I I KENNISGEVING. 1S66. Donderdag, 27 December. V 195. Buitenlanh. koopiog PING. IJssel. i 1 A VINKEL- ren eene drukke 5CH- en VIC- en wordt, aan 30, aldaar; be- leidene Vertrek- tat, en een uit- IE Winkelhuis, n°. 222, aldaar. aan de Turf- aar. et Tuinhuis, n°. 102 aldaar, ten omschreven, en Kantore van Gouda. ---- benevens BRINKMAN. Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendewegD. n°. 60. gen genomen kogels en L—- In onze van eerd bij G. F. GOUDA, met eene hoeveelheid can a contant. IN EVER 46»/10 iem a 477/10 °/o 2de soort (Mout- n 625 cents; inl. per kan 67 lere sterkte naar dijke dagen ’s na- Rrtourkaarten. RIJ 1867, des in de z.Har- oven nieuw op- voor W00N- AFFAIRE, aan n°. 323, aldaar, en omschreven. Mr. KIST, No- betreft, ook bij iBG, Advocaat en Mazatlan hebben ontruimd, Maximiliaan een bedrag van 25 hij in Mexico blijft. EMBER 1866, f Ure, in het de commissie, belast duitschen bond. Het - raan Oostenrijk zijn eder bouds-executie in Holstein in 1851 1852; voorts restitutie van de kosten der bonds-executie in 2, jjive der kosten van de bonds-executie in Keur-Hessen, en eindelijk afrekening van alle kos^Uiü s GOUDSCHE COURANT. Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is f2,franco p. post/2,25. Advertentien van 1—6 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. i Dingsdag ’smor- erkdagen ’s mor- De prijs der Advertentien van één tot zes regels met inbegrip van bet zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. DNHUIS met trkt, wijk A n°. Londen, 22 December. Het blijkt uit de officiële stukken die de aiuerikaausche regering bij het congres heeft ingedieud, dat zij inderdaad aan den heer Campbell, gezant bij de re- publiekeinsche regering van Juarez, instructien heeft gezonden, volgens welke Amerika gcene enkele provincie van Mexico, hetzij door aankoop of ander/.ins, verlangt. Hetgeen zij wenscht is alleen dat Mexico bevrijd worde van elke vreemde bezetting, opdat het zijn eigeu aangelegenheden kan besturen onder de bestaande republiek, of ouder eiken anderen regeringsvorm, dien het mogt goedvinden te kiezen zonder eenige inmenging hoegenaamd van buiten. l)e schotsche kamer van 1 mdbouw heeft in eene bui tengewone vergadering besloten, zich mede tot den Privy Council te wenden, aangaande de maatregelen ten opzigte der veeziekte. Hoofdzakelijk verlangt de kamer eene strenge afscheiding van markten voor vet en voor mager vee, voorts dadelijke singling vau alle vet vee bij invoer, de handhaving van quarantaines voor al het uit den vreemde aangevoerde vee, voor zoover dit niet tot dadelijke slagting bestemd is, strenge strafbepalingen tegen hen die zich ten opzigte van dit een of ander aan over treding schuldig maken, en eindelijk consequente doorvoering van het stelsel van afmaking tegen vergoeding, gelijk dit in het vooijaar op den voorgrond werd gesteld. Voorts is bij een afzonderlijk besluit vastgesteld, om bij de regering aan te dringen op een verbod op invoer van hooi uit Nederland, zoolang de veeziekte, aldaar heerscht. De regering schijnt thans den Fenian he.id-eentie James Stephens op" het spoor te zijn. Men wacht slechts het oogen- blik dat hij den engelschen bodem zal betreden, om zich van hem’ meester te maken; op dit oogenblik, verzekert men, be vindt hij zich nog in Amerika. In verschillende deelen des rijks, voornamelijk Ierland, worden nog steeds personen, verdacht van fenianisme, gevan- len en aanzienlijke hoeveelheden wapenen, buskruid, ontdekt en verbeurd verklaard. dagbladen wordt door eenige eugelsche vrienden den bekenden italiaanschen volksredenaar Alessandro Ga- vazza het voorstel gedaan, om een fonds bijeen te brengen, ten einde te onderzoeken wat er van hem is geworden.] Zes maanden ongeveer geleden, twee dagen na den veldslag van Custozza ontving men voor het laatst tijding van hem men vreest' thans, dat hij hier of daar in het geheim wordt ge- TapariiSh0^2eni)ec. Berigten uit Mexico over New-Tork meMende aankomst te Vera Cruz van generaal Sherman en den heer Campbell. De fransche autoriteiten hebben den ge- esZte aangeboden, om naar de hoofdstiMexteo te gaan, maar dit aanbod is met aangenomen. Sherman is naar de Rio Brazo vertrokken, waar hij een onderhoud met Sheridan heeft gehad. Te Vera Cruz was een plakkaat aan geplakt, waarin verklaard werd dat keizer Maximiliaan Mexico niet had verlaten. 24 Dec. De Moniteur bevat het volgende bulletin De amerikaansche dagbladen deelen eenige zeer onvolledige uit treksels mede uit diplomatieke correspondentien. Daartoe be hoort ouder anderen eene depeche van den minister Seward van 23 nov. aan het fransche gouvernement, hetwelk van dat stuk niets weet. Over New-York is uit Mexico berigt ontvangen, dat de keizerlijken Durango, Potosi en dat de geestelijkheid aan millioen zal waarborgen, wanneer Men verzekert hier, dat keizer Napoleon sedert lang on- derhandelingen heeft aangeknoopt met het kabinet vau Was hington, met het oog op het herstel der mexicaansche repu bliek. Het plakkaat te Vera Cruz is misschien het indirect antwoord van Mexico op die onderhandelingen. Men beweert dan ook, dat keizer Maximiliaan van geen abdicatie wil hoe ren. Hij verklaart, dat hij pligten heeft te vervullen tegenover hen, die vertrouwen in hem gesteld hebben. Is dit zoo, dan behoorde hij te bedenken, dat Frankrijk in de eerste plaats vertrouwen in hem heeft gesteld en wel hel regt heeft, om hem rekenschap te vragen van al de offers, die het gebragt beeft om hem staande te houden. Het Mémorial Diplomatique houdt heden in zijn overzigt eene warme lofspraak op de italiaansche politiek en de troon rede van koning Victor Emanuel. Voor een blad, dat met de oostenrijksche legatie in betrekking staat, is dit hoogst op merkelijk; het is evenwel de vraag of hei blad met die lof spraak wel te Weenen genoegen zal hebben gedaan. De berigten uit Spanje zijn meer en meer van ernstigen aard. De malaise en de ontevredenheid zijn er algemeen, en hoewel voor het oogenblik de rust niet verstoord wordt, is het niettemin te vreezeu, dat bet weldra tot eene uitbarsting ko men zal. Men verzekert, dat de maarschalk O’Donnell in een onderhoud met keizer Napoleon gesproken zou hebben van de noodzakelijkheid der abdicatie van de koningin ten behoeve van haren zoon, onder regentschap van hem, O’Donnell. Men heeft nog niet de indiscretie gehad om te zeggen wat het ant woord des keizers is geweest. De heer Granier de Cassagnac bestrijdt in de Pays met na druk het ontwerp op de leger-orgamsatie. Het zwijgen van sommige andere gouvernementeele bladen over dit ontwerp wordt beschouwd als eene soort van stilzwijgende oppositie. Men verzekert, dat de heer Rouber, de minister van staat, on dershands de pen van den heer de Cassagnac en anderen be stuurt. Men heeft hier berigten uit Hongarije ontvangen, waaruit blijkt, dat de meerderheid daar te lande zich aansluit bij de gematigde staatkunde van den heer Deak. Overigens streven alle partijen raar hetzelfde doel, maar er bestaat verschil om trent de keuze en de opportuniteit der middelen. In dien stand van zaken heeft de oostenrijksche regering niet te ver wachten, dat de Hongaren concessien zullen doen, maar tevens behoeft er geen vrees te bestaan voor eene ernstige botsing. Uit Weenen schrijft men, dat de reactionaire partij al daar niet op haa- gemak is wegens de waarschijnlijke terug komst van den aartshertog Maximiliaan, wiens romaneske geest en smaak voer avonturen door die partij gevreesd worden. Brussel, 24 Dec. Volgens den Echo du Parlement heeft Oostenrijk zijne eischen geformuleerd aan met de liquidatie van den gewezen eischt volledige uitbetaling der kosten, die opgelegd, ten gevolge en 127" 1863; vervolgens terugga De BURGEMEESTER van Gouda brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door den Heer Commis saris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, op den 18^en December 1866 is executoir verklaardhet kohier van het Patentregt over het tweede kwartaal van het dienstjaar 1866/67. Dat voormeld Kohier ter invordering is gesteld in han den van den Heer Ontvanger, dat ieder daarop voorkomende ver- pligt is, zijnen aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen en dat heden ingaat, de termijn van DRIE MAANDEN, binnen welke de reclames behooren te worden ingediend. Gouda, den 24n December 1866. De BURGEMEESTER voornoemd, de GRAVE, W. P. B. en dengenen die een aangename ongelukkige die ijdelijke goederen rs hartelijk dank jne ondersteuning om Christus wil mogen strekken at te stellen op nen te voorzien, drongen gevoelen, enigen, gaarne wil en ontvangst blij— DER BEN, H. No. 17.

Goudsche Courant | 1866 | | pagina 1