fiuttenlanö. binnenland. eten. itl-rhu- ten. 7- KENNISGEVING. Donderdag, 30 Mei. 1867. van A. BRINKMAN. Vs 7S Vs i7s naar aldaar zooveel troepen in garnizoen te leggen 142’/. 33’/. 74 46’/m 5116/ic 29’Vl. l7/W 767/8 te Delft, ijgbaar heeft Gebleven koers. *4s/ts tda. H mhuizen. er den. oonhoten. then, koop. ste wagenstr. sipoort. 7e a]d IJ wel. V16 GOUDSCHE COURANT Lange TiendewegD. n°. 60. l’/e 24 Mei. >gste ers. lat men de ligt blaauw anwijzing is der 260 dé- loor den be- 7*71. m tijd naar houdend en n het Rhu- men onder Eindelijk J of ANTI- het middel baar middel deze plaag ■hevig zijn, igen die zij rkingen die Ier die van n van pijn, vel, vleesch ochten ver- ijfelbaar van el door rhu- oor het aan- unne pijnen De proef bereik, daar atten slechts >U/1S *Vs !’/l. r’/i« Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. I In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. I Uitgave De prijs per drie maanden isƒ2,franco ppost 2,251 Advertentien van 16 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. 37. 37. KMAN. GOUDA, 29 Mei. Gisteren heeft alhier de publieke aanbesteding plaats gehad van een ijzeren draaibrug, kleine brug en leuningen op de ’.valmoren. De acht inschrijvers zijn Burgerhout Krook te Botterdam 3666.de ijzergieterij «Prins van Oranje’ te ’s Hage 4254.Nol et Driessen te Schiedam f 4050. H. Figee te Haarlem 4125.J. van de Wall Bake te Utrecht f 5219.Cosijn C°. te Gouda 3850.—, D. A. Sehretlen te Leyden ƒ3700.J. J. Verdries te Gouda/4500. Naar het instructie-bataillon te Kampen is overgeplaatst kapitein B. J. baron Mulert tot de Leemkule van het 4do regiment infanterie alhier in garnizoen. De tweede kamer heeft zaturdag de behandeling der schutterijwet voortgezet en is gevorderd tot en met artikel 116«u. Het amendement de Boo en Stieltjes, om schadeloos stelling te geven aan hen wier woonplaats meer dan een nur van de oefeningsplaats verwijderd is, in evenredigheid van dien verderen afstand, is verworpen met 33 tegen 21 stemmen; zoomede een nieuw artikel der regering om eenige, schoon niet zoo ruime, schadeloosstelling te geven. Het resultaat der zitting van de tweede kamer van maan dag, waarin de discussie over de artikelen der schutterijwet is voortgezet, komt hierop neder. 1°. Aangenomen met 31 tegen 24 stemmen een door de regering bestreden amendement van den heer Fokker op art. 117, om de kosten van aanleg der schietbanen te doen dpges- door 's rijks kas en het onderhoud door de gemeenten,' Londen, 27 Mei. In het lagerhuis heeft de heer Disraeli, in antwoord op de vraag des heeren O’Donoghue medegedeeld, dat ingevolge de manifestatien, die in Engeland en Ierland hadden plaats gehad, de regering aan de koningin had aan bevolen, den ter dood veroordeelden fenian Burke gratie te verleenen. 28 Mei. Tijdingen uit New-York van gisteren melden dat Queretaro den 15 dezer is in genomen en dat daarbij keizer Maximiliaan, Mejia en Miramon zijn krijgsgevangen gemaakt. De koningin heeft aan den fenian Burke kwijtschelding van de doodstraf verleend. Het huis der gemeenten heeft het voorstel betrelfende den census voor de graafschappen en burg- ten aangenomen; hij zal bedragen voor de graafschappen 12 en in de burgten is de instelling van de compound housholders opgeheven. Parijs, 27 Mei. De Etendard meldt, dat keizer Napoleon aan prins Karei zijn leedwezen heeft te kennen gegeven over de vervolgingen, waaraan de Israëlieten in Moldavië bloot staan. Aan de effectenbeurs werd dezer dagen vrij stellig ver zekerd, dat het fransche gouvernement definitief besloten had iets te doen tot schadeloosstelling dergenen, die op zijne zijdelingsche aansporing geld aan het mexicaansche keizerrijk hebben geleend. Naar hetgeen door sommigen werd verzekerd zou het hun een aanbod willen doen tot conversie hunner mexicaansche obligation in fransche staatsschuldbrieven, onder beding dat zij daarbij eene zekere som ter xate der fransche schatkist zouden bijpassen. Berlijn, 26 Mei. Naar men verzekert, heeft Pruisen openingen gedaan te Kopenhagen voor de uitvoering van het artikel van het Prager tractaat betrekkelijk de raadpleging der bevolking van noordelijk Sleeswijk. De Kólnische Zeitung heeft het eerst medegedeeld bet tractaat tot regeling der luxemburgsche kwestie den 11° Mei jl. te Londen gesloten. Het bepaalt in hoofdzaak: 1°. dat de regten van het huis van Nassau op de successie van het groothertogdom van kracht blijven2°. dat het groothertog dom, gelijk het is afgebakend door de acte welke bij het tractaat van 19 april 1839 gevoegd is, voortaan een voort durend onzijdige; staat zal vormen, onder den collectiven waarborg van Oostenrijk, Frankrijk, Engeland, Pruisen en Rus land 3°. dat de stad Luxemburg ophouden zal eene versterkte plaats te zijn, zijnde evenwel den groothertog het regt voor- De BUBGEMEESTER der gemeente Gouda, gezien de cir culaire van den Heer Commissaris des Konings in deze Pro vincie, opgenomen in het Provinciaal Blad n°. 96 van dit jaar en luidende als volgt «Behalve de voorzorgsmaatregelen, ten aanzien van het ver- «voer van wol enz, medegedeeld bij mijne circulaire, Provin- «ciaal Blad n°. 41 van 1866, acht ik bet, ook met het oog «op de nog berhaaldelijk voorkomende ziekte-gevallen in En- «geland en Duitschland, noodzakelijk, dat bij de aanvragen om «vergunning tot dat vervoer, worde overgelegd eene verklaring «van het hoofd van het bestuur der plaats van afzending, dat «de te vervoeren voorwerpen niet in aanraking zijn geweest «met ziek rundvee." Doet hiervan mededeeling aan de belanghebbenden, met op merking tevens, op verlangen van den Heer Commissaris des Konings voormeld, dat hunue aanvragen tot bedoeld vervoer, voor zoover de gezegde verklaring daarbij niet is overgelegd, buiten beschikking worden gehouden. Gouda, den 28“ Mei 1867. De Burgemeester voornoemd. Van BEBGEN IJZENDOORN. behouden om aldaar zooveel troepen in garnizoen te leggen als noodig zal blijken om er de openbare orde te handhaven 4°. dat. als gevolg van voorgaande bepaling, de Pruisen, on- middellijl. na de ratificatie van het tractaat, Luxemburg zullen hebben te verlaten en te ontruimen, in welk tijdperk van over- gang slechts zooveel troepen in Luxemburg mogen blijven, als noodig is om het oorlogsmaterieel te bewaken eu voor de zoo spoedig mogelijke verzending naar Pruisen te zorgen; 5°. dat de groothertog zich verbonden heeft, onmiddeilijk na het aftrekken van het pruisische garnizoen te zorgen voor de slachting der vesting, ouder belofte van ze nimmer meer op te bouweu, noch in hare plaats eenig militair établissement te vestigen; en 6°. dat de ontbinding van den duitscben bond ook de banden heeft losgemaakt waarmede Limburg, in ge meenschap met Luxemburg, aan dien bond was gehecht, blij vende Limburg alzoo een integrerend deel van het koningrijk der Nederlanden uitmaken. 27 Mei, De Bank- und Handels-Zeitung meldt ten opzigte van den brand in Brody, dat men Vrijdag jl. de vlammen meester was, die den vorigen avond waren uitgebro- ken. 200 huizen werden vernield en 10 personen kwamen daarbij om. Dresden, 27 Mei. De laatste pruisische bezettingstroepen alhier hebben, met uitzondering van den generaal rou Bonin, heden morgen deze stad verlaten. Weenen, 27 Mei. De Abendpost meldt, dal de keizer lijke consuls te Jassy en Bucharest bevel hebben gekregen, om in'overeenstemming met de vertegenwoordigen vu (Frankrijk, met het oog op de vervolgingen, waaraan de Israëlieten al daar bloot staan, ter gunste van de onderdrukten te interve niëren. Florence, 27 Mei. De Opinione ontvangt uit Turin het berigt, dat de conventie tot liquidatie der geestelijke goederen heden gesloten is met het Comptoir d’Escompte te Parijs, de heeren Fould Fils, Oppenheim, Errera en Erlanger. Deze maatschappij zal 430 millioen in obligation uitgeven, aflosbaar in 25 jaren, die betaald zullen worden uit de opbrengst der geestelijke goederen, terwijl de som, voortspruiteude uit den verkoop der obligation, hot gouvernement wuiui luvigc- schoten. De prija der Adv ertentièn van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend pl .atsruimte.

Goudsche Courant | 1867 | | pagina 1