DDEL öuttcnlanö. Inschrijving voor de Nationale Militie. 1S6S. Donderdag, 24 December. 1703. OOND TWEEDE KENNISGEVING. tuinende heden. irpen van en borst- 67 1 IJ s Uitgave van A. BRINKMAN. Voor ingezeten wordt gehouden: O wde Bont «cf. den burger- van een BRINKMAN. zwakheid dn 3. JERMAN. KOSTER. 'F en ZOON. ING. »E. E. Lange TiendewegD. n°. 60. I MEDAILLE. H rxssEsssaal volgende Wet: Art. 15. Jaarlijks werden die het jaar hun Ï9de jaar waren in- peze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. Pc prijs per drie maanden is/ 2,franco p. post 2,25 Advertentien van 16 regels tot des middags ten 12 ure, grootare moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. De prijs der Advertenties van één tot regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. 5- A Burgemeester en Wethouders voornoemd, roepen dien ten ge- ic-n i •an den Hof- 1 Joh. Hoff heimstrasse 1, -Uw bier dat resheer is ver- de treffendste Ondanks alle ezigheden, ge- an de smarte- en, die njij zoo- bevrijd tevens A1.Oj.le, rasse 11 12.* 'ralde a. d. O. //Minzaam ver- - bezending van lade-Poeder te gravin von Flemming. Cenlraal-Dépot uoet eikennen, ker en verster- 19 Nov. 1808, re Ameshoff. - Bloemmarkt bij te Amsterdam. la bij J. C. v. 2 Woerden bij BERG, BUBGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Gouda, gezien de wet van den 19den Augustus 1861 (Staatsblad n°. 72),betrekkelijk de Nationale Militie, herinneren bij deze alle belanghebbenden aan hunne verpligting tot het doen van aan gifte ter inschrijving voor de Nationale Militie in de maand Januarij 1869, en brengen ter hunner kennis de bepalingen der genoemde voor de Militie ingeschreven alle mannelijke ingezetenen, op den Isten Januarij van u~ inJ_ 7". getreden. 1°. Hij, wiens vader, of is deze overleden, wiens moeder, of, zijn beiden overleden, wiens voogd ingezeten is volgens Anti-Rheu- Olie a 35 en ft opgeleverd, ïn de bijzon- ten der deug- om beroemde imiddel tegen Londen, 20 Dec. De Times, het groote orgaan der volks- meening in Engeland, begint insgelijks te begrijpen, dat het verspreiden van het evangelie, onder de bescherming van ka nonnen en achterladers, niet zeer wenschelijk is. Het blad zegt, dat Engeland verantwoordelijk is voor den tegen woo rd igen onaangenamen toestand in China. De zendelingen weten, dat zij beschermd worden door eene magtige natie en vallen het nationale geloof en de meest geliefde overtuiging der Chine zen, op de marktpleinen, op zeer ruwe wijze aan. Hunne woor den zijn even zoo vele beleedigingen voor het volkzij ver wekken altijd e'n woedenden haat en eindelijk een oorlog. De Times acht de zendelingen, door Engeland naar China en elders gezonden, over het algemeen geheel ongeschikt voor het grootsche werk, dat hun wacht en evenveel tact als fijn gevoel vereischt. Het zijn bijna altijd mannen met een geves tigd vooroordeel tegen elke overlevering, tegen elke philoso phic en elke leerstelling, welke met hunne beginselen in strijd is. De Times herinnert dezen zendelingen, dat de eerste pre dikers van het evangelie eene oneindig moeijelijker taak hadden te vervullen. Zij hadden te prediken voor afgodendienaars, wijsgeeren en barbaren, eL echter kan men in hunne woorden nooit iets vinden, hetwelk niet eerbiedig, minzaam en beschei den is. Zij beginnen niet met elk geloof als valsch en slecht te veroordeelen, maar zij trachten het oude geloof te gebrui ken als het fondement van hunne betere en heiliger leer. Zij begonnen niet met beleedigingen, onder de bescherming van getrokken kanonnen. 21 Dec. Volgens berigten, met de kaapsche mail ont vangen, van 9 november, heeft er langs de zuid-afrikaansche kust zeer onstuimig weder geheersent. Tien koopvaardij-sche pen zijn in de haven van Kaapstad met averij binnen geloopen en vele anderen zijn totaal wrak geslagen. De handel verkeerde in flaauwe stemming. De president Brandt van den Oraoje- Vrijstaat is herkozen. In den staat der Basuto-kwestie is geen verandering gekomen. rOUDSCHE COURANT. volge de ingezetenen, die in het jaar 1850 zijn geboren, en overeenkomstig het vorenstaande in deze Gemeente tot aangifte, verpligt zijn, op, om zich op de vo’gende dagen en in de daar bij vermelde orde, te doen inschrijven, te welen die woonachtig zijn in de wijken A,B,C, D,E,F, G,H op Maandag den 4den Januarij 1869, en die, wonende in de wijken K, L, M, Nj O, P, Q en B, op Diogsdag den 5 den Januarij 1869. Voorts strekt tot informatie van de Belanghebbenden: dat het register van inschrijving op den 3Isten Januarij, des namiddags ten vier ure, voorloopig wordt gesloten en zij, die alsdan verzuimd hebben de voorschreven aangifte te doen, in gevolge art. 183 der Wet, vervallen in eene boete van 25.- tot ƒ100.-. dat ieder, die voor de Miiitie moet worden inge schreven, zich behoort te voorzien van een extract uit het geboorte register, hetwelk bij de aangifte moet worden mede- gebragt; dat dit extract aan hen, die binnen deze Gemeente zijn geboren op hunne aanvrage, op het Bureau van den burger lijken stand gratis zal worden uitgereikt, terwijl zij, die elders geboren zijn, zich ter Gemeente-Secretarie kunnen aanmelden, ten einde genoemd extract van het Gemeentebestuur hunner ge boorte plaats te doen aanvragen, en dat een ieder gehouden is, te zorgen, dat hij bij de inschrijving Wijk en Nommer zyser woning juist kan opgeven. Goüda, den 22° December 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DROOGLEEVER FORTUIJN. v. BERGEN IJZENDOORN. de Wet van 28 sten Julij 1850 (Staatsblad u«. 44); ,2°. Hij, die, geen ouders of voogd hebbende, gedurende dé'laatste, aan het in de eerste zinsnede van dit artikel ver meide tijdstip voorafgaande, achttien maanden in Nederland verblijf hield; 3°. Hij, van wiens ouders de langstlevende ingezeten wus, al. is zijn voogd geen ingezeten, mits hij binnen het rijk ver- ölijf houdt- Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemde ling, behoorende tet eenen staat, waar de Nederlander niet aan de verpligte krijgdienst is onderworpen, of waar ten aan zien der uienstpligtigheid het beginsel van wederkeerigheid is aangenomen. Art. 16 De inschrijving geschiedt: 1°. Van een ongehuwde in de Gemeente, waar de vader, of, is deze overleden, de moeder, of, zijn beiden overleden, de voogd woont; 2°. Van een gehuwde en van een weduwenaar in de Ge meente waar hij woont 3°. Van hem, die geen vader, moeder of voogd heeft of door deze is achtergelaten, of wiens voogd buiten ’s lands ge- vesrigd is, in de Gemeente, waar hij woont 4°. Van den buiten ’s lands wonenden zoon van een Neder lander, die ter zake van ’s lands dienst in een vreemd land woont, in de Gemeente, waar zijn vader of voogd het laatst in Ne derland gewoond heeft. Art. 17. Voor de Militie wordt niet ingeschreven 1°. De in een vreemd Rijk achtergebleven zoon van ingezeten, die geen Nederlander is; 2°. De in een vreemd Rijk verblijfhoudende ouderlooze zoon van een vreemdeling, al is zjjn voogd ingezeten 3°. De zoon van den Nederlander, die ter zake van ’s lands dienst in ’s Rijks overzeesche bezittingen of koloniën woont. Art. 18. Elk die vjlgens art. 15 behoort te worden ingeschre ven, is verpligt zich daartoe bij Burgemeester en Wethouders aan te geven tusschen den Isten en 3Isten Januarij. Bij ongesteldheid, afwezigheid of onstentenis, is zijn vader of, is deze overleden, zijne moeder, of, zijn beiden overleden, zijn voogd tot het doen van die aangifte verpligt. De wijze, waarop van het doen van de aangifte blijken moet, wordt door Ons bepaald. Art. 20. Hij, die eerst na bet intreden van zijn 19de jaar, doch vóór het volbrengen van zijn 20ste, ingezeten wordt, is verpligt zich, zoodra dit plaats heeft, ter inschrijving aan te geven bij Burgemeester en Wethouders der Gemeente, waar de inschrijving, volgens art. 16, moet geschieden. Daarbij gelden de bepalingen der 2e en 3e zinsnede van art. 18. Zijne inschrijving geschiedt in het register van herkozen, en I

Goudsche Courant | 1868 | | pagina 1