FLUT. G Zondag, 14 Februarij. 1869. »1S. [,000,000.- Overzigt. öuitenlmib. •- Londe: Uitgave van A. BRINKMAN. lange TiendewegD. n°. 60. f 20,000.—, BLIGATIE 3- rEN VOORTREF- ALS GOEDKOOP S HULPMIDDEL IOEST, HEESCH- VERKOUDHEID S JOH. HOFsche tONBONS, i-e dage- meer bijval vinden. verkrijgbaar in Zakjes ier) van 30 Cts., in JO- ’sch Centraal-Dépót Oude bij de Stilsteeg, F. 154 tnalsmede te Gouda bij IEUMINGEN, te Woer- \TRI J. van den BERG. 3der a 2.50. R E M I N, Berlijn, 10 Febr. De Prov. Corresp. meldt als officieel, dat de grieksche regering nog gesne verklaring betreffende de besluiten der conferentie heeft afgegeven. Intusschen kan men elke aanleiding tot bezorgdheid omtrent het conflict tus schen Turkije en Griekenland ter zijde stellen, en alle beschou wingen en geruchten in den zin van dreigende verwikkelingen in Europa, als ten eenemale ongegrond beschouwen. >aar. bet sebrij«eE niet be- J. uisic.cn Leefl <1, 11 Feb.. ie oeiia. H 2,520 10,000 4,000 3,400 12,600 roem J. J. a GOUDSCHE COURANT ereld- firma as de oladen oneerd Waarborgfonds wordt geadministreerd’ )ssing. eeft plaats bij alle bij de voornaamste De prijs der Advertentiën van één tot zes regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voer eiken regel daarboven 10 Cent. Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. Dc prijs per drie maanden is ƒ2,francop.postƒ2,25. Advertentiën van 16 regels tot des middags ten '2 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. zegt, dat het het protocol van ADERIMG VAN 1869, tï»-> ES SERIE, GOUDA, 13 February. Eindelijk mag men ven rouwen, dat de grieksche kwestie nog tot eenige uitkomst zal leidenna vele mislukte pogin gen is er een ministerie tot stand gekomen, dat wil toegeven aan de eisschen der conferentie. Het antwoord is onderweg. Wat er dezer dagen te Athene voorgevallen ishoe weerbar stig en oproerig het volk zich betoonde, kunnen wij slechts vermoeden en zuilen wij eerst later vernemen. Het verkregen resultaat is altijd nog van geringe beteekenisde Grieken zien zich gedwongen de uitvoering van hun voornemen eenigen tijd te verschuiven, van opgeven toch kan green sprake zijn. De dagen der turksche heerschappij in Europa zijn geteld en de diplomatie kan belemmeren en uitstellen, maar zij is on- magtig de ineenstorting te voorkomen van het vermolmde gebouw, dat lang reeds op zijne grondslagen waggelt. Groot is de gisting in al die zuidoostelijke landen en de tijd nadert, dat de verschillende volksstammen elkander de hand zullen reiken tegen den algemeenen vijand. Rumenie kan niet tot rust komen het ministerie, naauwelijks bevredigd met de ka mer, stuit op een nieuw incident en moet na twee dagen de kamer ontbinden. Het is dwaasheid al die beroering aan de zen of genen toe te schrijven. De man is er, als de tijd daar is. Maar waar zich zulke omstandigheden ophoopen en het zelfde doel allen onverwrikt voor oogen staat, is de eindelijke uitbarsting door geene kunstenarijen eener leugenachtige diplo matiek te voorkomen. In Spanje zijn de vertegenwoordigers zamen gekozen, zij zijn ge roepen om de hoogste belangen des lands te regelen. Het was hoog tijdwant het voorloopig bewind kon den vrede niet langer bewaren. De voornitzigten zijn niet helder, de strijd zal hevig zijn en de uitkomst is niet te berekenen. Het blijkt meer en meer, dat geen der genoemde kroonkandidaten eene overwegende partij voor zich heeft, dat het voorloopig be wind geen partij gekozen heeft, en nu begint men in te zien, dat het beste zal zijn, de proeve te nemen met eene republiek. Als dat de vrucht is van het wachten, dan heeft het iets goeds uitgewerkt. De exkoningin heeft een manifest willen uitgeven, maar zich te laat bedacht en nu is het stnk wel openbaar ge worden, maar als onecht gedesavouëerd. Het restaureren van verdreven vorsten is uit de mode, nu de interventie is afgeschaft. Nu de pennestrijd tusschen Pruisen en Oostenrijk is gesust, beginnen de fransche bladen een aanval op von Bismarck over zijnen uitval tegen den exkoning George en zijn hanoversch legioen. Het is wel een onbeduidend woordengehaspel, maar het bewijst de inwendige en gedurig ontveinsde verbolgenheid van Frankrijk op Pruisen, daarbij komen de voortdurende ge ruchten van onderhandelingen met Oostenrijk en Italië. Ein delijk zal al dat gehaspel uitioopen op bitteren ernst, en ook nu doet het een staat van onzekerheid voortduren, die verder- felijken invloed oefent op den bloei van welvaart en industrie. Onze vertegenwoordigers hebben hunne taak weder opgevat. De algemeene belangstelling is zeer opgewekt voor de afschaffing der dagblad-belasting. De zaak is aan alle kanten in het licht gesteld en de oppositie daartegen loopt gevaar zich belachelijk te maken. Zoover is het nog niet met de schoolkwestie, die voortdurend moeilijkheden zal opleveren. Wel heeft het man dement goede vruchten gedragen en de slapenden wakker ge schud maar de adhsesien en bloc van de departementen der in vloedrijke maatschappij moeten gevolgd worden door onafgebroken pogingen om de zaak in het ware licht te stellen en het volk den boozen toeleg te doen inzien tegen onze voortreffelij volksschool. :r ommegaande van uwe >RST-BONBONS. leneesbeeren maken bier sparaten gebruik. Januarij 1869. IINGEN. vam mij iemand bedan- mijnen ^aad, door uwe Borst-Malz-Bonbons te n heeschheid en aam- waaraan hij sedert lang radicaal genezen is. 3 Januarij 1869. Th. inhoudende een voorstel tot een amendement in de constitutie, in dien zin dat ten opzigte van het stemregt alle onderscheid van ras, kleur, afkomst, bezitting, opvoeding of godsdienstig geloof zal vervallen. De lord-mayor van Dublin heeft in den raad medege deeld, dat hij naar Londen zal gaan, om aan de koningin het verzoekschrift te overhandigen, dat het haar behage moge om hare toestemming te geven aan de opheffing der iersche staatskerk, en dat hij terzelfder tijd het verzoek om ammestie voor al de gevangen fenians zal indienen. Alhier is bij houders van schuldbrieven van het gewe zen keizerrijk Mexico een schrijven van de mexieaansche re- gèring ontvangen, inhoudende dat degenen die den overwel diger Maximiliaan erkend en met hem onderhandeld hadden, daardoor alle aanspraken hebben verloren dat de republiek alzoo regt zou hebben om hunne schuldvorderingen geheel af te wijzen, en dat dus al wat de republiek hun mogt willen bewilligen als eene gunst behoort te worden aangemerkt Wat zij zou klunen besluiten te bewilligen, wordt in paald opgegeven. Parijs, 10 Febr. Het Journal Officiel grieksche kabinet Zaimis besloten schijnt om de conferentie aan te nemen. De heer Walewski, die op zijne terugreis is, zal waar schijnlijk het antwoord van het grieksche gouvernement over brengen. Het berigt der zamenstelling van het miuiMerie Zaimis is jofficieel. Het is te gelijkertijd bij de grieksche legatie en aan het ministerie van buitenl. zaken alhier ontvangen. De heer Zaimis is president van den raad en de heer Delyannis een broeder van den afgetreden minister van dien naam, mi nister van buitenl. zaken. Het programma van het nieuwe kabinet is, gelijk van zelf spreekt toetreding tot de verklaring van de conferentie. De graaf Walewski is maandag uit den Piraus vertrokken en brengt de toetreding van koning George, gecontrasigneerd door de nieuwe ministers, mede. Dat docu ment draagt de dagieekening van 7 februarij, dat is de dag zelf, waarop de toegestane termijn verstreek. 11 Febr. Het Journal Officiel maakt een telegram uit Algiers openbaar, meldende dat de partij van Ouled Sidi Cheik, getrouw gebleven aan het gouvernement, den 5n februarij de kampementen der opstandelingen heeft overvallen en een razzia onder hen gemaakt. Hij kwam met 2800 beladen kameelen te Butin terug. De opgewondenheid van de bevolking te Athene bleef, volgens de jongste berigten aanhouden uit Rumenië waren zelfs twee zendelingen van de revolutionaire partij aangekomen, die de tegenkanting tegen de besluiten der conferentie zochten gaande te houden. Met het oog op de kreten, die aanhoudend door volkshoopen voor het paleis werden aangeheven, bad de koning eenen gelukkig gevonden maatregel te baat genomen; er worden namelijk thans te Athene, met het oog op de mo gelijkheid van eenen oorlog, twee bataillons vrijwilligers gevormd en met gewerenvan het nieuwe maaksel gewapend de koning heeft hun het plein van zijn paleis en de groote laan van den slottu n ingeruimd, om voor hen tot exercitieveld te die nen, deze stap van den koning heeft eenen goeden indruk bij het publiek gemaakt. 12 Febr. Griekenland heeft zonder voorbehoud toegestemd. i Weenen, 10 Febr. Onze dagbladen maken een telegram I bekend van München, dd. heden meldende dat, in strijd

Goudsche Courant | 1869 | | pagina 1