öiritenlflniU ffecteo. Overzlgt. Zondag, 14 Julij. 532. 1867. Uitgave van A. BRINKMAN. NST, id. Parijs, 10 Jnlij. De munt-conferentie heeft heden hare laatste zitting gehouden, waarin het rapport van Jen heer Pa riet! is aangenomen en de wenschen der conferentie in het resumé der beraadslagingen zijn uitgedrukt. Alvorens uiteen te gaan, hebben de gedelegeerden eene dankbetuiging tot hun voorzitter, prins Napoleon, gerigt. Donderdag ja, die zich VAN B. ROLL voor Gouda O’/i6 3»/s 46%. 807/a 16‘A, Lange Tiendeweg1). nu. 60. MSTEBDAM. Iheumatische neest verou- 141/, Wij heb- Het is niet 9 Jnlij. oogste roers. '4’/, iS’/s 16 !5’/4 ’67/]S !3l/4 '2s/« i87/s verslijtning, kundige au- en wortelen en worden, theker J. G. leeft van- of l van H. DB te Drielrugge, gelieve daar- s. opgave of lotaris MON- 6671. 62n/i. 6871. Gehieyea 1 oers. s. in werking zal treden en tot kracht zal zijn. I)c bestaande ver- Tervrijl on1» ministerie alle moeite doet om eenen onmogc- lijken minister van koloniën uit te vinden, heeft het onver wacht een vreeselijken schok bekomen door de verwerping van het bij de tweede kamer zoo moeijelijk aangenomen wetsont- F77/i. f71/. L61/, INKMAN. De prijs der Advertentiën van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 8b Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Bnitengewone tetters werden berekend naar plaatsruimte. het bij de tweede kamer werp op de schutterij. De eerste kamer schijnt niet ingenomen met dat militairiseren van vreedzame burgers en boeren. De krijgshaftige opwinderij is reeds merkelijk aan het bedaren, die panische schrik, die ontzenuwende vrees voor Pruisen verdwijnt en wij konden gerust al die noodelooze krachtsinspanning opgeven. ben niets te vreezen, dan onze eigene dwaasheid. zoo ver gekomen, dat wij zonder zware misgrepen iets te duchten hebben voor onze onafhankelijkheid of zelfstandigheid. Krijgstoerustingen kunnen dit gevaar wekken, zij zullen het nimmer wegnemen, en wat men ook beproeve, welk vertoon men ook make, nimmer zal de militaire geest wortel vatten op onzen vreedzamen grond. Wij zijn der wereld vooruit en den oorlog ontwassen. De schromelijke overdrijving van den geest des ge weids zal alleen strekken ter bevordering van het ontwaken van den beteren zin der volkenhet rijk des gewelds spoedt ten einde en, kan de laatste uitbarsting vreeselijk zijn, een beter tijdperk nadert, de dwaze oorlogsroem zal wijken voor de hoogere glorie van verlichting en volksgeluk. Londen, 10 Julij. Graaf Derby heeft in het hooger’uuis, in antwoord op lord Redcliffe, op krachtige wijze zijue afkeu* ring over de handeling van Juarez jegens keizer Maximiliaan te kennen gegeven en verklaard, dat zijns inziens de Mexica nen een jegens '..Ie europesche mogendheden uittartenden toon aanslaan. Hij bevestigde voorts, dat de uitlevering van het lijk van Maximiliaan geweigerd is en deelde mede» dat de Fransche gezant in Mexico zich volgens de laatst ontvangen berigten gereed maakte om te vertrekken, uit vrees dat hij als gijzelaar zou worden gehouden tot de unlevering van Almonte. Het lagerhuis beeft de reformbill in comité aangenomen. De Friend hangt een allertreurigst tafereel op van de ellende, waaraan de armen in het oosten van Londen w#»der ten prooi zijn, nu de fondsen, onlangs door de cper.care ’ief- dadigheid bijeengebragt, zijn uitgeput. Er is ten eeucuinale gebrek aan werk, zoodat verreweg het grootste gedeelte der familien geen bronnen van bestaan hebben. Op nieuw wordt de liefdadigheid ingeroepen, en te ernstiger nu u. winter wee er in aautogt is; inderdaad, zegt de Friend, men mag, met het oog op de vele uitgehongerde uatuurgenooten, die daar leven, niet zonder ernstige vrees aan de toekomst denken. 11 J’’!ij. In de zitting van het lagerhuis op nenen heeft lord Star ey, in antwoord op eene interpellatie, verklaard, dat de regering aan ha reu zaakgelastigde in Mexico bevel had ge geven om, zoo het keizerrijk mogt vallen, er de nieuwe rege ring niet te erkennen, maar zich te bepalen tot het beschermen er britsche belangen. De heer Disraeli heeft voorgesteld, om de di°e^lcu over de tweede lezing der reformbill voor Schotland te doen plaats hebben na de derde lezing der reformbill voor Engeland er. Wallis. Men meldt uit New-York, dd. 4 julij Op aandrang van de engelsche en pruisische gezanten heeft Juarez de voltrekking van het vonnis van Maximiliaan aanvankelijk drie dagen uit gesteld, doch na dit tijdsverloop heeft hij hem laten ter dood brengen, verklarende, dat het welzijn van Mexico den dood van Maximiliaan noodzakelijk maakte. Escobedo kondigde aan, dat hij de bezittingen van alle imperialisten zou verbeurd verklaren. 11 Julij. De Moniteur de 1’Armee deelt het rapport mede van den minister van oorlog van 4 april. Daarin wordt geconstateerd, dat door de terugkomst van het legioen uit Mexico, het aantal officieren op non-activiteit vermeerderd is en dat daardoor bij de infanterie het avancement wordt be lemmerd. Ter voorziening hierin heeft de minister voorgesteld, bij ieder regiment infanterie de twee compagnien te herstellen, die in 1865 gesupprimeerd waren. De keizer heeft dien maat regel goedgekeurd. In de zitting van bet wetgevend ligchaam op heden heeft de heer Rouher, in antwoord op eene vraag van den hr. Picard, verklaard, dat eene officieuse mededeeling van het bedrag der eischeu jegens Mexico zal gedaan worden. 12 Julij. In telegrammen uit Athene van gisteren, welke hier werden ontvangen, wordt het berigt, als zou Omer Pacha voordeelen op de Candioten hebben behaald, tegengesproken. In die telegrafische berigten wordt verzekerd, dat Omer Pacha, toen hij tot Sphakia heeft willen doordringen, door de Can dioten terug geslagen is, met verlies van 500 man aan dooden en gekwetsen. Berlijn, 10 Julij. De Prov. Correspondenz zegt, dat bet tolverdrag met janoarij a. ultimo december 1877 van G0UDSCHE COURANT Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden isƒ2,franco p. post/2,25. Advertentiën van I6 regels tot d**s middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. GOUDA, 13 Julij. Nog altijd blijven de dagbladen zich bezig houden met de bijzonderheden van de mexicaansche onik. ooping en met de optel ling der parijsche bezoekers, als aanvulsel voor ontbrekende nieuwstijdingen. Men verwacht weldra oproer in Spanje, aan val op Rome en woelingen in het oosten. lu de fransche wetgevende vergadering hebben Thiers en Favre hartige woor den gesproken over de bloedschuld, die Frankrijk op zich ge laden beeft door de onzinnige mexicaansche expeditie, maar Rouher doet een beroep op de eenstemmigheid, waarmede de vrije vertegenwoordigers des volks alle maatregelen der regering hebben goedgekeurd. En waarlijk de verachtelijke gedweeheid eener slaafsche meerderheid is een treurig verschijnselhet sup plementair crediet van 153 millioen is zoo gaaf toegestaan, dat de regering gerust kan roortgaan op den ingeslagen weg en zich stil en rustelooc mag voorbereiden tot den komenden strijd. De zamenstemmiug van Pruisen en Rusland wordt door wei nigen betwijfeld, en men begint dan ook te geloovea in de mogelijkheid eener triple alliantie van Frankrijk, Oostenrijk en Italië. Pruisen en Frankrijk slaan elkander gade, en hoe ont veinsd, ziet men gedurige blijken van den wrok tusseben Prui sen en Oostenrijk. De keizerstaat zoekt overigens herstel op den goeden weg van den vooruitgang. Het gaat Pruisen voor iu de regeling der ministeriele verantwoordelijkheid en denkt aan de afschaffing der doodstraf. Mogten de Oosten rijkers niet toegeven aan den wrok tegen Pruisen en zich niet laten verleiden om zamen te zweren met den aa.lsvijand tegen Duitschland, dat de kern en de kracht van de waarachtige beschaving in zich draagt. De vooruitzigten zijn niet helder; de gemoederen zijn ont rust en weinigen vertrouwen op de voortduring van den naau- welijks bevestigden vrede. Het conservatieve engelsche ministerie zal bet werk der li beralen volbrengen de kieshervorming zal in het hoogerhuis behandeld worden en de pairs zullen waarschijnlijk, de in vele opzigten gewijzigde bill, ter gunste hunner vrienden aannemen. De sultan zal bij zijne engelsche vrienden schitterend ontvangen worden, en beleefdheid van hartelijkheid kunnen onderschei den. Engeland alleen is de opregte steun van den zieken man, die ondanks elke inspanning zijn einde ziet naderen.

Goudsche Courant | 1867 | | pagina 1