BINNENLAND von Bismarck tot verlenging konden overhalen. Du verzonding van munitie en artillerie naar Frank rijk is op bevel uit Versailles, voorloopig gestaakt. De volgende week zullen volgens de Prov. Corresj). de grt mislagen, waarop de vrede rust, worden vast gesteld. Om ook in de tbekomst een Europeesehe interventie in de Duilscb-Frauaohe zaken af te snij den zal in het vredes-verdrag oietfe worden opgeno men, wat daartoe aanleiding zou kunnen geven, o. a. óok niets betreffende Luxemburg of Zwitserland. Zuid-Duitsclie ministers zijn op uitnoodiging van Bismarck naar Versailles vertrokken om advies te geven bij de onderhandelingen over den vrede. Volgens de Kreuzzeiiung zal keizer Wilhelm on middellijk na het vaststellen der vredes-preliminai- ren terugkeeren. Vou Bismarck, von Moltke cu vo.. jon - '.'oa vit 'a*"7 «-keuren Het Journal de JJruxelle.weerspreekt de berich ten van de Echo du Parlementbetrekkelijk de waar schijnlijke aftreding van den Belgische minister van binnenlandsclie zaken, Kervyn de Lettenbovcu en onderhandelingen, die tusscheu het hof te Rome en eenige voorname leden der katholieke partij in Bel- gic zouden worden gevoerd oui den heiligen stoel naar België over te brengen. Meu schrijft aan het Noorden uit Delft In den gemeenteraad te Delft van 27 Januari II. heeft een incident plaats gehad. Do leden waren het niet eens over art. 24 gemeente-wet. Ken der leden namelijk, luid sedert een aantal jaren koren gemalen voor eeu der stadsinrichtingen. Een inwoner van Delft bracht daartegen bezwaren in, en nu ontstond de vraag, of walen levering was en of art. 26 gemeente-wet al dan niet in dezen diende toegepast te worden. De inrichting wj. rvati sprake is, wordt door het lid van den gemeenteraad, dat koren er voor maaide, ook beheerd als regent. Gelijk ieder weet is koren malen eene delicate zaak. Men weet niet, hoeveël zemelen er in het meel worden terug gebracht, en uu had de regent ter goeder trouw het koren op zijn molen doen malen, om zeker te zijn, dat 't meel, hetwelk aau de inrichting geleverd werd., zuiver zoude zyn. Door het opnemen dezer regelen in uwe courant, zal aan de zaak meer openbaarheid worden gegeven, dan de Delftsche Courant doen kan. Deskundigen kunnen dan beslissen, of korenmalen door een ltd van den gemeenteraad voor eene s'tadsinrichting waar van dat lid tevens stedelijk regent is, al dan niet valt in de 'ermen van art. 24 der gemeen te~tvet, of schorsing van dat lid ingevolge art. 26 der ge meente-.vet op dat feit van toepassing is. Door de Dordrechtsche „vereeniging tot bevorde ring der volksgezondheid" is cm adres gericht aan den minister van binnenlandsche zaken, en bij af schrift gezonden aan de leden der tweede kamer, behelzende, op daarbij aangevoerde gronden, het verzoek om indiening eener w t, waarbij de koepok inenting voor iederen burger vuu den staat voortaan verplichtend wordt gemaakt.

Goudsche Courant | 1871 | | pagina 2