MARSEN EN HEN, TE HUUR Laatste Berichten. kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIËN. Van de Garde Vrljlandt, ccnen netten INBOEDEL, Kost en Inwoning, Burgerlijke Stand. Openbare Verkooping Eenigen achtten de Synode onbevoegd om bepa- liugen, door hen als fundamenteel beschouwd, te hel* pen opheffen of wyzigen. De meerderheid deelde dit gevoelen niet, oordeelde dat de bestaaude leervryheid in strijd is met het Algemeen Reglement, hield ook het Reglement voor onhoudbaar, doch wenschte geene partieele herzie ningen nu van dit en dan weder van dat artikel, geiyk iu de laatste jaren en ook nu zijn voorge dragen Dus werd aangenpmen een voorstel van den Prseses om de drie voorloopigef besluiten af te stemmen en dringend te verzoeken om herziening van het Alge meen Reglement in zijn geheel, waardoor veene reor ganisatie der Hervormde Kerk kan worden verkregen. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Maandag den 30n Juni 1873, des namiddags ten 1 ure, ten einde kennis te nemen van eene in eene besloten Vergadering te doene mededeeling. Voorts te behandelen Het verzoek tan Regenten van het Wees- en ^Elemoesen iershuis om, met het oog op de behoefte aan een nieuw Weeshuis, het terrein afkomstig van den Heer Goedkoop nog niet te verkoopen. .Het verzoek van Regenten van het Bestedeling- huis om de daarin verpleegd wordende kinderen, bij de opheffing van dat gesticht niet te doen uitbeste den, maar ze allen in het Weeshuis te doen opnemen. Een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van den legger der wegen en voetpaden. Een voorstel van Burgemeester en Wel houders tot af- en overschrijving van posten op de begroo ting van uitgaven, dienst 1872. Een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het in het openbaar verhuren van den kleinen vol molen. Een verzoek van den Hulponderwyzer Hinrichs om ontslag. te benoemen Een lid van de plaatselijke Schoolcommissie. Twee hulponderwijzers aan de Armenschool. Leden en Plaatsvervangende leden van het bnreau van stemopneming ter verkiezing van leden voor den gemeenteraad. Woensdagavond is er een begin van brand ont staan bij van Leeuwen op de Spieringstraat alhier.. In diens winkel had op de eene of andere wijze ■eene hoeveelheid petroleum xrlam gevat, hetgeen ge lukkig spoedig bemerkt en gebluscht werd. Door de vele petroleum daar aanwezig, had de brand zich spoedig kunnen uitbreiden, en zou dan niet zoo spoedig te stuiten zijn geweest. Woensdag 2 Juli e. k. 2« Concert der OJfic. Mu ziek Sociteeit. Programma der uit te voeren stukken I. Mac Mahon (Pasredoublé). 2. Ouverture du droit -du Seigneur. 3. Leben und Leiden (Walzer). 4. Stand- •chen. 5. Introduction et Variation. 6. Fantaisie sur Popera Romeo et Juliette. 7. Les Hussards de la Garde (Polka Militaire). 8 Le voyngeur (Galop). UITSLAG der HERSTEMMINGEN. Dokkum. Gekozen Mr. B. Ph. Baron van Harinxma thoe Slooten met 1027 st. Mr. L. W. C. Keuchenius ver kreeg 721 st. Den uitslag der herstemmingen resumeerende, blijkt 1°. dat van de zes liberalen, die in herstemming kwamen, een is gekozen (Harinxma); tot de vijf overigen behoorden drie aftredende leden (v. d. Linden, Jolles en van Voorthuysen). In plaats van de 25 liberale afgevaardigden, die moesten aftreden, zijn er gekozen 21. 2°. dat van de 5 conservatieven, die in herstem ming kwamen, vier zijn gekozen (de Brauw, Nierstrasz, Insinger en Fabius); de Be was aftredend lid (Heemskerk). In plaats van de 6 conservatieven, die moesten aftreden, zijn er gekozen 7. 5°. dat van de 5 antirevolutionairen, die in her stemming kwamen, drie zijn gekozen (v. d. Berch, v. Vollenhoven en Berkhout). In plaats van de 2 antirevolutionairen, die moesten aftreden, zijn er gekozen 4. Voegen we hier nog bij dat in plaats van 7 ultramontanen er 8 gekozen zijn, dan blijkt dat de liberale party vier afgevaardigden ver- loor;. terwijl de antirevolutionairen twee, de conservatieve en ultramontaausche partij ieder i één afgevaardigde wonnen. De verhouding der partijen in de aanstaande zitting der Tweede Kamer zal aldus zijn 42'liberalen, 15 conservatieven, 7 antirevolu tionairen en 16 ultramontanen. Volgens het Vaderland lóópt er in den Haag een gerucht dat onze afgevaardigde, de heer Hoffman, van plan is zyn mandaat neer te leggen, ten einde den heer Heemskerk gelegenheid te geven, weder in de volksvertegenwoordiging zitting te krijgen. Uit Gouda wordt ons gemeld I)e pijpenmakers hebben aan de fabrikanten een verzoekschrift ingediend, waarin zij in zeer beleefde bewoordingen te kennen geven, dat hun loon door de duurte der levensmiddelen onvoldoende is gewor den, om met vrouw en kinderen van te leven, waarop door gezamenlijke fabrikanten onmiddellijk is besloten, een behoorlijke loonsverhoogmg toe te staan De ge matigdheid der verzoekers en de toegevendheid der fabrikanten verdienen allen lof, en zal de bestaande goede verstandhouding tusschen werklieden en werk gevers nog hechter maken. De prijzen der pijpen zullen zeker stijgen, maar dit zal wel geen invloed hebben op den aftrek vun dit product. (Z. D.) Dinsdagavond had te Boskoop eene bijeenkomst plaats van ingezetenen, met het'doel pogingen aan te wenden dat de ontworpen spoorweg LeidenWoerden langs die gemeente gelegd worde. De belangstelling hierin was algemeen en de ver gadering benoemde eene commissie om te beproeven dit doel te bereiken. Men meende dut Boskoop met zijn groot goederenvervoer en druk personenverkeer verkieslijker was om in deze lijn opgenomen te wor den dan andere gemeenten, die er thans door door sneden worden en dat als de lijn van Leiden direct over Boskoop kwam, de afstand korter is en minder kostbaar .Jand doorsnijdt dan zooals die nu is ontwor pen ook was men dan geriegeu zooveel mogelijk aandeel te nemen in het benoodigde kapitaal. De commissie zal trachten eene opgave te verkrij gen van het getal collis goederen enz. die thans over den spoorweg via Gouda naar Doitschland enz. verzonden worden, terwijl de aanwezige handelaars zich bereid verklaarden hieraan te voldoen. Men meldt uit Schoonhoven dd. 26 dezer: De dag van gisteren was een ware feestdag voor de R. K. gemeente alhier en niet het minst voor haren algemeen geachten herder, pastoor F. Blom de fraaie nieuwe kerk toch moest op plechtige wijze worden gewyd door mgr. Wiiuier, bisschop van Haar lem, en tevens was het juist de dag, waarop pastoor Blom zijn 25jarig priesterschap herdacht. Reeds deu vorigen dng begon de feestvreugde, toen de grijze bisschop, buiten de stad door een daartoe bestemde deputatie en door een eerewacht te paard ontvangen, zijn intocht in de gemeente deed, waar de nationale driekleur uit een tpl van woningen vroolijk wap perde, terwijl voor flé nieuwe pastorie o. a. eenige lieve kleinen, in het wit gekleed, met hare bloemen gereed stonden, om die te strooien op 's Bisschops pad. Gisteren ochtend ten 5 ure hield de jubilaris F. Blom de laatste godsdienstoefening iu het oude kerk gebouw. Geen wonder, dat aandoeningen van ge- mengden aard zich daar van hem eu zijne talrijk opgekomen gemeente meester maakteu. Om 11 uur was de nieuwe kerk gewijd en gereed om de ge meente, benevens eenige geuoodigden eu een aantal verdere belangstellenden, te ontvangen. Toen begon een plechtige Hoogmis, waaraan een aantal geestelij ken deelnamen, en die afgewisseld werd door eene feestrede, uitgesproken door prof. Sclmepman, en besloten door eene toespraak van mgr. Wilmer. 's Avonds werd de bisschop door de eerewacht weder uitgeleid, en de feestvierende pastoor Blom, die reeds van verschillende zijden ondubbelzinnige bewijzen van liefde en belangstelling had ondervon den, nog verrast door de uitvoering van eenigo mu ziek- eu zangstukken, eene nette illuminatie, die met het versierde terrein eeu schoon geheel vormde, en een goed geslaagd vuurwerk. Uit Oude water schrijft men ons: Het in vele opzichten verbeterde en verfraaide schoollocaal dezer gemeente zal binnenkort gereed zijn. Hoewel het hulplooaal (een groot kaaspakliuis van de heeren van Aels^), als zoodanig uitneraenden dienst verleend heeft en nog verleent, zien leerlingen en onderwijzers met verlangeu het betrekken der nieuwe school te gemoet. Naar wij vernemeu zal deze fees telijk ingewijd worden. Staten-Generaal. Tweede Kamer. Zitting van 27 Juni. In deze zitting heeft de heer Scliimraelpennir.ck, na het afleggen der gevorderde eeden, zitting geno men. Daarna is het wetsontwerp tot afschaffing der plaatsvervanging in discussie gekomen. Alleen de heer Grotnina heeft zich zeer voor het ontwerp verklaard. De hh. Bieberstcin, de Roo, Storm, Gevers, Saay- ranns Vader, Godefroi en Jonckbloet hebben zich er bepaald tegen verklaard, hetzij ora het beginsel en de wyzc van toepassing, hetzij om die Instste alleen. Heden voortzetting. De Kamer beeft besloten na dit ontwerp ook nog de vestingwet te behandelen. Het verslag van de commissie van rapporteuVs over het wets-ontwerp tot regel;ng en voltooiing vnn het vestingstelsel ziet thnn9 het licht. Over het geheel toonde men zieh voor het wets-ontwerp, op zicb zelf beschouwd, niet ongunstig gestemd. De commissie van rapporteurs vat aan bet slot van haar rapport haar eindoordeel over de regeeringsvoordracht zamen. Zij ^acht het daacbij aangenomen stelsel in het alge meen juist; zij vereenigt zich echter met hen, die omtrent de taak in dat stelsel aan de zeemacht toegedacht het ontbreken van duidelyker toelichting betreuren. Zij dringt aan op de vervulling van het billijk ver langen dat door de regeering in art. 5 worde opge nomen een geschikte termijn, waarbinnen het werk der ontmanteling zal moeten zijn volbracht. Zij ontraadt, op de gronden, iu het verslag ontvouwd, de goed keuring van art. 6, en betwijfeld of dergelijke bepaling door amendement aannemelijk te maken ware. Reuters office heeft een telegram verspreid, geda teerd uit Pcnang 26 Juni, van den volgenden inhoud wEr loopt een gerucht dat Nederland genegen is met de Atjineezen eene schikking te treffen. ,/Volgens een particuliere depêche uit Koustantinopel zijn twaalf Turlgsche schepen van Suez vertrokken om zich naar Aden te begeven. Bevestigd zijn deze geruchten echter niet." De Standaard verneemt, dat te Amsterdam en te Arnhem besloten is, de classic.ile vergaderingen voor taan in het openbaar te doen plaats hebben. In de zitting van den geneeskundigen raad vnu Noordhollnnd js mededeeling gedaan van proeven, die genomen zijn ter vergelijking van de groeikracht op de gronden met stalmest, peru-guano, fnecaliaen zonder mest, waarbij de superioriteit van facalia boven de andere meststoffen en van de faecaiiön van goed gevoeden boven die der minder goed gevoeden over tuigend gebleken is. Naar wij vernemen, meldt het Ur. Wblhebben de heeren L. P. Jacobs en mr. J. L. de Leao Laguna zich dezer dagen naar Brussel begeven, ten einde namens de besturen der beide Israëlitische gemn ntea te Amsterdam den Schnch van Perzië een adres ten behoeve hunner geloofsbroeders in diens rijk te over handigen. Het is hun echter niet mogen gelukken bij den schach ten gehoorc worden toegelaten. Zijn wij echter wel onderricht, dan heeft de Nederland- sche gezant te Brussel zich met de bezorging Vahet adres willen belasten. Door den gemeenteraad van Kampen is besloten dat, te beginnen met Augu-tus van dit j.inr, voortaan jaarlijks van de manndèn April tot Juui eu van Au gustus tot half November op eiken Donderdag aldaar een veemarkt zal worden gehouden en op den eersten Maandag in April eu November eeu paardenmarkt. Men meldt uit den llaagr Meermalen is iu de laatste jaren dr. Zaalberg to 's-Hage het voorwerp geweest van publiek debat, toen echter meerendeels uit een inecr bepaald theologisch oogpunt. Iu de kortelings verloopen maanden nam die strijd een meer personeel karakter aan, zeer ten nadeele van zijne eer en goeden mam. In dien staat van zaken heeft de heer Zaalberg een Raad van Eer opgeroepen, bestaande uit negen gedistingeerde en om hun stand, rang en karakter hoog aangeschreven man nen, hem ten deele persoonlijk vreemd, ten deele zelfs zijne tegenstanders op kerkelijk eu staatkundig gebied. President van dat Eercgericht werd de luit. gen. W. J. Knoop, secretaris mr. H. Bet i, terwijl onder de leden o. n. behoorden de predikanten Gunning en Oort van 's-Gravenhnge, en SchelFer uit Leiden, vertegenwoordigende ieder een der drie inrichtingen in de Ned. Hervormde Kerk. Die Eerejury heeft nu uitspraak gedaan en den heer Zaalberg op de meest volkomen wijze onschul dig verklaard aan hetgeen hem bij achterklap of be paalde aantijdigen was ten laste gelegd, en hem dienten gevolge in zijne eer hersteld. De uitspraak zal in do verschillende dagbladen worden openbaar gemaakt, terwijl de uitvoerige me morie der jury, waarin uit den aard der zaak meer dere bijzouderheden voorkomen omtrent al wat tot deze geschiedenis en hare eindbeslissing in verband staat, naar men verneemt, binnen weinige dagen af zonderlijk het licht zal zien. Uit het noorden des lands meldt men aan het U. D., dat de wolproductie alom hoogst bevredigende uitkomsten oplevert. Vrachten wol van 10 kilo per schaap zyn geen zeldzaamheid. De verzending naar het buitenland is aan de ordede prijzen der puike soort woeden reeds hoogerper kilo besteed men voor de le qualiteit tot zelfs f 2. Voor duizenden guldens wordt in dit artikel door de schapenhouders in Drenthe, Friesland en Groningen afgeleverd. Uit Tubbergen meldt men dat in die streken de wol door vreemde koopliedentegen flinke prijzen wordt opgekocht, naar men verneemt uitsluitend voor Fransche rekening. vr„n «chriift aan de Leidsche Courant: l)e handel in nieuwe aardappelen uit het Westland .oor Engeland begint toe te nemen en men eerwacht dat hli weldra uit andere plaatsen zal «olgen. Tegen Z .inde dezer maand ral de roonng der vroege aardappelen algemeen en. naar men vertrouwt met „pen ongunstige uitkomst plaats hebben. Uit de Veenen is het vervoer Tan peulen en doperwten W .allen »ng en de tuinen leveren over»! .oldoende nroenten op. De pluk ran aardbeziën is zeer zoor- deelig en de Trachten, die nu gekoesterd worden door een heerlijken zonneschijn, komen goed aan. Niet alleen uit Boskoop, maar ook uit andere plaat- is de Terzending er ran begonnen. Vnu de oerenboomen, welker geopende bloesems de strenge nachtvorsten in Mei niet ontgaan zijn, ia byna geen vrucht te wachten; ook de bloesems der appelboo- men hebben ran de koude geleden. Steenvruchten, zooals perzikken, pruimen eu abrikozen, zyn er byna in het geheel niet aan de hoornen Het ia met te wederleggen dat de buitengewoon koude Meimaand ,eel schade he. lt gedaan aan de toen reed. raozeer ontloken gewassen men is begoocheld door het thans zoo voortreffelijke zomenveder, om in het denkbeeld te verkeeren, dat men toen eene te donkere voor stelling der zaken heeft gegeven. Het vlas staat zeer schoon te veld en het belooft een rijken bloeihet koolzaad heeft goed gebloeid en het draagt vele pen- len. De granen staan over het algemeen voldoende. De bloemkool en andere het brst door vocht ge- dijende vruchten zonden met een regenvlaag meer vooruitkomenhet weder is dsn ook >n aanmerking genomen de invloed, dien de zon degelijk. heeft, wel wat droog. Dat drooge weder komt anders den hooibouw te stade, waarmede begonnen 1». Over het algemeen ml hij iets meer dan middelmstig zyn, want zeer ongelijk hebben z.ch de hooilanden o.t- wiltkeld op vele echter is het gras spichtig en yl opgeschoten door de koude in Mei. Doch ais de gtwizaaraheid tot in den nazomer aanhoudt is er nog meer hooi, dan thana van de eerste anede gewonnen wordt, te winnen onbekommerd worden dau de ber- gen met een ruimen wintervoorraad gevuld. De weilanden hebben een gunstig aanzien en le veren genoegzaam voeder op voor het ree. indien hierbij niet uit liet oog verloren wordt, dat de ree stapel groot is. Tegen een zoo naargeestig aanzien als de bloerakweekeryen eu tuinen hadden in Mei, bicden zij thuis een rijken tooi van bloemen aan. En nog is alles niet tot die ontwikkeling gekomen om den zomer iu al zijne kracht te kennen, Zoovee! is zeker dat de pracht.olie bloei der rhododendrons, die nu haast ge laan hebben, de bekoorltjkbeul der thans bloeiende rozen, de geurige bloemen der jas mijnen en de bloemtrossen der sierlijke rauke Kobinia (acacia), bij zooveel andere nederige planten, al het leed doen vergeten, dat de anders zoozeer bezongen Meimaand dit jaar ann Telen berokkend heeft. Te Groningen is Dinsdag II. in de jaarlijkse nlgemeene vergadering van de leden van het boofdde- partement van het Instituut voor doofstommen het verslag uitgebracht over het nfgeioopen jaar. Bij deu aanvang van den cursus werden 18 nieuwe kweekeltngen in het Instituut opgenomen en 2 als eztcmea tot het onderwijs toegelaten. Van eerstgenoemde!! werden 14 kosteloos verpleegd en onderwezen, door de vier ovo- rigen werd te muien ƒ205 vergoed 13 kweeke- lingen zullen weldra de inrichting verlaten, waarvan 2 als zeer bekwaam, 3 als bekwaam en 6 als tamelyk bekwaam worden ontslagen. Acht vnn hen zyn aan genomen als lidmaten van het here, kerkgenootschap, 3 tot de eerste H. Communie toegelaten en 1 gaf blijken Tan ervarenheid in de Israëlitische geloofs- belijdenis. De gezondheidstoestand der kweeke mgen was over het algemeen gunstig. Een meisjes-kweekeling overleed en 1 der jongens-kweekelingcn werd byua geheel blind. Door het Comité zijn de leden van de Neder- landache Mnatschappij voor Tuinbouw en Planten kunde Uitgenoodigd, om den ln Juli te Utrechl bijeen te komen.De volgende vraagpunten staau opde agenda i I. Welke wijze van prijauitlooving verdient op tuinbouw-tentoonsleliing de voorkeur a. die, waarbij de prijzen of medailles worden uitgeloofd roor enkele nauwkeurig omschreven artikelen f 4. of die, waarbij een greoter aantal prijzen of medailles worden uitge loofd voor groepen of afbeeldingen, bevattende een aantal min of meer verwante, manr onderling ver schillende, nauwkeurig omschreven artikelen II. Op welke wyze kunnen üloemmarkten het best ingericht worden? Is een vereeniging met groente-eu boom- markten in enkele gevallen of in den reget wensche- lyk Heeft men bij plaatsen van verschillenden om vang en ligging in deze roet verschillende eiseiieii te doen, en, zoo ja, met welke? III. Iu hoeverre is het wenschelyk en mogelijk, dat de eerste gronden van plantkunde en tuinbouw een deel uitmaken van het onderwijs in de lagere scholen, vooral ook ten platten lande De heeren Glijm en de Grootte Utrecht, benevens de heer Knnppel, hnize Vollenhoven aan het Bildt, hebben gratis hun tuinen voor de leden ter bezichti ging opengesteld. Een gezamenlijk diner a 2,50 't couvert buiten de wijn, zal dit bijeenzijn op aangename wijze be sluiten. De Consul der Vereenigde Staten ran Noord-Ame- rika te Amsterdam heeft, naar aanleiding van gepu- bl.oeerde brieven over Amerikaansche Spoorweg effecten, ter kennis gebracht, dat de Amerikaansche Kegeering niet nansprakelijk is roor de handelingen ran Neder laud sche bankiers. VNanneer die bankiers zegt de Consul ver kiezen, „waardelooze Amerik.aijsche spoorweg effecten, die in Amerika geheel niet verkocht konden worden, hier aan de markt le brengen», en wanneer „gelieele familiën, weduwen en weezen, door den aankoop van genoemde effecten ouge.ukkig geworden zijn», dau zijn de verkoopers moreel aansprakelijk en niet tie Amerikaansche Kegeering, die niets van zulke transac tiën weet. Of nu de verkoop van deze waardelooze effecten, „10 of 46 pCt. voordeel aan de verkoopers opgeleverd heeft», weet de Conwl niet en ligt ook geheel buiten den kriug zijner werkzaamheden. Het trappen van de naaimachinaa is niet alleeu lastig, maar ook, zoo als men algemeen gelooft, voor bórst- lijders zeer nadeelig. Op de Weener tentoonstelling kan men nu een stoouiuiackiue zien werken van 1/10 paardenkracht vermogen, welke dat trappen uiet meer noodig maakt. Al es is eenvoudig ingericht. Men ziet slechts een stoomketeltje dat met gas gestookt wordt, en zonder tusschenkomst van machinedeelen de as van he^lieg- wiel in beweging brengt. Dit keteltje werkt nlzoo met hetzelfde water, dat zich daarin evenals in de natuur in een cyclus beweegt, en op dre manier kracht voortbrengt. Het brandstof verbruik bedraagt met volle kracht werkende machine 2.5 centimeter gas. Versailles, 27 juni. Iu de nationale verga- dering beeft de lieer Carbouiiir het rapport vour- 1 geiezeu betreffende de verkiezing Tan Trurigny; het 1 stuk concludeert tot nïetig-verklariug »ai» de ver- i kiezing. j De heer Dufaure zal maandag voorstellen om de constitutiuneele out werpen, onder 't bewiud van den I heer Thiers gedeponeerd, naar de bureaux te zenden. I Ei schijnt eene overeenkomt te zul ten getroffen j worden tusschen 't gouvernement en de coinm.ssie van dtcentralisatie. Parijs, 27 Juni. De nationale vergadering heeft mei 418 tegen 217 stemmen de verkiezing van deu heer Tunngy vernietigd. Homo, 27 Juui. Men verzekert dat de koning deu heer Minghetti per lelegraaf belast heeft om een nieuw kabinet te vormen. De heer Minghetti heeft talrijke byeenkomsteu gehad met zijne vrienden. Berlijn, 27 Juni. Volgeus een bekeud gewor den uitslag der verkiezingen, in meer dan negentig plaatsen in don Elzas en Lotharingen, behoort het meercudeel der verkozenen tot de gematigde partij. Sommige candidaten die de regeering krachtig steunen, verkregen de meerderheid. Gaao&KK; 25 Juai. Johannes, ouders W. Ooms en Z. do Hoop rtenricus Adrianns Joseph Maria, ooders A. B. G. Quant en C. Schluter. 27. Catharina, ouders G. C. Hor nes en M. de Graaf. Overleden: 28 Jani. P. Moleveld, 7 m. vene, 62 j. A, van Bo- Terechtzitting van den 18 Juni 1873. J. d. W., veroordeeld tot eene geldboete van/1.— of subs, gevangenisstraf van een dag wegens het vin den op deu openbaren weg te Gouda, van iets dat waarde bezit, zonder dat binnen 24 uren aan den eigeuaar of aan den Commissaris van Politie te hebben ter hand gesteld. A. P., veroordeeld tot eene gevangenisstraf van vijf dagen wegens het verwekken vau nachtelijk burengerucht tot verstoring vnn de rust der inwo ners en zulks bij herhaling. N. v. d. V., J. D. en T. J., veroordeeld ieder tot eene geldboete van 3.of subs, gevangenissUaf vau een dug elk wegens het te Gouda als geleider vau een met honden bespannen voertuig niet gaan naast de houden. L. R., veroordeeld tot eene geldboete van 5.— of subs, gevangenisstraf van twee dagen wegens het op de openbare straat in de gemeente Waddinxvee» zich als geleider van een inet honden bespannen voertuig vcrwyderen van dat voertuig en het zonder bewaker alleen lufcan staan eu zulks bij herhaling. G. v. 11. en C. H., veroordeeld ieder tot eeue geldboete vau ƒ1.- of subs, gevangenisstraf van een dag elk wegens het als spuitgast zonder gegronde reden van vcrschooning, uiet tegenwoordig zyn by de beproeving der braudblusclioiidile.cn in dc ge meente Waddinxvecn. En allen in de kosten des noods invorderbaar bij lij feil wang. De Heer en Mevrouw C. S. B. SMELT de Mol, bedanken voor de vele blijken van belangstelling, hnn betoond bij de geboorte van hunnen Zoon. Yoor de vele bewijzen van belangstelling bjj het overlijden van mijne geliefde behuwd zuster Vrouwe SARA WELHELMINA BON- DORFF BLOCK, weduwe van den WelEdel Ge- strengen Heer ISAAC SCHELTUS, Heer van Leusden, betuig ik ook namens mijne Kinderen, mjjnen hartelijken dank J. vis LAKERVELD BLANKEN. Gouda, den 28 Juni 1873. geven bij deze hunnen Begunstigers kennis, dat hunne winkel, voortaan ZONDAGS, te begin nen met 29 e. k. des namiddags ten 2 uur GESLOTEN sal zijn. Gouda, 2-1 Juni 1873. De ondergeteekende heeft de eer te berich ten, dat bij beden zijn WINKEL GEOPEND heeft in ALLERHANDE SOORTEN van HEEREN- en DAMES- alsmede alles wat tot dit VAK behoort naar de laatste smaak, door soliediteit en billjjke prjjzen hoopt hij zich bet vertrouwen waardig te worden. Gouda, R. van der HEIJDEN, 24 Juni 1873. Hooge Gonwe, hoek Westhaven. te GOUDA, op DINGSDAG den 8* JU LIJ 1873, des voor middag. ten 9 ure voor en in bet huis wijk P. N°. 175, aan de Wachterstraat aldaar, van bestaande in MAHONIEHOUTEN en andere MEUBELEN, waaronder eene weinig bespeelde PIANINO van Cuijpbrs, eene NAAIMA CHINE enz. Daags te voren van 9 tot 12 ure en van 2 tot 5 uur te zien. Nadere inlichtingen zyn te bekomen ten kan tore van den Notaris W. J. FORTUIJN DROOG- LEEVER te Gouda. Voor een HEER, die zjjn bezigheden buiten 's huis heeft, bestaat bij fatsoenlijke Burgerlie den gelegenheid tot met een vrije GEMEUBILEERDE KAMER. Adres onder letter A. aan het Advertentie-Bureau van G. B. van GOOR ZONEN te Gouda. TWEE of DRIE geheel of gedeeltelijk GEMEU BILEERDE KAMERS, op een der aanzien lijkste standen, desverkiezende met KOST eu BEDIENING. Adres frcuieo onder letters A. B. bij den Uitgever dezer Convant.

Goudsche Courant | 1873 | | pagina 2