SCHUTTERIJ. fecten. 1867. Zoning, 21 Julij. X? 351. Overzigt. 3. ROLL KENNISGEVING. BEKENDMAKING. AFKONDIGING. ST, 1. -7/8 van A. BRINKMAN. NTIE. Donderdag die zich AN 'oor Gouda exd. fs/4 45»/» 76 I NKMAN. iTEBDAM. eumatische ;est verou- 31/. 53/4 67 52 bij G. F. DUDA, met hoeveelheid a contant. 7 ER a 462/i« 47 V10 soort (Mout- !5 cents; ini. per kan 67 sterkte naar 76»/le 161S/1. >3/s I1/* ï1/* ï’/l. 8’/b Gebleven koers. 54,S/W Lange Tiendeweg, D. n°. 60. -io -j— 6 Julij. agste «re. ■7/s GOUDSCHE COUR ANT. Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. I In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. I Ultg&Ve De prijs per drie maanden is ƒ2,franco p. postƒ2,25 Advertentiën van 16 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. De prijs der Advertentien van één tot zea regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. l’/is 4’/a 6Va 6ls/lfi - 613/1C ----- b’/s ande benoeming de zijn de op- jtedelijke ambte eedeeltelijke af- uiten betrekking De BURGEMEESTER van Gouda, in aanmerking nemende dat op den 23° Mei jl. bet laatste geval van veetyphus zich heeft voorgedaan in eene naburige Gemeente, zoodat op den 22° Julij aanstaande de termijn verstreken is, gedurende welken de honden in deze Gemeente moeten vastgelegd of rastge- houden worden, brengt ter algemeene kennis dat het gebod tot vastleggeu, gedaan den 27° April 1867, met den 22° Julij aanstaande is opgeheven. Gouda, den 20° Julij 1867. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ter kennis van de ingezetenen, dat ter voldoening aan art. 69 der wet van den 4“ July 1850 (Staatsblad n°. 37)4 (afschrif ten van de processen-verbaal, betreffende de benoeming van vijf leden van den gemeenteraad, bedoeld bij de artikelen 52 en 67 dier wet, zyn aangeplakt, en zulks aan den ingang van den langen Groenendaal bij de Gouwe aan het gebouw der luthersebe kerk alsmede dat gelijke afschriften op de secr tarie der gemeente zijn nedergelegd, alwaar daarvan inzage kan worden genomen op iederen werkdag, van des morgens tien tot des namiddags eén ure. Gouda, den 18“ Julij 1867. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTU1JN v. BERGEN IJZENDOORN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, gezien hebbende art. 10 der wet van 11 april 1827 (Staatsbl. n». 17) houdende de bepaling van den tijd op welke de loting voor de schutterij zal behooren te geschieden, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat de loting zal plaats heb ben in het raadhuis dezer gemeente, op maandag den 29*te° dezer maand, des morgens ten tien ure, voor de ingeschreve nen van dezen jare of geboren iu den jare 1842, en des voormiddags ten half twaalf ure voor de ingeschrevenen van vorige jareu of geboren in den jare 1833 tot en met 1841 ingesleten wordende zij in hun belang aangemaand, om op de hier bovengemelde plaats en op den bepaalden tijd in per soon tegenwoordig te zijn, of, in geval zij door ziekte of eenig ander wettig beletsel hierin verhinderd worden, een ander met hunne belangen of omstandigheden bekend in hunne plaats te doen verschijnen. Voorts worden de ingeschrevenen verwittigd, dat de alpha- betische naamlijst voor hen ter inzage ligt op de plaatselijke secretarie, van maandag den 22° tot zaturdag den 27° dezer maand, des voormiddags van tien tot 12 ure, ten einde een ieder in staat zoude zijn, om, in het geval dat hem op de gezegde lijst eenige personen of omstandigheden mogten voor komen, die daarop nog zouden behooren te worden aange- teekend, of daarvan moeten worden weggelaten, zulks bij de loting kenbaar te maken. Gouda, den 19“ Julij 1867. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. GOUDA, 20 Julij. De sultan wordt te Londen op de schitterendste wijze ont haald de En gelachen zijn eigentlijk zijne eenige vrienden, en toch ia het meer eene politieke dan eene sympathetische vriend schap. Zou men ditzelfde niet kunnen toepassen op de liberale reformbill door conservatieve ministers zoo vurig verdedigd en voor de derde maal zonder stemming gelezen, doch niet zonder dat het den ministers bitter werd verweten, dat zij hunne beginselen verloochenden en de onfeilbare gevolgen miskenden. Maar Engeland is reeds meermalen de dreigendste gevaren ontgaan door wijze matiging en tijdig toegeven. Zoo bedacht zaam handelt het nu weder tegenover Juarez, in de onvermij delijke mexicaansche katastrophe en tegenover den abyssinischen despoot Theodorus, in het niet ondernemen van een glorierijk en vruchteloos avontuur. De fransche minister rekent niet meer op expedition, noch naar Siam of China, noch naar Japan of de Krim de mexi caansche heeft schat van glorie gebragt, en als men dan nu kiezen moet tusschen het verleenen van vrijheid en het voeren van oorlog, zal men het rust el o o ze volk bezig houden aan den Bijn. Bouher heeft het grootkruis verdiend, de keizer en hij alleen erkent zijne uitstekende verdienstenhij kan alles ver dedigen en alles, alles tot lof doen gedijen van zijnen grooten meester. Vrede, vrede is het geroep en men meent dit zoo ernstig, dat men zich daarom nacht en dag in stilte voorbe reid ten oorlog. De tnrksche gezant heeft Athene met verlof ’■erlatenmen kan vermoeden, dat dit de zachtste term is voor het af breken der betrekkingen. Griekenland is afhankelijk van de beschermende mogendhe den, en Turkije niet onafhankelijk van den drang der diplomatie. Beiden grimmen elkander aan, maar beiden worden in bedwang gehouden om de vreugde niet te vergallen der napoleontische vrede-tentoonstelling. Italië wordt bezig gehouden door de kwestie der kerkelijke goederen. Eene beslissing schijnt te naderen. De algemeene beraadslagingen eindigden in een groot tumult en dit bevor derde de overtuiging, dat men afdoen moest en zoo is het eerste artikel der voordragt aangenomen met overgroote meer derheid. In Oostenrijk begint men de waarheid lief te hebben. Een oostenrijksch minister erkent den hoog geklommen nood der financiën. Men staat voor een afgrond; men moet een anderen weg inslaan dan het tot nu betreden pad van verkwisting der hulpmiddelen, van verduistering der jeugd, van onderdruk king des volks. Onverbiddelijke bezuiniging en het afschaffen van allerlei voorregten algemeene verspreiding van onderwijs met algemeene burgerlijke vrijheid moeten de grondslagen leg gen van een beteren toestandHongarije moet zich zelf helpen ea de oosten rij ksche keizer moet boven alles den vrede lief hebben, niet achterwaarts of ter zijde zien, en eeniglijk roem zoeken in de ontwikkeling der inwendige krachten van zijne heerschappij, rijk in onuitputtelijke hulpmiddelen, tot heden ontzenuwd en aan den rand des afgronds gebragt door bekrom pen conservatisme. Het amerikaansch congres is in buitengewone zitting bijeen ge komen te Washington. Het betreft de verzekering der goede uitkomsten reeds verkregen door de wet op het herstel der unie. Het verschil tusschen den president en de vertegenwoordigers duurt voort; men wil de aangenomene bepalingen beschermen tegen de tegenwerking van Johnson, om dan weder op reces te schei den. Amerika verheugt zich regtmatig in den val van het nooit erkende keizerrijk Mexico, maar de afgevaardigden hebben de opentlijke verklaring hunner blijdschap terug gehouden om bet smartgevoel der vorsten niet te kwetsen, die treuren over hun nen rampzaligen broeder.

Goudsche Courant | 1867 | | pagina 1