0u ttenlanïu 0innenLnnö, MUZIEK [ANO. Uitgave van A. BRINKMAN. imenten 'sche Borst-Bon- de veelvuldige nt- g, welke zich zelfs □oven, op de volle ling der pakjes op. td’IJssel. Madrid, 21 Nov. Bij decreet van den minister Sagosta, houdende bekrachtiging van het regt van openbare vergadering onder voorbehoud, dat aan de plaatselijke overheden het doel en de reglementen der vereeniging zullen worden onderworpen en onder voo-waarde, dat zij van geene vreemde landen zullen, afhangen. Bij een ander decreet wordt aan Bejar den titel ver leend van liberale heldhaftige stad. GOUDSCHE COURANT ting wekt dat TM Lange TiendewegD. u°. 60. l’yroler Alpen i*nne, ka, irne, ,urne, urque assen GRATIS. CSMA te Franeker. WKMAN te Gouda. de salon sur tte, Faust, Melodie, Melodie, >iel, Tonstuck avoure, Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. Dcprijs pe’- drie maanden is ƒ2,franco p. post ƒ2,25 Advertentien van 1—6 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóur 10 ure ingezonden zijn. De prijs der Advertentien van één tot regeis met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. r der oogieden zal tracht der afgematte voelen wederkeeren, vallen de bril weder eggen eer één flacon vooral ook zij, die den te gebruiken, i« voor altijd daarvan velen ja! Bij on reeds het beginsel kbaar aanwezig; men en voortdurend ver- afstand te zien, dat vertoon en, dat schel it de oogen beginnen Welnu gebruikt tomclanus AATER. >e vinden. 60 ct. per flacon by: Gmida. J, Leyden. vagenstr. Rotterdam. Leuvenhaven Gouds, weg v is-Schluteb, solenstraat n JN C°. Utrecht. pots in ons rijk. lag en IHngedag ’smer ige werkdagen ’s mor- op gelijke dagen D,‘ elijks Retourkaarte*. A. BRINKMAN. GOUDA, 25 .November. rlot leden van de kamer van koophandel zijn gisteren alhier herkozen de aftredende leden de hh. D. W. Westerbaan, G. J. de Jong, C. A. Schouten en G. F. van de Velde. Er waren 22 biljetten ingekomenop den hr. Schouten waren 19 stemmen uitgebragt, op de overige heeren 20. Het concert van den hr. van Ommeren heeft den hoorders uitstekend voldaan, daar de juistheid en vaardigheid van het spel van den blinden kunstenaar uiets te wenschen lieten; vooral vol deed de bewonderenswaardige uitvoering der Fantaisie uit de Hugenoten en wij wijten het alleen aan de onbekendheid van het publiek met dezen verdienstelijken kunstenaar, dat de op komst minder aanzienlijk was, terwijl dit concert de verwach ting wekt dat eene volgende uitvoering stellig eene betere uit komst zal opleveren. Gisteren morgen werden in de Waalstraat drie paarden schichtig door het geluid der trom van een troepje naderende militiens, met het ongelukkig gevolg, dat een boerenknecht, die van den wagen sprong, door een bleekerswagen werd over reden, waardoor hij eene vrij gevaarlijke beenbreuk bekwam. Z. M. heeft herbenoemd tot burgemeester der gemeente Haastrecht en Vlist, den hr. M. Bisdom, secr. der gemeente. Door Z. M. is bij een dezer dagen genomen besluit het comité van defensie opgeheven en aan de leden, onder dankbe tuiging voor hunne bewezen diensten, een eervol ontslag ver leend. Na korte discussie heeft de tweede kamer maandag met 52 tegen 19 stemmen beslist eene geheel nieuwe nominatie van 5 personen voor de vacature in den hoogen raad, op te maken. De uitslag der daarop gevolgde stemming was, dat voor de eerste kandidatuur, na vier stemmingen, de hh. Gert sen, rijdsadvocaat in Limburg en Luyben, oud-mmisier voor de roomsch-katholieke eeredienst, ieder 35 van de 71 0 50 0.40 0.20 0.40 n 0.40 0.60 n 0.30 n 0.50 0.40 0.30 040 0.50 n 0.30 rijnsoheepvaart-verdrag tusschen Druisen, Baden, Beijeren, Frank rijk, Hessen en Nederland, op 17 oct. jl. gesloten. München, 23 Nov. De regering heeft den heer voo Giese, gezant bij de hoven van Nederland en Belgie, op zija verzoek, uit die betrekking ontslagen en hem ter beschikking van den minister van buitenl. zaken gesteld. Weenen, 21 Nov. Het roode boek bevat 139 stukken, waaronder 1 over de noord-sleeswijksche kwestie, 2 over het spaansebe en omstreeks 100 over bet oostersche vraagstuk. Te Laibach heeft de constitutionuele vereeniging besloten een adres aan den rijksraad te zenden, om regtstreekschc ver kiezing te vragen en zich te verklaren tegen de oprigting van een nieuw administratief district Slovenië, hetwelk Karinthie, Carniole en Neder-Stiermarken zou bevatten. PöSthj 22 Nov. In de zitting der financiële commissie der delegatie/) heeft de minister van financiën medegedeeld, dat, zoo het gemeenschappelijk budget, g“lijk de regering het voorgedragen heeft, aangenomen wordt, er een tekort van 121/a millioen zal zijn, dat door verkoop van staatsdomeinen en door uitgifte van vlottende schuld gedekt zal worden. 22 Nov, De heer Fould te Parijs heeft per telegraaf aan den minister van financiën gemeld, dat hij geneigd is om sehatkisthons van de nieuwe leening in betaling te nemen voor de schuld, welke met den laatsten december vervalt, en de pa- gares en andere staatsschuld ieven terug te geven, die hij als ondergand ontvangen had. eluk heeft een bril het beste oordeelen gerief pn tijdverlies zoude zeker gaarne te moeten gebrui- t een middel: allen tot in den hoogsten cunnen daarvan oot- let bestendig gebruik lelanus Oogen- Londen, 22 Nov. Men verzekert uit New-York dat Grant aan de correspondenten der dagbladen kennis heeft gegeven, dat hij strikt uitvoering zou geven aan de wetten van het congres zonder zijn persoonlijke inzigten in aanmerking te nemen. Het re sultaat der stemming in Missouri betreffende de amendering der staatsgrondwet en de instelling van het stemregt der ne gers, is nog niet afgeloopen, doch voor zoover bekend schijnt de stemming afwijzend te zullen uitvallen. Eene raming van den katoenoogst geeft vermeerdering aan. Het britsche parlement telt 658 leden. Tot dusver zijn 521 vertegenwoordigers gekozen; zijnde 330 liberalen en 191 .conservatieven. Drogheda in Ierland is het tooneel geweest van een he- vigen strijd. Het opgewonnen gemeen heeft aan het spoorweg station den spoortrein aangevallen, welke de verkiezings-agen- ten der conservatieven van Dublin aanbragt. De strijd was zoo hevig, dat vijftig gewonden door den trein naar Dublin zijn teruggebragt. Het was onmogelijk hen in Drogheda te doen verplegen. 24 Nov. Gisteren zijn 25 conservatieven en 15 liberalen gekozen, waardoor de vooruitgang der liberalen tot 30 wordt terug gebragt. De heer Gladstone is niet gekozen in South-West Lan- •cashire. Parijs, 23 Nov. De Siècle bevat eene depeche uit Barce lona van 22 november, meldende, dat de groote meerderheid der bewoners van die stad zich door het orgaan der clubs ver klaart voor de federatieve republiek en tegen de coalitie der unionisten, progressisten en de democratische fractie. Uit Angoulême wordt berigt, dat de heer Joubert, met 17,690 stemmen tot lid van het wetgevend ligchaam is ver kozen op den heer Bodet zijn uitgebragt 13,528 stemmen. Men verzekert, dat het gouvernement heeft afgezien van -elke gedachte aan bemoeijing met de spaansche aangelegenheden. Als dat waar is, dan zou het gouvernement daarin zeer ver standig handelen, want elke combinatie, waaraan het zijne on dersteuning mogt verleenen, zou altoos in Spanje gevaar loopen van te mislukken. Het Journal des Debate geeft een beredeneerd uittreksel van een manifest, da- door het republiekeinsch comité van Madrid aan het spaausehe volk is uitgevaardigd. Evenzeer als het Journal des Débats het stuk te lang acht om het in zijn geheel over te nemen, kunnen wij ook onzen lezers het genot van de volledige lezing van dit stuk niet geven, doch van den anderen kant meenen wij hun die ook gerust te kunnen be sparen. Want het stuk is, als de meesten van dien aard, zeer wijdloopig en op vele punten nevelachtig en vaag. Het begint met de eerlijke erkenning, dat met den val der ko ningin een aantal der bekwaamsten en weisprekendsten van de republikeinsche partij in Spanje afgevallen zijn. Het zonden registe» van den monarchalen regeringsvorm luidt volgens den heer Orense en zijne vrienden, die het ma nifest hebben uitgevaardigd, aldus: „Het is eene instelling, die zoo onregtvaardig en ongerijmd is, dat daar, waar zij be staat, zij alleen bestaut ten einde sommige voorregten en on- geregtigheden te handhaven. Zoo dient zij in Engeland tot niets ander9 dan om de meest trotsche van alle aristocratien en aanmatigendste van alle kerken in stand te houden; in Portugal om bet overwigt van Engeland over dit land te be stendigen; in Belgie om het land aan den leiband van Frank rijk U houden; in Griekenland, om den russischen invloed te handhaven; in Brazilië en in de andere landen der nieuwe wereld, om het schandaal der slavernij en de misdaden van den slavenhandel in de hand te werken.77 Berlijn, 23 Nov. Het huis der afgevaardigden heeft zich heden zonder beraadslagingen vereenigd met het gewijzigde

Goudsche Courant | 1868 | | pagina 1