Donderdag, 29 October. ISOS. V ÖS7. öuitenlanö. Kennisgeving. -- Verkiezing van Leden voor de Ramer van Koophandel en Fabrieken. H naar i. I t De junta van Sevilla heeft bij de out- OUDSCHE COURANT. Uitgave van A. BRINKMAN. Lange TiendetcegD. n°. 60. De Burgemeester, BERGEN IJZEN DOORN. If i Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is f'2,fi anco p. post ƒ2,25 Advertentien van 16 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. I De prijs der Advertentien van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend plaatsruimte. Londen, 26 Oct. De Economist wijdt als naar gewoonte eene beschouwing aan den stand en de toekomst der geld markt, en komt daarbij tot de conclusie, dat men mag ver wachten, dat het geld nog langen tijd zeer goedkoop zal zijn. Het grieksche ministerie heeft in de kamer van afgevaar digden zoo goed als eene nederlaag geleden. Bij de behande ling van een votum van vertrouwen in de regering heeft deze wel is waar de meerderheid verkregen, doch slechts met de meerderheid van een paar stemmen, en deze meerderheid er langden de ministers nog alleen, doordien zij zei ven in deze delicate kwestie meegestemd hebben. Men verwacht nu dat de ministers den koning hun ontslag zullen indienen. Met het oog op de verspreide geruchten, verzekert de Observer heden op de stelligste wijze, dat lord Stanley en de amcrik. gezant zijn overeengekomen, om de vorderingen ran engelsche en amerikaansche onderdanen, voortspruitende uit ge beurtenissen tijdens den opstand der zuidelijke staten voorge vallen, ter beslissing te onderwerpen aan de uitspraak eener gemengde commissie, en dat hieraan slechts de ratificatie ont breekt der amerikaansche regering om dit punt voor goed ie beslissen, dewijl de engelsche regering hare goedkeuring reeds heeft toegezegd. De keizer van Rusland is uitgenoodigd als scheidsregter de vraag te beslissenof het uitvaren der Alabama uit Liverpool moet geacht worden eene schending te zijn van de internationale regten. Zijn de internationale wetten daardoor niet geschonden, naar het oordeel van den geroepen scheids regter, dan geeft Amerika zijne vorderingen deswege op; is dit wel het geval, dan zullen de eischen tot schadevergoeding worden onderworpen aan eene gemengde commissie, welke ver der wegens andere punten van geschil, uitspraak zal doen. Parijs, 25 Oct. De Moniteur de i’Armée publiceert een decreet, waarbij bepaald wordt, dat jaarlijks 7800 betrekkingen zullen blijven gereserveerd voor gereengageerde militairen, in compensatie voor de afschaffing van de premie, die aan mili tairen, welke zich op nieuw verbinden, werd uitbetaald. Frankfort, 26 Oct. Het internationale saniteits-congrrs te Geneve heeft den 20n dezer de additionele artikelen der over eenkomst van 1864, die door de vertegenwoordigers van Ne derland, Frankrijk en Engeland geredigeerd waren, onderteekend. De onderteekening was hoofdzakelijk vertraagd, doordien ver scheiden gevolmagtigden meenden, dat hunne instructien huu niet veroorloofden zoover te gaan als de besluiten luiden. De meeste gevolmagtigden zijn den 20n nog van Geneve vertrok ken. Hun ter eere had daar eene reeks van feesten plaats een der belangrijksten was het feest, dat hun op den avond van den 19“ gegeven werd door mevrouw Eynard, de hoog bejaarde, maar nog zeer krachtige en geestige weduwe van den beroemden Philhelleen. De Berner Bund stelt aan de deskundigen tot ernstig onderzoek de vraag, of de vreeselijke overstroomingen, welke dit jaar in Zwitserland hebben plaats gehad, niet in verband staan met het sinds vele jaren waargenomen verschijnsel van het afnemen der gletscher In bet Chamounydal is die afne ming inzonderheid merkbaar aan de glaciers de Bosson en de bekende mer de glace, welke, zoo als de Bund zegt, op merk waardige wijze afnemen. Weenon, 27 Oct. De hr. von Beust heeft gisteren ‘egen- over eene commissie van het huis der afgevaardigden verklaard dat Oostenrijk met Frankrijk en Engeland in de beste verstand houding staat, terwijl het ook met Italië op goeden voet is. Tegenover de eventualiteit van een oorlog tusschen Pruisen en Frankrijk moet Oostenrijk steeds berekend zijn, alsmede om de neutraliteit te doen eerbiedigen. Ten gevolge dezer verklaring bepaalde de commissie dat de sterkte van leger en vloot 800,000 man zal zijn. Madrid, 26 Oct ----- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda doen te weten, dat de vergadering tot het kiezen van vier Leden voor de kamer van koophandel en fabrieken aldaar, ter vervanging van de Heeren D. W. Westerbaan, G. J. de Jong, C. A. I Schouten en G. F. van de Velde, welke met den 31“ De- I cember 1868 als zoodanig moeten aftreden, zal worden gehou- den, den 24“ November 1868. ten raad huize dezer gemeente. Dat de inlevering der stembriefjes door de Kiesgeregtigden 4 in de ter vergadering aanwezige stembus, zal aanvangen des morgens ten 10 ure en voortduren tot des namiddags ten 1 ure, na welk laatstgenoemd uur geene stembiljetten meer aan genomen zullen worden dan van de kiezers in de zaal tegen woordig, zullende onmiddellijk daarna met de opening der bil- I jetten worden aangevangen. Dat aan ieder kiesgeregtigde acht dagen vóór den dag der verkiezing een stembiljet zal worden bezorgd en dat, wanneer eenig kiezer geen stembiljet mogt hebben ontvangen, hij zich tot bekoming daarvan ter plaatselijke secretarie zal kunnen vervoegen. Dat de lijst der kiesgeregtigden, zijnde die ter zake van eenig I bedrijf van handel of fabriekwezen in het patentregt tot eene I hoofdsom van zes gulden en hooger zijn aangeslagen, van I heden, van des voormiddags tien tot des namiddags ten één J uur ter inzage zal liggen ter plaatselijke secretarie, en dat de bezwaren tegen deze lijst, hetzij die den klager, hetzij die an- Jdere ingezetenen betreffen, gedurende 14 dagen na heden, bij II het gemeentebestuur ingeleverd kunnen worden, doch na dit ■tijdstip geene bezwaren meer in aanmerking zullen kunnen ■komen. Wordende den kiesgeregtigden voorts medegedeeld dat om |ot lid der kamer benoembaar te zijn, wordt vereischt dat men [den ouderdom van 30 jaren heeft bereikt, wone ter plaatse Hwaar de kamer gevestigd is en aldaar gedurende ten minste -vijf jaren bestuurder eener onderneming van handel of van i fabriekwezen of in eenige met die takken van nijverheid in Bverband staande betrekking is geweest. Gouda, den 27“ October 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. AFKONDIGING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, gelet op de bepalingen van artikel 30 der verordening van politie, brengen ter algemeene kennis, dat bij deze door hen vergun ning wordt verleend om de straten te schrobben (behalve waar die in de laatste twee maanden zijn vernieuwd of hersteld) op Vrijdag en Zaturdag den 30“ en 31“ October aanstaande, tot des middags 12 ure. Verder herinneren zij aan de eigenaars of bruikers van ge bouwen en erven hunne verpligting om de straten, riolen en goten, vóór, achter en ter zijde van die gebouwen en erven eenmaal ’s weeks te doen reinigen en verder schoonhouden, op de nakoming waarvan door de politie streng zal worden toegezien. Gouda, den 27“ October 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, - DROOGLEEVER FORTUIJN.

Goudsche Courant | 1868 | | pagina 1