Zondag, 11 Augustus. IV 560. Effecten. Overzigt. öuitenlanlL r 18G7. - 1 Uitgave van A. BRINKMAN. Parijs, 7 Augustus. De Moniteur deelt berigten mede uit Mexico, en onder anderen eene depeche van den hr. Dano, van 8 julij gedagteekend. Juarez wordt eerstdaags te Mexico verwacht. Diaz voerde het bevel en scheen, voor zooveel zijn persoon betrof, geneigd te zijn om gematigd te handelen. Nog tans was generaal Vidauri den 7n gearresteerd en denzelfden dag gefusilleerd. Mar 7. te 85% onbedwingbare woede. 71*/» 50«/16 51»/b 76>s/16 1« 8 16 S 4 31% 39% 45 22% 83% 79 16 8 4 4 4 16 16 /16 2 /16 8 /16 Gebleven koers. 54%. L 85% 138% 30%6 12% 71% 83% 84% 79% 178% 45% 22’/lc nt met de meeste sid zich bij PAR- ELAARS en KAN- n tot het doen van rijke GOMMIS IJ voor Rotterdam, ;loon, verzoekende i 's avonds te voren asten. AVERKAMP. Lange TiendewegD. n°. 60. tilleerd bij Gr. F. te GOUDA, met j eene hoeveelheid kan a contant. IENEVERa46%0 idem a 47%O r 24e soort (Mont an 63“ cents; inl. io Per kan 68 udere sterkte naar njerivier in Afrika ia GOUDSCHE COURAW Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prys per drie maanden is ƒ2,franco p. post ƒ2,25. Advertentien van 16 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. en L. Davidson. - Jan, ouders J. de c en L. Korvet. - 4. Johannes Gerar- llem, ouders P. van Vermaat en A. van 3. J. van Deutekom iuis’x tloemendaal, 64 j. w. 5. M. H. van lag 6 Augustus. Hoogste koers. 54%. Londen, 7 Aug. Uit New-ïork schrijft men, met be trekking tot het in staat van beschuldiging stellen van pre sident Johnson de meerderheid van het congres deukt de zaak aan te houden, in de boop dat Johnson den een of anderen dag een zwaren misslag zal begaan, die hem zoodanig in op spraak moet brengen dat een proces onvermijdelijk wordt, en mitsdien tegen het tijdstip der verkiezing zijn erediet ten «enenmale verloren gaat. GOUDA10 Augustus. Alles verkondigt het voortduren van den vrede. Het inci dent Dumont, de bemoeijing van een fransch generaal met het legioen van Antibes, zal geen spoor nalaten, het is geheel en volkomen uit den weg geruimd. De frausche zoowel als de pruis’sche bladen wedijveren in het roemen der onderlinge vriendschappelijke betrekkingende sleeswijksche grensregeling zal rustig afloopen. De engelsche minister graaf Derby ver klaarde aan het banket van den lord-mayor, dat Engeland voor alles bet behoud van den vrede wenscht, en wat belet dan toch het herleven van de vroegere gerustheidDe bekomme ring ligt voorzeker niet in de onoplosbaarheid der hangende kwestien, die wel vreedzaam ten einde zouden komen bij on derlinge welwillendheid, maar is meer te zoeken in diep ge worteld wantrouwen tegen de vredelievende betuigingen van Frankrijks keizer en Pruisens gebieder. Engeland is geheel opregt, Oostenrijks belang eischt gebiedend vrede en Italië kan van eene niet ver afzijnde toekomst het bereiken van zijn doel stil afwachten, maar Frankrijk moet vooruit tot vrijheid, dat de regering niet wil of tot oorlog, die het volk zijne belangen doet voorbijzien. Pruisen is begonnen met het inkrimpen zij ner armee, maar toch is in alle landen de zucht blijkbaar om zich ten oorlog te bereiden. Indien dit zoo moet voortduren, zal de last ondragelijk worden en de gevolgen zullen zich open baren in woelingen en opstanden, die de troonen doen schudden en de welvaart vernielen. In Engeland spoedt de behandeling der reformbill ten einde. Het hoogerhuis heeft maandag het voornaamste amendement, betreffende de verhooging van den census, dat kort te voren aangenomen was, weder teruggenomen en donderdag heeft het lagerhuis op zijne beurt eene concessie gedaan, en het weinige, dat te vereffenen blijft, zal geen lang oponthoud baren. Oosten rijk, zoo lang achterlijk, betreedt de baan van den vooruit gang het heeft harde lessen ontvangen, die het tot den rand des verderfs bragten, maar het schijnt nu in vollen ernst de verbetering zijner instellingen te willen. In Frankrijk blijft het bij bedriegelijke woorden, terwijl het ijzeren juk der despotic elke vrijere uiting blijft bedwingen. Bismarck doet alles in Pruisen buigen voor zijn ijzeren wil, niet inziende dat hij het onbewuste werktuig is ter bevordering der duitsche vrijheid, die de vrucht zal zijn van het ontwaken van den beteren zin des volks. In Spanje beproeft men hoeveel druk een volk kan weerstaan, voor dat het uitbarst in Griekenland wil, maar kan niethet dreigt in magtelooze woede het moet toezien dat Candia uitgemoord wordtgeheel Europa ziet toe bij eene worsteling, die de diplomatie in een oogwenk kon bedwingen, als de vorsten iets anders bedoelden dan bevordering van eigen grootheid. De altijd toegezegde hervormingen in bet turksche rijk zullen nooit verwezentlijkt worden. De ernstige poging daartoe ware genoeg om het ge- beele vermolmde gebouw te doen instorten, het fanatisme der Turken nog eens, voor de laatste maal te doen ontbranden en den Islam uit Europa te verdrijven. Mogten zij hunne heerschappij in Afrika gaan vestigen en dat werelddeel van de vernederende afgoderij verlosser, en tot het beginsel der men- sche lijke ontwikkeling van hun profeet bekeeren. De prijs der Advertentien van e'én tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend plaatsruimte. 8 Aug. In de ‘ting van het lagerhuis heeft lord Montagu gezegd, dat blijkens eene particuliere mededeeling, de veeziekte in den omtrek van Antwerpen uitgebroken was. In discussie werd gebragt de reformbili, zooals zij geamen deerd was in het hoogerhuis. De heer Disraeli drong aan op de goedkeuring der amendementen, die in het huis der lords aangenomen waren. Het amendement, betreffende den census voor personen, die bij anderen inwonen, is verworpen. Daarna bestreden de heeren Gladstone en Bright op heftige wij ze het amendement, strekkende om de vertegenwoordiging der minderheid in de hand te werken en drongen op verwer ping aan. Nogtans werd het goedgekeurd met 254 tegen 204 stemmen. De Étendard zegt, dat het incident-Dumont geen verkoe ling gebragt heeft in de betrekkingen tusschen Frankrijk en Italië, ja, dat integendeel die betrekkingen nog naauwer zijn toegehaald door het vaste besluit, wederzijds genomen, om de aeptember-conventie op loyale wijze ten uit voer te leggen. Uit Italië wordt geschreven dat Mazzini nog al in de weer is en eene aanzienlijke, in Engeland bijeen verzamelde som gelds, aan Garibaldi gezonden heeft ten behoeve van hunne plannen. Intusschen wordt verzekerd, dat de romeinsche gren zen uitnemend gedekt zijn tegen invallen, van wie ook. De spoorwegstations zijn vol soldaten en poliue-agenten, die de reizigers naauwkeurig opnemen en ondervragen. Des nachts eischen zij van iedereen passen en laten alleen de vrouwen door en de vreemdelingen, die in de eerste klasse nizen. De Liberté verhaalt, dat het huis der vertegenwoordigers te Washington met algemeene stemmen een besluit heeft ge nomen„houdende uitdrukking van de sympathie der veree- nigde staten voor de candiasche opstandelingen, en opdragt aan de commissie voor de buitenlandschc zaken een rapport in te dienen over de wijze, hoe men hun te hulp zou kunnen komen." Aan den Moniteur wordt de tijuing medegedeeld, dat niet ver van Fort-Larned, in den noord-amerikaanschen staat New-Mexico, door Indianen een meerendeels uit roomsch-katb. geestelijken bestaande karavaan overvallen is, bij welke gelegen heid de hisschop van Santa-Fé met tien zendelingen om gebragt en zes liefdezusters door de Apachen of Comanchen weggevoerd zijn. De bisschop, een franschman, was eerst kort geleden met de zendelingen en de zusters uit Frankrijk in de unie aange komen. Berlijn, 5 Aug. Volgens de Provincial Correspondenz blykt uit de voorloopige vaststelling van bet budget voor 1868 dat; niettegenstaande de uitgaven zijn gestegen, er geene nieuwe belastingen, noch verhoogingen van belastingen behoeven te worden uitgeschreven. Wat de dagbladen, aangaande het deficit van 1866 mededeelen, berust op eene dwaling; de dienst van dat jaar toont een batig saldo aan van 7,980,000 thaler. Het eerste semester van het loopende jaar heeft geen deficit opge leverd integendeel hebben de gewone inkomsten meer bedra gen dan de uitgaven. Weenen, 7 Augustus. De oostenrijksche regering heeft te Florence officiële openingen laten doen en met nadruk be toogd, dat het noodzakelijk is onverwijld en loyaal over te gaan tot de opheffing van het beslag op de goederen van den hertog van Modena gelegd, welke opheffing bij het vredestraktaat is voorgeschreven. Aan een duitsch-boheemsch blad wordt van hier geschre ven „Men is pogingen op het spoor, die, uitgaande van Petersburg, in de residentie zelve boogverraderlijke aansla tegen den staat ten doel hebben. Een aanzienlijk hamfcflsi I alhier moet mededeelingen gedaan hebben omtrent vóorstellé»* 76’%. 15% u BRINKMAN. •ingskandidaten waren. legen karaat.

Goudsche Courant | 1867 | | pagina 1