Donderdag, 25 Juiij. öuitenlanfr. «eten. 1S67. i I KENNISGEVING. KENNISGEVING. h I 1 7s f lt, over van A. BRINKMAN. Parijs, 22 Jnlij. geheele gewone budget tegen 15. de 137’/S 31’/. 72’/. 44’/i« 3«n/l« 0U/'j6 6’/le NKMAN. t I GOUDSCHE COURANT. p, maag- ist, hard- mtrent de LLR1CH te verzegelde Gebleven koers. 8.80 a 225. ti schapen. 0. i 1.10. agi op de rland, ingerak. Berlijn. van Gorse- ek, 2 j. P. J. Revet ran der Mei Lange Tiendeweg, D. n°. 60. t’/s )n/is 37/ts Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. I Uitgave De prijs per drie maanden is/2,franco p. post/2,25.1 Advertentien van 16 regels tot des middag', ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. De BURGEMEESTER van Go nd a brengt bij deze *er kennis van de belanghebbenden, dat door den Heer Commis saris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, op den 9“ Juiij 1867 is executoir verklaard: het primitief kohier van het pateutregt over bet dienstjaar 1867/68, n°. 1. Dat voormeld Kohier ter invordering is gesteld in han den van den Heer Ontvanger, dat ieder daarop voorkomende ver- pligt is, rijnen aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen en dat heden ingaat, de termijn van DRIE MAANDEN, binnen welke de reclames behooren te worden ingediend. Gouda, den 20“ Jnlij 1867. De Burgemeester voornoeaid, VAN BERGEN IJZENDOORN. EN, welke te laten ne- ler 2e klasse, ;d, zich voor te melden. NEN, ■wijeeresee. I July. •gste ers. 65>/a 50V, 561/a Londen, 20 Jnlij. Gisteren zijn nagenoeg 100 conserva tieve leden van het huis der lords, op uitnoodiging van graaf Derby, te diens huize bijeengekomen. De minister gaf hun den wensch te kennen, om de reformbill zoo snel mogelijk en niet dan met geringe wijzigingen aan te nemen, omdat in het tegenovergestelde geval de jaarszitting te zeer zou worden ge rekt en de wetsvoordragt haren tegen woordigen vorm en strek king geheel zou verliezen. Men ging uiteen met het blijkbare voornemen, om zooveel doenlijk den wensch des ministers te bevredigen. De aanstaande presidents-verkiezing begint in Amerika langzamerhand op het tapijt te komen. Er schijnt wel eenige aanleiding te bestaan om te gelooven, dat die zal eindigen met het voorstellen van een neger-kandidaat voor het vice-president- schap. De republikeinsche bladen en vooral de Tribune, de kampvechter voor gelijkheid van ras en kleur, drijven den spot met dit denkbeeld, maar er bestaan redenen om het als vol strekt niet ongerijmd te beschonwen. 22 Jnlij. De Union is te Southampton aangekomen en heeft berigten uit New-York van 11 dezer, benevens 122,193 dollars aangebragt. De meerderheid der juridische commissie van het congres verzet zich tegen het in staat van beschuldi ging stellen van den president. Als stemgeregtigden in Loui siana zjjn 37,000 blanken en 74,000 negers ingeschreven. Men verzekert, dat een fregat naar Mexico zal worden gezonden om Santa Anna op te eischen. 23 Julij. Keizerin Eugénie is gisteren namiddag te Osborne aangekomen, tot haar bezoek bij de koningin. Graaf Derby heeft gisteren in het hoogerhuis de tweede lezing der reformbill voorgesteld. Lord Grey heeft zijne motie ingediend, die tot langdurige beraadslagingen aanleiding gaf, met het gevolg dat de verdere discussien tot heden zjjn verdaagd. Het lagerhuis heeft het wetsontwerp, betreffende het houden van meetings in de openbare parken, aangenomen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda bren gen ter kennis van de ingezetenen, dat de rekening van de inkomsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1866, voor den tijd van veertien dagen op de Secretarie ter lezing van een ieder is nedergelegd, waartoe gelegenheid wordt ge geven op alle werkdagen van des morgens ten tien tot des namiddags ten één ure, terwijl bovendien, tegen betaling van kosten, afschrift dier rekening kan worden verkregen. Gouda, den 23“ Julij 1867. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROGGLEEVER FOBTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. Het wetgevend ligehaam heeft het van 1868 aangenomen met 240 stemmen De prijs der Advertentien van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. Brussel, 22 Julij. De Moniteur Beige bevat een decreet, krachtens hetwelk eene decoratie wordt ingesteld, bestemd om te worden vereerd aan hen, die zich door langdurige dienst jaren, door daden van moed, van gehechtheid of menschlie- vendheid hebben onderscheiden. De orde zal civiel en verdeeld zijn in twee graden, namelijk het kruis en de medaille; en in vijf klassen, namelijk twee voor het kruis en drie voor de medaille. Berlijn, 21 Julij. De ongerustheid onder het publiek neemt eer toe dan af. Na het berigt der zending van prins Napoleon, welke thans gebleken is denkbeeldig te zijn, ontvangt men hier allerlei onheilspellende berigten uit Parijs over de toenemende uitgebreidheid der fransebe uitrustingen. De opgewekte ver beelding schildert zich tooneelen van revolutie en andere gru welen men ziet de zaken veel ernstiger in dan zij in werke lijkheid zijn, maar laat zich niet uit bet hoofd praten, dat de politieke toestand zeer problematisch is. Daarbij komt, dat mea in onze staalkundige kringen beeft opgemerkt, dat het ver trouwen op de pruisische regering in de nieuwe provinciën zoo goed als geheel verdwijnt. De geannexeerde staten wenden zich geheel en al van Pruisen af en vooral zij, die tijdens de inlijving verklaarde pruisen-vrienden waren, zijn thans de be paalde tegenstanders van het ministerie-Bismarck. Men heeft, in plaats van personen van aanzien uit de geannexeerde pro vinciën, landraden uit het oude Pruisen aan het hoofd van het bestuur gesteld, aldus personen, die noch de opregte neiging, noch geschiktheid bezitten, om de nieuwe provinciën op be hoorlijke wijze met den ouden staat ineen te smelten. Het is een feit, dat b. v. Keur-Hessen met zijne vrijzinnige ontwikkeling Pruisen ver vooruit was. De Keur-Hessen hadden eene regter- Ijjke organisatie en eene constitutie, welke onze oude instellin gen op verre na niet bereiken. In plaats van de goede inrig- tingen der nieuwe provinciën op het oude Pruisen over te brengen, wordt onze slechtere wetgeving derwaarts overgeplant, maar de goed gevulde keur-hessische schatkist gaat naar Berlijn. Er bestaat tusschen de nieuwe provinciën en hier zoo weinig verstandhouding, dat in critieke oogenblikken voor niets kan worden ingestaan. De aanhoudende regen is oorzaak, dat men in verschil lende streken van Duitschland ernstig beducht wordt voor den oogst. Nadat vóór eenige dagen in Leipzig eene brochure is verschenen onder den titel van„Wat zal er van bet her togdom Koburg worden?" en waarin de inlijving bij Pruisen wordt aangeraden, om een financieel bankroet te ontgaan, heeft nu het licht gezien een werkje, waarin de noodzakelijkheid wordt betoogd, dat ook het hertogdom Gotha bij Pruisen worde ingelijfd. Men acht dit te eerder wenschelijk, aange zien de hertog reeds berhaaldelijk verklaard heeft, dat bij per soonlijk tegen deze mediatisatie geen bezwaar heeft. 22 Julij. De Nord-Deutsche Zeitung bevat eeu hoofd artikel, waarin de geruchten, waarvan bij herhaling sprake is, en waarbij gezegd wordt, dat de politieke horizon bewolkt is voor zooveel er eene spanning heerscht tusschen Duitschland en Frankrijk, die welligt in een oorlog zou kunnen ontaarden, wederlegd worden. Wanneer men de houding van Frankrijk in aanmerking neemt, dan moet men zegt het blad tot een bevredigend resultaat komen; de houding van Duitschland ten opzigte van Frankrijk is niet scherp meer afgeteekend, en de bitterheid heeft plaats gemaakt voor eene bedaarde redenering. Weenen, 21 Julij. De hongaarsche rijksdag zal eerstdaags en in elk geval in het begin van augustus weder bijeenkomen. Omtrent de bijeenroeping van den croatischen landdag is nog geen besluit genomen. Uit Agram wordt gemeld, dat de baron Rai kamer van koophandel, toen deze zich tot hem hoé- heeft gezegd, dat het streven naar de inlijving #an Dalmatie bij Hongarije, eene kwestie is van booge, niet/ te vervullen aan de begaven, te vervullen

Goudsche Courant | 1867 | | pagina 1