Donderdag, 26 July. 51. 0uitcnlanlr. Effecten. I860. A FKONDIG ING. 'A 'A 'A lige Verkooping December 1866, mits en stellende) van uit staande TARWE, I en BRUINE e in den Zuidplas- binnen de gemeente V r ij d a g den 27“ middags ten 10 ure, n te Zevenhuizen, zijn te bekomen ten Sd. Heer H. J. VAX idplaspolder, of bij JLENAAR te Zuid- Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendewegD. n°. 60. 58/ rige pryzen verkocht- Aanvoer van Ij T. tarwe, 6050 qr 7s 'A GOUDSCHE COURA 76% 247» 677» 72>5/it 477» 517» aangifte gedaan van 10 i 121 zijn overleden. ‘A 32716 43 Gouda, den 24“ Julij 1866. Burgemeester en Wethouders voornoetnd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. BERGEN IJZENDOORN. 174 457. 227s 73 157» 467» 51 716 A /s Gebleven koers. 577)6 677« 887s 135 173 44'7)6 227, Hoogste koers. 5771c 67 7s 887, 1357. Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. Dc prijs per drie maanden isƒ2,franco p. post 2,25. Advertentién van 16 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. ucrnaras, huis- 17- J- F. Rozen- 32%. 43 m waren aangevoerd pen en 180 varkens d°. varkens 4/6 M. J. A. van Leeuwen ea G. Versnel en C. D. eene zuidelijke confederatie in 'rijdag 20 Julij. este :rs. Londen, 22 Julij. De Globe verzekert, dat nog v or bet einde van het tegenwoordige zittingjaar van regeringswege bij het huis der gemeenten aanvraag zal worden gedaan, om de noodige gelden voor den aanbouw van ten minste nog vier ijzeren torenschepen, elk van niet minder dan 4000 ton. De Reform League heeft opentlijk bekend gemankt, dat zij, ondanks het verbod van den chef van politie, maandag de voorgenomen zamenkomst in Hydepark zal doen houden, gelijk zulks meermalen daar is geschied, als zijnde de meest geschikte plaats, maar dat zij tevens alle pogingen zal aanwenden om buitensporige gedragingen te beletten. 23 Julij. De vredespreliminairen, gelijk die laatstelijk door Pruisen ontworpen en door Frankrijk goedgekeurd werden, behelzen de volgende bepalingen n Oosten rijk erkent dat de duitsche bond, zoo als hij tot nu toe bestond, ontbonden is; „bet stemt toe in de oprigting van een nieuwen bond, met uitsluiting van het oostenrijksch keizerrijk „die nieuwe confederatie zal worden gevormd uit de staten van Noord-Duitschland, welke bond onder het militair beheer van Pruisen zal staan en die door de pruisische diplomatie zal worden vertegenwoordigd „Oostenrijk heeft de vrijheid het leven te roepen „van een internationaal standpunt zijn beide confederatien onafhankelijk van elkander, blijvende tusschen den noordelijken en den zuidelijken bond slechts een band van stamverwantschap bestaan „de Élbe-hertogdommen worden bij Pruisen geannexeerd, met uitzondering van het deensebe gedeelte van Sleeswijk „Oostenrijk vergoedt aan Pruisen een deel van zijne oorlogs kosten „de integriteit van het oostenrijksche keizerrijk wordt gewaar borgd, met uitsluiting van het grondgebied van Venetie." Oostenrijk heeft bereids toegestemd in zijne uitsluiting uit den bond en zich bereid verklaard de op te rigten noord-duit- sche confederatie te erkennen. Men verzekert dat Pruisen, boven en behalve de voren om schreven voorwaarden, heeft geëischt dat het pruisische grond gebied door annexatie zal worden vergroot met eene bevolking van drie millioen zielen. Eene onafzienbare volksmenigte heeft zich heden naar Hydepark begeven, om er de voorgenomen demonstratie ter gunste der reform-league te doen plaats hebben. Het park was door 1500 politie-agenten, door infanterie en ruiterij bezet, maar De prijs der Advertentien van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is SC Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. het volk rukte de hekken, die tot afsluiting van het park die nen, omver, en slaagde er daardoor in naar binnen te dringen. Vele politie-agenten werden gewond; een der aanvallers werd, naar men zegt, gedoodde politie nam vele personen in hech tenis. Er beerscht bier, ten gevolge van een en ander, groote opgewonden heid In het hoogerhuis heeft lord Stratford de Redcliffe de aandacht gevestigd op de Donau-vorstendommen. Met het oog op hun geographischen eu politieken toestand was het, zijns inziens, ónmogelijk dat het eogelschc gouvernement met onver schilligheid kon aanzien hetgeen daar voorviel. De gebeurte nissen, welke daar sedert I860 hadden plaats gehad en voor namelijk de verkiezing van prins Karei von Hohenzoliern tot hospodar, waren in strijd met het parijsche tractaat. Wanneer bestaande tractaten zoo opentlijk werden geschonden, dan achtte hij het pligt dat her parlement er zich mede bemoeide. Ver volgens sprekende over den strijd tusschen Oostenrijk en Prui sen, achtte hij bet eene ongerijmdheid dat Engeland zich streng vasthield aan het beginsel van non-interventie. Teu slotte ver langde hij, dat de diplomatieke bescheiden, betrekkelijk de Donau-vorstendommen aan de leden zouden worden cvergelegd. Graaf Derby het woord nemende, zeide dat hij het geenszins met den vorigen spreker eens was, dat Engeland krachtig moet interveniëren in de aangelegenheden op het vasteland, ofschoon hij overigens geenszins het beginsel was toegedaan, dat Engeland in allen gevalle eene politiek van non-interventie en neutraliteit volgen moest. Ten opzigte van de Douau-vorsteudommen ver klaarde hij, dat de i’ereeniging van Moldavië en Wallach ije Turkije eerder versterkte dan verzwakte, terwijl bij het gevoelen bestreed dat de verkiezing van prins Karei von Hohenzollern tot hospodar bet werk van Pruisen zijn zou. Voor het overige was hij van gevoelen, dat de kwestien tusschen het ottoman- nische rijk en de vorstendommen spoedig tot eene voldoende oplossing couden worden gebrast. Met het oog daarop ver klaarde hij de bescheiden niet te kunnen overleggen, zonder de publieke belangen op het spel te zetten. Nadat graaf Rus»ell de laatste woorden had beaamd en de meening had te kennen gegeven, dat de prins von Hohenzollern weldra door de Porie zou erkend zijn, werd het door lord Stratford gedane voorstel ingetrokken. 24 Julij. In de zitting van bet hoogerhuis op gisteren heeft graaf Russell het in de regering afgekeurd, dat Engeland Oostenrijk heeft aangeraden Venetie aan Frankrijk af te staan. Graaf Derby heeft daarop geantwoord, dat H. M. regering te eenenmale vreemd is gebleven aan de ouderhandelingen over den vrede. De minister gaf voorts de hoop te kennen, dat die weldra zal gesloten worden, al is die dan ook niet iu allen opzigte bevredigend. In de zitting van het parlement op heden hebben de ministers hunne maatregelen tot het beletten der demonstratien van de Reform-League op gisteren verdedigd. De wanordelijkheden hebben zich beden avond in Hyde-Park en Oxford-Street behaald. De politie en de militaire magt hebben berhaaldelijk van hunne wapens gebruik gemaakt tegen de menigte. Vele personen zijn gewond en gearresteerd. Parijs, 22 Julij. De Patrie meent te weten dat Oostenrijk de vredes-preliminairen heeft aangenomen en dat dit berigt in den afgeloopen nacht te Parijs is aangekomen. 23 Julij. Aan de beurs alhier is het berigt aangeplakt, dat Oostenrijk de preliminaire vredesvoorwaarden heeft aange nomen. De Moniteur meldt, dat de italiaansche vloot, na de voor Lissa geleden nederlaag, genoodzaakt is geweest naar Ancona te stevenen. De wederzijdsche gevolmagtigden zijn thans in het prui sische hoofdkwartier bijeen om over het sluiten van den wa penstilstand te onderhandelen. Van Italië wordt nog een definitief antwoord te gemoet gezien, maar het heeft zich ook reeds in beginsel met de vredespreliminairen vereeuigd. A. BRINKMAN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, gelet op de bepalingen van art. 30 der Verordening van Politie, brengen ter algetneene kennis, dat bij deze door hen vergun ning wordt verleend om de straten te schrobben, (behalve waar die in de laatste twee maanden zijn vernieuwd of hersteld,) op VRIJDAG en ZATURDAG den 27“ en 28“ Julij 1866, tot des voormiddags elf ure. Verder herinneren zij aan de eigenaars of bruikers van ge bouwen en erven hunne verpligting om de straten, riolen en goten vóór, achter en ter zijde van die gebouwen en erven eenmaal ’s weeks te doen reinigen en verder schoonhouden, op de nakoming waarvan door de Politie streng zal worden toe gezien. C. Gerhards, huia- m. N. in ’t Hootl m Alkemade, 9 m. J. de Jong, 4 m. G. J. W. Krebs, 1 A. Ola, 89 i. ,3 m.

Goudsche Courant | 1866 | | pagina 1