OinncnUnïL Gemengde Berigtcn. 2Uuertentten. Burgerlijke Stand. schoonhoven. dEr sloiJS- Mork- van. de VELDE, te GOUDA, met lyrgr zondag namiddag, meldende dat de staf der regi menten Hannover en Mensdorff aldaar is doorgetrokken. Leger afdelingen van de regimenten onder bevel van Clam Galias en Siebenbnrger worden in Silezie en Bohemen verwacht. ele grensplaatsen ontvangen garnizoenen. Aanzienlijke verplaat singen van troepen duren steeds voort. Frankfort, 2f> Maart. De in de laatste jaren meermalen besproken kwestie van het uitsterven van den jongsien stam van het huis Hessen, waardoor het landgraafschap Hessen-Hom burg aau het groot-hertogdom vervalt, is thans op nieuw ter sprake gekomen. De oude landgraaf Ferdinand, den 26 april 17S3 geboren, is overleden. Van dit vorstenhuis, waarvan de maunelijke loten zijn uitgestorven, zijn thans nog twee prin sessen in leven, prinses Auguste, geboren den 28 november 1776, weduwe van den groot-hertog van Mecklenburg-Schwe- rin, zuster van den overleden landgraaf, en hare nicht, prinses Caroline, geboren 19 maart 1819, weduwe van Hendrik XXII, vorst van Keusz-Greiz. Volgens het gesloten verdrag moet thans tot de personele-unie van het landgraafschap met het groothertogdom worden overgegaan, terwijl de thans vigerende regeringsvorm van het kleine land nog 25 jaren zal moeten duren. Hierdoor is ook het bestaan van de speelbank voor dien tijd verzekerd, iudien zij althans niet door andere rede nen te gronde gaat. GOUDA, 2S Maart. Met leedwezen zien wij ods verpiigt m.de te deel en, dat de veezitk e zich veitocnd heeft bij een landbouwer aan de kanu oielksloot, onder deze gemeeule. Voor alsnog schijnt de ziekte niet kwaad, ardig, daar de drie aangetaste runderen nog onder behandeling zijn. Bij de verkiezing van een lid voor de tweede kamer in het kiesdistrict Zutphen, zijn uitgebragt 1428 geldige stemmen, waarvan 100$ op den heer II. Dam, die aizoo met groote meer derheid verkozen is. In het Kotterdamseh V» eekblad leest men het volgende: Hoe zullen wij de ontvangst \un het kabinet in de kamer noemen 1- Zij is op de meest verschillende wijzen beoordeeld. Deze noemde haar eer.e onverschillige, gene een hartelijke. W ij ontveinzen het ons niet, dat zij naar ons oordeel is ge weest gel A wij haar verwachttenneutraal met sympathetische overhelling. Mat had die haagsche heer van Ztiyleu, het di vide et impera indachtig, gaarne eene breuk in de gelederen te weeg gebr.igt! Met hoeveel vaderlandslievende belangstel ling sloeg hij de oplossing van de crisis gade, ten einde reeds eene nieuwe melodie ie Minnen componeren op 't oude lied, dat de vrienden en niet hij verouderd waren! Hoe hitste hij de vereerders van den heer Thorbeeke aan om in 't strijdperk te treden, hunne krachten onderling te meten en te breken, opdat eindelijk een» het nationaal kabinet kon oprijzen op het puin der versletei.e rigting! Maar de vrienden sloegen de uitnoodiging beleefdelijk af- zij vreesden voor de Danaërs, ook wanneer zij Thorbeeke verheerlijkten. Men leest in de Goessche Courant: „Wij zijn niet afkeerig van de grondwet, zoo schreef de hr. Groen, in z;jne parlementtire schetsen, en meende met dit enktl woord van zijue partij de bedenking af te weren, dat zij het met onze grondwet niet vinden kan. Beter ware misschien geweest, als de heer G. van de mannen zijner rigting gezegd had, dat zij niet afkeerig zijn van eene grondwet, mits die door ten of ahhan= in hun geest opgesteld zij. Immers de laatste discussie, in de kamer, waarbij de graaf van Zuyieu, het bevel van den patroon heeft opgevolgd en de schoolwet-agitatie .rachite te bevorderen, h^it op nieuw geleerd, dat de bedoelde partij wel degelijk tegen eene der voornaamste bepalingen der grondwet strijd voert, gelijk de heer G. dan ook reeds meer malen wees op de noodzakelijkheid, om die bepaling te veran deren. Manneer men een zoo gewigtig artikel der grondwet, op zoo hevige wijze bestrijdt, en het volk gedurig tot onte— vredenheid daarover prikkelt; wanneer men aan dat artikel een zoo groot genigt hecht, als daaraan juist van die zijde wordt toegeschreven, dan is bet ook onwaar, dat men niet van de grondwet afkeerig is, dan wordt het opstand prediken tegen de wet, slechts met een schoonen glimp bedekt. Waarom neemt te heer G. dien schijn aan, als hij in beginsel tegen eene wet moet zijn, die, juist op het alles beheerscheude punt het tegengestelde van zijne wenschen voorschrijft. -^e Xederlandsche Spectator berigt .- Tegelijk met een nieuw kabinet hebben wij eene nieuwe partij, met een nieuw orgaan, de Nieuwe Goessche Courant een orgaan van rauicale orthodoxie. Het ideaal van een minister m volgens dat biad von Bismarck; zoo éénen wenscht het Ne derland toe en het ideaal zijner staatsleer is het woord Gods. Het voert strijd tegen het christelijk weekblad, tegen ds. Felix, die met Pierson, Gunning, Renan en Strauss wordt gelijk ge! steld tegen licht, liefde, leven, de leus des duivelstegen het begrip van regt voor allen tegen de „leugenstof-leerders, door den staat bezoldigd om het spreekgestoelte te beklimmen en de gemeente voor te gaan," en ook, wat het curieusste is tegen de „zich noemende anti-revolutionairen" die „jareu lan<* God hebben verloochend." Ziedaar de leider der anti-revolutionaire partij overvleugeld, i In zake vau staathuishoudkunde verkondigt het blad de steL ling: „Geen heil, geen welvaart, zoolang Godswoord niet ge ëerbiedigd wordt, want alleen daarbij is rijkdom en eer beloofd." i Rijkdom en eer zijn dushetzij identiek aan, hetzij homogeen I met heil en welvaart. Hoe sterk men aan die zijde gesteld is op die twee zakeD, die ik dacht dat men te vvereldsch zou ge acht hebben, blijkt uit eene andere zinsnede, waar de weg aan gewezen wordt langs welken men rijkdom en eer verwerven kan. De roode orthodoxie houdt alzoo de duiten en de ijdel- I heid in eer. Het nederlandscbe volk zet jaarlijks door de staatsloterij 3V2 mülioen gulden geheel improductief om. Daarvan keert 2J/0 millioen tot de speiers terug. Alzoo, de 3!/s millioen wordt omgezet, ten einde daarop 26 percent of ongeveer 9 ton gouds te verliezen. En waar blijven die 9 ton? De helft vloeit in de schatkist, en de andere helft in de zakken der loterij-han delaren. De speiers geven in iedere loterij eene som van 1,152,000 uit, om ƒ866,000 te winnen, ongerekend de huur, de woeker en allerlei andere ongeregtigheden, die met de lo terijbriefjes worden gepleegd. De spelers verliezen du9 bij iedere loterij drie ton gouds, vooral niet minder. Die som wordt echter niet alleen in Nederland verspeeld, want de En- geBchen nemeu altijd een aanzienlijk getal loten. De nieuwe minister van tii.ancien schijnt geuegen, om de verhuring van loten geheel al te schaffen en ook de splitsing te verbieden. Op dit oogenblik echter de staatsloterij op te heffen, durft hij, hoe dit denkbeeld hem ook bekoort, niet doen, omdat de 4 ton, die zij aan de schatkist geeft, niet kunnen worden gemist. Te Praag hcerscht groote onrust, o. a. veroorzaakt door talrijke brand brieven. Karl Gutzkow is geheel hersteld. De veetvphus is uitge broken in bet gouvernement Warschau Te Berlijn zija'tVee metselaars en een timmerman veroordeeld tot gevangenisstraf wegens bet te ligt bouweu van eeo huis welks instorten den dood van meuschen veroor zaakte. Uit Bukowina rukken troepen op naar Galicie, uit Gaitcie naar Silezie. Het kasteel Miramar is geheel in orde om de mexicaan- sche gasten te ontvangen. De duitsche middelstatcn willen Holstein door den boud doen bezetten. Te Marseille, Rijssel en Montauban laat men varkensvleesch mikroskopisch onderzoeken c-rtig gezinnen ruim 100 personen, maken zich gereed om vau Texel naar Amerika te' verhuizen. Te Avloua in Ruuielie zijn door eene aaidbeving 200 huizen ingestort. Een schip met eenige honderd vaten buskruid is te Larlingford in Ierland aangehouden. Men beweert dat Prinsen aan Oostenrijk 50 millioen th biedt voor zijn aandeel il, de hertogdommen. Aaturdag overleed te Claremont Marie Amelie, weduwe van "Lodewiik PJuiips, lu den ouderdom van bijna 84 jaren. - Van 10—17 Maart zijn in Engeland en Schotland aangetast 62G1 stuks vee, sedert bet begin der ziekte n03,do0. -- Men nil Mazzini herkiezen op Sicilië. De kerke- raad der hervormden te Parijs volhardt Lij het besluit om den predikant Pasehond te ontslaan. Te Zante zijn ernstige woelingen voorgevallen. GOUDA. G«oB0ErES: 22 Johanna, ouders A. Prinsenherg en A. de Vries. - 23. Genrge ouders G. Wilson en H.Smit. 24. Maria Anna, ouders en l 2j-,Mar'a Hendrik», onders G. van Soest zïnkhaan H rgd 7 Ellsabetb. P. Cabout en A. S. «n Lrenwm "kos Lubertus. °»d£" E- D. van Klaveren en M. E. 230HKIrDEu' 23 ,MaT' A\™1 Lier' A- Gardenier, 75 j. - a o 7 'CZer' lü d' Sm". 4S j. J Visser 16 w A. S. van Deth, 12 w. 25. J. Wildschut, 6 m. Ingeschreven van 16 tot 23 maart 1866 OUDEWATER. van 21 tot 27 maart 1866. gekThW.' zM' Hogenboonl' Seb' van Baaren, z. C. G. Gzoesbeek, OvEELtDEx: J. Korevaar, 7 w. H. van der Horst 1 i T M Kronenburg, 3 nr. - j M. c. Seuter, 1 m. - J E., 6«7 m BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Broekoverwegende, dat op den 15°, l9f 20 en 22 Maart 11. door de na te noemen Veehouders alhier woonachtig, bij den Burgemee-'er aangifte is gedaan, dat vier runderen afgezonderd, staande in de bij hunne wo ring hehoorende stalling, door ziekte zijn aangetast; dat blijkens nadere aangifte vier run deren op heden daaraan zijn gestorven Gelet op de schriftelijke verklaringen van den veearts E. O verbosch te Gouda, waaruit blijkt, dat van A. Breed ijk, één zwart bont kalf, S. de Jong één zwart bont kalf, van. A. van Vuuren één zwart witkop pink en van A. Voorend, één zwart bont kalf zijn aangetast geweest door de heerschende besmettelijke veetvphus en daar- aangestorven, en dat de onteigening van voormelde runderen dringend noodzakelijk is, ten einde die ter voorkoming van ver dere uitbreiding dier ziekte, met de huid te kunnen begraven Gezien de artt. 69 tot en met 72 der wet van den 2Sn Augustus 1851 (staats blad nu. 125.) Hebben besloten: 1°. Boven omschreven runderen dadelijk te onteigenen, en na inkerving der huid, met bijvoeging van eene genoegzame hoe veelheid ongebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen begraven, en 2°. Dit besluit onmiddellijk mede te deelen aan heeren Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, af te kondigen binnen de Gemeente en te plaatsen in de Goudsche Courant. Broek, den 24 Maart 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder 1°. Secr. De Burgemeester, J. JONKHEI D. Van DORT KROON. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Broekoverwegende, dat op 9, 15, 19, 21 en 22 Maart 11. door de na te noemen Veehouders alhier woonachtig, bij den Burgemeester aangifte is gedaan, dat acht en twintig runderen afgezonderd, staande in de bij hunne woning hehoorende stal ling, door ziekte zijn aangetast dat blijkens nadere aangiften zes run deren op heden daaraan zijn gestorven; Gelet op de schriftelijke verklaringen van den veearts E. O verbosch te Goudawaar uit blijkt, dat van A. Breedijk, één vier jarige zwarte witkop koe en één zwart bont kalf, van A. van Vuuren, twee zwart bonte kalveren, van D. van Rijn, ééu zwart bont, kalf en van W. T. Blom, ééu vierjarige blaauw bonte koe; zijn aangetast geweest door de heerschende besmettelijke veetvphus en daaraan ge storven, en dat de onteigening van voormelde ruuderen dringend noodzake lijk is, ten einde die ter voorkoming van verdere uitbreiding dier ziekte, met de huid te kunnen begraven; Gezien de artt. 69 tot eu met 72 der wet van den 28° Augustus 1851 (staats blad n°. 125). Hebben besloten .- 1°. Boven omschreven runderen dadelijk te onteigenen, en na inkerving der huid, met bijvoeging van een genoegzame hoe veelheid ongebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen begraven, en 2°. Dit besluit onmiddellijk mede te deelen aan heeren Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland, af te kondigen binnen de gemeente en te plaatsen in de Goudsche Courant. Broekden 25n Maart 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Be Wethouder1°. Secr. De Burgemeester, J. JONKHEID. Van DORT KROON. Vrij van de regten van zegel en registratie, ingevolge het koninklijk besluit van den 6den September 1865, no, 52. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkemadeoverwegende, dat volgens de verklaring van den deskundige W. F. Muis, plaatselijk veearts door de besmet telijke veeziekte zijn aangetast en daaraan gestorven, van Jan Willem Roeloffs te Al kemade, één zwart bonte, drie vale wit koppen en twee zwart witkopte koeijen, oud 6, 4, 5, 8, 7 en 6 jaren, en één yaal bont kalf, oud 1 maand; van Martinus Hoogeuboom te Aïkernadetwee zwart witkopte koeijen, oud 6 en 8 jaren; van Johannes Bisschop te Alkemade, één zwart bonte koe, oud 7 jarenvan Jacob Berc- kenkamp te Alkemadeéén vaal witkop kalf, oud 2 maanden overwegende, dat volgens die verklaring, de onteigening van genoemde runderen noodzakelijk is, ten einde ze, ter voorko ming van verdere uitbreiding dier ziekte, met de huid te kunnen begraven; Gezien de artt. 69 tot en met 72- der wet van den 28n Augustus 1851 (staats blad u°. 125). Hebben besloteu 1°. Boven omschreven runderen dadelijk te onteigenen, en na inkerving der huid, met bijvoeging van eene genoegzame hoe veelheid ongebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen begraven, en 2°. Dit besluit onmiddellijk mede te deelen aan heeren Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland, af te kondigen binnen de Gemeente en te plaatsen in de Goudsche Courant. Alkemadeden 24u Maart IS66. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, R. LOS. J. W. S. ROELOFFS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ztrammer damoverwegende, dat vol gens tie verklaring van den deskundige J. E. Reichmau, rijks-veearts, door de be smettelijke veeziekte zijn aangetast en daar aan gestorven, van Johannes Heemskerk te Ztcammerdamacht koeijen, zijnde vier zwart bout bles, drie, oud 6 en één oud 7 jaren, één zwart bonte oud 6 jaren, een wit boute, oud 5 jaren, één vale, oud 6 jaren en één zwarte witkop, oud 5 jaren; van Cornelis van der W aaij te Ziramrner- dam, één blaauw bonte koe, oud 5 jaren van Jan Hoogendoorn te Ztcammerdam drie zwart bonte koeijen, twee oud 7 jaren en één oud 6 jaren, één vale witkop vaars, oud 2 jaren en één zwarte witkop pink stier, oud 1 jaar; van Burtholomeus Jan sen te Ztcammtrdam, één zwart bonte koe, oud 6 jaren, overwegende, dat volgens die verklaring, de onteigening van genoemde runderen noodzakelijk is, ten einde ze, ter voorko ming van verdere uitbreiding dier ziekte, met de huid le kunnen begraven; Gelet op de artt. 69 tot en met 72 der wet van den 28n Augustus 1851 (Staats blad n°. 125); Hebben besloten: 1°. Boven omschreven runderen dadelijk te onteigenen, en na inkerving der huid, met bijvoeging van een genoegzame hoe veelheid ongebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen begraven, en 2°. Dit besluit onmiddellijk mede te deelen aan Heeren Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland, af te kondigen binnen de Gemeente en te plaatsen in de Goudsche Courant. Ztcammerdam, den 26n Maart 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, BRACK. H. SMEDA. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ztcammerdam,overwegende, dat vol gens de verklaring van den deskundige, J. E. Reichman, rijks veearts, door de besmettelijke veeziekte is aangetast en daar aan gestorven van Jan Hoogendoorn te Zicammerdaméén zwart boute koe, oud 7 jaren eu één zwarte wilkop koe, oud 7 jaren en van Bartbolomeus Jansen te Ztcammerdam, één zwarte witkop oud 5 jaren, één vale, oud 6 jaren, één blaauw bonte oud 7 jaren en één zwart bonte oud 5 jaren; Overwegende, dat volgens die verklaring, de onteigening van gemelde runderen nood zakelijk is, ten einde ze ter, voorkoming van verdere uitbreiding dier ziekte, met de huid ts kunnen begraven; Gelet op de artt. 69 tot en met 72 der wet van den 28" Augustus 1851 (staats blad n°. 125). Hebben besloten: 1°. Boven omschreven runderen dadelijk te onteigenen, en na inkerving der huid, met bijvoeging van eene genoegzame hoe veelheid ongebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen begraven, eu 2°. Dit besluit onmiddellijk mede te deelen aan heeren Gedeputeerde Stateu der Provincie Zuid-Holland, af te kondigen binnen de gemeente en te plaatsen in de Goudsche Courant. Ztcammerdamden 24" Maart 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, BRACK. H. SMEDA. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Broekoverwegende, dat op den 17 en 19 Maart 11. door de na te noe men Veehouders alhier woonachtig, bij den Burgemeester aangifte is gedaan dat zestien runderen afgezonderd, staande in de bij hunne woning hehoorende stalling, door ziekte zijn aangetast; dat blijkens nadere aangifte twee run deren op heden daaraan zijn gestorven Gelet op de schriftelijke verklaringen van den veearts E. Overboseh te Gouda, waar uit blijkt, dat van S. de Jong één vijfjarige zwarte witkop koe en van D. van Riju, één negenjarige zwarte koe, z»ju aangetast ge weest door de heerschende be.-mettelijke vee tvphus en daaraan gestorven, en dat de outeigening van voormelde runderen drin gend noodzakelijk is, ten einde die ter voorkoming van verdere uitbreiding dier ziekte, met de huid te kunnen begraven: Gezien de artt. 69 tot en met 72 der wet van den 28" Augustus lb51 (staats blad u°. 125.) Hebbeu besloten: 1°. Boveu omschreven runderen dadelijk te outeigenen, eu na inkerviug der huid, met bijvoeging van eeu genoegzame hoe veelheid ongebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen begraven, en 2°. Dit besluit onmiddellijk mede te deelen aan heeren Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Hollandaf te kondigen binnen de gemeente en te plaatsen in de Goudsche Courant. Broekden 23° Maart 1866. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, De Wethouder, 1°. Secr. De Burgemeester J. JONKHEID. Van DORT KROON. Prijs van het gedestilleerd bij G. F. inbegrip van Rijks- cn Gemeente-accijns, bij eene hoeveelheid van minstens tien kan contant. Zuiver overgehaalde JENT,VER a 46S/J0 °/0 per kan 61 cents. Jenever 2dr soort (Moutwijn) a462/10°/0 per kan 59s cents, in!. BRANDEWIJN 46'/10 °/0 per kan 64 cents. Meerdere of mindere sterkte 1 naar evenredigheid.

Goudsche Courant | 1866 | | pagina 2