1 KENNISGEVING. 1866. Donderdag, 1 November. IV 479. öuitenhnb. 5 Verkooping. Uitgave van A. BRINKMAN. t>oot d IJssel. 'aandag en Ilingtdag ’smor- overige dagen ’s morgei; s ’s morgens 61/, uur. - Verkiezing van leden voor de kamer van Koophandel en Fabrieken. naar minste niet zulke eedgenootschappen, die gekroonde r I At* nnni'n 1 /I -1 -- 22 1 - 12 21— - ;t. 1866. ij ran 4- BRINKMAN. ring, pro- Lange TiendewegD. n°. 60. GOUDSCHE COURANT. lam op alle dagen 's si- Dagelijks Retourkaarta. gedestilleerd bij G. LDE, te GOUDA, BIJ lijns, bij eene hoeveelheii I tien kan a contant, laaide J ENE VER a 46,/j> cents, idem a 477/io C; Jenever 2de soort (Mout’ /0 per kan 62s cents; W a 46»/io par kan 65 of mindere sterkte O331 noemen de Czechen te Praag van Bohemeu. Zij hopen van den heiligen Wenzel zal Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden isƒ2.franco p. post ƒ2,25. Advertentien van 1—6 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. J. SPRUIJT, resideren^ den IJssel is voornemen len 31 October 1868, ten 10 ure, in het loge. 1ST ERS te Krimpen om openbaar te verkoopea. S met Schuur, verder f, Boomgaard, Dijk, et inde en gelegen in der aeente Krimpen aan da sectie B, n“. 151, 152 en den 59 ellen. s bevattende drie afzon- u m eene waarvan last- daffaire is nitgeoefend, - gt geweest tot BROOD-. WINKEL, waartoe het is, bevindende zich daarin iERS OVEN en een EOB-i REN FORNUISKETEI jerceeltje DIJK, getege: Krimpen aan den IJntï. aster sectie A, nommen 'root 68 ellen. ,e aanvaarden en breeder schreven, terwijl nader» te bekomen ten kanton Notaris. Londen, 28 October. Volgens tijdingen uit Konstantino- pel van 24 October heeft de turksche regering bevel gegeven, om een algemeenen aanval op de opstandelingen van Candia te doen. De betrekkingen tusschen de grieksche regering en de Porte waren van meer bitteren aard geworden. De Porte heeft den financielen toestand openbaar gemaakt en middelen aangewezen tot betaling der rente van de buiten- landsche leeningen, waarmede zich de ottomannische bank zal belasten. In een artikel over de voorwaarden, waarop Pruisen den vrede heeft gesloten met Saksen, verklaart de Times, dat het /zten eenenmale onbegrijpelijk is, hoe een souverein als de ko- ning van Saksen, aan wien geen enkele daad van tirannie te last gelegd kan worden en die in vrede van zijn volk had kunnen scheiden, derwijze kan vasthouden aan de schaduw der koninklijke waardigheid, en eene positie kan aannemen, waar aan zelfs de schijn van magt ontbreekt." Uit al hetgeen in de jongste maanden in Duitschlaud is voorgevallen, trekt het blad het besluit, dat confederation in Europa niet kunnen be- De prijs der Advertentien van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is bO Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend plaatsruimte. staan; ten i o hoofden onder hunne leden tellen en dat onvermijdelijk de ver schillende europesche rassen zich tot groote staten moeten ver- eenigen. Met het oog op de jongste bankstaten zou men zegt de Economist hebben kunnen denken aan eene vermindering van het bankdisconto. Waarschijnlijk hebben de directeuren zich hiervan laten terughouden door de mogelijke vraag naar geld om het graan en het katoen te betalen. De Economist echter is van oordeel dat de kapitalen bij de banken van Engeland en Frankrijk aanwezig toch allezins voldoende zou den geweest zijn om de voor dien handel benoodigde gelden te verstrekken. De beide banken waren nimmer zoo rijk als in den laatsten tijd bet geval was. Uit Philadelphia wordt dd. 12 October geschreven, dat onderscheiden kenteekenen de mogelijkheid doen opperen, dat het eerlang tusschen den president en zijne tegenstanders tot eene gewapende botsing kan komen. Hij heeft zich daarop voorbereid en langzamerhand 10,000 man te Washington ver een igd, alsook vele oorlogschepen in de voornaamste havens in commissie gehouden. Parijs, 28 October. Uit Spanje schrijft men dat daar al- lerwege groote ellende heerscht en de ontevredenheid onder het volk het toppunt heeft bereikt. Er is geen pronunciamento, dat niet mogelijk zou zijn bij den staat van spanning, waarin de gemoederen verkeeren. Hoe ontmoedigd het spaansche volk ook zij door de politieke uitspattingen van het leger, het zou met geestdrift alles aannemen, wat het de gelegenheid zou kunnen verschaffen om eene verandering tot stand te brengen. De koningin, geheel overgeleverd aan zekere invloeden, denkt aan niets anders dan aan de wijze, waarop zij te hulp zou kunnen komen aan den paus. Zij heeft besloten, zoo noodig, de geheele katholieke wereld op te roepen tot een kruistogt, die ten doel zou hebben de bevrijding van den paus. Voor den toestand van haar eigen land heeft koningin Isabella geen oogen meer. 30 October. De Moniteur maakt een rapport bekend van den minister van oorlog, waarbij volgens den wensch des keizers eene commissie wordt benoemd tot onderzoek der kwestie of de militaire organisatie des lands thans niet behoort ge wijzigd te worden. De commissie, waarvan de keizer zich het presidentschap voorbehoudt, zal de middelen opsporen om de nationale strijdkrachten in overeenstemming te brengen met den tegenwoordigen toestand, om de verdediging van het grondge bied te verzekeren en om Frankrijks staatkundigen invloed te handhaven. De commissie is uit zes ministers en maarschalken en verscheidene generaals zamengesteld. Weenen. 28 October. De minister van oorlog heeft voor de reorganisatie van het leger een voorstel gedaan, waarbij als beginsel wordt aangenomen de algemeene dienstpligtigheid met vermindering van den activen, maar verlenging in het alge meen van den diensttijd. Gelijk te Pesth de Hongaren, den keizer slechts koning namelijk dat hij zich eerlang met de kroon doen kroonen. De Presse ziet met bezorgdheid de militaire maatregelen, welke in Rusland genomen worden en vreest dat Oostenrijk zich tot een strijd op leven en dood met het groote rijk in het oosten moet voorbereiden. De drukkende voorwaarden van den tusschen Saksen en Pruisen gesloten vrede, toonen duidelijk aan dat aan Saksen geene andere keus overbleef. Oostenrijk kon Saksen van geen nut zijn; daarom heeft dit laatste niets dan algemeene mede- deelingen omtrent den loop der vredes-onderhandelingen naa* Weenen gezonden. Dit werd te meer in acht genomen toen het als uitgemaakt werd beschouwd, dat de heer v. Beust tot oostenrijksch minister van buitenlandsche zaken zou werden benoemd. Men beweert zelfs, dat de keizer het besluit daarto-j te Praag reeds heeft onderteekend. De voormalige saksische staatsman zal als vreemd BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gotoa doen te wetendat de vergadering tot het kiezen van vijf leden voor de kamer van koophandel en fabrieken aldaar ter ver vanging van de heeren T. P. Viruly, B. van Galen, W. D. de Lange Jr., W. Hoogendijk Wz. en P. Goedewaagen, welke met den 1“ januarij 1867 als zoodanig moeten aftreden, zal worden gehouden den 30“ november 1866, ten raadhuize dezer gemeente. Dat de inlevering der stembriefjes door de kiesgeregtigden in de ter vergadering aanwezige stembus, alsdan zal aanvangen des morgens te 10 ure en voortduren tot des namiddags ten 1 ure, na welk laatstgenoemd uur, geene stembiljetten meer aangenomen zullen worden dan van de kiezers in de zaal te genwoordig, zullende onmiddellijk daarna met de opening der biljetten worden aangevangen. Dat aan ieder kiesgeregtigde acht dagen voor den dag der verkiezing een stembiljet zal worden bezorgd en dat, wanneer eenig kiezer geen stembiljet mogt hebben ontvangen, hij zich tot bekoming daarvan ter plaatselijke secretarie zal kunnen ver voegen. Dat de lijst der kiesgeregtigden, zijnde die ter zake van eenig bedrijf van handel of fabriekwezen in het patentregt tot eene hoofdsom van zes gulden en hooger zijn aangeslagen, van heden, van des voonniddags tien tot des namiddags ten een uur ter inzage zal liggen ter plaatselijke secretarie, en dat de bezwaren tegen deze lijst, hetzij die den klager, hetzij die an dere ingezetenen betreffen, gedurende 14 dagen na heden bij het gemeentebestuur ingeleverd kunnen worden, doch na dit tijdstip geene bezwaren meer in aanmerking zullen komen. Wordende den kiesgeregtigden voorts medegedeeld dat om tot lid der kamer benoembaar te zijn, wordt vereischt, dat men den ouderdom van 30 jaren hebbe bereikt, wone ter plaatse waar de kamer gevestigd is en aldaar gedurende ten minste vijf jaren bestuurder eener onderneming van handel of van fabriekwezen of in eenige met die takken van nijver heid in verband staande betrekking zij geweest. Gouda, den 30n October 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN.

Goudsche Courant | 1866 | | pagina 1