Donderdag, 21 Maart. a? si». en. 1867. Uitgave van A. BRINKMAN. Lmge TiendewegD. n°. 60. sn. PUBLICATIE. GOUDSCHE COURANT apothe- October 1865 reg over 144 it 44% 1 28% I WILLEM. 1AN. 77% 76W16 bereid door mij rijglaar iEKEN- de W**. f op de Wed. J. lauwstr. traat. nerstr. ifdsteeg. n. 64% 50^/16 56%, 17“ Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is ƒ2,franco p. post ƒ2,25. Advertentien van 16 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. jaren slijm eb ruikt spüs- 1, bij— zacht '3 cent ebruik, ikers: i 9 6(1 /1G 1S15/1» ints on- jm- en rzien met EUDER, zich ook iet doosje atteut op het ge en tracht Maart. I Gebleven I koers. 53%, 6215/lc De BURGEMEESTER van GOUDA, Gezien de circulaire van den heer commissaris des konings van den 12° Maart 1867 (provinciaal blad n°. 46). Brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen den inhoud van het koninklijk besluit van den 6° Maart 1867 (staatsblad n. 11), houdende verbod van vervoer van Rundvee en van andere voorwerpen enz., en de beschikking van den mi nister van binnenlandsche zaken krachtens voornoemd konink lijk besluit genomen. Wij WILLEM III, bij de gratie Gods, Koning der Neder landen, Prins van Oranje-Nassau, Groot-Hertog van Luxem burg, enz. enz. enz. Gezien artikel 1 der wet van den (staatsblad n°. 121); Op de voordragt van onzen minister van binnenlandsche zaken, van den 19 February 1867, d°. 189, 9de afdecling; Den raad van state gehoord; Gezien het nader lapport van onzen minister Tan binnenl. zaken, van den o“ Maart 1867, litt. A 9de afdeeling; Hebben besloten en besluiten: Art. 1. In de door onzen minister van binnen!, zaken aan te wijzen streek of streken is het gedurende zes weken, te rekenen van den dag waarop dit besluit in werking treedt, verboden rand vee te vervoeren en buiten stallen of andere ge bouwen te doen verblijven, en is evenzeer gedurende hetzelfde trdperk het vervperen van versch vleescb, tranche huiden, haar, versche beenderen, ongesmolten vet, hoornen, klaauwen, mest en van allen anderen afval van rundvee verboden, be houdens de na te melden uitzonderingen. Wij behouden ons voor, den tijd gedurende welken de bo vengenoemde bepalingen van kracht zijn, te verlengen, wanneer ons de noodzakelijkheid daarvan mogt blijken. Art. 2. Van het verbod van vervoer in art. 1 is vrijge steld vet vee, onmiddellijk voor de slagtbank bestemd, onder de volgende voorwaarden Voor de slagtbank bestemd vet vee mag in de in art. 1 bedoelde streek of streken alleen worden ingevoerd langs de wegen, door onzen minister van binnenl. zaken te bepalen. Op de plaatsen, waar die wegen de grenslijn dier streek of streken snijden, of bij vervoer per spoorweg op de aan te wijzen stations, wordt het vee door beambten, van rijkswegen aangesteld, onderzochtwanneer het blijkt niet voor de slagt bank bestemd te zijn, wordt het teruggewezen. Het vee, dat tot invoer wordt toegelaten, wordt door ge noemde beambten met de letter S op de regter heup gebrand. Ieder der voor de 'slagtbank bestemde runderen moet aan een touw worden geleid door een persoon, die voorzien is van een vervoerbiljet, af te geven door den burgemeester der plaats van bestemming en geviseerd door den burgemeester der plaats van afzending. Op dat vervoerbiljet wordt de weg aangewezen, waar langs het vervoer zal geschieden van de plaats van afzending tot aan de slagtplaats. Bij iedere afwij king van den in het vervoerbiljet aangewezen weg cf bij ge brek van vervoerbiljet wordt het vee in beslag genomen. Wanneer het vervoer per spoorweg op eenen veewagen, met een vaartuig of op eene kar of eenen wagen geschiedt, is, zoolang die vervoermiddelen gebruikt worden, één geleider voor iedere partij vee, met gezamentlijke bestemming, bij ieder dier vervoermiddelen voldoende. Binnen de aangewezen streek of streken kan slagtvee wor den vervoerd, mits door een vervoerbiljet van den burgemeester der plaats van afzending gedekt; door diens zorg wordt als dan de letter S op de bovenvermelde plaats ingebrand. Bedoeld vervoer mag alleen plaats hebben van des voor- middags 9 tot des namiddags 4 ure, en, zoo het vervoer per spoortrein geschiedt, met daarvoor door onzen minister van binnenlandsche zaken aan te wijzen treinen. Art. 3. Binnen de aangewezen streek of streken is vervoer 1 De prijs der Advertentien van eén toe regels met inbegrip vaa het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. van versch vleesch en vet alleen vergund aan slagters of hunne knechts, en moet het vervoer door hen in open manden geschieden. De slagters en hunne knechts moeten, des gevraagd, bij Let vervoer eene verklaring vertoonen van den burgemeester hun ner woonplaats, inhoudende hunnen naain en ouderdom en de juiste aanduiding van de slagtplaats. De verklaring moet zijn ingerigt naar het volgende model -en voorzien zijn van het zegel der Gemeente: //De burgemeester der gemeente NN. verklaart dat NN.. oud jaren, bij hem bekend is als slagter of knecht bij den •lagter NN., wiens slagtplaats gc. gc is (in te vullen den ■naam van straat of gracht of eene n.l ‘ke aanwijzing van de slagtplaats), en dat het h m m vleesch te vervoeren overeenkomstig de bepa ..gei het koninklijk besluit van den 6“ Maart //Deze verklaring wordt slechts eenu niet door anderen dan den daarin aangcw gebruikt". (gft.') De Burgemeester der uemetate Bovendien mag vervoer van versch vleesch en vet, bestemd voor uitvoer naar het buitenland, alleen plaats hebben in ge sloten kisten of vaten, door of van wege den burgemeester der plaats van afzending verzegeld met bet wapen der gemeente. Art. 4. Aan lookers, huidenzouters, beenzwartfabriekanten, tapijtwerkers en lijmkokers kan het vervoer in de in art. 1 bedoelde streek van hu'den, beenderen, haar, hoornen en klaau wen worden toegestaan door Onzen Commissaris in de provincie hunner inwoning, onder door dezen te bepalen voorzorgmaat- regeien, welke vergunning bij iedere vervoerd wordende partij aanwezig moet zijn. Evenzeer kan vervoer van rundermest binnen die streek door onzen Commissaris in de provincie worden toegestaan onder door dezen te bepalen voorwaarden, tot welke altijd zal behooren, dat ten genoegen van onzen Commissaris zij aangetoond, dat die mest van onbesmette stallen of koppels afkomstig of wel gedesinfecteerd is. Art. 5. De beambten, die binnen de aangewezen streek of streken belast zijn met het toezigt op de handhaving van bo venstaande bepalingen, ontvangen voor iedere inbeslagneming, die door veroordeeling gevolgd wordt, eene premie van vijf gulden. Wanneer de inbeslagneming door meer dan één hunner beeft plaats gehad, wordt de premie onder hen verdeeld Art. 6. Stallen waarin aangetast of verdacht vee, of vee dat met aangetast vee in aanraking is geweest, is afgemaakt of heeft vertoefd, moeten op de wijze, door onzen minister van binnenlandsche zaken te regelen, gezuiverd worden, volgens de bevelen door den burgemeester of andere daartoe van onzen t- wege aangewezen personen gegeven. De kosten daarvoor wor den door de daarmede belaste ambtenaren aan het rijk in rekening gebragt. Op de stallen of weiden, waar de veetyphus geheerscht heeft, mag vóór en gedurende 30 dagen na de reiniging der stallen geen vee worden gebragt, zelfs wanneer de bedoelde stal of weide buiten de lijn van afsluiting ligt cf het verbod van ver voer aldaar mogt zijn opgeheven. Op weiden waar de veetyphus geheerscht heeft, mag gedurende dertig dagen, nadat het laat ste geval door den dood of door afmaking geëindigd is, geen vee worden gebragt. Art. 7. De overtredingen van artt. 1 en 3, het niet nale- ven der voorwaarden in artt. 2, 3 en 4 omschreven, eo het verhinderen of belemmeren van de zuivering in art. 6 bedoeld, alsmede overtreding van de bepalingen in de beide laatste zinsneden in art. 6, zijn strafbaar met de straffen, genoemd in art. 2 der wet van den 17° oct. 1865 (Staatsblad n°. 121). Art. 8. Ons tegenwoordig besluit treedt in werking op den vijfden dag na de afkondiging in het Staatsblad. Onze minister van binnenlandsche zaken is belast met de uitvoering van dit besluit dat in het Staatsblad en gelijktij dig in de Staatscourant zal worden geplaatst en ^jrSarvan af schrift zal worden gezonden aan den raad van ’s Gravenhage, den 6deQ Maart 1867. V

Goudsche Courant | 1867 | | pagina 1