KENNISGEVING. Buitenland. Effecten. zigtigenj Overzigt. 1866 «7s - I i V H'l i GOUDSCHE COURANT naar ,e 86’/. reeds worden 86’/lt 43>/3 is dan 47 7s 297. 29’716 l 70’/. .BRINKMAN. G Uitgave van A. BRINKMAN. Lange Tiendeiceg, D. n°. 60. 6 i 1 6 J J I '16 Gebleven koers. 537, 74’7,e 747s 17 Vs 741/. 17’/s 837. 87 807. 187Vs 43716 21’716 47 Vs 54’/s I M.A.I&-ÏÏZ.- DS-CHOCO- ONBONS en der de Leekeu, die daaraan te rking in ziekte- OVERLIJDEN, MSVERZWAK- rwijzing tot de Medische Auto- Medailie door de elke de Fabrie- JK, HANOVER ND en BELGIE in het JOHANN I, J 342, in de tot het meest ng van de ge- t .anmoedsging edienen. die sedert jaren door bet gebruik is, en wel zoo- overtuigd zijnde, •’en beeft. RIKAARD. ACT mij geheel zware maagpijn, met 24 flesschen OOP,—van Elk. rt, alsmede aan oor bet aanhou dt gesterkt ge- e. Pr. KRUYNE. n, besloot ik het an 30 flesschen het belang der verzoek van deze Dienaar, iNS, Practizijn. wal J 342. alhier. Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is 2,— franco p. post/2,25. Advertentién van 1—6 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. u De prijs der Advertentién van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor .eiken regel daarboveu 10 Cent. E itengewone letters worden berekend plaatsruimte. dusver gevolgde staatkunde, en prijst hij het congres nog altijd zijne zachtmoedige gezindheden jegens bet zuiden aan. Het schijnt bijna ongerijmd te verwachten, dat de meening ven den president eenigen ingang zal vinden bij de groote tegen hem overstaande meerderheid. De geldmiddelen bevinden zich In gunstige» staathet overschot van het vorige dienstjaar bedroeg op 1 julij nagenoeg duizend miliioen gulden. Tegenover Frankrijk begint men aan te dringen op de ont ruiming van Mexico, en van Engeland- eischt men vergoeding van de schade door de Alabama veroorzaakt. dag 4 December. Hoogste koers. “3% Londen, 6 Dee. Volgens den Times-correspondent te Phi ladelphia zal in een van de eerste zittingen van het ameri- kaansch congres een voorstel worden gedaan tot het nstellea van een diplomatisch onderzoek omtrent de behandeling, die ametikaansebe staatsburgers, uit het buitenland geboortig, van de zijde der pruisische regering hebben ondervonden. Prui-en wordt nl. beschuldigd, amerikaansehe burgers tot de dienst in zijn leger gedwongen ie hebben. De houding, door den amer. gezant te Berl’jn in deze zaak aangenomen, moet door de unie- regering niet zijn goedgekeurd en de stemming van de bevol king der vereenigde staten moet van dien aard zijn, dat een degelijk onderzoek zal moeten plaats vinden. Volgens een per telegraaf over Napels ontvangen berigt is Surratt, die in de vereenigde staten als medepligtige aan de vermoording van den president Lincoln ter dood veroor deeld, maar aan de justitie ontsnapt was, in Egypte gevat. Parijs, 6 Dec. Volgens bijzondere berigt™ uit Amerika en volgens de amerikaansehe bladen te oordeelen, is het te onderstellen, dat het kabinet van Washington niet geleid wordt door het verlangen Frankrijk pleizier te doen. Men moet in Amerika nog al blijde zijn, zonder daarom tot hel uiterste te behoeven te komen, te kunnen toonen, dat Europa niet zonder gevaar zich in de politiek van de nieuwe wereld kan mengen. Op dit punt moeten alle partijen het eens zijn; democraten zoowel als republikeinen willen de Monroe-leer zien gehand haafd. Daarbij komt, dat de republikeinsche partij, die nn het overwigt heeft, der fransche regering veel vijandiger is dan zelfs de democraten. Zij heeft een theoretische rigling, die zoowel de europesche politiek als de amerikaansehe omvat. Zij meent, dat de overwinning door de noonlstaten over het zuiden behaald, een waarborg is, dat de republikeinsche beginselen bestemd zijn tot verbreiding over de geheele wereld, en zij han delt dienovereenkomstig. Haars inziens komt al wat de frausehe regering in verlegenheid kan brengen der ontwikkeling van de in"5de vereenigde staten heerschende begrippen te goede. Brussel, 4 Dec. In de kamer van vertegenwoordiging GOUDA, 8 December. De werklieden te Londen hebben zich uitmuntend gehouden en de ongunstige voorspellingen beschaamd. Hunne bedaard heid en matiging bevorderen de zaak der parlemenls-hervorming en geven een krachtige» steun aan de voorstanders van den maatregel. Het is onzeker of het ministerie een nieuw voor stel daartoe zal indienen, maar zeker is, dat men er binnen korten tijd toe komen zal om het kiesregt uit te breiden. Van bedeukelijken aard zijn de feniansche woelingen, te oordeelen althans naar de herhaalde afzending van troepen naar Ierland, terwijl er zoo weinig bekend is van de gronden, waarop deze bekommering rust. In Frankrijk houdt men zich nog altijd bezig met Rome en Mexico. Lange redeneringen moeten bewijzen dat men te Rome gerust kan zijn, terwijl al die woorden slechts zekerheid geven dat men ongerust is. Nu zou de geestelijke partij zelve op roer aanstoken om voorwendsel te hebben tegen de italiaansche partij. Wij kunnen ons moeijelijk voorstellen, dat de zaak, na het vertrek der Franschen een vreedzame» afloop zal hebben de misbruiken zijp te oud, de verbittering is te gioot en de uitzigten op afdoende verbeteringen te gering. De pruisische afgevaardigden zien weinig vrucht van hunne vredelievende gezindheid de regering komt hun weinig te ge- moet en Twesten zal ter derde instantie moeten teregt staan zoo is het geen wonder dat de oppositie zich weder meer doet gelden en geene geheime fondsen toestaat. Hanover veroo.- zaakt nog altijd moeite; de onwil is daar vrij algemeen, maar von Bismarck is niet gewoon toe te geven, en reeds worden strenge maatregelen aangekondigd. Oostenrijk van Duitschland gescheiden, wordt bedreigd door grenzenlooze verwarring en ontbinding. De regering weet, als altijd, niet te kiezen, en dan zal eindelijk het volk, of liever de verschillende volksstammen kiezen. In Hongarije zegeviert ■wel tot nu toe de gematigde partij, en verwacht men de aan staande benoeming van een hongaarsch ministerie, maar ook in Bohemeu en bij andere stammen worden dezelfde wenschen luid, en wat moet er dan worden van de oostennjksche heerschappij, zoo het duiische element het onderspit delft. Uit Mexico blijven de berigten geheel onzeker. Men ver moedt dat de fransche regering meer weet, dan zij openbaar maakt. Nog altijd verneemt men van overwinningen en dit duurt tot dat wij voor de treurige katastrophe staan, die in geen geval lang meer kan uitblijven. Maandag, 3 december, is de gewone jaarlijksehe zitting van het congres te Washington geopend. Tot veler verwondering volhardt de president Johnson, in zijne boodschap, bij zijne tot Ten aanzien der binnenlandsche aangelegenheden komen slechts twee bijzonderheden voor in het staatkundige. Het ministerie Leeft moeten toegeven aan den wensch om cred iet wetten in te dienen. Het was eene noodzakelijkheid, de tijd onihrak om de begrooiing behoorlijk af te doen. De groningsche verkie zing brengt den heer Dvllert terug in de kamer, een man van vaste trouw aan echt liberale beginselen. De werkzaamheden in de afdeelmgen worden voortgezet en bij de beraadslaging over het budget verwacht men van de afgevaardigden eene even ronde als bedaarde handhaving der door het ministerie aangerande regfen der vertegenwoordiging. Geen drift ontsiere de beraadslaging, maar geene laffe toegefelijkheid vermijde de uiting der wel gevestigde overtuiging. Zwijgen over de han gende twestien ware verloochening der verpligting, die op de vertegenwoordiging rust, het moet geen hatelijke aanval maar een ernstige verklaring zijn en dan mogen de ministers hunne zetels behouden totdat ook zij overtuigd zijn dat Nederland Biet bestuurd kan worden naar heginseleu van stilstand en teruggang. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Gouda brengen ter algemeene kennis, dat de heer Minister van Oorlog voornemens is om van tijd tot tijd eenige partijen van voor het leger ongeschikte, doch voor wapenoefeningen nog zeer bruikbare geweren, in het openbaar te doen verkoopen, en deze verkoopingen, die te Delft gehouden en door de dagbla den ter algemeene kennis zullen worden gebragt, zoodanig te doen rcgeler* dat zij bij kavelingen van hoogstens J 10 stuks gesorteerd worden, waardoor voor vrijwillige korpsen en par ticulieren, gelegenheid bestaat, zich kleine partijen dezer wa penen aan te schaffen. Gouda, den 7n December 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN.

Goudsche Courant | 1866 | | pagina 1