riE. [TIE. I N G. Donderdag, 25 Febrinrlj. 721. ISO». önitenlanh. öinncnLönï»- 2EN. eld. erkooping IVEK WISSE- Uitgave van A. BRINKMAN. dentie. ko- uitbreJ ing ooigracht 7897, Voogdeu, tot het GOUDSCHE COURANT. superieur om zyue arden aangegaan. EXBOUT achter it Begrafenisfonds Lange TiendewegD. n°. 60. anderen, om te be- voorloopig gonverne- 'ebruarij tot Zaturdag iggen in de Schut- sedaalwaar de in- rgens 12 ure moeten biljetten zal worden gaan. Verdere in- VVaaistraat, A. 171- Deze Courant verschijnt des Donderdags en Zondags. In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is ƒ2,franco p. post ƒ2,25. Advertentien van 16 regels tot des middags ten 12 ure, grootere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. uale Militie, beveelt :ot het stellen van oor de dienst van ieder mogelijk, in- vel bij heeren Bur- van Zuid-Holland. i de Stadshuissteeg De prijs der Advertenties vs één tot sea regels met inbegrip van het zegel is Cent, vcar eiken regel daarboven 10 Cent. Bnitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. zeggen, voor zoover de politieke en geographische behoeften van Griekenland dit nood<_akelijk maken. Madrid, 23 Febr. Blijkens verklaring van den heer Rivero zijn de cortes thans definitief geconstitueerd. Voorts is aangenomen hei voorstel tot opheffing van den eed aan het voorloopig gouvernement, hetwelk thans zijne functien heeft nedergelegd. February 1869, des het Lokaal Wijk iuwsteeg te Gouda Notarissen M0N- eene aanzienlijke n, Karpetten, 9 den, Damas- klenren en soorten, ste Gordijnen^ •rdijn-Linnen, i en Huisraad, □ed, enz. en op verzoek, n. Daarna werd een voorstel ingediend, onderteekend door Bios Bosas, Becerra, Alloa Martos en sluiten tot eene dankbetuiging aan bet ment, met opdragt aan Serrano om een nieuw ministerie men te stellen. Bij de afzending hierover voortgezet. istd. Schutterij alhier, il gegeven, zich voor en gematigder uit- anneer hij vermeent ar te moeten maken trade het geval was. tot niets zij mogen □ogenblik verdragen I bloed, en dat dient, toestanden, ver- rsen dc net daar, koejonneren si. UI GOUDA, 24 February. In de memorie van beantwoording der redering op het voorloopig verslag der kamer aangaande het wetsontwerp tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd, acht de mi nister de wederlegging der bedenkingen tegen de voordragt zelve aangevoerd, overbodig, na hetgeen in dit opzigt reeds in het voorloopig verslag door de voorstanders der voordragt is aan gevoerd. Wat de vermeerdering van den sluikhandel betreft, zegt de minister, dat bij de raming der opbrengst steeds daarop is gerekend, zelfs in ruimer mate dan gebleken is noodig te zijn* De toeneming van het aantal bekeuringen is ook grooten- deels toe te schrijven aan scherper ioezigt en vervolging zelfs bij de geringste hoeveelheden. De onheilspellende voorzeggin gen over de gevolge» der thans voorgestelde geringe verhoo- ging (ƒ3 pr. vat) zijn op zijn minst overdreven. Dat de sluik handel in de laatste maanden niet zoozeer is toegenomen als met veel ophef beweerd is, blijkt daaruit dat de opbrengst over Januarij 1869 ƒ90,000 hooger is geweest dan over January 1868, en ƒ100,000 hooger dan in Jan. 1867. Toch is de regering er op bedacht, om dat misbruik tegen te gaan zij wenscht echter de beslissing af te wachten der regterlijke magt over een aanhangige vervolging wegens medepligtigheid van een persoon, die het gedistilleerd van de smokkelaars heeft op gekocht. Bovendien zijn nog andere maatregelen tegen de slui- kerij in overweging, zoo op wetgevend als op administratief gebied. Als tijdst.p van invoering der wet is thans door den minister 1 Mei i860 ingevuld. Bij kon. besluit van 19 febr. is, ter vervanging van het kon. besluit van 13 mei 1833, en tevens ter toepassing van het daarin nedergelegd algemeen beginsel, voor hen, die deel genomen hebben aan belangrijke krijgsbedrijven, door Z. M. den koning aan te wijzen, een eeieteeken ingesield. Dat eere- teeken bestaat uit een kruis van berlijnsch zilver met vier armen, op welks voorzijde ’s konings beeltenis voorkomt, om geven van een jirretière, waarop de woorden /zvoor krijgs- verrigtingen*, te midden van een krans van eiken loof, dra gende elk der vier armen van het kruis eene W. In de zitting der tweede kamer van zaturdag is de heer Mirandolle na eedsaflegging toegelaten, daarna werd discussie gevoerd over het voorstel tot afschaffing van de artt. 884 en 957 Burg. Weth. betrekkelijk het daarbij verboden of belem merd erfregt van vreemdelingen, ingeval van niet-reciprociteit in het vreemde land. Het geheele eerste deel der zitting is besteed aan de behandeling van twee amendementen, 1°. van den heer Heemskerk Az., en 2°. van den heer van der Linden, beiden hierin overeenkomende, dat zij niet willen bloote af schaffing zonder eenige waarborgen voor de regten der Ne derlanders, die in een vreemd land erfenis erlangen of met een vreemdeling deelen in eene nalatenschap. De heeren Heems kerk, Gratama, Beyma, de Brauw, Godefroi, Gefken, van der T «inden en de minister van justitie hebben daarover hetwocuji zoerd, van welke de laatste, hoewel het deelendè van dit berigt werden de discussien a, zal onder nadere ite, op MAANDAG iet openbaar, bij in- 9 benoodigd getal Londen, 20 Febr. De ministeriele verordeningen van 20 Augustus en 19 October, betreffende de quarantaine en den termijn tot slagting van ingevoerd vee zijn ingetrokken. Gisteren heeft de heer Monsell, oader-secretaris van looien, in het lagerhuis in antwoord op eene vraag verklaard, dat het gebleken is dat duizende kinderen van vermoorde Kaffers door de boeren van den Vrijstaat in slavernij worden gehou den voorts dat het gouvernement, om aan dien verfoeijelijken staat een einde te maken, slechts morele middelen kan aan wenden en alsnu den gouverneur der Kaapkolonie eene instructie heeft gezonden, betreffende den aankoop van wapenen en am munitie door de boeren in de kolonie. Lord Clarendon, minister van buitenl. zaken, heeft aan verscheidene diplomaten, die hem kwamen bezoeken, gezegd „De belgische spoorwegkwestie is bespottelijk, en de officieuse fransche bladen zullen gedesavoueerd worden. 22 Febr. Er zijn berigten ontvangen uit Athene van 20 dezer. De fransche gezant heeft bekend gemaakt dat de fransche consuls de passage tof de terugreis der vlugtelingen van Candia zullen betalen. De amerikaansche gezant heeft het grieksche gouvernement geschreven, dat zijne reg- ring den vrede tusschen Griekenland en Turkije wenscht gehandhaafd te zien. In het lagerhuis heeft heden de heer Fortescue verklaard, dat het gouvernement de gevangen genomen fenians niet in vrij heid zal stellen, omdat daardoor nieuwe onlusten zouden kunnen worden opgewekt. 23 Febr. De heer Forster heeft in het huis medegedeeld, dat de ordonnantie van 20 augustus, den invoer van schapen belemmerende, is ingetrokken en bij het huis een bill zal worden ingediend, waarin de noodzakelijke maatregelen worden aange wezen tegen alle ziekten behalve de runderpest. Parijs, 21 Febr. De openbare vereenigingea te Parijs geven voortdurend aan politie en justitie veel werk. Zes redenaars van de zaal der Redoute en van de Pré-aux-clercs zijn voor de regtbank van correctionele politie geroepen, onder beschuldi ging van aanvallen tegen het beginsel van eigendom, en van op wekking van haat en verachting van burgers tegen burgers. 22 Febr. De Public spreekt het gerucht tegen, dat de pourparlers ter zake van eene tol-unie tusschen Frankrijk en Belgie zouden hervat zijn. De Constitutionnel doet opmerken, dat de heer Frère Orban aan het votum van den belgisehen senaat vooruit elke jegens Frankrijk minder vriendschappelijke beteekenis heeft trachten te ontnemen. De toekomst zal de bedoelingen der belgische regering in het licht stellen. Men moet het gebruik afwachten, dat zij van de wet zal maken. De sympathieke verzekeringen van den heer Frère laten toe, te hopen dat daden onze goede opinie omtrent de wijsheid en de vriendschappelijke gevoelens onzer na buren zullen regtvaardigen. BrUSSöl 20 Febr. Het ontwerp Spoorwegwet is door den senaat aangenomen met 36 stemmen. Zeven leden ont hielden zich van stemming om juridieke redenen. Berlijn, 22 Febr. De centrale v*.reeniging ter bevordering van het welzijn der arbeidende klassen heeft zich te Berlijn op nieuw geconstitueerd. In plaats van prof. Lette, die zich omtrent deze zaak zoo verdienstelijk gemaakt heeft en thans overleden is, werd dr Gneist tot president gekozen. In het be gin van April zal er eene algemeene vergadering gehouden worden. Weenen, 21 Febr. De heer Walewski heeft Griekenlands verklaring overgebragt. Zij sluit met de verzekering dat de grieksche regering zich aan den wil der enropesche mogend heden onderwerpt en de onmogelijkheid van tegenstand inziet, maar zich voorbehoudt om in de toekomst de regten der in Turkije verspreid wonende Christenen te beschermen en zich gceue wettige regten op uitbreiding van grondgebied te o'

Goudsche Courant | 1869 | | pagina 1