IOPING, en bij verhoo- beide dagen 1868. Donderdag, 27 Augustus. N? 669. Buitenland. binnenland. Uitgave van A. BRINKMAN. den en aan- F1N, (voorzien uitne wit mar- mgen, geplafo- nartneren vloer XGELKAMER. CIS en PA.AR- goed beplanten ijk in de kom waren moeijclijk .18 a 1.28. nan en A. M. van tsen, 3d. 21. Berlijn en A. Rie- r te Ouderkerk uidenstr., n°. 278. n. ■n, IVeste Wagenst. GOUDSCHE COURANT. Lange TiendewegD. n°. 60. Hoogstraat. esse, Boekhorststr. g- i, Haarlemmerstr. Herbergier te Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is ƒ2.franco p. post/2,25. Advertentiën van 16 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. De prijs der Advertentiën van één tot xe» regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. Midhat-pacha is van den Donau te Konstantinopel terug gekeerd. Het onderzoek, door hem op de plaats zelve ingesteld, schijnt de medepligtigheid te hebben bewezen van eenige rns- sische consuls en rnmenische autoriteiten aan den inval van ge wapende benden in Bulgarije, welke onlangs heeft plaats gehad. Florence, 22 Aug De senaat heeft aangenomen, het ont- WcFö betrêsFrnde de nenerkingr van de rirenlatift d#>r hankhil— letten en met 106 tegen 11 stemmen de conventie betrekkelijk den tabak. te Urbanus Pillen, roem bekend, en jor ons te Gouda ind geplaatst bij op de Hoogstraat. JW1NG. lijk verzocht, wel dat door ons, bij anus-Pillen, bereid te Recept, in Dépot I in de hierboven op- ten dan bij de bier Iers. In eik doosje met de eigenhandige vervaardigers üea. ekers, welke Hand- idt op het Zegellak, erzegeld zijn. ^]j rs instantetyk daar den hun aan wel en men de Doosjes lie Doosjes, waarin ndteekening is, zich h te wachten vcor Ie namaaksels. (21 dTJssëL 7 en Dingsdag ’smor e werkdagen ’s mor morgens 61 '2 uur. gelijke dagen ’s na- g *s avonds 5 uren. yvrkaaeten 1. BRINKMAN nen, dat de benoeming van den heer Laguéronnière, dien men als een ijverig voorstander van dat plan kent, tot gezant te Brussel, dit gerucht op nieuw voedsel heeft geschonken. Boven dien is het hier aan de aandacht niet ontgaan, dat de heer von Beust zijn gevoelen over deze politiek heeft doen kennen. De heer von Beust namelijk ziet, en hij zal dit waarschijnlijk reeds direct of indirect aan de fransche regering hebben verklaard, in eene naauwere verbinding van Frankrijk met zijne niet-duit- ache naburen geen gevaar voor den vrede van Europa; integen deel zelfs, want de oostenrijksche minister ziet daarin het her stel van het evenwigt der staten, dat in 1866 werd verbroken, en waardoor de vrede g «urzaam zou gehandhaafd blijven, ter wijl in den tegenwoordigen toestand eene botsing tusschen Ftank- rijk en Pruisen onvermijdelijk is. Deze meening wordt door de pruisische bladen op de levendigste wijze bestreden, en wel op tweederlei grond. In de eerste plaats beschouwt men die meening als onjuist; men voert aan, dat Frankrijk reeds door eene naauwere alliantie met Belgie zoo aanzienlijk in magt zcl* winnen en zulk eene gunstige strategische positie tegenover Duitschland zou erlangen, dat het verlangen naar de Rijngren- len zich veel sterker zou openbaren, en wel met veel meer vooruitzigt op verwezentlijking dan thans het geval is. In de tweede plaats beschuldigt men den heer von Beust, dat hij niet alleen vijandig gezind is tegen Pruisen, maar ook vijan dig handelt, waartegen Pruisen op zijne hoede moet zijn. De onafhankelijke bladen laten zich met betrekking tot het eerste punt, zonder onderscheid van partijen, in zeer levendige be woordingen uit en verklaren, dat Pruisen eene zoodanige magts- TprRrootmg van Frankrijk niet dulden mag. De gezindheid je gens Oostenrijk is in de officiële kringen werkelijk verkoeld, en daarmede gaat hand aan hand dat Pruisen zich meer bij Rusland aansluit. 24 Aug. Uit Karlsruhe verneemt men tegerr 15 september voorgenomen bijeenkomst tigden ter beraadslaging over het vormeu eener zuid-duitsche militaire commissie, niet zal plaats hebben en als voor goed afgesprongen kan beschouwen. Weenon, 22 Aug. Di gezamentlijke landdagen zijn heden voormiddag door de opper-laudmaarschalken geopend. In den boheemschen landdag verschenen 122 afgevaardigden. De Cze- chen waren afwezig. In den moravischen land.lag waren de aartsbisschop van Olmutz, de bisschop van Brunn en de fede ralisten afwezig. Midhat-pacha is GOUDA, 26 Angastus. Z. M. heeft o. a. benoemd tot leeraar aan de rijks hoo- gere burgerschool alhier dr. C. A. Tebbeuhoff te Rotterdam. Gisteren avond is uit de Gouwe aan het zoogenaamde Galgenveld opgehaald het lijk van Wouter van Lokum, pijp- makersknecht, die vermoedelijk maandag avond door kortzig- tigheid en waarschijnlijk ook door misbruik van sterken drank, onbemerkt is in het water geloopen en omgekomen. Naar men verneemt, is de heer J. Verwaaijen te Arnhem, voor de som van 824,000 aannemer geworden van den aan leg der spoorweglijn Scheveningei»Gouda. Op last van deL minister van binnenl. zaken zijn de veehouders onderrigt geworden van de dezer dagen -binnen de gemeente Noord-Waddinxveen voorgekomen twee gevallen van Lond.611, 22 A ig. Bij de British Association is een te legram uit Indie ontvangen, inhoudende dat de waarneming der zon-eclips door een bewolkte lucht wel was belemmerd, maar dat zij toch in het voornaamste gedeelte gelukt is. Blijkens berigten uit de vereenigde staten wordt, naarmate het tijdstip der presidentskeuze nadert, de verkiezingsstrijd leven diger en heeter. Overal worden door de twee partijen ratifi- catie-meetings gehouden, dat zijn volksvergaderingen tot bekrach tiging der besluiten, die door de afgevaardigden van elke partij iu de nationale conventie zijn genomen. De organen der par tyen in de dagbadpers voeren onderling een en feilen strijd, waarin natuurlijk het ontzag voor de wel voegelijk heid geheel wordt ter zijde gesteld, terwijl de scherpheden meer <egen de candidaten gerigt zijn dan tegen de beginselej, die zij geacht worden te vertegenwoordigen. Namen ais van dronkaard, men- schenslagter, worden aan Grant gegeven, terwijl Seymour een leugenaar en verrader wordt genoemd. Parijs, 23 Aug. De France zegt, dat de keuze van den heer de Laguéronnière, als fransch gezant te Brussel, doet zien, welk een opregte vriendschap tusschen Frankrijk en Belgie bestaat, die op dit oogenblik door niets verminderd of ver zwakt zou kunnen worden. De Constitutioneel bevat een artikel, geteekend Baudril- lart, waarin geconstateerd wordt, dat de woorden door den keizer te Troyes gesproken, vrucht beginnen te dragen. De vrede zegepraalt, het vertrouwen herstelt zich, het oogenblik is voor de kapitalen gekomen, om de onzekerheid vaarwel te zeggen, en weder ondernemingen te durven op touw zetten de kwade tijden zijn voorbij. 24 Aug. In een nader rapport van den hee» Magne wordt bevestigd, dat het ingeschreven kapitaal der leening een bedrag van meer dan 15 milliards vertegenwoordigtvoorts dat de onherleidbare inschrijvingen thans b.360,100 rente beloopen en dat de overige inschrijvers 2.37 per 100 francs rente zullen genieten. De France zegt, dat de gelastigde van den bey van Tunis den heer de Moustier heeft verzekerd, dat de bey vast beslo ten heeft zijne verbindtenissen na te komen. Het onderhoud te Schwalbach wordt door veien beschouwd als in eenig verband te staan met de démarches van admiraal Farragut te Konstantinopel. De amerikaansche admiraal toont zich zeer verknocht aan de belangen van Ruslandhij verlaat den generaal Ignatieff niet en geeft blijk van zijne zucht om iets te doen tot versterking der vriendschap tusschen Rusland en de amerikaansche republiek. Men heeft reeds gesproken van het voorstel, door den admiraal aan de porte gedaan, om aan Rusland de passage van de Dardanellen weder toe te staan. In het enkele feit van dit voorstel ligt eene nieuwe politiek van de zijde van Rusland, dat zich voor die politiek de mede werking verzekerd heeft van Pruisen. Men zegt ook, dat te Schwalbach tusschen de beide souvereinen reeds overeengeko men omtrent den prijs, dien Rusland ingeval van welslagen aan rruisen betalen zal. Polen zou namelijk op nieuw wor den verdeeld en het oostenrijksche aandeel aan Pruisen worden toegestaaan. Daarentegen zou Rusland de zaken van het oos ten, waarbij Pruisen geen regtstreeksch belang heeft, geheel naar eigen welgevallen regelen. Brussel, 23 Aug. Volgens verlangen van Hunne Majes teiten heeft er een consult van zeven doctors over den toe stand van den kroonprins plaats gehad. Volgens hun eenpa rig advies was de toestand van den prins wel zeer ernstig maar toch niet geheel zonder hoop. Berlijn, 23 Aug. Men heeft zich thans levendiger, dan sedert eenigen tijd het geval was, bezig gehouden met de ge ruchten betreffende eene alliantie tusschen Frankrijk, Belgie en Nederland, en dat wel ondanks de officieuse démentis, welke aan die geruchten gegeven zijn. Nu valt het niet te ontken- stellig, dat de van gevolmag- men het plan

Goudsche Courant | 1868 | | pagina 1