Donderdag, 2 Jiilij. 1S6S. Ouitcnlnnb. fJinncnliinb. I te Gouda, takt bekend, dat zal plaats heb- Fulij e. k. des a het lokaal der CHT. dkeuring van het Anathe- i alle Mond den. kooping reuk lijders» ide Breuken meeste ezing door de FTLIEB STUB* rlangen gratis *e ■af te overtuigen, in wijzing met een de regterlijk be- )tten van fl 3 50 inder GOTTLIEB Heritaukanton (Het bedrag ge- ing te voegen). 'brinkman Belgrado, 29 Junij. In zake het proces wegens den moordaanslag op den vorst gepleegd, is nog geen vonnis ge veld, aan gezien er nieuwe feiten aan het licht zijn gekomen, ten gevolge van bekentenissen van een der beschuldigden. Het onderzoek wordt voorigezet, terwijl er nieuwe inhechte nisnemingen hebben plaats gehad. De kapitein Mirzerilovic, die met eene afdeeling troepen het politiegebouw zou bezetten, is heden morgen vroeg, in tegenwoordigheid van eene ontel bare menigte, doodgeschoten. Parijs, 27 Junij. In de zitting van het wetgevend lig— chaam zijn alle voorgestelde amendementen verworpen. Het ontwerp van wet, betreffende de transatlantische paketvaart, is met 75 tegen 25 stemmen aangenomen. GOUDSCHE COURANT. 17 a 21. f 1.00 KA ASPAKHUIS iet vak hebben, amen. Adres in •ieven onder lett. rs J. van BEN- Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendetcegD. n°. 60. Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de £tad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden \.sf 2,franco p. post 2,25. Adverteutiën van 1G regels tot des middags ten 12 ure, grootcre moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. lert eenige jaren [ondwater Dr. J. G POPP, ite gevolg tegen mondkwalen, ziek jen tandpijn ge- i og ailerwege deszei fs heilzame jk dikwijls over- 1 voor KOST- leer J. L. TER- mle en N. Talen. 'ERPSTRA, Rector, 1868, <les voor in „HET GROOT eerstal te Gouda. [UIS en ERF, HUIS, met de N en KAAS- in de Peperstraat, ida. Dadelijk te tien bij Notaris ijk en de vraag eren, in varkens de Waal, 58 j. abel 78 j. 25. De prijs der Adverteutiën van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. FETTER m. p. la bij L Scheuk, aat, wijk A 123 ran Samen Kolff, en C°(blaauwe lage bij J. L. F. yden bij E Noor- Utena, apoth.; te -iudheim en C0., GOUDA, 1 Julij. Zaturdag namiddag is alhier behouden en wel in den schoot zijner familie teruggekeerd de heer J. F. Prince, officier bij de schutterij’, die zich in der tijd vrijwillig aansloot bij de expeditie naar Abyssinie. Nog in den avond van denzelf- den dag werd hem door de muziek der dd. schutterij eene serenade gebragt met fakkellicht en mogt bij de belangstellende geluk wenschiugen ontvangen van talrijke vrienden. Terwijl zondag middag twee zevenjarige knaapjes zich vermaakten met hengelen, in de wetering achter den fluweelea singel, stortte een hunner in het water en zonk weg. Op het hulpgeschrei van het andere kind toegeschoten en nog eenige beweging en borreling in het midden der wetering bespeurende, sprong de ageut van politie, A. Jankuegt, in het water en had het geluk het kind spoedig te grijpen, waarin hij weldra zijn eigen kind herkende, dat hij aan een wissen dood mogt ontrukken. Mogtons kunstminnend publiek zich donderdag jl. vergasten op een voortreffelijk concert van Dunk Iers kapel, bij vernieu- ming wordt de gelegenheid aangeboden tot aangename ont spanning. Het gezelschap van den heer Jean Pflaging uit Rotterdam zal morgen eene soiree musicale geven. Ha gezel schap, dat in verschillende plaatsen grooten bijval voortdurend mag ondervinden, is ook hier gunstig bekend, en wij verwach ten dat een talrijk publiek getuigen zal van belangstelling voor de verdienstelijke kunstenaars. Aan de hoogeschool te Utrecht is zaturdag jl. gepromo veerd tot doctor in de regten de heer P. J. Snel, geboren te Stolwijk, op stellingen. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester van Amsterdam, met ingang van 15 julij, den heer mr. C. J. A. den Tex, ad vocaat te Amsterdam. De eerste kamer heeft zaturdag na korte discussie de be- grootingen voor Suriname en Curacao met algemeene stemmen aangenomen. De immigratie-kwestie is bij deze gelegenheid uit verschillende oogpunten besproL m geworden. De minister herhaalde, dat hij de zaak met belangstelling zal nagaan. Alle overige kleine ontwerpen van wet zijn met algemeene stemmen aangenomen. Na nog de huishoudelijke begrooting te hebben behandeld, is de kamer tot nadere bijeenroeping gescheiden. In de maandag gehouden zitting van de tweede kamer der staten-generaal werd behandeld het wetsontwerp tot bekrach tiging eener overeenkomst met de maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen. De heeren de Bosch Kemper, van Was senaar Catwyck, vau Naamen van Eemnes, Fokker, v. Nispen en de Bruyn Kops bestreden dit wetsontwerp, dat h. i. gegrepen, waarbij manschappen geworven werden, het volstrekt onwaar is, dat de regering zulke feiten oogluikend heeft toe gelaten. De autoriteiten hebben bevel gekregen om ten strengste zoodanig misdrijf te straffen en de regering is ten stelligste besloten krachtig te straffen een ieder, die de inwendige nut zou willen verstoren of de goede verhouding met het buiten land in gevaar zou willen brengen. Alle beschuldigden in de zaak van den moordaanslag, bekend gemaakt met het protest van Karageorgewitsch tegen de beschuldiging van medepligtigheid, hebben bezwarende ver klaringen tegen hem afgelegd. De voortzetting van het proces is geschorst. Overal is het rustig. London, 27 Junij. De heer Montagu heeft een amende ment ingediend op de voordragt, betreffende den invoer van vee uit het buitenland hij heeft voorgesteld, dat het buiten- landsch vee, te Londen ingevoerd, terstond daarop zal worden geslagt. De langdurige discussie»! over dit onderwerp gevoerd, hebben niet tot een resultaat geleid. 30 Junij. In de zitting van het hoogerhuis hebben de lords Argyll en Russell de iersche kerkwet verdedigd. De lord kanselier heeft haar met veel bekwaamheid bestreden. De dis cussien zijn tot 3 ure in den morgen voortgezetdaarna is de bill met 192 tegen 97 stemmen verworpen. 30 Junij. De senaat heeft de leening voor de landengte van Suez aangenomen met algemeene stemmen. De Constitutionnel, belgische bladen tegensprekende, zegt dat de keizer te Chalons geenerlei oorlogzuchtige toespraak ge houden heeft. Berlijn, 29 Junij. De Nord-Deutsche Zeitung verklaart tegenover de Memorial diplomatique, gemagtigd te zijn om ten stelligste te verzekeren dat in de opvatting der Servische kwestie eene volledige overeenstemming tusschen de mogend heden voorhanden is en dat er niets is gebeurd, hetwelk aan leiding kan geven tot de veronderstelling eener verandering ten opzigte dezer overeenstemming. Te Worms heeft den 25n dezer de plegtige inwijding plaatsgehad van het aldaar opgerigte gedenkteeken voor Luther. De koning en de kroonprins van Pruisen, de koning van Wur- temberg, de groothertogen van Hessen en Saksen-Weimar en de prins Wilhelm van Baden waren bij de plegtigheid tegen woordig. De plegtigheid werd geopend met het uitvoeren van den 66n psalm door een mannenkoor, onder begleiding van blaasinstrumenten. Dr. Oppermann, de zwager en biograaf van den overleden kunstenaar Rietschel, de ontwerper van het mo- mument, hetwelk volgens zijne modellen en teekeningen door de kunstenaars A. Doundorf en G. Kielz, onder medewerking van G. Schelling, uitgevoerd is, besprak de geschiedenis van hei monument. Daarop werd Hiindels //Halleluja* gezongen. De dekeu Keim, uit Worms, hield vervolgens eene rede. Daarna had de onthulling plaats en onmiddellijk werd door de geheele vergadering Luthers lied zzEen vaste burg is onze God,* onder begeleiding van bazuinen en pauken, terwijl bij de interludiums ook kanonschoten gehoord werden, aangeheven. De prelaat Zimmermann uit Darmstadt, hield daarop eene rede over het monument en de beteekenis der verschillende deelen daarvan, waarna hij het gedenkteeken overdroeg aan de stad Worms en door den burgemeester dier stad beantwoord werd. Er waren vreemdelingen, vooral predikanten, tot uit Rusland en Noord- en Zuid-Amerika overgekomen, om het feest bij te wonen. De stad was overal stampvol en vrolijk versierd. Weenen, 28 Junij. DeDebatte zegt.dat de regering aan de pauselijke allocutie geen bijzonder gewigt hecht, en als ant woord een krachtig protest laags diplomatischen weg voldoende acht. In dat protest moet von Beust de curie herinneren aan de grenzen, waarbinnen haar invloed op Oostenrijks binnen- landsche aangelegenheden zich mag doen geiden, en moet hij met kracht tegen elke overschrijding in deze opkomen. Florence, 27 Junij. De senaat heeft het ontwerp, betref fende de belasting op het gemaal, met 101 tegen 11 stemmen aangenomen. 29 Junij. De Gazette Ufficiale, sprekende over geruch ten van geheime aanwervingen van militairen, zegt, dat de regering met het acd om de waarheid te herstellen, verklaart, dat, indien in eenige localiteiten eenig speciaal feit heeft plaats

Goudsche Courant | 1868 | | pagina 1