ERDAM, 1S6S. Donderdag, 6 Augustus. V «»3. öuitcnlanö. IT. REXBURG hagena’s EX OLIE liddel tot behoud t fraaiste sieraad het conserveert t de Haarwortels gewaarborgd zijn en kaalhoofdig- lestanddeelen zoo- rikzouten, zijn er gehouden zoodat loofdhaar op prijs aanbevolen wordt. Ns. per fleschje. ;tvelt az., sndijk met mboot- BOUVY, cteur. AFKONDIGING. - Uitgave van A. BRINKMAN. Parijs, 2 Augustus. De Tribune bevat eene lijst van de tractementen, die de hooge dignitarissen van het keizerrijk, ten gevolge van de bestaande cumulatie van betrekkingen genieten. Wij ontleenen aan deze lijst de volgende staaltjes, om een denk beeld te geven van de hooge prijzen, waarmede de verknocht heid aan de dynastie wordt betaald BERGEN IJZENDOORN. 6 n sident van den senaat (buiten vrije woning) 130,000 fr., als wordt beschouwd als een nog overgebleven gevolg der over» en en door den wet WETHOUDERS l en Schieland, ten twaalf ure eie inschrijving raast richt, Eind- peciale tarieven, eus ten 5 Ure. ip der besteding ijn geplaatst. van de in- 21 cent, te bij den opzig- Augustus, te be- trschans. nland, J. KROS u voornoemd. Lange TiendewegD. n°. 60. GOUDSCHE COURANT. 1 EPEN, 6. e Moerdijk, iE van en naar eist raat. 1EN STOOM - iaar Middelburg, idaui. Zonder Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is ƒ2,franco ppost/2,25 Advertentien van 16 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. I S D: «ijk B n°. 188. Delft en verder De prijs der Advertentien van één tot ze» regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. eerste voorzitter van het hof van cassatie 35,000 fr., als lid van het instituut 1500 fr., te zamen 196,500 fr. De maarschalk Vaillant geniet als senator 30,000, als maar schalk 30,000, als grootkruis van het legioen van eer 3000, als minister van hel huis des keizers (buiten vrije woning enz.) 1U0.000, als groot-maarschalk van het paleis 50,U00, als lid van het bureau voor de afstandmeting 5000, te zamen 228,000 fr. De heer Rouher heeft als senator 30,000 en als minister van staat (buiten vrije woning, verwarming enz.) 130,000, te zamen 160,000 fr. De hertog de Persigny, de heer Drouin de L’huys, de graaf Walewsky en de markies de la Valette genieten als senator 30,000 en als lid van den geheimen raad 75,000 fr., te zamen 105,000 fr. Mgr. Darboy ontvangt als senator 30,000, als aartsbisschop van Parijs (buiten vrije woning) 50,000, als schadeloosstelling voor diocesaine bezoeken 1000, als groot-aalmoezenier des keizers 100,000, te zamen 181,000 fr. De generaal Fleury krijgt als senator 30,000, als divisie- generaal 15,000, als adjudant 12,000, als groot-officier van het legioen van eer 2000, als groot-stalmeester, belast met het toe- zigt over de paardenstoeterijen 60,000, totaal 119,000 fr. 3 Aug. Bij keizerlijk decreet van 2 dezer is magtiging verleend tot de uitschrijving der leening. De koers van uit gifte is vastgesteld op 69.25. Krachtens eene hierbij gevoegde dispositie van den minister van financiën zal de inschrijving geopend zijn van 6 tot 13 augustus. Het minimum der in schrijving is 5 francs rente. De betaling is vastges’eld op bij de inschrijving en het overige verdeeld over 18 maande lijksche termijnen. De Moniteur meldt, dat de heer de Malaret den 30 jnlij met den minister van financiën in Italië het eindprcioco! heeft onderteekend, betreffende de verdeeling der romeinsche schuld. 4 Aug. Hpt concours der vogesische scherpschutters is zondag te Plombières aangevaugen. De schutters hebben voor den keizer gedefileerd en Z. M. levendig toegejnicht. Uit Nimes wordt berigt dd. 4 augustusBij de verkie zing voor een liu van het wetgevend ligchaam in het depar tement van de Gard is de heer Dumas, officiële kandidaat, verkozen met 13,832 stemmen. De heer Larcy vereenigde 4427 en de heer Catoi 4338 stemmen op zich. Van de 34,093 in geschreven kiezers hebben er 22,619 gestemd. BrUSSOl, 4 Aug. De feesten te Antwerpen door de kamer van koophandel ondanks de tegenkanting van het gemeente bestuur ontworpen, bij gelegenheid van de onthulling van het standbeeld voor Leopold I, zijn, eenige kleine baldadigheden daargelaten, in orde afgeloopen. Er was vee' deelnemiug van de zijde der bevolking, doch ook veel onthoudingde verge lijking der verschillende opgaven laat het twijfelachtig, of de meerderheid op de zijde is van de kamer van koophandel, die de ministeriele partij, of wel van den gemeenteraad, die de op positie vertegenwoordigt. Het gemeentebestuur had eene pro clamatie uitgevaardigd, waarin de bevolking dringend werd aangespoord de orde te bewaren. Zondag middag ten half 1 ure werd het standbeeld onthuld, waarbij veel geestdrift onder de tegenwoordig zijnde menigte heerschte. Aan deu kreet ALeve de koning 1" kwam bijna geen einde. De voor deze gelegenheid vervaardigde cantate van den heer A. Lemaire werd met goed gevolg uitgevoerd. Het stand beeld, dat als onder een bloemregen werd bedekt, maakt een goeden indruk. Berlijn, 3 Aug. De berigten omtrent den gezondheids toestand van graaf von Bismarck stemmen allen daarin over een, dat zijne ligchaamskrachten dagelijks toenemen. Werkelijke aanvallen van ziekte zijn bij hem in de laatste dagen niet voor gekomen, terwjjl ook, naar de mededeeiingen der geneeskundi gen, de landelijke rust op hem .an zoodanigen invloed schijnt te zijn, dat men op eene geheele herstelling kan hopen. Alken wordt hij nog aanhoudend gekweld door slapeloosheid, hetgeen BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, gelet op de bepalingen van artikel 30 der verordening van Politie, brengen er algemeene kennis, dat bij deze door hen vergun ning wordt verleend om de straten te schrobben, (behalve waar die in de laatste twee maanden zijn vernieuwd of hersteld) op Vrijdag en Zaturdag den 7n en 8n Augustus aanstaande, tot des middags twaalf ure. Verder herinneren zij aan de eigenaars of bruikers van ge bouwen en erven hunne verpligting om de straten, riolen en goten, voor, achter en ter zijde van die gebouwen en erven eenmaal ’s weeks te doen reinigen en verder schoonhouden, op de nakoming w'aarvan door de politie streng zal worden toegezien. Goüda, den 4° Augustus 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. J Gouda. n Westewagestraat. Oostpoort. te Woerden, n evenhmzen. Zorinckent. ,tf Utrecht. n Dordrecht. iota in ons Rijk. brinkman Londen, 1 Aug. Uit New-York meldt men van 21julij: De senaat heeft met 45 tegen 8 en het congres met 134 tegen 36 stemmen, tegen het veto van den president der unie, het wetsontwerp vastgesteld, waarbij de staten die onder de reconstructie-acte niet in het congres zijn vertegenwoordigd uitgesloten worden van de deelneming aan de verkiezingen van een president der vereenigde staten. Voorts is bij het congres eene boodschap van den president ingekomen, tot aanbeveling van een amendement, strekkende om de benoeming van een president der unie te doen vast stellen voor den tijd van zes jaren en om de leden van den senaat te doen verkiezen door eene volksstemming, in plaats van door de wetgevende magten der staten. Ter vervanging van de wet, aangenomen door den se naat, heeft het huis van vertegenwoordigers eene wet aange nomen, waarbij de minister van financiën wordt gemagtigd tot de uitgifte van obligaties, “rij van bclaórii.g, auuounai iu gUIIU na 40 jaren, ter keuze der regering rentende 3.65 pCt. Het bedrag der uitgifte zal gelijk zijn aan het gezamentlijk bedrag van alle obligatien in omloop, welke ter keuze van den houder tegen deze nieuwe obligatien kunnen worden verwisseld. Deze bepalingen hebben geene betrekking op de 3 pCt. certificaten. Het congres heeft een besluit genomen, aarbij wordt verklaard, dat het 14e amendement op de constitutie moet wor den beschouwd als te zijn bekrachtigd. 3 Aug. De Morning Herald ontkent dat haar artikel, betreffende het gerucht eener alliantie tusschen Frankrijk, Bel gië en Nederland, welk artikel door de fransche bladen is over genomen, zou geschreven zijn onder den indruk eener vijandige jaloezy. Het blad is van oordeel, dat een tolverbond tusschen die staten mogelijk is, maar dat er geen sprake kan zijn van een militair verbond. Aan het slot zegt de Herald, dat zij slechts het gevoelen der verstandig denkende Frauschen had uitgedrukt. 4 Augustus. De dagbladen deelen eene mededeeling van den secretaris van de Anglo-American Telegraph-Compauy mede, houdende dat de telegraphische communicatie langs den kabel van 1866 sedert gisteren is gestoord. De heer Troplong ontvangt ais senator 30,000 fr., als pre-

Goudsche Courant | 1868 | | pagina 1