en het nieuwe koningrijk begint ook daarin te wedijveren met zijn doodvijand, het geldelooze Oostenrijk. De strijd der partijen in Italië is hevig, en slechts de geeste lijken mengen een ander beginsel in den strijd, de overigen streven naar hetzelfde doel, Rome en Venetie. GOUDA, den 7 October. De iersche fenians wekken geene bijzondere bekommering. Wel blijkt het dat uit Amerika geld gezonden is en dat in Ierland duizende pieken zijn gereed gemaakt, doch nu de re gering de zaak eenmaal op het spoor is, zal bet mogelijk zijn de uitbarsting te voorkomen dezer republikeinsch-so ialistische zamenzwering. De amerikaansche president gaat voort met het nemen van verzoenende maatregelen en verzacht de vroegere gestrenge bepa lingen de volksvergaderingen vereenigen zich met de door hem gevolgde handelwijze; de zuidelijke staatsvergaderingen besluiten achtervolgens tot de opheffing der slavernijaan de negers zal volle geregtigheid wedervaren, behoudens de noodige voorzigtigheid in het uitstellen van het stemregtde regeling daarvan zal overgelaten worden aan de bijzondere staten. De Hongaren verblijden zich in het uitzigt op het herstel hunner historische regten zij hopen een eigen volk te blijven met eigen wetten, niet - opgelost in den bajert der oostenrijk- sebe monarchie. Alles is daar in beweging ten behoeve der verkiezingen, en alle vol goede verwachting. In de oosten- rijksebe erfstaten is men niet zonder bekommering over het behoud der constitutionele regten; want hoezeer de regering de beste verzekeringen geeft, weet men genoeg, hoe velen uoode zich onderwerpen aan die nieuwigheden en hoe ver men nog verwijderd was van eene volledige toepassing der constitutie. Doch al blijkt dit bezwaar ongegrond en al worden de Hon garen volkomen tevreden gesteld, al schikten alle volkstammen zich in de nieuwe regeling, met I enetie is geene schikking, geene bevrediging mogelijk, dat deel der monarchie moet door geweld in bedwang gehouden worden als een pas veroverd -nd. Met de uiterste zorg moeten daar gedurige oproeren voorkomen worden. Dit is de kanker die knaagt aan de financiën van Oostenrijk, daarvoor moet zijn leger op oorlogsvoet blijven en ziet het zich verlamd in de ontwikkeling zijner onuitputtelijke hulpbronnen. Alles schijnt aan te duiden dat de Franschen werkelijk een begin zullen maken met de ontruiming van den kerkdijken staat. Als men echter denkt aan de onvermijdelijke gevolgen dezer ontruiming, dan weet men niet wat men gelooven moet en nog minder wat Napoleon bedoelt. Italië juicht, want wor den de Eomeinen aan zich zelven overgelaten, dan kan het niet lang duren of zij voegen zich bij hunne broeders. p De financiële toestand van Italië is onhoudbaar en toch willen alle partijen het verslindend leger ongeschonden behouden de nieuwe verkiezingen mogen een ander ministerie brengen, geld oe 0^ Londen, 3 October. De City of New-York heeft berigten van New-York aangebragt, iooneade tot den 23 sepiember des middags. De regering zal den 24n september de op 1 novem ber vervallende coupons der leening 1882 betalen. De demo cratische conventie van M isconsin heeft resolutien aangenomen, waarbij de politiek van president Johnson wordt goedgekeurd. Een brief van Juarez, gedagteekend 17 augustus, is openbaar gemaakt. Hij kondigt daarin aan, dat hij besloten heeft den strijd voort te zetten, en deelt mede dat hij eene aanzienlijke krijgsmagt onder zijne bevelen heeft. Men verzekert, dat ons gouvernement aan dat van de vereenigde staten voorstellen wil, het bekende geschil omtrent den eigen lom eener door de gewezen regering der confederatie aan hare schuldeischers in Engeland gezonden lading katoen scheidsregterlijk te doen beslissen door eene europesche regering, welke het washingtonsche kabinet zou verkiezen. Zeker is het dat dit denkbeeld door den Observer, een van de organen van ons ministerie, wordt aanbevolen. In de Shipping Gazette leest men engelsche bank reeds tweemaal haar disconto heeft verhoogd, en wel binnen een kort tijdsverloop, zoo is het toch niet on waarschijnlijk, dat er nog meerder verhooging zal plaats grijpen. De reserve der bank was volgens den laatsten weekstaat meer dan een halt millioen minder dan verleden jaar, toen het dis conto tuu op 9 pCt. gestegen was. Ooucr de invloeden, die zich thans op de geldmarkt doen gelden en den prijs van het geld doen stijgen, zijn verschillende buitenlandsche leeningen, de herleving van den katoenhandel, Let vooruitzigt op de zware verliezen door de vee- en aardappelziekte. Behalve dat is ook meer levendigheid in de speculatie en zijn er verscheidene ondernemingen in gang, die voor den oogenblik veel kapitaal absorberen. 5 Oc.ober. De Caffraria is van de Kaap de Goede Hoop aangekomen met berigten tot 1 september. Daarin wordt ge meld, dat de oorlog tusschen den Oranje Vrijstaat en de Basu- tos nog wordt voortgezet, cn dat de boeren na twee aanvallen er nog niet in geslaagd waren de positie van Moshesh te be- magtigen. Onze consul-generaal te Warschau heeft aa'i lord Russell eene gedetailleerde beschrijving toegezonden van de kenteeke- uen der veeziekte, volgens een rapport, opgemaakt door professor Seilmann. Er blijkt uit, dat die kenteekenen niet zeer verschil len van dezelfde ziekte bier te lande; maar opmerking verdient, dat de professor stellig verzekert, dat die kwaal ongeneeslijk is en dus het beest, dat er door aangetast is onmiddeliijk moet afgemaakt worden. Parijs, 3 October. Sedert eenigen tijd bestaat er zekere spanning in onze betrekkingen met Rusland, hetgeen ook uit den toon der officieuse bladen van beide zijden blijkt. Uit Southampton wordt aan huizen, die belangen in La Plata hebben, geschreven, dat Flores, ondanks zijne overwin ning, waaromtrent de berigten zeer overdreven zijn, terug trekt, en dat zijne verliezen in het laatste gevecht grooter zijn ge weest dan die van zijn vijandalsmede dat de Paraguanen niet meer dan 700 a 800 man verloren hebben, met inbegrip der deserteurs. Men was hier zeer nieuwsgierig naar den inhoud der jongste allocutie van den paus, te meer daar de nieuwe tegen de vrijmetselarij geslingerde banvloek een dadelijk gevolg is, men vroeger mede teelde, van de vergunning derJtefSFHjfcfr A. BRINKMAN. 716 7s 'A 94 7s - ‘A 191% 7S S/]6 716 72 ‘A

Goudsche Courant | 1865 | | pagina 1