I i I □EN. 1866. Donderdag, 18 October. IT 175. öuitcnlanb. I Effecten. L AFKONDIGING. Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendewegD. n°. 60. G cl' IJssel. KENNISGEVING. Ac? brief des keizers 5 54 l*t 'M GOUDSCHE COURANT. I -C:i 87»/, 135’ gen handelvarkens traag van de hand. 26 a 29. 1.10 a 1.25. :r lezing, bij den nd korps. 45 53’ 2/ la 4 -5 1 55’ 1. s 135’ 2< k 1 93! '154 44’, 'S: ;4 U’., koers. 5 door de Voeding?— ie in garnizoen te mdant worden aan- >PEK gerookt EN, BOONEN, van een europeesch congres van de dsche per 2400 kilo ehe per mud nieuwe 11.50. Rogge/7.20 do. zomer 5.60 a )ito lange 2.90 a 1 200. Noordbrab. en C. C. Suarnaaij. ter Wolf. M. Oosterbeek, 4 w. de Joeg, 4 d. ie». J. van der Lint N'. vsl dér Plank. I De prijs der Advertentiën van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. ag en Ding»deg ’sm r- ge digen 's morgens nergens 61'3 uur. op aJe dagen ’s na- :-./ï.S vrkaerten. H7- 5 3 A.BWNKMAJC BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, gelet op de bepaling van art. 30 der Verordening van Politie, bren gen ter algemeene kennis, dat bij deze door hen vergunning wordt verleend om de straten te schrobben (behalve waar die in de laatste twee maanden zijn vernieuwd of hersteld), op Vrijdag en Zaturdag den 19 en 20 October 1866, tot des voormiddags elf ure. Verder herinneren zij aan de eigenaars of bruikers van ge bouwen en erven hunne verpligting om de straten, riolen en goten vóór, achter en ter zijde van die gebouwen en erven eenmaal ’s weeks te doen reinigen en verder schoon te houden; op de nakoming, waarvan door de Politie streng zal worden toegezien. Goud*, den 17n October 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. "/lag 12 October. ->'e I Exgstc Geclerea - koers. I koen. Londen, 14 October. De Globe bevat een hoofdartikel over den onbehagelijken toestand, waarin Er-^aad zich be vindt, daarin bestaande, dat terwijl verscheiden staten van Europa in uitgebreidheid en magt zijn toegenomen, Groot Brittannie geen zoodanigen vooruitgang vertoont en dus in de oogen van velen geacht wordt achteruit te gaan. Ten einde deze al of niet gegronde aanmerking weg te nemen, raadt het blad eene naauwere vereeniging van moederland en koloniën aan, waardoor beide meer een geheel zouden vormen en krach tiger konden zamenwerken dan thans het geval is, nu elk als het ware aan zich zelve, aan eigen krachten is overgelaten. Parijs, 15 Oct. Het Mém. Dipl. geeft aan Frankrijk den raad zich te allieren met Oostenrijk. Het blad betoogt, dat Oostenrijk eene Slavonische mogendheid geworden is en bijge volg opgehonden heeft de mededinger van Frankrijk te zijn in Midde»-Europa. Overigens gelooft het blad, dat wanneer bet fransche gouvernement eenmaal het oostenrijksche bondgenoot schap heeft aangenomen, de alliantie met de zuidelijke confede ratie, dat wil zeggen met Beijeren, Wurtemberg en het groot hertogdom Baden, van zelf zal volgen. Het weener kabinet heeft volstrekt geene consideratie te gebruiken tegenover bet petersburgsche hof, dat in zekeren zin de oorzaak is van Oosten rijks nederlagen, daar het op aandrang van Rusland geweest is, dat keizer Frans Jozef vóór het uitbarsten van den oorlog Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. 5 In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is/2,— franco p. post/2,25. Advertentiën van 16 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Gouda, gezien het besluit van den beer Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland, herinneren, ten gevolge van hetzelve, de ingezetenen dezer gemeente, aan de hun, bij art. 42 der Wet op de Personele Belasting van den 29 Maart 1833 (Staats blad N°. 4) opgelegde verpligting tot Ht doen van suppletoire aangiften wanneer zij, met betrekking tot nieuwe aanschaffing of verwisseling van belastingsvoorwerpen, vallen in de termen van art. 27 der voormelde Wet, om namelijk als nog, of zoodra zulks bij hen in het verder gedeelte van het belastbaar jaar het geval mogt worden, zich te adresseren aan den Ont vanger van ’s Rijks Belastingen, te® einde een biljet ter in vulling te bekomen, en daarbij deze aangifte te bewerkstelli gen; en zulks ten einde bevrijd te blijven van de strafbepalingen vervat I^art. 35 en 39 der voormelde wet, welke voor de belanghebbenden ter secretarie dezer gemeente steeds ter visie is liggende. Gouda, den 16° October 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. gemeend heeft het aanbod hand te moeten wijzen. Men mag binnen kort een gewjgtigen maatregel te ge- moet zien van het oostenrijksche gouvernement, als regtstreeksck gevolg van den duitschen oorlog, de eerste politieke handeling van Oostenrijk op den nieuwen weg, dien het door de gebeur tenissen gedwongen is te volgen. Er zal namelijk van keizer Frans Jozef een manifest uitgaan, houdende plegtige afkondi ging van constitutionele hervormingen, bestemd om de oosten rijksche monarchie op nieuwe grondslagen te vestigen. Meer en meer komt de romeinsche kwestie aan de orde van den dag. Men vraagt zich natuurlijk af wat de paus doen zal, wanneer de fransche troepen Rome verlaten; zal hij uit Rome vertrekken of zal hij aan de raadgevingen van Frankrijk gehoor geven en eene overeenkomst sluiten met Italië. Dit •laatste zou zek^r de verstandigste partij zijn die hij kiezen kan, maar het is zeer onwaarschijnlijk, dat het romeinsche hof daartoe komen zal. Het hof van Madrid schijnt ook in deze meeuing te zijn, want het heeft, naar men zegt, een fregat naar Civita Vecchia gezonden, dat ter beschikking van den paus zal wor den gesteld. Koningin Isabella heeft aan den paus een eigen- handigen brief geschreven, waarin zij hem de beschikking aan biedt over al hare paleizen. Het is echter niet waarschijnlijk, dat de paus een zoo onrustig land als Spanje tot een toe- vlugtsoord kiezen zal. 16 Oct. De Moriteur berigt, dat volgens tijdingen uit Konstantinopel, aangebragt door Djemil-Bey, des sultans adju dant, die den 12“ oct. Candia heeft verlaten, tot dien dag geen treffen plaats had gevonden, en de Turken een offensieve beweging aangevangen eL eene belangrijke positie ingenomen hadden voor Apocronia, het middelpunt van den opstand. Dit punt zou den 14“ worden aangetast. Er begon verdeeldheid onder de opstandelingen te heerschen, Weenen, 13 October. De ratification van het vredes verdrag met Italië zijn gisteren eerst uitgewisseldeen onvoor zien toe val had dit eergisteren verhinderd. De berigten omtrent den gezondheidstoestand der keizerin Charlotte zijn alles behalve geruststellend. Wel zijn hare ze nuwen eenigermate tot rust gekomen, maar de verduistering van haren geest blijft aanhouden. Dr. Riedl, chef van het weener krankzinnigen-gesticht, bevindt zich op reis naar Miramar. Het Neue Fremdenblatt deelt heden op nieuw het berigt mede, dat de heer von Beust de portefeuille van buitenlandsche zaken zal erlangen. In dit geval, zegt het blad, zal het mi nisterie van het huis des keizers van dit departement worden afgescheiden en aan prins Metternich opgedragen worden. Men hield er het lot dusver voor, dat de candidatuur van den hr. van Beust definitief was ter zijde gesteldbevestigt het zich echter, dat aan den hongaarschen insurgent Klapka de orde van den rooden adelaar en een domein in Silezie is geschonken, dan kan de zaak nog wel veranderen, daar de heer v. Beust bij den keizer zeer gezien is en als eene diplomatieke capaciteit van den eersten rang wordt beschouwd. 14 Octob. De Wiener Ztg. bevat een aan den heer Belcredi, waarin de keizer zijne erkentelijkheid uitdrukt voor de bewijzen van toewijding, door het oostenrijk sche volk gedurende het jongste ongelukkige tijdvak gegeven, en de genoemde minister gelast wordt daarvan opentlijk mede- deeling te doen, vooral *.an de vertegenwoordigingen van de verschillende doelen des lands. Berlijn, 15 October. De Neue Preuss. Ztg. behelst een artikel, om de kiagten te wederleggen, welke in verschillende bladen over den verarmden toestand van Frankfort worden aangeheven. Het voert onder anderen aan, dat in de afgeloo- pen week door particulieren ettelijke paarden zijn aangekocht van 1000 ff. bet stuk; dat de concerten steeds tot stikkens toe bezet zijndat het theater eiken avond druk bezocht wordt, terwijl de eigenaars van huizen ook geen reden van klagen hebben, aangezien Frankfort meer en meer een toevlusjMJUPll "x. schijnt te worden voor adelijke heeren uit de mgelijfdelanden.

Goudsche Courant | 1866 | | pagina 1