Donderdag, 19 December. Uuitenlanb. ötnncnlflnb. 1MI7. Pesth, 16 December. Na eene beraadslaging, welke negen dagen is voortgezet, heeft het huis der afgevaardigden de wets- voordragt, betreffende de amortisatie van staatsschuld met 239 tegen 110 stemmen aaugenomen. Weldra zal een ontwerp, be treffende het burgerlijk huwelijk, zoomede dat, aangaande de landweer, bij het huis worden ingediend. Parijs, 16 December. De Patrie en de Etendard spreken op krachtige .vijze het beweren van een amerikaansch dagblad tegen, betrekkelijk de aankomst in Mexico van een franschen gezant. Napoleon heeft geen vertegenwoordiger naar Juarez gezonden. g handel, bleven de a 28. jan narij aderen. indere sterkte naar 83,s/i6 34s/16 34’/a 71’/» 5171c 3P/8 3P/4 die takken der wetgeving reedt voor dien tijd zelfstandig zal bandelen. 1« 4 GOUDSCHE COURANT. 8 1 8 4 8 71% 33'718 84’716 77’/a 76'/, 14’/ia 'g ite s. 16 /16 /16 8 Men verzekert dat de oostenrijksche en huwelijk, Gebleven koers. 53716 185'/, 46716 naat is gevraagd om de Alabama-kwestie. kennen gegeven over Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendewegD, n°. 60. 13 December. U oogste koers. 537* 5178 56'716 den rijnspoorweg door al de officieren der van het garnizoen en •de Kleefsche ƒ490. J 10.50 a 11.80. r 6.50 a 7.80. s 3.40 a 4.85. 215. Noordbra- 14.— a 16.—. belangrijk en de an 17 a 21 c. per f aangevoerd, doch i het faillissement ISEN te Sluipwijk t tand- en hypotheek- iegrepen worden ij wonen der eerste rifiëren der schuld- an genoemd failiis- i E. A. Heer Rech- ;ld op Zaturdag den les voormiddags te Paleis van Justitie e TLotterdani. 'uraior, DROOGLEEVER. ber 1867. itilleerd bij G. P. te GOUDA, met iij eene hoeveelheid l kan a contant. JENEVER a 462/10 idem a 477i0 7o er 2dc soort (Mout- :an 665 cents; inl. 'io 7o Per kan 71 Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is ƒ2,franco p. post/2,25. Advertentién van 16 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. •7671, De prijs der Advertentien van een tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. de tweede kamer der staten-generaal zatu*dag zijn de beraadslagingen voortgezet over het wets- f van perceelen ten behoeve van den spoorweg Gouda’s Gravenhage. De heer Geertsema was van der aan- dat bij de regering veld en E. van Rijk, van Zutphen, 61 j. aaf, 2 in. 11. J. 4 m. C. Straver, 8318/k 16 16 B BRINKMAN. GOUDA, 14 December. Zondag jl. is de heer J. F. C. Prince, luitenant der dd. schutterij, van hier vertrokken om met den ln luitenant Buys van het leger, de engelsche expeditie naar Abyssiuie mede te maken. Zij ondernemen dezen togt onder koninklijke goed keuring, en onzen stadgenoot werd het vaarwel toegeroepen aan het station van den rijnspoorweg door al de officieren der schutterij, vele officieren van het garnizoen en eenige notabele ingezetenen. 16 Dec. Volgens eene geloofwaardige bron bestaat er mogelijkheid dat het rijksbudget in het begin van januanja. s. door de delegation wordt aangenomen, waarna de landdagen zullen worden bijeengeroepen en in maart, na de opening der zitting van den rijksraad, de indiening der wet op de geld middelen voor 1868 en 1869 zal plaats hebben. Lissabon, 14 Dec. Van paraguyaansche zijde wordt ver zekerd, dat den 3den nov. 6000 Paraguyanen het legerkamp der verbondenen onder Furguti hebben aangevallen. De ge neraal, die de hoofd redoute van Porto Alcgre verdedigde, werd gewond, 270 officieren en 3500 man der verbondenen werden buiten gevecht gesteld. De Paraguyanen vermeesterden het kamp, vernagelden het geschut en maakten 300 veldstukken buit en 1500 gevangenen. Uit eene braziliaansche bron wordt gemeld dat het fort Humaita door de batterijen der Brazilianen is ingesloten en de rivier bestrijken. De Paraguyanen tastten het legerkamp van Furguti aan, maar werden met groot verlies teruggeslagen. Home, 15 Dec. De kardinaal Andrea is met een extra trein van Napels teruggekeerd en heeft zijne vroegere woning, het paleis Gabrielli, betrokken. Petersburg, 17 Dec. De russische Invalide bespreekt heden de in het fransche gele boek voorkomende diplomatieke correspondentie, voor zoover die de algemeene politiek betreft, loopende van 24 febr. 1866 tot 9 oct. 1867. Het blad zegt, dat daarin niet voorkomen de stukken, betreffende de toenade ring van Frankrijk tot Rusland, die aanleiding gaven tot de collectieve verklaring der vier groote mogendheden aan de Porte. Het blad wijst op de weifelende politiek van Frankrijk en doet uitkomeo, dat Frankrijk en Oostenrijk eene lijn trekken ten opzig'e van de oostersche, duitsche cn italiaansche kwestien, waarbij men beoogt de christenen te doemen tot de vroegere slavernij, de uitbreiding van den noord-duitschen bond te ver hinderen, de eenheid van Italië te verijdelen, de zelfstandigheid der Slavische rijken te beletten en de poolsche kwestie door kunstmiddelen levendig te houden. Wanneer van deze politiek niet wordt afgezien, dan, meent het blad, zal de gewapende vrede tot een hardnekkiger! oorlog overslaan. Konstantinopel, 16 Dec. Volgens de Levant Herald heeft de ministerraad besloten, aan de Candioten, de door de gedelegeerden gevraagde zes concessien toe te staan. Lond.611, 14 Dec. In eene hier gehouden vergadering der maatschappij tot bevrijding der godsdienst van de staats- bescherming en het staatstoezigt is besloten: Z/Dat in den te- genwoordigeu toestand van Ierland de verpligting rust op de wetgevende magt, om de staatskerk in Ierland af te schaf fen en dat verbetering van welken aard ook vin de inrigting dier kerk onvoldoende moet blijven, om de grieven weg te nemen, verwekt door het bestaan eener staatskerk, in strijd met het godsdienstig gevoelen van de groote meerderheid van het iersche volk." De ministeriele bladen zeggen, dat de maat van de gru weldaden der fenians thans vol is en de regering, gesterkt door de verontwaardiging van het overgroote betere deel der be volking, thans heeft besloten in alle opzigten gestrengelijk tegen die helsche rustverstoorders en moordenaars te zullen optreden. 16 Dec. Zondag ochtend heeft men door middel van eene vloeistof, bekend onder deu naam van grieksch vuur, ge tracht een huis op Grosvenor-square in brand te stekeu. De politie is juist bij tijds gekomen om de vlammen te blusschen. Men schrijft deze poging aan de fenians toe. Berigten uit New-York van 5 dec. melden In den se- overlegging der documenten, betreffende De heer Summer heeft zijne afkeuring te de boodschap van den president Johnson, omdat daarin eene strekking lag opgesloten, die tot een burger oorlog aanleiding moest geven. De heer Dixon, van de con servatief republikeinsche partij, heeft daarop Johnson verdedigd en zeide, dat het congres eene verkeerde voorstelling had ge geven van de wenschen des volks. Het comité voor buitenlandsche zaken heeft een besluit voorgesteld, tot bepaling, dat ieder amerikaansch burger, al is hij in een vreemd land genaturasileerd, regt heeft op de be scherming der vereenigde staten. De minister van binnenlandsche zaken heeft instructien gegeven aan de autoriteiten der parochiën van Londen tot het aanwerven van burgers als speciale constabels voor het bewaren der orde De City of Paris heeft berigten meegebragt uit New-York van 7 dezer. De senaat heeft een resolutie aangenomen, waarin de minister van financiën wordt uitgenoodigd te onderzoeken of het doenlijk is de 5/20 bonds in te lossen door een leening te sluiten voor 40 jaar en met uitgifte van staats-obligation, rentende 5 pCt. Kapitaal en interesten dezer leening zouden in goud betaalbaar moeten zijn. 17 Dec. De Daily Telegraph zegt, dat de oorzaak van van het vertrek van den russischen gezant uit Parijs, hierin ligt, dat Rusland geen deel wil nemen aan de conferentie. Het fransche gouvernement verklaarde, dat het conferen- tie-plan geheel verlaten is. Berlijn, 15 Dec. Uit Sternberg wordt medegedeeld, dat Frankrijk de wijzigingen van het mecklenburgsch-fransche han- delsverdrag heeft goedgekeurd, en dat het hierop betrekking hebbende verdrag te Parijs is onderteekend. Hierdoor is de hinderpaal voor de intreding van Mecklenburg in het tolverbond uit den weg geruimd. Weenen, 14 Deo. regering de wetsontwerpen betreffende onderwijs door het huis van afgevaardigden voorgeslagen, niet afhanke lijk maken zal van de herziening van het concordaat, maar dat zij ten opzigte van Tot ambtenaar ter stedelijke secretarie is benoemd, in gaande op primo januarij e. k., de heer W. Kromhout jr., thans boekhouder bij de bank van leening. In de zitting van van ontwerp tot onteigening oordeel dat de maatschappij de geldelijke belangen deelhouders meesterlijk had behartigd, en d-‘ u“

Goudsche Courant | 1867 | | pagina 1