m ömnenlanö. Gemengde Berigten. ^lÏHJertentien. Aan de Kiezers Kiesdistrict Soetermeer. Burger Bewaarschool. VERKIEZING in het District Soetermeer. Uit de hand te Koop: Vergadering van den Gemeenteraad. Marktberigten. Delft, 22 Maart. Ofschoon de aanvoer van granen niet ruim was, werd niet alles verkocht. Zaaigraan 50 a 60 c. booster. Goede gerst willig. Burgerlijke Stand. twee HUIZEN onder één dak met een stuk GPtOND annex, alles aan het water gelegen, zéér geschikt voor Fabriek als anderzins; te bevragen bij A. Brinkman. 22 Maart. Men houdt zich heden druk bezig met de aangelegenheden van Duitsehland, en het gerucht verspreidt zieh met eene zekere hardnekkigheid, dat Pruisen en Oostenrijk toe bereidselen maken tot Jen oorlog. De nota van Eugeland aan Pruisen is van dec 19den maart. Men gelooft, dat er eene eensluidende nota van Frankrijk is. Eene depntatie van het wetgevend ligebaam heeft heden dpn keizer het adres van antwoord ter hand gesteld. Prins Napoleon was hierbij op de tuilerien tegenwoordig. De keizer heeft de deputatie zijn dank betuigd en gezegd, dat Frankrijk sedert 15 jaren zich ontwikkelt en in magt toeneemt. Zijne hooge bestemming zal vervuld worden. Brussel, 23 Maart. De ned. minister van binnenl. zaken, de heer Geertsema, is alhier gisteren aangekomen. De senaat heeft in de gisteren gehouden zitting de be grooting van oorlog aangenomen met algemeene stemmen min ééne; een der leden onthield zich van de stemming. Weenen, 22 Maart Voortdurend zijn hier verontrustende oorlossgeruehten in omloop. Pesttl, 21 Maart. In de heden gehouden zitting van bet huis der afgevaardigden is het voorstel van den heer Deak, cm eene commissie te benoemen tot regeling der werkzaamhe den van den landdag, aDgeuomen. Het huis der magnaten heeft besloten om deel te nemen aan de deputatie, die met Croatie zal beraadslagen zij heeft de instructie, aan die deputatie ge geven, goedgekeurd. Berlijn, 20 Maart. Aan de Allg. Zt. wordt uit Weenen geschreven dat, blijkens eene aldaar ontvangen dépêche, tusscben Pruisen en Italië bepaaldelijk onderhandelingen van militairen aard plaats hebben en dat «e dien einde een militair van hoo- gen r.mg uit Florence naar hier op reis is gegaan. Tevens verneemt men uit Coblenz, dat een aantal stukken vestingge- schut en affuiten van daar per spoortrein naar de silezische vestingen zijn afgezonden. 2 l Maart. Aangezien de regering de verzekering gekre gen heen, dat Oostenrijk zijne troepen concentreert en zich wapent, terwijl Pruisen neg geen enkelen militairen maatregel heeft genomen, gaat ook Pruisen over tot wapeningen, om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. Hoewel niemand weet welke gebeurtenissen de toekomst in haren schoot verbergt, houdt men zich toch algemeen over tuigd, dat de vrede zal bewaard blijven. Niemand wenscht het tegendeel of ijvert daarvoor, met uitzondering van de kleine par ij. die den minister-] resident vergoodt. De feudaleu staan v. Bismarck al.een ter z ij deieder ander zegt, dat hij het va derland in gevaar heeft gebrigt en verlangt vurig, dat de roekelooze man zoo spoedig doenlijk den zetel ruime, ten einde een libera Jgezinden staatsman aan het bewind te zien komen. Ware dit het geval, dan zou het geschil met Oostenrijk binnen weinig tijds zijn beslecht. De prov. Corresp. bevat een artikel over den tegenwoor- digec toestand met betrekking tot het conflict tusschen Oos- t en rijk en Pruisen gerezen. Aan het slot van dat artikel wordt het volgende gelezen: «Indien Oostenrijk en zijne vermeende vrienden zich .en strijde toerusten, dan behoort de regering zorg ie dragen dat Pruisen niet worde verrast door mogelijke gebeurtenissen. Het verzuim in 1S50 begaan, hetwelk zoo CDaar.gename gevolgen heeft opgeleverd, zal zich nu zeker niet herhalen. Men me. it Kopenhagen, dat de minister van marine in de zitting, neren door het landsthing gehouden, heeft medegedeeld, da. het plan, om eene expeditie naar Japan en China te zenden, was opgegeven. De onzekere stand van zaken in Europa is de aanleiding tot het nemen van dit besluit. De oorlogsbodems, waarover de regering te beschikken heeft, zullen niet worden verwijderd, opdat zij onverwijld tot de gevorderde diensten kunnen gebezigd worden. Frankfort, 22 Maart. Men beweert, dat door de mid- denstaten van Duitsehland eene gemeenschappelijke nota zal worden gezonden aan de beide groote mogendheden van Duitseh land, waarvan de hoofdinhoud is ais volgtIndien de beide groote mogendheden, in strijd met de beginselen, waarop de duitsche bond berust, het bestaande conflict met de wapenen willen beslechten, zullen de middenstaten zich ontslagen achten van hunne bondsp.igten en alleen met hun belang te rade gaan Het artikel der bondsacte, waarop hier wordt gedoeid is art! 11, waarvan de aanhef aldus luidt: De leden van den bond zullen elkander, onder geen voorwendsel hoesenaamd, beoor- loogec. De twistende partijen zullen het conflict ter beslechting voor de bondsvergadering brengen. Florence, 21 Maart. Het rapport der commissie voor de geloofsbrieven beeft geadviseerd tot vernietiging van de verkie zing van Mazzini. De hh. Nicotera en Zanardelii betoo<*eu dat Mazzint verkiesbaar is. De heer Boggio bestreed dit ge- voelen. Een ander lid drong in naam der eendragt op d» be krachtiging der verkiezing aan. 22 Maart. De verkiezing van Mazzini is door de kamer van afgevaardigden vernietigd met 191 tegen 107 stemmen. GOUDA, 24 Maart. Met genoegen vernemen wij, dat bij vernieuwing de gele genheid is opengesteld om jonge lieden op de hoogere rijksbur gerschool te plaatsen. Gedurende de ongesteldheid van den minister van kolo niën, den heer Fransen van de Putte, wordt in zijne plaats het tijdelijk presidentschap van den ministeraad waargenomen door den minister van financien, den heer van Bosse. De hooge raad, burgerlijke kamer, heeft beden beslist, dat art. 36 van het wetboek van koophandel niet van toepas sing is op buitenlandsche naamioo/.e vennootschappen, zoodat deze, wanneer zij in hun land wettig tot stand zijn gekomen, ia Nederland in regten kunnen optreden. Naar men uit 's Hage vau gisteren middag berigt, is de gezondheidstoestand van den minister van koloniën aanmer kelijk verbeterd. Men verwacht druk bezoek en levecdigen handel op de padschmis te Frankfort. Van 14 19 april zal te Amsterdam in het paleis voor j voiksflijt eene tentoonstelling gehondeD worden van \oortbreugselen van tuinbuuw De bezetti'g van krakau wordt op voet van oorlog gebragt. De rossische regering be\ordert de emigratie der Finnen naar den kau- kasus. Mirès is te Parijs weder aan het hoofd zijner zaken gesteld in den omtrek van Aix ir ProveDce heeft de vorst in den nacht van 14 op 15 maart enerme schade aaueerigt. De kardinaal Autonelli aebt alle verdere betrekking met Rusland onmogelijk. In belgie ig bet personenvervoer op de spoorwegen aanzienlrk verlaagd. Egypte heeft Abvssinie den oorlog aangedaan. Dagelijks wordt in Engeland een mülioen eijertn ingevoerd. Het posthuis Ancomario in Peru ligt na genoeg 16000 voet boven de oppervlakte der zee. De werken te Cnerböurg zijn door den storm van 11 jan. jl. vreeselijk beschadigd. De veehouders in hunne vergadenngeD, getrouw aan nederiaüdschen zin, zijn voor halve maatregelen. Professor Yreede heeft eene lofrede ge houden op prinses illemina. Te Weenen is sprake van eene groote spoorwegleening a 8 pCt. De verkiezing va:, Mazzini is te Florence vernietigd. De veetypbus is uitgebroken in den eijerlandschen polder op het eiland Texel. De fransche bank beeft bet discouto verlaagd tot 3 pCt. Te Almelo is eene boerderij verbrand, waarbij ook eeaie vee is omgekomen. Dingsdasr is te Londen biddag gehouden tegen de "veepest. Zestig jsraelitische gezinnen zijn geemigreerd uit Maine in Amei.ka naar Palestiua om ;n dtn omtrek van Jaffa eene landbouw-kolonic te stich ten. Een beursspeculant te Weentn wordt geregttlijk vervolgd wegens het verspreiden van een telegram, den dood vermeldende van von Bismarca.. Mgr. Dupanloup hoopt Guizot geheel te bekeeren. De Russen zijn opgerukt naar Bokhara. Te Quebec is besloten 10000 mau te'er. de fenians in de wapenen te roepen. Vrijdag, 23 Maart. Tegenwoordig de hh. mr A. A. van Bergen IJzendoorn, voorzitter.de Grave, Virnly, Prince, Brag^aar, Westerbaan, Reutinger, Rtmy, Buchner, van Gennep, kist en Peeters, terwijl door den beer van Straat'ea is berigG dat hij duor ongtsteldhtid word: verhinderd de vergadering bij te wonen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Is ingekomen een adres van dc directie der stearine kaarzenfabriek Gouda-, verzoekende afstand van 54 vierkante ellen gronds tot bet plaat sen van eene heining. B en hebben te dezen aanzien onderzoek ingesteld en vinden geen bezwaar in den afstand, en stellen voor dit te doen tegen 1 25 de vier kante el, en is dien overeenkomstig besloten. Aan de orde is het adres van commissarissen der sociëteit «Vredebest-1 om verlenging der huur van het societeits-geboaw. B. en zijn van oordeel dat het bestuur weinig bevoegd is om buizen fe verhuren, en stellen voor, daar de termijn zoo kort is, rog voor eev jaar, tot mei 1567, daarmede voort te gaan, doch de huurpn s van ƒ300 op 400 te brengen, verder op de bestaande voorwaarden, en dat B. en W in den loep van dit jaar een nader voorstel in deze zaak zullen dóen; een en ander is goedgekeurd met algemeene stemmen. Voorts is nog aan de orde de benoeming van twee hulponderwijzers en eene hulpouderwijztres de voorgedragen personen zijn verkozen met alse- meene stemmen, zijnde de hulponderwijzers J. N. van Eek eu J P den Biet en de hulpoudenv ijieres A. A. Both. - Hiermede eindigt de vergadering. Gouda, 22 Maart. Tarwe. Poolsehe p. last 290 Z»euws. P" ™ud. -C l0 00- Ro??e- I°I-6 a 6.50,' builenl. 6.o0 a ,00. Gerst/4.50 a 6.00. Haver f 3 a ƒ4.00 ?r2"-„D *■- a-^ 10' Rru'Ee boonen f 12 a 14. Paardeb. i.oO a ,.75 Duirebooneti S.50 a 9. Hennipz. S. Boekte Fr. per 2100 ned. <8/165. Noordo. 186 a 190. Varkeus geschikt voor Londen 10 a 21 c. per 5 ons; ma gere varkens en biggen gingen iets vlugger van de hand. Boter 1..S a 1.36 per ned. pond. Middelburg, 22 Maart. Bij matigen aanvoer was de tarwe heden prijshoudend, wintergerst 20 c. hooger en rogge 25 c. lager. Londen, 19 Maart. Granen. Inl. en vr. tarwe op circa vorige prijzengerst vast en haver prijshoudend. Aanvoer van 12 19 maart 4179 qr. inl. en 9785 qr. vr. tarwe, 1709 qr. inl. en 5627 qr. vr gerst en 492 qr. inl. en 2' 085 qr. vr. haver. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd: 4160 runderen, 167 kalveren, 26460 schapen en 235 varkens. Voor beste runderen werd besteed 5/voor do. kalveren 6/ voor do. schapen 6/2 en voor do. varkens 4/10 per steen. 20 Maart. Boter. Friesche 126/Kampen en Zwolle 116/ a 122/—, Bosch 84/a 108/Groningen 88/ a 94/ Holstein en Kiel 120/ a 136/—, Yersey 10S/ a 120/Mor- laix 88/ a 90/—. Kaas. Edam 66/ a 69/Gouda 62/ a 66/Derby 66/ 70/Kanter 28/Amerik. 79/ a 82/ 21 Maart. Granen. Tarwe vast; gerst prijshoudend eu haver flaauw. Aanvoer van 1720 maart 520 qr. inl. eu 5490 qr. vr. tarwe, 270 qr. inl. en 1740 qr. vr. gerst en 5850 qr. vr. haver. 22 Maart. Op de veemarkt van heden waren aange voerd: 1420 runderen, 133 kalveren, 5550 schapen en 200 varkens. Voor beste runderen werd besteed 4/10, voor do. kalveren 5/,0 per steen. Tarwe 8.20 a 9. Rogge 6 a/ 6.60. Zomergerst 5 a 6. Korte haver 4 a 5.25. Lange do. 3 a 3.60. Duiveboouen 8.50 a 9. Paardebooneu 7 a 8. Groene erwten 9 a 11. Aan stads waag gewogen van 15 tot 22 maart 166/8 en 108/.16 boter, te zaraen 4440 ned. hl. Boter 57 a 69 het vierde; 1.42' a f 1.725 pern, <8. GOUDA. Geboren: 19 Maart. Gerarda Elisabeth Maria, ouders H. de Zeeuw en E. Sluijter. 20. Wilhelmus Cornelis, ouders P. Bosman en M. Jaske. Jan Valentijn, ouders A.# L. F. Gassman en N kerper. Christina, ouders C. Huijvenaar en C. Vingerling. 21. Theodora, Maria, ouders J. A. van Cina °n G. de Jong. 22. Magtilda Maria Josephina, ouders T. X. Joosten en M. A. van Kersbergen. Maria So phia, ouders C. Brunt en H. van der Kwast. 23. Cornelia, ouders L. Huurman en L. Vonk. Fredrik Arie, ouders D. Laurier en A C. Everling. Overleden-. 19 Maart. C. Kanen, wed. P. Jansen, 76 j. 21. G. Wouters, wed J. A. Polet, 69 j. A. Verhoef, 15 j. M. Roedolff, 15 m. 22. G. Hageman, 11 w. H. van Hattem, 12 d. Gehuwd: 14 Maart. H. Kabout en W. van der Yreede. 21. J. Wiltenburg en L. de Gruijl. WOERDEN, van 16 tot en met 23 maart 1866. Geboren: Hendrik Dirk, ouders J. Visser en L. Twigt. Anna Barbara Helena Sophia, ouders K. W. P Seeuwen en A. E. Xortier. Eugène Jecn Joseph, ouders G. Groeueveld eu M. T. van Dormael. Andreas Petras, ouders P. P. Woenselaar en G. Demmers. Johanna, ouders B. Spruit en H. den Blauken. Overleden: J. Mooij, ruim 63 j. J. Sloesarweij, 3 w. P. J. de Vries, 23 j. T. van Dijk, bijna 5 m. Getrouwd: L. J. A. Benier, 37 j. en M. Bakker, 34 j. OUDE WATER, van 14 tot 20 maart 1866. Bevallen: Maria Verkerk, geb. van Genderen, d. Johanna Bar bara van Leuven, geb. Ternenzeu, z. Overleden: A. Hoogendoorn, 17 d. Gehuwd. G. van Wijugaardt-n, jm. 24 j. en M. Groeneveld, jd. 23 j. -v* - So -Jv, r pjb. Onrlprtrnnufl ëS§ ■JE J* Ondertrouwd H. J. W. HUBER, Hoofdonderwijzer EN J. BOWLS van 's Grarenhage. 's Gravenhage. 22 Maart 186°. Cl* in het Bij de aanstaanue verkiezing van een Lid voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland op den -7Maart 1866, wordt aanbevolen de Heer G. A. van HOUWENINGE Gz., aanzienlijk Grondeigenaar, binnen dit Districtinzonderheid bekend met de Gemeente- en Waterschapsbelangen. EENIGE KIEZERS. INSCHRIJVING van KINDEREN, voor zien van een vaccine billet, op Maandag 26 Maart 1866, des avonds ten 7 ure aan het School lokaal. J. N. SCHELTEMA, mors. Van ZEYLEN, secr. Men vraagt een KINDERMEISJE; zij die kan Strijken en met de YYasch omgaan, zal de voorkeur genieten Adres bij den uitgever A. BRINKMAN. Gouda, 23 Maart 1866. Op den 27sten Maart 1866 zijn veie Kiezers voornemens om voor LID van de Provinciale Staten in Zuid-Hollandte verkiezen: den Heer J. W. SCHUURMAN, Grondeigenaar binnen dit District, Hoofd-ingeland van Schieland en Delfland. BURGEMEEoïLR en WETHOUDERS van Zwammerdam, overwegende, dat vol gens de verklaringen van den deskundige, J. E. Reichraan, rijks veearts, door de besmettelijke veeziekte is aangetast en daar aan gestorven van Bartholomeu3 Jansen te Zicamnierdam, een wit bonte bles koe, oud 7 jaren. Overwegende, dat volgens die verklaring, de onteigening van gemelde rund noodza kelijk is, ten einde het, ter voorkoming van verdere uitbreiding dier ziekte, met i de huid te kuunen begraven; Gelet op de artt. 69 tot en met 72 der wet van den 28Q Augustus 1851 (staats- blad n°. 125). Hebben besloten: 1°. Boven omschreven rund dadelijk te onteigenen, en Da inkerving der huid, met bijvoeging van eene genoegzame hoe veelheid ongebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen begraven, eu 2°. Dit besluit onmiddellijk mede te deelen aan heeren Gedeputeerde blaten der Provincie Zuid-Holland, af te kondigen binnen de gemeente en te plaatsen in de Goudscbe Courant. Zicam/nerdam, den 21° Maart IS66. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, BRACK. H. SMEDA. Vrij van de regten van zegel en registratie, ingevolge bet koninklijk besluit van den 6den September 1S65, no. 52. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkemadeoverwegende, dat volgens de verklaring van den deskundige W. F. Muis, plaatselijk veearts, door de besmet telijke veeziekte zijn aangetast ea daaraan gestorven, van Jacob Berckenkamp te AU kemadeéén zwarte witkop en één bonte koe, oud 4 en 5 jaren, één zwarte witkop stier, oud 2 jaren, en drie vaal bonte kaiveren, oud 2 maanden; van Martinus Hoogenboom te Alkemadeéén roode wit kop, twee bonte, vier zwarte witkoppen, en twee vaal boute koeijen, oud 4, 7, 4, 8, 5, 6, 7, 5 en 8 jaren; van Jan Willem Roeloffs te Alkemadevier vaal bonte, twee vale witkoppen twee zwarte witkoppen, en één blaauwe witkop koe, oud 6, 7, 5, 4, 8, 4, 5, 6 en 5 jaren: van Arie Bis schop te Alktmadeéén blaauw bonte koe, oud 6 jarenvan Cornelia Hozee te Al ktmade, één vale witkop koe, oud 7 jaren; van Johannes Bisschop te Alkemade, één zwarte witkop vaar3, oud 2 jaren; overwegende, dat volgens die verklaring, de onteigening van genoemde runderen noodzakelijk is, ten einde ze, ter voorko ming van verdere uitbreiding dier ziekte, met de huid te kunnen begraven Gelet op de artt. 69 tot en met 72 der wet van den 2Sn Augustus 1851 (staats blad n°. 125). Hebben besloten: 1°. Boven omschreven runderen dadelijk te onteigenen, en na inkerving der huid, met bijvoeging van een genoegzame boe veelheid ongebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen begraven, en 2°. Dit beslui* onmiddellijk mede te deelen aan heeren Gedeputeerde Suten der Provincie Zuid-Holland, af te kondigen binnen de Gemeente en te plaatsen in de Goudscbe Cour.tnt. Alke.nadtden 20a Maart 1866. Burgemeester en Wei houders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, R. LOS. J. W. S. ROELOFFS.

Goudsche Courant | 1866 | | pagina 2