Donderdag, 2 Augustus. I860. KENNISGEVING. buitenland. Effecten. O 453. 7» h V. Vs 7< 7. ft biggen was heden GOUDSCHE COURANT van i 135% 31% 31'/s 77% 74% BERKENTtOUDL ouden worden, urgemeester, J. A. SNEL. 8n Jnlij 1866. 25. P. van der Kleijn, ischot, 91 j. 26. G. Sonsbeek. P. Sar- aangifte gedaan van 7 133 zijn overleden. x’7% 4»% BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Gouda waarschuwen een ieder, en vooral thans bij het heerschen der Cholera, geen fruit te gebruiken dat niet rijp is, en noodigen de Ouders uit hunne kinderen te gelasten dit almede niet te doen. orige prijzen; gerst uvoer van 2124 1280 qr. vr. gerst 88% 135% 479/i6 52% Gebleven koers. 57 ;ste rs. 716 7s 7S 7s 13/16 /4 716 n waren aangevoerd >en en 110 varkens. Uitgave van A. BRINKMAN. Lange Tiendeweg, D. n°. 60. eene hartelijke 1, die ons op uitvoering van a 5. a 110/Bosch den en Leer 86/ a 84/—. 54/Derby 56/ 17%s 178% 45% 23 64% 47% 52% 50% 24% 11% 68%, 74»/. 72% 17%, A. BRINKMAN. iannis, ouders N. van >uders W. de Bruin en Deze Courant /ersehijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is/2,franco p. post ƒ2,25. Advertentièn van 16 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. 7.50 p. 50 n. U. la/ 1.10. in granen was oor- n goed opruimde. f 6.40. Wintergerst Buitenl. zomergerst Lange do. 4 a Gouda, den 31“ Julij 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. ilij 22/4, 814/8 en 50 a 6'1 het BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda bren gen ter kennis van de ingezetenen, dat de rekening van de inkomsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1865, voor den tijd van veertien dagen op de secretarie ter lezing van een ieder is nedergelegd, waartoe gelegenheid wordt ge geven op alle werkdagen van des morgens ten tien tot des namiddags ten één ure, terwijl bovendien, tegen betaling kosten afschrift dier rekening kan worden verkregen. Gouda, den 31“ Julij 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. irijdag 27 Julij. Hoogste koers. 57 Londen, 28 Julij. Uit Newfoundland is berigt ontvangen dat het eind vau den transatlantischen telegraaf-kabel aldaar aan wal is aangebragt, en dat de aanhechting gisteren avond ten 8 ure 43 minuten bewerkstelligd is. De depeches tot ge luk wensching werden met het beste succes overgeseind. De isolering werkt uitmuntend. 29 Julij. De depeche, die door den directeur Gooch uit Amerika naar Ierland is overgeseind, tot mededeeling van den gelukkigen uitslag der onderneming, voor zoo ver het leggen van den kabel betreft, luidt aldus#Het kusteind van den kabel is zoo even gelegd, en met uezen welgeslaagden kabel is, onder Gods zegen, de telegrafische communicatie tusschen Engeland en het amerikaansche vasteland voltooid. Ik kau geene woorden vinden tot uitdrukking van mijn diep gevoel, wegens den onvermoeiden ijver en werkzaamheid, waarmede iedereen aan boord, van den hoogste tot den laagste in raug, de moeijelijke pligten, die op hem rustten, heeft vervuld. De aanhoudende energie en de waakzame zorg die, gedurende twee weken, dag en nacht moesten aangewend worden om het werk te voltooijen, kunnen alleen op den waren prijs gesteld worden door hen, die, even als ik, daarvan getuige zijn geweest. Allen hebben getrouw hunne roeping volbragtzij verheugen zich over hun succes en vereenigen zich met mij in c gelukwensching aan onze vrienden in Engeland, die verschillende wijzen behulpzaam zijn geweest tot uil dat groote werk." Aanstaanden maandag zal, naar men stellig gelooft, de atlantische telegraafkabel ter dienste van het publiek worden gesteldreeds zijn verscheidene telegrammen van belangheb benden bij de directie ontvangen, om naar Amerika te worden overgeseind. Het lagerhuis heeft voor eenigen tijd besloten, eene en quête in te stellen omtrent de wijze, waarop in Engeland de handel in binnen- en buitenl. vee wordt gedreven. De boofd- reden tot dat besluit lag in de overtuiging dat, wanneer de runderpest eenmaal geheel uit het land zou geweerd zijn, er eene aanhoudende werkzaamheid zou worden vereischt om te voorkomen, dat de ziekte er op nieuw binnen drong; daarbij kwam de bewering dat het vee op de stoombooten en spoor- De prijs der Advertentièn van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. treinen ondoelmatig en wreed behandeld werd, en dat de aan voer van slagtvleesch voor de voeding der grootste steden in verscheidene opzigten verkieslijk zou zijn boven den aanvoer van slagtvee. In het nu uitgebragt rapport zegt de commissie van enquête, dat eene markt van slagtvee in Londen en andere groote steden onmisbaar is. Doch zij stelt voor, te bepalen dat de londensche veemarkt enkel zal openstaan vcor vee, hetwelk tot onverwijlde siagting bestemd isdit v^e, hetzij binnen- of buitenl. z u met een brandmerk gestempeld en binnen ecu be paald aantal dagen geslagt moeten worden, en niet op nieuw op eenige markt mogen worden te koop gesteld. Verder zou, volgers haar voorstel, het gouvernement het vervoer van vee met spoortreinen en stoombooten aan toezigt en verordeningen onderwerpen, en zou het gemagtigd worden om den invoer van vee uit landen, die niet vrij van runderpest zijn, te verbieden, of slechts toe te laten in bepaalde havens en onder voorwaarde, dat het aan ge voerde vee in de haven binnen vier dagen na de ontschepping worde geslagt. 30 Julij. De toestand van den transatlantischen telegraaf kabel is in allen opzigte gunstig. De verbinding met het ame- kaansche vasteland is echter, wegens afbreking van de ameri kaansche lijnen niet voor zaturdag a. s. te verwachten. Ofschoon de regtstreeksche verbinding nog niet is tot stand gebragt, werden reeds talrijke depeches verzonden, zoodat reeds ettelijke honderde ponden sterling werden ontvangen. Het telegram, dat de koningin aan den president rigtte, luidt als volrn: Van de koningin. O.borne. Aan den president der verec.igde staten, Washington. De koningin wenscht den esident geluk met de wél ge slaagde voltooijing ran eene onderneming, welke, naar zij hoopt, zal strekken om d<- goede verstandhouding tusschen de ver- eenigde staten en Engeiand nog te doen toenemen. Het bestuur der Refonn-Leag ie heeft besloten, om de tweede meeting, die in het Hyde-Park zou worden gehouden, alsnu te doen plaats hebben in de Agricultural-Hall. Een brief uit Yokohama van 6 junij meldt, dat de ja- pansche regering heeft besloten, dat de stad Osaka en de haven van Hiogo, die volgens de jongste verdragen eerst den Isten januarij 1867 voor den handel op^ngesteld zouden worden, dit reeds op 1 October e. k. zullen zijn. De Japan Herald zegt in zijn nommer van 20 mei. Er is weder eene groote schrede tot de geheele vrijmaking der Japan- nezen gedaan. Bij eene proclamatie der japausche regering is be kend gemaakt dat leder Japannees, die zich naar een overzeesch land wil begeven, om er eenige wetenschap of kunst te leeren of handelstaken te doen, vergunning daartoe zal ontvangen, wanneer hij hiertoe aanzoek bij de legering doet, zullende een ieder, die zich heimelijk en zonder reispas naar buiten ’s lands begeeft, streng gcetraft worden. Parijs, 29 Julij. De Constitutionnel zegt in een artikel, geteekend door den heer Limayrae, dat de grondslagen van den vrede de volgende zijn De territoriale integriteit van Oostenrijk wordt gehandhaafd, met uitzondering van Venetie. De territoriale integriteit van Saksen is insgelijks eene voorwaarde. Oostenrijk neemt de vorming aan van eene noordelijke confederatie in Duitschland onder uitsluitende leiding van Prutsen. De zuidelijke staten van Duitschland behouden hun internationaal en onafhankelijk bestaan. Zij zijn vrij cm zich bij elkander aan te sluiten, zoo als zij zullen goedvinden. Oo: enrijk zal aan Pruisen voor vergoeding van oorlogskosten 75 uilltoen francs betalen. De voorwaarden dier betaling zijn billijk met bet oeg op den toe stand, waarin Oost nrijk ten gevolge van den oorlog geplaatst is. In Italië is de gisting zeer groot. Men brengt hier al lerlei verontrustende berigten in omloop en spreekt er zelfs van, dat men revolutionaire bewegingen kan te gemoet zien. Die geruchten vinden echter geen geloof. Men houdt zich verzekerd, dat de Italianen niet zullen afwijken van de gema tigdheid, welke zij sedert 1859 hebben aan den dag gelegd,

Goudsche Courant | 1866 | | pagina 1