ïS65. Donderdag, 19 October. 371. ömtefllanb. dman. ommeerde pritsen ndergeteekende. ende en geu- et Magazijn van I te Gorinchem. fgeleverd in ver- en een half in af 80 Cents ons, of 16 Cents :t ons. LLEIN, Sz. Affecten. i i. Uitgave van A. BRINKMAN. I ;>7s I 61% 1’ IJssel. 46%6 I 46%c AFKONDIGING. dagen ’s namid- I 39% BERGEN IJ ZENDOORN. 91% 6' 71% 25»/3B Lange TiendewegD. n°. 60. 96 145% idage ’s morgens dam ’s namid- Re tour kaarten GOUDSCHE COURANT. G. PRINCE en D. W. WESTEKBAAN, Gouda, den 18" October 1865. Burgemeester en Wethouders "oornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. I De prijs per drie maanden is/2,franco p. post/2,25. De inzending der Advertentiën kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. Conf.turier. N°. 56, leerd bij G. F. e GOUDA, met Gemeente-accijns, minstens tien kan 72% 71% 25% BRINKMAN lag en Dingsdag overige dagen De prijs der Advertentien van ecu tot zes regels met inbegrip van het zegel is SO Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden ber.kend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS Oer Gemeente Gouda, Gezien het besluit van den Heer Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, herinneren, ten gevolge van hetzelve, de Ingezetenen dezer Gemeente, aan de hun, bij Art. 42 der Wet op de PERSONELE BELASTING van den 29 Maart 1833 (Staatsblad N° 4) opgelegde verpligting tot het doen van suppletoire aangiften, wanneer zij, met betrekking tot nieuwe aanschaffing of verwisseling van belastingsvoorn erpen, val len in de termen van Art. 27 der voormelde Wet, om nament- lijk als nog, of zoodra zuil bij hen in het verder gedeelte van het belastbaar jaar het geval mogt worden, zich te adres seren aan den Ontvanger van ‘s Rijks Belastingen, ten einde een biljet ter invulling te bekomen, en daarbij deze aangifte te bewerkstelligen; en zulks ten einde bevrijd te blijven van de strafbepalingen vervat in Art. 35 en 39 der voc'melde Wet, welke voor de belanghebbenden ter Secretarie dezer Ge meente steeds ter visie is liggende. Gouda, 18 October 1865. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. 190 - I 57%% 57>% i 29% j 78% 61% BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA, Gezien Art. 54 der wet van den 29“ Junij 1851, (Staats blad N». 85), Brengen ter kennis van de Ingezetenen, dat de Raad dier gemeente heeft benoemd twee vaste Commissien, belast met de voorbereiding van hetgeen waarover hij heeft te besluiten. Dat tot leden van de eerste dier Commissien, belast met het ontwerpen van en het herzien der plaatselijke verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd onder het voor zitterschap des Burgemeesters zijn benoemd de Heeren Mr. J. L. A. de GRAVE, W. J. FORTUIJN DROOGLEEVER, J. REUTINGER en Mr. P. P. P. KIST; en tot leden der tweede Commissie, wier werkkring is, het bijstaau van Burgemeester en Wethouders in het toezien Oj. het beheer en het onderhoud van en de zorg vcor alle plaat selijke werken en eigendommen der gemeente, behalve Burge meester en Wethouders, van welke de eerste is Voorzitter, de Heeren -. Londen, 16 October. Volgens een gerucht heeft de rege ring te Washington, vernomen hebbende dat keizer Napoleon egyptische troepen voor Mexico heeft georganiseerd, eene depeche naar Parijs gezonden, kennis gevende, dat de vereenigde staten aan Frankrijk niet willen veroorlooven om nieuwe troepen naar Mexico te zenden. Eene voortzetting der interventie van Frank rijk in Mexico zou zeer ernstige onaangenaamheden tusschen beide regeringen te weeg brengen. Met gespannen verwachting en niet zonder eenige be zorgdheid, ziet men in Engeland dagelijks uit naar het antwoord van de vereenigde staten op lord Russell’s voorstel. Dat voor- 1865. ig 13 October. Hoogste Gebleven I koers. I koers. I 61%c i 61%, 96 145% stel is zeer onbepaald het luidt aldusHr. Ms. gouvernement is bereid om te bewilligen in de benoeming eener commissie, waarnaar alle gedurende den afgcloopen burgeroorlog opgerezen vorderingen verwezen zullen worden, welke de twee mogend heden gezamenlijk zullen goedvinden naar de commissarissen te verzenden. De Times van New-York, welk blad doorgaans in den geest van hetamerikaansche gouvernement 'preekt, zegt in zijn nommer van 30 sept.: De beweging der fenians heeft niet veel innerlijke kracht, doch zij zou sterk genoeg zijn om het britsche rijk te schokken, indien zij maar dezelfde ondersteuning bij ons vond als het oproerige zuiden bij Engeland gevonden heeft en er zou voor ons meer reden tot ingenomenheid met de zaak van Ierland bestaan dan de Eugelschen hadden om het gedrag Oiizer afvallige staten goed tc keuren. Maar ondersteuning der fenians is iets waaraan nog bij ons gouvernement, noch bij ons volk gedacht wordt. Er zal van deze zijde niet het minste bezwaar in den weg worden gelegd aan hetgeen hst britsche gouvernement doet of mogt willen doen, om rjn gezag en zijn grondgebied te behouden. Dat is het ame<kaansche begrip van onzijdigheid. Wij geven daardoor een blijk van internati onale regtvaardigheid, hetwelk eiken Engelsman van schaamte moet doen blozen. De Observer deelt op hoog gezag mede, dat het gouver nement der vereenigde staten besloter heeft keizer Maximüiaan niet te erkennen, zoolang de Franschen Mexico bezet houden. Uit Nieuw-Zeeland wordt berigt dat de gouverneur al daar een ontwerp heeft aangekondigd tot bescherming van de belangen der inlanders. Per mailboot Roman zijn van de Kaap de Goede Hoop berigten ontvangen tot 13 september. De legermagt van den Oranje Vrijstaat had geene nieuwe aanvallen op de positie van Moshesh gedaan, doch de boeren hadden eenige duizenden stuks vee afgemaakt. Moshesh heeft daarop een voorstel gedaan tot het sluiten van den vrede, waarbij hem tot voorwaarde werd gesteld de hoofdstad Thaba Bosigo te verlaten, met afstand van een gedeelte grondgebied, benevens 30,000 stuks hoornvee en 6000 schapen. Parijs, 16 October. Men schrijft uit Toulon De fregatten Eldorado, Gomer, Mogador en Labrador zullen den 1D novem ber te Civita Vecchia bijeen zijn, om 3700 man fransche troepen, voetvolk en kavallerie, tot de terugreis naar Frankrijk aan boord te nemen. Binnen kort zullen aan de diplomatieke agenten in het buitenland instruction gezonden worden, ten gevolge van het rapport, eenige dagen geleden door den Moniteur medegedeeld, over het vraagstuk der maatregelen van voorzorg tot wering van epidemische ziekten. De internationale gezondhelds-com- missie zal te Konstantinopel zitting houden. Volgens de jongste berigten uit Italië laten de rapporten der prefecten van het geheele koningrijk geen twijfel over, dat de regering bij de aanstaande verkiezingen eene aanzienlijke meerderheid zal bekomen. Het liberale element is in den snaatdoor de benoeming van 35 italiaansche senatoren aanmerkelijk versterkt. Dat was dan ook het eenige doel der benoeming; want de senaat heeft bij verscheidene gelegenheden een zeer twijfelachtig liberalismus aan den dag gelegd. Meer dan eens heeft hij zijne goedkeuring onthouden aan wets-ontwerpen, welke ten doel hadden den ker kdijken invloed op burgerlijke zaken te beperken en het begin sel van scheiding van kerk en staat huldigden. Voor den goeden uitslag der nieuw toegezegde wet, betreffende de kerkelijke goederen, achtte de regering vooral eene versterking van het liberale element in den senaat noodig. In dien staat van zaken is het te begrijpen, dat menig man van talent, die op de waar digheid van senator aanspraak kan maken, voorbij is gegaan. De staatkunde heeft alléén de hand gehad in het koninklijk besluit. Een paar geestelijken zijn ook tot senatoren benoemd, maar het zijn er geen naar den smaak van de clericale partij. Het besluit tot ontbinding der spaansche cortes ujAetrs—s- SNEVER a 46»/]0 Jenever 2Je soort er kan 58“ cents, %o. Per kan mindere sterkte

Goudsche Courant | 1865 | | pagina 1