AD VERTENTIEN. J. C. Benfer, op de Markt bij de Hoogstraat. 1S< CORRESPONDENTIE. Raderstoomboot Ussel. Londt dat de rn lang gehe omstandig Ierland zi eene zeeh: melijk af< werd ged hoewel in ging kree' overheden evenwel v Parijs Engeland dedeelinge sehende gi verwacht, weinige d voorgestel onmogelijl van de g< voegt er I rijp overk zijn te o volbrengei hoven in Italië zou eene oven die vergo onderband Burgerlijke Stand. Marktbeiigtón. Kantongeregt. bijen te Gouda, van het i bijen aldaar binnen de Deze Coura In de Stad Dc prijs per De inzendir morgens I Prijs van het gedestilleerd bij G. F. van de VELDE, te GOUDA, met inbegrip van accijns, bij eene hoeveelheid van minstens tien kan a contant. Zuiver overgehaalde JENEA ER a 46a/10 per kan 64 cents, idem a 477/io °/o per kan 66 ets. Jenever 2de soort (Mout wijn) a 46a/10 °/0 per kan 625 centsinl. BRANDEWIJN a 46a/10 per kan 67 cents. Meerdere of mindere sterkte naar evenredigheid. Gouda, 19 Mei 1866. Versch FACHNER-, SELTSER- en SCHWALBACH-STAALWA- TER, vulling 1866, heele en halve krui ken, bij partij en enkele kruik, alsook dubbel gezuiverde Petroleum, tot civiele prijzen te bekomen bij HESS C°. alhier en G. J. de MOOIJ te Bodegraven. G. vraagt of het, bij de thans heerschende ziekte, terwijl van alle zijden op het spoedig in roepen van geneeskundige hulp aang; drongen wordt, niet raadzaam zoude zijn, door de bevoegde au toriteit onmiddelliik maatregelen werden genomen, er ten alle tijde aan de stadsapotheek gelegenheid zal zijn tot het verkrijgen der door hh. doctoren voorgeschreven middelen thans nu de stads apotheker niet meer zooals vroeger woonachtig is aan de stadsapotheek, wordt toch het ver krijgen van geneeskundige hulp niet bespoedigd mogten er onoverkomelijke bezwaren zijn dat genoemde persoon zijne vroegere woonplaats, al ware het dan ook slechts gedurende de thans uitgebroken epidemie, betrekt, dan zoude het zoo spoedig mogelijk aanstellen van een geschikt persoon b. v. provisor wenschelijk zijn. Boekdrukkerij van A. BRINKMAN. Van Gouda, Maandag en Dingsdag ’s morgens 6 uren, de overige dagen ’s morgens 7 uren. Zondags ’s morgens 61/, uur. Van Rotterdam op gelijke dagen ’s na middags 2 uren.. Zondags ’s avonds 5 uren. Dagelijks lietourkcarten. Vol; huis van door de c In i leerd ove maar het handeling! Engeland dat te Pai raden die Uit schip in 1 de spaans heeft -ieh groot was wegens zi, dat niema spaansche en Peru t 22 uitnoodig: Frankrijk zonden, er zal geven, Het den 17 a kerkelijke terwijl de tene ernst en daar gegrepen, de Basuto hierdoor verkrijgen. Prai reeds aang Men verlangt voor eene voorname ge vestigde Bierbrouwerij en Azijnmakerij IEMAND, die zich voor zijne rekening hier ter stede met den verkoop van die artikelen wil belasten tegOH ruime provisie. Adres letter O bij den Boekhandelaar A. Brinkman alhier. De ondergeteekende heeft de eer aan zijne geëerde Stadgenooten te berigten, dut hij heden op nieuw ontvangen heeft een groot en fraai assortiment HEE- REN- en KINDER-WANDEL STOKKEN. Mede is hij ook ruim schoots voorzien van HEEREN enDAMES- PARAPLUIES. Ook recommandeert hij zich voortdurend aan tot het repareren en overtrekken van PARAPLUIES, PA RASOLS, enz. Hij vleit zich door een ruim bezoek vereerd te zullen zien. Dit iets schuldig zijn aan, of te vor deren hebben van de Nalatenschap van den WelFerwaarden Heer HENRICUS W OLKEMEIJER, in leven R. C, Pastoor te Haastrecht, en aldaar op 7 Mei 1. 1. overleden, worden verzocht daarvan vóór den lste” Junij e. k. betaling of opgaaf te doen ten kantore van den Notaris J. G. BROUWER NIJHOFF te Haastrecht. Vier, ieder in eene geldboete enz. als voren, ter zake van het zonder noodzaak met den kruiwagen berijden der klinker- straat te Gouda. Een in eene geldboete van 10 en verbeurd-verklaring van de kar met hooi, ter zake van het invoeren van hooi binnen de gemeente Moordrecht. Drie, ieder in eene geldboete van 3 of elk een dag gevan genisstraf, wegens het invoeren van vleeseh ter verkoop bestemd binnen de gemeente Zuid-Waddinxveen, zonder bewijs dat het vleeseh voor voeding geschikt was. Een in twee geldboeten, een van 5 en een van 10 of twee dagen gevangenisstraf, ter zake van als tapper te Gouda, zijne tapperij niet te sluiten te middernacht en kennis te geven van den tijd van het aanwezig zijn voor bezoekers in die tapperij. Een in twee geldboeten, elk van 3, bij wanbetaling twee dagen gevangenisstraf, wegens het visschen zonder acte met schakels, waarvan de mazen de vereischte grootte niet hadden. Een in twee geldboeten enz. als voren, wegens het visschen zonder acte en zonder schriftelijke vergunning van den eigenaar of regtliebbende op het vischwater. Twee, ieder in twee geldboeten, elk groot 10 of elk drie dagen gevangenisstraf, ter zake van het jagen op waterwild, zonder acte en zonder schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar of regthebbende op het jagtwater. Een in eeue geldboete van 10 of een dag gevangenisstraf, ter zake als eigenaar of houder van plaatsen van korven of verblijven van wateren der stadssingels. En al de veroordeelden solidair ir de kosten. GOUDA. Geboren: 15 Mei. Franciscus Josephus, ouders W. Furrer en M. H Struijss. 16. Johann* ouders J. van der Burg en J. Peterman. Lambertus, ouders L. Zorg en H. Haversaad. 18. Anthonie, ouders A. J. J- de Ruiter en J. M. Nienwenhuijzen. Overleden: 14 Mei. M. P. Scheffer, 18 m. 15. G. C. van Elden, 15 m. J. Rietveld, 3 m. 16. A. Loowerier, 4 j. 6 m. Gehuwd 16 Mei. B. Broere en C. de Pater. H. dc Haan en J. Vermeulen. C. van der Zijde en M. Stolk. Van 15 tot 18 mei is bij deu Burgemeester aangifte gedaan van 12 choleralijders, waarvan 1 is overleden. WOERDEN. 1 van 10 tot en met 17 mei 1866. Geboren: Lijsje, ouders C. Lok en M. Zaal. Overleden*. A. van Dam. 32 j., echtgenoot van C. Terneuze. M. van Grieken, 1 j. 8 m. W. A. van Efveren, ruim 3 m. Ondertrouwd B. J. Otte, 33 j. en M. C. Smit, 28 j. J. H. IJsebrands, ruim 24 j. en J. C. Otte, ruim 37 j. Getrouwd: J. H. Bououvrlé, ruim 30 j. en J. Kelderman, 37 j-, we duwe van J. Werdon. A. de Lange, ruim 30 j. en M. M. Sthal, ruim 3C j. eigenaardige moederliefde losrukt en de moeder schreeuwt, maar te vergeefs met loshangende haren: o! wat ben ik onge lukkig. «Wie had dat gedacht!" „De Javaan wordt mishandeld," riep Multatuli, en ieder was doof; idem riepen van Hoëvell en Gevers Deynoot en sommigen trokken bedenkelijke gezichten; maar nc er een mi nister van koloniën is die de rol vervult van een echten Deus ex machina, nu galmt het, langs plein en plas: Wee! wee! ’t Javanenras. (Reeds roor acht dagen ingezonden Gouda, 17 Mei. Tarwe. Poolsche p. last 290. Zeeuws, per mud 9 a 10.00. Rogge. Inl. 6 a 6.50, buitenl. ƒ6.50 a 7.00. Geist/4.50 a 6.00. Haver 3 a 4.00 Erwten S.50 a 10. Bruine boonen 12 a 14. Paardeb. 7.50 a 7.75. Duiveboonen 8.50 a 9. Hennipz. 8. Boekw. Fr. per 2100 ned. 165. Noordb. 186 a 190. Varkens en biggen ruim aangevoerd en vlug verkocht, gelijk mede schapen. Kaas, aangevoerd 44 partijen, 26 a 28.50 p. 50 n. 'B. Goeboter 1.16 a ƒ1.20. Weiboter 0.96 a/l.p. n. ‘ffi. Delft, 17 Mei. De graanmarkt, verkeerde heden in luste- looze stemming; het weinige aangevoerde ging langzaam tot staande prijzen van de hand. Tarwe 9.20 a 9.80. Rogge 6 a 6.60. Zomergerst ƒ5.20 a ƒ6. Korte hav-r/4.60 a 5.60. Lange do. ƒ3.20 a j 3.80. Duiveb. 9.50. Paarueboonen 7.50. Br. boonen 15 a 16. Groene erwten 12 a 14. Aan stads waag gewogen van den 1017 mei 8/4, 1073/8 en 135/16 boter, te zamen 23,130 ned. <B. Boter ƒ50 a ƒ60 het vierde; 1.25 a 1.50 per n. Ter markt 326 mud aardappelen, 2.20 a 3. Door het kautongviegt alhier zijn op den 25n april en deu 2“ mei jl. veroordeeld Drie in eeue geldboete eik vau 1 of een dag gevangenis straf, ter zake van het schrobben der straat te Gouda op eene plaats, waar geen markt gehouden wordt, zender vergunning van burgemeester en wethouders. Een in eene geldboete van 10 of een dag gevangenisstraf, wegens het niet losmaken van de treklijn der paarden voor zijn schip bij hei passeren van de spoorwegbrug over de Gouwe te Broek. Twee, ieder in eene geldboete van 1 of een dag gevan genisstraf, ter zake van datgene te verrigten buiten een open bare waterbak, waarvoor die inrigtingen bestemd zijn te Gouda. Een in eene geldboete enz. als voren, wegens het als eigenaar niet zorgen dat zigthaar voor zijne woning stond het wijk en nommer te Gouda.

Goudsche Courant | 1866 | | pagina 3