1S««. Donderdag, 7 JuuiJ. IT1NG. KENNISGEVING. öutienlanb. cten. >*4 **4 ’4 GOUDSCHE COUR A 307a 937a IKMAN. L*/» n wijzingen te IJN, Hoofd- nd te Gra den Notaris 90 82*4 172’4 43’4 45V, 50’4 zal en 2’/s 27a 3’/. 3*71. 27a i bij G. F. IOUDA, met e hoeveelheid 1 a contant. '.VEB a 46s/10 h 47’4, o/o e soort (Mout- cents; ini. per kan 65 sterkte naar )7is 5*710 I-INGELAN- liten Grave- den Koepel, e Hiltvonino s Gravesande, F. A. LEES- te ’s Graven- i 9° Junij a 10 ure, in ENonder en te veld eens gemaaid in het Buiten ide, en strek- al zijn afge- Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendewegD. n°. 60. Gebleven koers. 557a 66’/u 877a 136*4 1 Junij. >ogste oers. 6 6’4 3*/a 6’4 Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is/2,franco p. post ƒ2,25. De inzending der Advertentièn kan geschieden tot des morgens ten 11 ure. 69*714 *-6’/a 04 17a 37a De VOORZITTER van den Raad der gemeente Gouda, brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat aan de Kiezers zijn toege zonden de oproepingsbrieven en stembilletten tot het benoemen van een LID VOOR DE TWEEDE KAMER der Staten- Generaal en dat, wanneer eenig Kiezer geen brief van oproeping of stembiljet mogt hebben ontvangen, hij zich tot bekoming daarvan ter Haatselijke Secretarie zal kunnen vervoegen. Voorts worden de Kiezers opmerkzaam gemaakt op het na volgende, te weten: dat de inlevering der S.embriefjes aanvangen op den 12“ Junij 1866 des morgens ten negen eindigen des namiddags ten vijf ure; dat het Stembriefje sehriftelijk ingevuld, door den Kiezer in persoon in de stembus moet gestoken worden; dat geen ander Stembriefje dan dat, hetwelk van het ge- meentezegel voorzien is, mag worden gebruikt; dat de in het briefje in te vullen persoon, duidelijk met naam en voornaam moet worden aangewezen; dat het briefje niet onderteekend mag zijn en geene andere briefjes omvatten of daaraan opzettelijk zijn vastgehecht. GOUDA, den 5“ Junij 1866. De Voorzitter voornoemd, van BERGEN IJZENDOORN. Londen, 3 Junij. Er zijn hier weer geruchten omtrent eene ministeriele verandering in omloop. Naar men zegt, zal sir George Grey uit het ministerie treden, terwijl graaf Grey alsdan van het departement voor Indie zou overgaan tot dat van binnenlandsche zaken. Ook is er sprake van de aftreding van den heer Layard als onder-secretaris van buiteniandscbe zaken, in plaats waarvan hem eene betrekking als gezant zou worden opgedragen, terwijl zijne plaats bij het genoemd depar tement alsdan zou vervuld worden door den heer Lawrence Oliphant. 5 Junij. De Times zegt, dat Frankrijk aan Engeland heeft medegedeeld, dat de conferen'ie niet zal bijeenkomen, ten gevolge van de door Oostenrijk gestelde voorwaarden. Pruisen heeft Oostenrijk medegedeeld, dat de conventie van Gastein vernietigd is door de houding van Oostenrijk te Frankfort. De Pruisen zullen Holstein binnenrukken, en de Oostenrij kers zullen zich naar Altona terugtrekken. Parijs, 4 Junij. De Momteur meldt, dat Oostenrijk ten aanzien der conferentie zekere reserves is blijven stellen, die onderzocht moeten worden voordat de gevolmagtigden bijeen komen. De onderhandeliugen, waartoe deze reserves aanleiding zullen geven, zullen noodwendig de voorgenotnene bijeenkomst eenige dagen vertragen. BrUSSel, 3 Junij. De Indépendance meldt uit Berlijn, dat net antwoord van Oostenrijk op de uitnoodicing tot het congres niet bepaaldelijk eene discussie over den afstand van enetie uitsluit, maar dat daarin zooveel verklaringen eu reserves voor komen, dat het te Parijs, Petersburg en Berlijn werd beschouwd als eene weigering om over het genoemde punt te discussiëren. Graaf von Eismarek heeft aan de mogendheden per telegraaf kennis gegeven, dat wanneer de reserves van Oostenrijk op het congres als geldig worden beschouwd, Pruisen van zijn kant insgelijks reserves wenschte te maken, zoodat Oosterrijk in mora zal moeten gesteld worden. Waenen, 2 Junij. De toestand blijft onveranderd. Voort durend blijven de meeningen omtrent den uitslag der conferentie verdeeld. De krijgstoebereidselen worden voortgezet. Naar men verneemt begeeft graaf von Mensdorff zich in het begin der volgende week naar Parijs. 3 Junij. Bij eene keizerlijke verordening zijn tot veilig- De prijs der Advertentien van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. heid voor den staat eu wegens de dreigende gevaren in de zuidelijke deelen des rijks, voor Venetie, de kuststreek van Istrie, Görz, Gradiska, Zuid-Tyrol en Dalmat ie, de bepalingen tot be scherming der persoonlijke vrijheid en regt van domicilie buiten werking gesteld. De dagbladen geven hunne tevredenheid te kennen over de verklaring van Oostenrijk in de laatstgehouden zitting van den bond. Zij beschouwen deze verklaring als eene handeling van echt duitschen aard, waardoor het duistere in den toestand zal worden opgehelderd en de kwestie„vrede of oorlog spoedig tot eene beslissing zal moeten komen. Eenige dagbla den leiden er uit af, dat, ofschoon alle hoop op het vredelie vend resultaat van een congres nog niet verloren is, er toch voor bet oogenblik meer kans bestaat op het uitbreken van den oorlog. 4 Junij. Volgens de morgenbladeu zou Pruisen, onder verklaring dat de bond niet bevoegd is tot eene beslissing in de sle^swijk-holsteinsche kwestie, Oostenrijk sommeren om af te zien van zijne in de laatste bondszitting aangekondigde stappen. Pruisen zou besloten zijn om een afwijzend antwoord op deze sommatie te beschouwen als een casus belli. 5 Junij. Volgens overeenstemmende bengten stelt men in de regeringskringen weinig hoop in den uitslag der confe rentie. Talrijke bladen raeenen dat de toestand, ondanks de conferentie, gevaarlijk en oorlogzuchtig is. De dagbladen geven te kennen, dat het denkbeeld be treffende het tot stand komen der conferentie hopeloos is. Er zijn verschillende lezingen in onjjoop nopens de betrekkingen van Oostenrijk tot Rusland. Volgens een beurzen gerucht zal Rusland Oostenrijk met eene krijgsmagt ondersteunen. In eene circulaire door onze regering verzonden nopens haren stap te Frankfort op 1 dezer, verklaart zij zich bereid de Gasteiner conventie te handhaven tot dat het definitivum in de hertog dommen bereikt is. De stap te Frankfort dient om dit te bereiken en werd alleen gedaan, omdat de medewerking van Pruisen niet te verkrijgen was. Oostenrijk’s reserve in zijn antwoord op de uitnoodiging tot de conferentie komt, naar men zegt, hierop neer: het verlangt eene gelijkmatige behandeling van alle twistende mogendheden. Eene ruiling van grondgebied is aanneembaar, maar niet tus- schen Oostenrijk en Pruisen betreffende de hertogdommen. Berlijn, 3 Junij. De Nord-Dentsche Zeitung zegt, dat de oostenrijksche verklaring, betreffende de bijeenroeping der hcl- steinsche stenden, eene uittarting tot den oorlog schijnt te zijn. Eene bijeenroeping tot het kenbaar gemaakte doel, namelijk om den stand, waarin Holstein volgens de verdragen tot Pruisen staat, te bepalen, schijnt eene vredebreuk te zijn en een aanval op de pruisische souvereiniteits-regten, waartegen Pruisen zich noodgedrongen moet verzetten. Men wenscht dat Oostenrijk in het laatste oogenblik aan den aangekondigden maatregel geen gevolg zal geven. De Köln. Zeitung bevat een artikel onder het opschrift, „Holland en Duitschland,-7 in hetwelk de limburgsche kwestie wordt besproken. Men leest daarin o. a., dat de afscheiding van Limburg uit den bond tegen geldelijke schadeloosstelling behoort te geschieden, en een land gelijk Nederland, hetwelk jaarlijks een batig saldo heeft van vele millioenen guldens, is in staat om voor dat doel wat beschikbaar te stellen. Stellen de Nederlanders werkelijk hoogen prijs op de Limburgers, dan is het behoorlijk, dat zij er veel geld voor besteden. 3 Junij. Al hoort men nog niets van de bijeenroeping der kamers, zoo zitten de kiezersvereenigingen toch niet stil. Allerwege in het land worden vergaderingen gehouden, om programma’s op te stellen en kandidaten te kiezen, de bevol king toont daarin het levendigste belang te stellen. In de meeste plaatsen is de herkiezing van de liberale kandidaten met groote mevrLrneid buiten allen twijfel. De leus is alge meen geen toestemming van credieten aan de regering. Men wil eene totale verandering van regeringstelsel en van ministers. Men wil al de constitutionele regten der vertegenwoordiging

Goudsche Courant | 1866 | | pagina 1