I Donderdag, 18 Junij. 1S6S. V 640. Kennisgeving. SCHUTTERIJ. tfuttenlanh. EX, ten sterfhuize i de gemeente PRACT AFKONDIGING. Uitgave van A. BRINKMAN. ;da INKMAN. Ig word uit- k N N’. 190; z f efend, staande ift van den ko- iversiteits pro- lonn bereide k sche bons l te verkrijgen J. H. BOERS ter bij T. J. hoonhoven bij en Hooiberg, GEWERKT Lange TiendewegD. n°. 60. Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is ƒ2,franco p. post ƒ2,25. Advertentien van 16 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. van JOH. bij boven- dere ziekten suitaten op- heel nieuwe ïdijvert het ,t de fijnste feldrank ge- ist in hooge ijsvertering. a bij J. C. ie Woerden BERG. o dan 2000 van borst- iverlijden, ;el hulp- dheden en ZILVER. W. J. FOR- De prijs der Advertentien van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is SO Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda doen te weten, dat ten gevolge van Zijner Majesteit» besluit van den 1“ Augustus 1831, n°. 72, „de dankdag of godsdienstige vie ring der overwinning van Waterloo," dit jaar op zondag den 21“ Junij zal plaats hebben en dat op dingsdag den 23° dier maand, aanvangende des voormiddags ten 10 ure, eene alge- meene collecte met opene schalen aan de huizen van de inge zetenen zal geschieden, tot stijving van het fonds ter onder steuning en aanmoediging van de gewapende dienst in het koningrijk der Nederlanden. Burgemeester en Wethouders, uit het jaarlijksch verslag ge zien hebbende, dat het fonds, wil het blijven beantwoorden aan zijne bestemming, ruime bijdragen behoeft, vertrouwen, dat de opbrengst der collecte zal klimmen naarmate de behoefte grooter wordt, opdat de onderstand aan de ongeveer 2600 deelgeregtigden kunne verleend blijven en de wenschen vervuld worden van de 1200 infirmen, die met verlangen naar eenige ondersteuning uitzien. Gouda, den 11“ Junij 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. van den G0UDSCHE COURANT. e, in het Kof- TiOnden, 14 Junij. De regering beeft in het lagerhuis een wetsvoorstel ingediend, waarbij voor dit jaar de termijnen foor de vorming der kiezerslijsten zoodanig verkort worden, dat het nieuwe parlement tegen den 7n december zal kunnen worden bijeengeroepen. Parijs, 14 Junij. In het wetgevend ligchaam is door de Oppositie aan den minister van binnenl. zaken verweten, dat de regering van de subsidie van 100 millioen, die de staat Wil toekennen aan de gemeenten voor de voltooijing der buurt wegen, een middel wil maken om bij de verkiezingen invloed lit te oefenen. De minister van binnenl. zaken heeft met ver ontwaardiging deze beschuldiging van zich geworpen. 15 Junij. Het wetgevend ligchaam heeft het wetsontwerp betreffende de buurtwegen in zijn geheel met algem. stemmen aangenomen. 16 Junij. Uit Rome verneemt men, dat onder de solda ten van het pauselijk leger, die aan de vestingwerken aldaar werk zaam ziju, eene soort van grève is ontstaan; de soldaten eischten verhooging van soldij. Sommigen zijn gedeserteerd, anderen, heeft men met opoffering van geld tevreden gesteld en de Werkzaamheden zijn daarop hervat. Van hei nieuwe dagblad der heeren Glais Bizoin en Pel- Ijetan, de Tribune, worden reeds 20,000 exemplaren verkocht. Van het laatste nommer van bet nieuwe blaadje van den heer Rochefort, de Lanterne, zijn niet minder dan 90,000 exempla ren verkocht. Berlijn, 15 Junij. De rijksdag heeft heden definitief het voorgestelde ontwerp betreffende het maten- en gewigten-stelsel aangenomen. De vergadering heeft insgelijks artikel 1 van de voordragt betreffende de leening ten behoeve der hondsmarine, Overeenkomstig de wet van 9 nov. 1867, goedgekeurd. “Weenen, 14 Junij. De ochtendbladen melden, dat de financiële commissie der eerste kamer de financiële wetsvoor stellen, zoo als die door de tweede kamer zijn aangenomen, en bloc heeft goedgekeurd. 15 Junij. De Wiener Zeitung maakt de door den keizer gesanctioneerde wetten betreffende de opheffing van den staats raad en de afschaffing der woeker wet openbaar. 16 Junij. Het heerenhuis heeft het aanhangig wetsont werp betreffende de vlottende schuld aangenomen, alsook het ontwerp tot wijziging der drukperswet. De aanneming van beide ontwerpen had plaats zonder voorafgaande discussie. Lissabon, 15 Junij. Uit Rio Janeiro zijn berigten ont vangen, loopende tot 24 mei. Eene afdeeling der geallieerden, ter sterkte van 3000 man, heeft den 3° mei een gedeelte van den Chaco vóór Humaita bezet, van waar de Paraguyanen tot dien tijd aanvoer hadden ontvangen. De paraguyaansche troe pen, die zich wilden verzetten, om de positie te hernemen, zijn teruggeslagen, ten gevolge waarvan de vesting Humaita totaal ingesleten is. Belgrado, 13 Jun^j. De minister van oorlog heeft aan de armee eene proclamatie uitgevaardigd, inhoudende de me- dedeeling, dat vorst Michael als zijn wil had te kennen ge geven, dat zijn neef Milan Obrenovich hem zou opvolgen, zoodat alsnu wordt geeischt daaraan gevolg te geven. Bij de armee is deze proclamatie gunstig ontvangen. De verkiezingen voor de Skuptschina zullen den 21“ dezer plaats hebben, waarna die vergadering den 2“ julij zal bijeenkomen. De gemeentelijke vertegenwoordiging alhier heeft eenstem mig den neef van den vermoorden vorst, Milan Obrenovich, geploclameerd tot toekomstig vorst van Servie. Men vermoedt dat de stemming in het gansche land ter gunste van dezen troonopvolger zal zijn. Het voortgezet onde^oek betreffende den Torster moord heeft tot hiertoe tot het Jtaat geleid, dat eene zamenzwering geconstateerd is ter gunste der dynastie van Karageorgcvicb. De gearresteerde moordenaars heeten Kadovanovich uit S^habat^ Rogick en Athanazkovich uit Poschareviz- Te Schabatz waren de autoriteiten bijna niet in staat om de familie van Kadova- novich tegen de volkswoede te beschermen. 15 Junij. Op nieuw hebben alhier arrestatien plaats ge had. Uit bet geheele land komen adressen van adh®$ie (i 9 ure, ten uda van eenen BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, gezien hebbende art. 10 der wet van 11 April 1827 (Staatsbl. n°. 17), houdende de bepaling van den tijd, op welken de loting voor de schutterij zal behooren te geschieden, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat de loting zal plaats hebben in het Raadhuis dezer Gemeente, op Maandag den 29“ dezer maand, des morgens ten tien ure, voor de ingeschrevenen van dezen jare of geboren in den jare 1843, en des voormiddags ten half twaalf ure voor de ingeschrevenen van vorige jaren of geboren iu den jare 1834 tot en met 1842 ingesletenwor dende zij in hun belang aangemaand, om op de hierboven gemelde plaats en op den bepaalden tijd in persoon tegenwoor dig te zijn, of, in geval zij door ziekte of eenig ander wettig beletsel hierin verhinderd worden, een ander met hunne be langen of omstandigheden bekend, in hunne plaats te doen verschijnen. Voorts worden de ingeschrevenen verwittigd, dat de Alpha- betische naamlijst voor hen ter inzage ligt op de plaatselijke secretarie, van Maandag den 22“ tot Zaturdag den 27“ dezer maand, des voormiddags van tien tot twaalf ure, ten einde een ieder in «taat zoude zijn, om, in het geval dat hem op de gezegde lijst eenige personen of omstandigheden mogten voor komen, die daarop nog zouden behooren te worden aangetee- kend of daarvan moeten worden weggelaten, zulks bij de loting kenbaar te maken. Gouda, den 16“ Junij 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN.

Goudsche Courant | 1868 | | pagina 1