1860. Donderdag, 19 Julij. 449. öuttenlanïi. Affecten. VIJssel. Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendewegD. n°. 60. A F KONDIGING. - lij 28/4, 846/8 L 6 307a 76>/4 76V4 16 6915/1C BRINKMAN. r as gering, doch 5 schapen beter raren aangevoerd en 150 varkens. Iveren 5/8, voor r steen bepaald. im en L. de Frank- eters en A. M. van ngifte gedaan van 2 12 zijn overleden. elijke dagen ’s na- Ags ’s avonds 5 tarten. 47 5U/s 49 23% 70 Vs 15% 87% 134% het bestuur van de zaken weet heeft hij zijne dio- J. de Keizer, 17 11. W. Schot, 7 30% 93% Gebleven koers. 57% .50 per n. <0!. ƒ6. i 108/Bosch ey 90/ a 102/—, 89%6 82% 171 45 23>/ig 44»/h 22% 46% 51% GOUDSCHE COURANT. dag 13 Julij. Hoogste koers. 57’/. 67 88 1347/g jjii 19 uivrvau, vui-cua laauaucsiuiir «au heden, terstond af* kondiging geschied waar het behoort, den 13deQ Julij 1866. De Secretarie Dc Durgemeeder^ DROOGLEEVER FORTÜIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda doen I te weten, dat door den Raad dier Gemeente, iu zijne Verga- bestaat. ten, en blijken dug en Dingsdag overige dagen idags ’s morgens Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden isƒ2,franco p. post/2,25. Advertentiën van 16 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. 6/—, Derby 58/ 80/—. stil op vorige voer van 710 ►00 qr. vr. gerst 50 n. i 1.08 en weinig aan- erkocht. Tarwe it j 6 a f 6.60. dering van den 13den Julij 1866, is vastgesteld de volgende Verordening De RAAD der Gemeente GOUDA heeft besloten Het 2dc lid van art. 8 der Verordening van Poli'.ie op de Logementen, Herbergen, Koffij'huizen en Tapperijen, vastgesteld den 18den December 1855 en den 5den February 1856 te wijzi gen en het te lezen als volgt: Geene voor het Publiek openstaande MUZIEK-, DANS- of SCHERMPARTIJEN, TOON EELVOOR ST ELLINGEN of der- gelijken mogen worden aangekondigd of gehouden zonder ver lof van den Burgemeester. Zijnt’e deze Verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland in afschrift medegedeeld. En is hiervan, volgens raadsbesluit van l waar De prijs <ler Advertentiën van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. schrijven uit Napels openlijk geprotesteerd tegen het besluit een s van den heiligen stoel, waarbij hij in zijner diocese is geschorstgelijk men cese zonder noodzaak verlaten en reeds geruimen tijd te Napels verblijf gehouden. De Constitutionnel spreekt over de dagbladen, die het gouvernement trachteu aan te zetten tot eene uitbreiding van het fransch grondgebied, als een tegenwigt voor eene uitbrei ding van het pruisische. De Constitutionnel vraagtwat weten die dagbladen van den toekomstigen staat van zaken in Duitsch- land en van de voornemens van Pruisen In plaats van zich een juist begrip te vormen van het karakter der bemiddeling, die de keizer heeft aangenomen, zoeken zij slechts verwarring te weeg te brengen. Die bemiddeling verdacht te maken, is eene partij-manoeuvre-, het is eene machine de guerre. Maar de bemiddeling is ook door de oorlogvoerende partijen aange nomen en dit is bet beste getuigenis voor den geest van regt- vaardigheid des keizers, die, wat er ook gebeure, steeds den weg zal volgen, overeenstemmende met de waardigheid, de eer en de belangen van Frankrijk. 17 Julij. De Moniteur du Soir meldt, dat prins Napo leon gisteren naar Italië is vertrokken, belast met eene missie voor den koning, zijn schoonvader. Weenen, 14 Julij. De Presse zegt, dat de bemicdeling van Frankrijk ten einde snoedt. Oostenrijk, vertrouwen stel lende op zijne kracht en hechtheid, zal niet terug deinzen om de krachtigste pogingen in het werk te stellen, ten einde zijne positie als groote mogendheid in Europa te handhaven. Stellig wordt verzekerd dat Oostenrijk er nimmer ge noegen mede zal nemen om geen deel meer van Duitschland uit te maken. Er heerscht hier groote verwarring. Alles maakt zich gc-eed om te vertrekken. De ministerieii uilen weldra naar O.en verplaatst worden. Men ducht een inval der Pruisen. De bevolking legt geen vrees aan den dag, daar de berigten uit Praag melden, dat de Pruisen zich over het algemeen or dentelijk gedragen. Uit eene verklaring door den burgemeester alhier in den gemeenteraad afgelegd, blijkt dat deze eene audiëntie bij den keizer heeft gehad, waarin de laatste de toezegging heeft ge daan, dat Weenen zelf niet aan een aanval der Pruisen zal worden blootgesteld, daar het des keizers wil is, dat de hoofd stad als eene opene stad zal behandeld worden. Het brugge- hoofd aan den Donau is alleen opgerigt, om den vijand den overtogt over die rivier te bemoeijelijken en waarschijnlijk ook om hem daar nog eens slag te leveren. Mogten dus de Pruisen bij die gelegenheid weer overwinnaars zijn, dan zou hun de intogt te Weenen niet betwist worden. Men wil voorts weten, dat de oostenrijksche regering het oog op de hougaarsche ves ting Koroorn heeft geslagen, om den zetel des bestuurs aldaar over te brengen, indien Weenen door de Pruisen bezet wordt. De zuiderspoorweg brengt reeds sedert drie dagen, doorgaans des nachts, troepen uit Venetie aan, en meest van die welke bij Custozza niet of slechts weinig in het vuur geweest zijn. Zij worden van hier naar Olmütz gezonden, werwaarts ook de reserven bestemd zijn, die te Laibach gestationeerd waren. De overige troepen blijven vooreerst te Weenen, waar Gablenz het bevel voert, wiens legercorps, het 10e, hier nieuw geor ganiseerd wordt en de stellingen bij Kroms zal bezetten. 17 Julij. Gisteren heeft er een groote ministerraad plaats gehad, welke door de leden der koninklijke familie werd bij gewoond. Dc voorwaarden tot het aangaan van een wapen stilstand werden onaanneembaar geacht. De oorlog zal krachtig worden voortgezet. BrÜnn, 15 Julij. De zesde divisie is heden morgen ten vier ure vertrokken, om den spoorweg te Lundenburg te be zetten, ten einde op deze wijze de verbinding tusschen Olmütz en Weenen voor den vijand af te breken. De vijfde divisie heeft heden voormiddag in bijzijn des konings de godsdieyjBÉ**^* oefening bijgewoond. De koning-blijft voorloopig teBrikfn Londen, 16 Julij. De Times zegt iu een hoofdartikel: Onze beduchtheid voor eene gewapende bemiddeling, die den I oorlog tot eenen europeschen strijd zou maken, is veel ver- minderd. Het begint vrij zeker te worden dat Oostenrijk voor de noodzakelijkheid zal bukken. Wij hebben reden om te ge- 3 looven dat er thans geen gevaar van eenen algemeenen oorlog F' 1 Pruisen wil Oostenrijk uit den duitschen bond slui- maakt hiervan geen geheim; doch het geeft geene van den wensch om Oostenrijk als groote mogendheid in Europa te vernietigen. Pruisen eischt geene onmatige ver- grooting van grondgebied, maar het vordert het onverdeelde overwigt in Duitschland hiervoor komt het uit, en hiertegen schijnt Frankrijk zich niet te willen verzetten. Parijs, 14 Julij. In den Moniteur leest menIn de openbare opinie vertoont zich een ongeduldig verlangen naar berigten, aangaande den loop der tegenwoordige onderhande- lingen tusschen de mogendheden; men verlangt overal naar berigten en noodzaakt de dagbladen, om zoo te spreken, deze te fabriceren. Wij moeten daaromtrent doen opmerken, dat eene bemiddeling reeds sedert negen dagen is voorgesteld, maar dat de onderhandeliugen niet enkel per telegraaf kunnen plaats hebben, en dat een koerier drie dagen en drie nachten I noodig heeft on van Parijs naar het pruisische hoofdkwartier te komen. Al wat wij kunnen zeggen, is dat de onderhande- 1 liugen op goeden weg zijn en dat de gunstige betrekkingen v tusschen keizer Napoleon eu den koning van Pruisen niet hebben opgehouden te bestaan. 16 Julij. De Moniteur meldt, dat bij Aschaffenburg een gevecht heeft plaats gehad tusschen de hessische troepen en het pruisische corps onder Falkensteic. De Hessen moesten wijken. De Pruisen rukken naar Darmstadt op, hetwelk door de regering is verlaten. De groothertog begeeft zich naar München. La France deelt een brief mede uit Weenen, waarin ver zekerd wordt, dat de pruisische voorstellen definitief aldaar zijn verworpen en dat Oostenrijk besloten zou zijn tot eene kracht dadige voortzetting van den strijd. Blijkens de berigten uit Bome van 11 julij was de open bare orde aldaar door de waakzaamheid der pauselijke en der fransche overheden in stand gehouden, hoewel het berigt van het afstaan van Venetie er eenige beweging onder de revolu tionaire partij had veroorzaakt. De kardinaal Andrea had bij

Goudsche Courant | 1866 | | pagina 1