Zondag, 17 December. N? 388. Nationale Militie. ffecten. Steevens, igstraat, Gouda. Overzigt. 9*7. Uitgave van A. BRINKMAN. Lange Tiendeiceg, D. n°. 60. 237b 607s 1863. EERSTE BEKENDMAKING. Dat voor ingezeten wordt gehouden Dat de inschrijving geschiedt: Dat voor de Militie niet wordt ingeschreven: GOUDSCHE COURANT naar 865..] 95 95 44’716 81% 94% 40% 4O’s/is 62’/, 625/s 1RINKMAN. 547. 36% 44’716 667s Hoogste koers. 66’716 237b 77% 58714 Bl'BGEMEESTEa De Secretarie, DROOGLEEVER FORTUIJN. Gebleven koers. 60714 Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is/2,—franco p. post/2,25 De inzending der Advertentien kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. 192 55“/ls 55’%, 28*/ie 77’/* 5871, 637b g 12 December. emt de vrijheid oten te berigten, van de Heeren l te Amsterdam vurige en wa- EÉN, tot alle tot 4.— per 21/2 en 5 ons, in UEd. gunst dw. dienaar, ong en J. F. Mes- ‘.emsbergen. j0. Q A. P. Krul. 2. Cornells, ouders Broere, 8 w. m. C. Kuis, 6 —11. L. C. Jon* waar de Nederlander niet aan de ver- onderworpen, of waar, ten aanzien der van wederkeerigheid is aange- BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Gouda, Gezien art. 19 der Wet van den 19“ Augustus 1861 (Staats blad n“. 72), betrekkelijk de Nationale Militie; Doen te weten Dat jaarlijks voor neljjke ingezetenen, die op den 1“ Januarij oeren, 35 j. k. 31 j. De hatelijke poging om ons ministerie ten val te brengen en den bekwaamsten en edelsten staatsman van ons land door ondankbaar wantrouwen te bezoedelen is volkomen mislukt. De tweede kamer heeft het bewijs gegeven, dat alleen blinde partijzucht bewegen kan tot het miskennen van eerlijkheid en trouw jaren lang ongekreukt gehandhaafd, ea dat geen staats man voor lasterlijke en oubewezene geruchten tot beroet'ng des lauds en verderf der welvaart ter verantwoording,.weg geroepen worden. de Militie worden ingeschreven alle man- -- J— T-:j van het jaar hun 19“ jaar waren ingetreden 1°. Hij wiens vader, of is deze overleden, wiens moeder, of zijn beiden overleden, wiens voogd ingezeten is, volgens de Wet van den 28“ Julij 1850 (Staatsblad n°. 44); 2°. Hij die geen ouders of voogd hebbende, gedurende de 865. Uithol. Janna, J. A. Ultee en A. Ie Lange. i J. M. van Geel, ruim 20 j. De prijs der Advertentien van één tot xca regels met inbegrip van het tegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend plaatsruimte. het jaar en in de Gemeente, waarin zij had moeten geschieden verzuimd is, zoodra het ontdekt wordt, voor Gedeputeerde Staten der Provincie, binnen weike de inschrijving had moeten plaats hebben, wordt gebragt, en voor de dienst geschikt be vonden wordende, daartoe zonder loting wordt aangewezen, tenzij hij vrijstelling van de dienst had kunneu erlangen, mita de reden van vrijstelling bij zyn verschijnen voor Gedeputeerde Staten nog besta. Noodigen derhalve de daarbij belanghebbenden, geboren in het jaar 1847, uit, om zich met overlegging van een geboorte- extract, zoo zij in eene andere Gemeente zijn geboren, hetwelk hun door de respective Besturen op aanvrage kosteloos wordt verstrekt, ter inschrijving van de Nationale Militie ter Secretarie der Gemeente aan te melden en wel die woonachtig zijn in de wijken A, B, C, D, E, F, G, H en I, op dingsdag den 2“ Januarij 1866, en die welke wonen in de wijken K, L, M, N, O, P, Q e^k- R, op woensdag den 3“ Januarij 1866. Gouda, den 12“ December 1865. en Wzthoudzbs voornoetnd, De Bwgemeetter, BERGEN IJZENDOORN. laatste, aan het in de eerste zinsnede van dit artikel vermelde tijdstip voorafgaande, achttien maanden in Ne derland verblijf hield 3°. Hij van wiens ouders de langstlevende ingezeten was, al is zijn voogd geen ingezeten, mits hij binnen het Rijk verblijf boudt. Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling, beboe rende tot eeuen staat, pligte krijgsdienst is dienstpligtigheid, het beginsel nomen. 1°. Van een ongehuwde in de Gemeente waar de vader, of, is deze overleden, de moeder, of, zijn beiden overleden, de voogd woont 2°. Van een gehuwde en van eea weduwenaar in de Gemeente waar hij woont 3°. Van een ongehuwde wiens voogd in eene andere Gemeente woont, doch die in een gesticht van weldadigheid is opgenomen, ter plaatse waar het gesticht is gevestigd; 4». Van hem, die geen vader, moeder of voogd heeft of door deze is achtergelaten, of wiens voogd buiten ’s lands gevestigd is, in de Gemeente, waar hij woont 5». Van den buiten ’s lands wonenden zoon van een Neder lander, die ter zake van ’s lands dienst in een vreemd land woont, in de Gemeente, waar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft. 10. De in een vreemd Rijk achtergebleven zoon van een ingezeten, die geen Nederlander is; 2°. De in een vreemd Rijk verblijfhoudende ouderlooze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten 30. De zoon van den Nederlander, die ter zake van s lands dienst in ’s Rijks overzeesche bezittingen of koloniën woont. Dat elk die volgens art. 15 behoort te worden ingeschreven, verpligt is zich daartoe bij Burgemeester en Wethouders aan te geven tusschen den 1" en 31“ Januarij, terwijl bij ongesteld heid, afwezigheid of onstentenis, zijn vader, of is deze overle den, zijne moeder, of zijn beiden overleden, zijn voagd tot het doen van die aangifte verpligt is. j „1, Dat hij, die eerst na het intreden van zijn 19 jaar, doch voor het volbrengen van zijn 29“ ingezeten wordt, verpligt is, zoodra dit plaats heeft zich uer inschrijving oij Burgemeester en Wethouders dier Gemeente aan te geven, waar die luschnj- vin<z volgens art. 16 moet plaats hebben. Dat hu wiens aangifte verzuimd is, door Burgemeester en Wethouders, bij het ontdekken, ambtshalve zal worden inge- ’CDltehïj die zich na den 31“ Januarij, doch vóór den 31“ December ter inschrijving aangeeft alsnog w°rdt ingeschrevem Dat hij wiens aangifte ter inschrijving voor de Militie m GOUDA, den 16 December. Het overlijden van den koning van Belgie wekt zoo alge- weene belangstelling dat aL het overige daarbij verre achter staat. Hoezeer toch lang voorzien; waren vooral in den iaatsten tijd onrustbarende geruchten in omloop gebragt over de heersch- zuchtige bedoelingen van Frankrijk, die aanleiding zouden geweest zijn van overeenkomsten, die het voortdurend bestaan bedreigden van Belgie. Gelukkig heeft zich nog niets voorgedaan, dat een schijn van verontrusting oplevert. In Belgie blijkt van algemeene deelneming, maar alles is volmaakt rustig; Leopold II zal de regering rustig aanvaarden, het zal hem gemakkelijk vallen meer populair te worden als hij in bedacb.zame onpartijdigheid zijn vader navolgt. De fransche keizer getuigt van goede gezindheid en in En geland stelt men zich gerust. Eindelijk heeft in Zweden de magt der lang versmoorde publieke opinie gezegevierd over de reactie en het eeuwenheu gend vooroordeel. De oude staatsinstellingen znllen gewijzigd worden en constitu'ionele beginselen, meer overeenkomstig met den tegenwoordigen tijd, zullen het oude stelsel vervangen. De hongaarsche landdag is door den keizer als koning ge opend, die wel toezeggingen doet, maar toch niet 'uegeven kan aan de eischeu der Hdbgaren, zonder in conflict te geraken met zyne duitsche landen, die algemeen aandriagen op het herstel der constitutie. Op Hayti wordt de opstand onderdrukt, doch in Peru heb ben de opstandelingen gezegevierd. Brazilië houdt vol en schijnt Paraguay in het naauw te brengen. Daar wordt de oorlog onmenschelijk gevoerd. In Chilf hoopt men nog altijd op bemiddeling door franschen en engelschen invloed. In Griekenland is nog eens een nieuw ministerie gevormd.

Goudsche Courant | 1865 | | pagina 1