UUR: Donderdag, 25 Maart. 1869. 729. 0uitenlan&. öinnenhnft. land. Uitgave van A. BRINKMAN. SN, VORMEN, IEN.VEEREN, GARNITUREN, ne soliede behande- i recommandatie. OUCHON. tg roor Israel )UDA vrij. Londen, 20 Maart. Men meldt uit New-York van gis teren In de staten Zuid-Carolina en Arkansas is het amen dement tot toekenning van het stemregt aan de negers aangeno men doch in Georgie en Delaware is het verworpen. GOUDSCHE COURANT tot des namiddags inte, van des voor- jemeente, van des den van Rijnland, :graaf. £OPS, Secretaris. Lange TiendewegD. n°. 60. tot des namiddags de Cruquius. het leger-contingent is in .De kamer 'eland-plaats ver van- TENKERK, die in •nigirig getuigen verRcljiUfnde bij berigt haren begun- ;en heeft eene ruime alle gemakken voor- is, met vrijen opgang boven D. KAPT1JN, iet te bevragen is. van het Rijkstelegraaf- rerlangt tegen 1°. April BESTELLER toor. Vereisehtengoed «wijzen van eerlijkheid lerdom tusschen 20 en nlichtingen te verkrij- inloor, op werkdagen en Irère De laatste il, a. s. Woensdag bidstond voor et Lokaal tot Heil 7'/s nur- Voor- e Waddingsveen. i hiertoe dringend «S ’t BESTUUR. Deze Contact verschijnt des Donderdags en Zondags. I In de Stad geschiedt de uitgave des avonds te voren. De prijs per drie maanden is ƒ2,-— franco p. post/2,25 Advertentien van 16 regels tot des middags ten 121 ure, groeitere moeten vóór 10 ure ingezonden zijn. Hoofdingeland ter oofd ingeland-plaats- .1P, die beide met I De der Advertentien van één tc. I regels met inbegrip van het zegel is 80 Cent, voor J eiken regel daarboven 10 Cent. I Buitengewone letters worden berekend naar plaatsruimte. zelfs van vervoermiddelen, gereedschappen enz.4°. desinfectie van gebouwen, transportmiddelen en elfs van personen, die met ziek of verdacht vee in aanicring zijn geweest5°. onteigening van grond bencodigd tot het begraven van gedood vee en besmettelijke voorwerpen. Bij die dooding en vernietiging zal de eigenaar, volgens eene onpartijdige taxatie, uit de bondskas vergoeding ontvangen. Deze schadeloosstel ling wordt evenwel niet toegekend voor vee, hetwelk binnen tien dagen na den invoer binnen de bondsgrenzen ziek is ge- jrden. Ieder die met voldoende zekerheid verneemt, dat een rund of anaer stuk vee ziek of aan de ziekte gestorven, of van besmetting verdacht is, heeft onmiddellijk daarvan kennis te geven aan de politie. Bij verzuim van onverwijlde kennis geving van wege den eigenaar verliest deze alle regt op schade vergoeding. De ingezetenen eeuer plaats, alwaar zich de be smetting vertoont, zijn verpligt persoonlijk, of anders door daartoe geschikte personen, de uitvoering der daarop betrekking hebbende politie-maatregelen te ondersteunen. De beperking an invoer in een bondsstaat uit een anderen bondsstaat zal eerst dan gelden, wanneer in laatstgenoemde de ziekte werke lijk uitbreekt. Tot de bovenbedoelde afsluitingen zal militaire hulp verstrekt worden. De overige bepalingen betreffen het toezigt op de desinfectie van spoorwegen, de instruction tot uitvoering euz. Madrid, 18 Maart. De discussie over den aan te nemen regeringsvorm en de nieuwe constitutie zal, naar thans gemeld wordt, bij de Cortes eerst na den paaschtijd aan vangen. Al de diplomatieke vertegenwoordigers ran Spanje in het buitenland zijn tot leden der Cortes gekozen en hebben sedert ontslag uit hunne diplomatieke betrekking bekomen of gevraagd, ten einde zitting in dc kamer te kunnen nemen. 22 Maart. Gisteren heeft te Barcelona eene manifestatie van protectionisten plaats gehad. Te Malaga en te Grenada hebben ma-ifestatien tegen de conscriptie plaats gehad. Ner gens is du o”de gestoord. en gen door deze ter lanstaande, op de na iezingen, te weten fdingeland, ter ver en Hoofdingeland- 1N, die beide met ie Gemeente, van Parijs, 22 Maart. De Constitutionnel zegt, dat de offici ële bladen te Parijs en Brussel dingsdag de officiële verkla ringen betreffende de belgische spoorwegzaak zullen mededeelen. Men berigt uit Athene dat de hr. Rhangabe als gezant vertrekt naar Konstantinopel. De wet tot vaststelling van 1 o 1_{ haar geheel aangenomen met 188 tegen 13 stemmen, is verdaagd tot 31 Maart en zal alsdan eerst de interpellation van de heeren David en Picard, en vervolgens het budget be handelen. Brussel, 21 Maart. Eenige dagbladen drijven den spot met de verordening, waarbij aan sommige officieren van h0'- nederlandsche leger eene nieuwe kleeding wordt voorgeschre ven en aan de generaals ouder anderen de kolbak wordt gege ven Zij voegen ^r bij, dat er sprake zou zijn k -uaréchausées in Nederland op nieuw met soortgelijk hoofdtooisel te versieren. Uniformsveranderingen zijn echter in Belgie niet minder in zwang en met meer grond zou men welligt eene boertige kri tiek kunnen maken op de kleederdragt van sommige belgische militairen, die meer op een haijsworstenpak of een koorddan- ters-costuum, dan op een krijgsmanstenue gelijkt en door alle kleuren van den regenboog uitblinkt. Onlangs is in de kamer van vertegenwoordigers verslag uit- gebragt over het ontwerp van een nieuw ontwerp-militiewet, hetwelk sedert lang bij de kamer aanhangig is. Van verschil lende zijde wordt op de spoedige behandeling van dit wets ontwerp aangedrongen, doch de regering schijnt voor alsnog niet geneigd daartoe over te gaan en de openbare beraadsla ging tot eene zomerzitting te willen uitstellen. Intusschen wordt dat onderwerp steeds druk in de dagbladen en volks vergaderingen besproken en gaan er krachtige stemmen op tegen de conscriptie. Ten blijke hoe weinig inheemsch de militaire geest in Belgie is en hoezeer men voor de krijgsdienst beducht is, kan dienen, dat bij de laatstelijk alhier plaats gehad heb bende loting twee jongelingen, die een ongelukkig nummer hadden getrokken, eene poging tot zelfmoord hebben gedaan. 22 Maart, Morgen zal eene officiële verklaring worden bekend genaakt te Parijs en te Brussel, die gisteren door onzen minister van der Stichelen en la Guéronnière definitief is vastgesteld. Deze verklaring getuigt van loyale en vriend schappelijke gezindheid, kondigt aan dat onderhandelingen zullen geopend worden, oa de economische kwestie te onderzoeken over spoorweg-overeenkomsten, en om middelen op te sporen, waardoor beide landen in hunne belangen naauwer aan elkan der verbonden zullen worden. De commissie zal niet alleen uit specialiteiten bestaan, maar er zullen ook staatkundigen en diplomaten aan deelnemen. De ministers Rouher zullen insgelijks zitting hebben in die commissie. gaat deze week naar Parijs. Berlijn, 23 Maart De maatregelen tegen de runderpest, die in den noord-duitschen rijksdag bij de derde lezing zijn aan genomen, komen voornamelijk hierop neder: 1°. Wanneer de run derpest in een der bondsstaten of daaraangrenzend land uitbreekt, zijn de autoriteiten verpligt en gemagtigd, alle geschikte maat regelen te nemen om de besmetting en verspreiding der ziekte tegen te gaan, en die bestaan in de navolgende 1°. beperking en verbod van invoer, vervoer en handel in levend of dood rund vee, schapen en geilen, alsook van haar, verseben of gedroogden afval, stal- en andere gereedschappen, lompen, gebruikte klee- deren enz., enz. 2°. instelling eener controle op het rundvee in de grensplaatsen, afsluiting van boerenplaatsen, lokale om- trekken en districten3°. dooding zelfs van gezonde dieren, vernietiging vnn besmetting bevorderende voorwerpen. noo.h GOUDA, 24 Maart. Naar wij met zekerheid vernemen, zijn tot heden slechts ruim zeventig leden toegetreden tot de onlangs hier opgerigte liberale kiesvereeuiging. Wij zouden dus bijna moeten denken, dat bet vermoeden niet geheel ongegrond is, dat sommige leden van het leesgezelschap voor //politieke brochures" in den waan verkeeren, dat zij ook zonder verdere toetreding reeds leden zijn van de kiesvereeniging. Toch is in de circulaire van 18 febr. 11. duidelijk verklaard, dat leesgezelschap en kiesvereeniging, na de oprigting, geheel afzonderlijk en op zich zelven staan, Het leesgezelschap is geheel onzijdig; de kiesvereeniging stelt een bepaald beginsel voorop. Van Moordrecht en Gouderak verneemt men, dat ongeveer 30 leden zijn toegetreden, die tot bestuur hebben gekozen de heeren mr. C. v. Vollenhoven, G. B Lalleman, mr. P. J. Snel, allen te Moordrecht, en de heer Bochove te Gouderak. Te Stolwijk traden aanvankelijk 15 leden toe. Het bestuur bestaat aldaar uit de bh. L. A. de Vreugt, voorz., G. Groene- veld, seer., C. de Vreugt, penningm. Nog is berigt ingekomen dat zich gistereu avond te Alphen eene afdeeling heeft geconstitueerd, waartoe aanvankelijk 25 leden zijn opgekomen en vele andere door toevallige verhinde ring afwezig bleven. Het bestnur bestaat uit de hh. J. Her- rewijn Jz, te Aarlanderveen, als voorzitter; mr. H. Timmers Verhoeven, kantonregter van Woubrugge, te Aarlanderveen, ondervoorz.mr. L. V. Ledeboer, kanivnregter te Alphen, secretarisals leden H. 8. Fynje te Aarlanderveen en G. L. Piek te Alphen. Van belangstelling in de vereei hu üigukumeu giften.

Goudsche Courant | 1869 | | pagina 1