Donderdag, 12 September. 1867. ft0 569- ömtenlanft. sfouds. Effecten. KENNISGEVING. AFKONDIGING. DB n\/a i 17 7 V. 45% Uitgave van A. BRINKMAN. gen was ook he en S. Arnoldus. 4 der 85% 16 89% 39% u I 51V1S 5 3O16/16 31 16 BRINKMAN. GOUDSCHE COURANT. 76% 14% 51% 56% Gebleven koers. 53% f 28. 'la/ 1.10. 767/8 77%6 15%e ijk goedgekeurde GELDELIJKE den tegen ruime gevraagd. Alleen sliditeit, ijver en leggen en in staat stelling van 25 i in aanmerking. Heer L. van den Oppert n°. 21. brieven wor- nen. zich zelfs ge en over zee Lange TienüewegD. n°. 60. Goüda, den 10“ Sept. 1867. Burgemeester en Wethouders voornoemd, if- Secretaris, De Burgemeester, ’LEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. 85 77% 1-77% 45% 22ls/m Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. I In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. 1 De prijs per drie maanden is/2,franco p. post/2,25.1 Advertentién van 16 regels tot des middags ten 12 j ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. illeerd bij G. F. >e GOUDA, met eene hoeveelheid kan a contant. ENEVER a462/10 idem a 47%0 2de soort (Mout- n 63s cents; inl. o °/o Per kan 68 idere sterkte naar E. den Baaien, 7 isvr. van K. van toors, 6 m. Baars. H. van M. Pypenzeel. )or en A. W. van 6 September. Hoogste koers. 53>%e 64 85% 138 De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda doen te weten, dat door den Raad dier Gemeente, in zijne Verga dering van den 6“ dezer maand is ingetrokken en buiten werking gesteld de door hem den 22° September 1865 vastgestelde Verordening op het IN-, UIT- en VERVOEREN van RUNDVEE enz. Gouda, den 10“ September 1867. De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. BURGEMEESTER ea WETHOUDERS van Gouda, gelet op de bepalingen van artikel 30 der verordening van politie, brengen ter algemeene kennis, dat bij deze door hen vergun ning wordt verleend om de straten te schrobben, (behalve waar die in de laatste twee maanden zijn vernieuwd of hersteld) op Vrijdag en Zaturdag den 13° en 14“ September 1867, tot des voormiddags 11 ure. Verder herinneren zij aan de eigenaars of bruikers van ge bouwen n erven hunne verpligting om de straten, riolen en goter, r achter en ter zijde van die gebouwen en erven eenre eeks te doen reinigen en verder schoonhouden, op de nakom g waarvan door de politie streng zal worden toe- ge; - De prijs der Advertentién van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cen voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. te zijn, dat de natuurlijke loop der handels-operatien (vooral na het openen van den spoorweg over den Mont-Cénis) bin nen niet zeer langen tijd het aannemen van den weg over Italië onvermijdelijk zal maken. Blijkens officiële opgaven hebben in Engeland gedure- le het jaa> 1865 niet minder dan 17,374 menscheti op geweldig, wijze het leven verloren, voornamelijk ten gevolge der meer dere aanwending van machinerie; onder dit getal zijn 998, die in de straten van Londen zijn overreden, 2713 die a >n brandwonden overleden, 2823 die verdronken, 273 die door onvoorzigtigheid werden vergiftigd, 1300 die door verstikking omkwamen, waaronder 947 k’nderen beneden het jaar, 258 moorden, waarvan 175 op kinderen beneden het jaar. De pakelhoot Nebraska is te Queenstown aangekomen. Met deze gelegenheid zijn berigten ontvangen uit New-York, loopende lot 28 aug. De generaal Grant had aan president Johnson een brief geschreven nopens de vervanging van She ridan. De generaal Sickles beweerde dat hij alleen het regt had, het leger te controleren. Uit Mexico was berigt ontvangen Jat aan Juarez aldaar een feestmaal was aangeboden. Juarez had bij deze gelegen heid eene redevoering gehouden, waarin eene amnestie op ruime schaal werd toegezegd. De engelsche zaakgelastigde te Konstantinopel wederspreekt in een telegram van 6 dezer het gerucht aangaande de in vrijheid stelling van de gevangenen in Abyssinie. Men heeft berigten ontvangen van Kaap de Goede Hoop, loopende tot 3 aug. Uit den Oranje Vrijstaat waren ongun stige berigten ontvangende Basutos schenen het besluit te hebben genomen de boeren te beletten zich te vestigen op het door hen overwonnen en aan hen afgestane grondgebied. Som migen der boeren, die getracht hadden het land te bewerken, waren verdreven, terwijl er enkelen vermoord waren. Alle mogelijke pogingen zullen in het werk .orden gesteld, om de regten der boeren gewapenderhand te verdedigen. In de Kaap-kolonie werden nog verschillende diamanten gevonden, terwijl men mede gegronde hoop had petroleum-bronnen te zullen ontdekken. Er heeft in de laatste dagen, die het ver trek van de mail voorafgingen, zwaar weder gewoed, waardoor men verschillende scheepsougelukkju te betreuren had. 10 Sept. Uil New-Y'ork berigt men van 9 september- «President Johnson heeft eene amnestie uitgevaardigd, waarbij alleen de hooggeplaatste ambtenaren van dc voorin Jige zuide lijke staten zijn uitgesloten, benevens die personen, die betrok ken zijn bij den moord, op president Lincoln gepleegd. Parijs, 9 Sept. Men beweert dat de heer R.uher van zijne vacantie heeft gebruik gemaakt om twee wetsontwerpen in gereedheid te brengen, het eene betrekkelijk de uitgifte van de leening, die noodig zal zijn voor de voltooijing der buurt wegen, en bet andere strekkende om het stelsel van indirecte belastingen in zijne grondslagen te wijzigen. Er komen bijna geene tijdingen uit Spanje. Volgens zekere inlichtingen zou de genera .1 Prim het schiereiland ver laten en zich naar Zwitserland begeven hebben. Dit berigt heeft echter nadere bevestiging noodig. Volgens een brief, die aan Prim wordt toegeschreven, zou hij zich in Valencia vertoond hebben, maar aldaar noch bij de troepen, noch bij het volk eenigen weerklank hebben gevonden en ,e- noodzaakt hebben gezien, de vlugt te nemen Spanje te verlaten. De aandacht is daarop gevestigd, dat terwijl de keizer op zijne reis door Franseh Vlaanderen zijne welsprekendheid beeft aangewend, om de ongerustheid, die zich in den laatsten tijd van de gemoederen had meester gemaakt, te bezweren, en terwijl de circulaire van den heer de Moustier met hetzelfde doel door de officieuse dagbladen is bekend gemaakt, het gou vernement voortgaat met maatregelen te nemen van niet vre- delievenden aard, zoo als de vermeerdering van het personee. der school St. Cyr; een maatregel, die in verband staa^ het ontwerp van wet op de leger-organisalie, dat ge] Lénden, 9 September. Blijkens eene officiële depeche van M. consul-generaal in Egypte, is te Alexaudrie niets bekend betreffende de vermeende invrijheidstelling der abyssinische ge vangenen. De patriarch der armenische kerk van Jeruzalem, die bisschoppen naar Abyssinie zoud om als bemiddelaars voor de gevangenen op te treden bij Koning Theodorus, bevindt zich thans te Cairo. Sedert die bisschoppen zijn verirokked, hetgeen in juni; jl. plaats had, ontving de patriarch niet het minste berigt, betreffende hen. Zelfs verwachtte hij, dat er nog wel twintig dagen zouden verloopen, alvorens hij eenige tijding zou ontvangen. De Morning Star vindt het vreemd, dat het gou vernement bij de bestaande onzekerheid zoo veel haast maakt om eene expeditie te organiseren, en dat is, volgens dit blad, nog meer te laken, nu de jongste berigten uit Bombay mel den, dat koning Theodorus op het punt staat in handen te vallen der partijen, die zich gewapenderhand tegen hem hebben verzet. In elk geval had de regering behooren te wachten, tot dat men iets met zekerheid wist, en niet zoo overijld ko lossale uitgaven te doen. De Times, van de circulaire des heeren de Moustier spre kende, twijfelt niet aan de goede bedoelingen van keizer Na poleon maar de oorlogspartij in Frankrijk boezemt het blad nog altijd ongerustheid in, en die partij wordt te Parijs eer aangemoedigd dan ontmoedigd. De eerste voorwaarde tot den vrede, aldus eindigt het orgaan der City, is eene ontwapening, en een decreet tot het naar huis zenden van soldaten is meer waard dan alle verklaringen en nota’s. Reeds sedert eenigen tijd is er sprake van onderhande- lingen over het wijzigen van den weg, waarlangs de mail naar Indie wordt verzonden. Die onderhandelingen zijn, zegt de Times, gestuit op den onwil van de fransche en italiaansche regeringen; maar in de handelskringen schijnt men overtuigd

Goudsche Courant | 1867 | | pagina 1