t N.FRAN50IS SNEL, Laatste Berichten. folItib." ADVERTENTIEN. VERPACHTING. M. Ravcnsjfaay Zonen, f Versailles, 7 Nov. In de achtste afdeeling heeft de heer Broglie den heer Berenger ge mtwoord, dat het Gouvernement er niet aan dtfnk», zich van Belangrijk voor velen Burgerlijke Stand. Commissionair in Effecten en Kassier, neemt Geld in bewaring (A Déposito) Dppot van THEE, 1 b. totaal 5 m. ei 4 vr.9. Daarenboven leren loos aangegeven 3 a. en 3 vr.: 6. Ala overleden aan Aziatische cholera zijn aange geven 5 m. eu 5 vr.10 t. w. van 2e6e levensjaar 2 m. en 3 vr. V 6 a 7c—14c 0 1 H 0 1 0 2 n 31e-—5De 0 1 0 0 0 u 1 n 5le65e n 1 0 0 0 0 1 0 66e30e 0 0 H 0 1 0 1 5 5 10 yC Na het reeht in de zaak van den wissel wachter alhier, zijn vrijen loop heeft gehad, wordt aan het Handelsblad omtrent den stationsdienst alhier het volgende medegedeeld door de directie van de Ned. Rijnspoorwegmaatschappij Het personeel bestaat uit een stationschef met twee assistenten voor de buitendienst, een klerk met ad- sistent voor het administratieve werk, vijf wisselwach ters, een voorman met drie stationsarbeiders, een por tier en twee bestellers, buiten en behalve het tijdelijk aanwezige treinpersoneel en bet personeel belast met het onderhond van den weg. Jfir zijn 43 wissels, waarvan er bij de drukste trein beweging slechts 8 behoeven bediend te woiden, in een tijdsverloop van 15 a 20 minuten. Gedurende de thans afgeloopen zomerdienst kwam de eerste trein te Gouda aan morgens ten 6.55, en vertrok de laatste trein van daar des avonds ten 10.50. Behalve een rusttijd alzoo gedurende den nacht van ciroa acht uren g «f deze dienst ook over dag onderscheidene tusschenrnimten tot verpoozing over dag. Een wisselwachter te Gouda ge niet in zijn eerste jaar van dienst/8.05, in zijn tweede jaar 8.75 en in zijn derdejaar 9.45 's weeks behalve kleeding, toelage van 401/*, 438/4 a 47 V4 ets. 's weeks ten zijnen behoeve in het ondersteuningsfonds, en extra toon in geval van buitengewone dienstverricb» ting. Gisteren had een bleekersknecht F. M. genaamd, met een sigarenmaker alhier een stevig borreltje ge bruikt en waren te zamen gegaan naar de woning van laatstgeuoeinde, alwaar deze een weinig ging liggen slapen. l)e bleekersknecht maakte zich deze oogenblikken ten nutte, stuurde de vrouw van den sigarenmaker met' een onbeduidend briefje naar een logement alhier en stal terwijl haar man's horologie, betgeen hy onwiddellyk verkocht aan een beambte van de Rynsp. Maats Den daaropvolgeuden nacht is hij door de politie uit zyn logement gehaald en in verzekerde bewaring gebracht. Op denzelfdcn dag is alhier door de politie aan gehouden de pgpmakersknecht P. de J. verdacht van diefstal van cm boezeroen vaa een bleek, hetwelk hij in eene tapperij in de gemeente Gouderak had verkocht. De rechtbank te Botterdam heeft een sjouwer al hier, wegens mishandeliug van een tachtigjarige vrouw, die hem om betaling van lunr verschuldigd geld gevraagd had, veroordeeld tot eeu cellulaire gevan genisstraf van 6 weken en boete van/8 of subsidiair een dag gevangenis. Het Rotterdamsehe tooneelgezelschap, onder directie der hh. Albregt en van Ollefcn, gaf Donderdagavond weder eene voorstelling in de zaal Kunstmin" alhier. Maria en Magdalenawas de titel van het tooneel - spel, ditmaal opgevoerd. Het is niet een stuk, waarin een behoorlijk ontwikkelde intrigue gevonden wordt, eu de toeschouwer komt niet langzamerhand te weten, hoe de zaak in elkaar zit, .maar met schokken, terwijl het einde wel een weinig belachelijk is en het huwen van den Prins met Maria Verrina volstrekt niet genoeg gemotiveerd. Naar ons idee was é&n huwelijk, dat van Laurentius met Elly, meer dan voldoende geweest. Er komen echter toestanden in voor, die waar en schoon getee- kend zijn. En ofschoon sommige daarvan alleen voor het buitenland van toepassing zijn <a n. die too- neel-agent met zyn blad en zyu critiex zoo is er veel in, dat boeit en 'doet genieten. Het was jammer, dat er verscheidene rollen in voorkwamen, die eigenlijk niet geschikt waren voor de. personen, welke die rollen op zich hadden geno men. Dit was vooral het geval met die van Mag- dalena, die door mevronw Albregt werd vervuld. Niet dat deze actrice niet verdieustelyk haar rol weer gaf: in tegendeel, zij maakte er vau, wat baar mogelijk was, maar de rol van Magdalena behoort tot een gehetd ander genre, als dat, waarin mevr. Albregt IraBd. Wanneer een tQoneelgezclechnp niet voltallig is en daar nog' bepaald behoefte bestaat aan eene actrice de bccren zijq in het Rotterdamsehe gezelschap beter veitggenwoordigd dan de dames dan kan het wel niet anders of soms moeteen rol worden toeveitrouwd aan iiiuand, die er minder geschikt too'r is. Gelukkig, wanneer in zulk een geval bet er altijd even goed wordt afgebracht als Donderdagavond door mevr. Albregt. Werd Magdalena's rol verdienstelijk vervuld, Maria werd uitstekend vertolkt. Mevr.de Vries was in die rol weder geheel de beschaafile actrice, die wij reeds meermalen bewonderden. In tredende scènes weefczg ziob geheel te beheerschen, maakt zich nimmer aan overdrijving schuldig en boeit het publiek door haar indrukwekkend spel. Haar reciteeren van het lied aan de maan was uitmuntend en hare houding tegen over Mttgdalena raeesterlyk. De beer Albregt stelde den ydelen, op zijn geld bluffenden, op zijn ridderorde verwaanden, maar overi gens eerlijken parvenu, den heer Werren voor. Of schoon ook deze rol voor een deel te rekenen was onder die, waarvan biervoren gezegd is, dat rol en persoon niet bij elkaar hoorden, zoo voldeed de heer Albregt ook hierin goed, en speelde zeer verdien stelijk. Proffessor Laurentius werd voorgesteld door dm» heer Moor, wiens ongedwongen en los spel dikwerf te nonchalant was. Hij heeft uitstekende gaven voor het tooneel de scène, waarin hij den beer Gels zyn oongé gaf, was meesterlyk maar hy schijnt zyn taak wel eens wat licht te tellen en kent zijn rol ook soms niet goed, in welk geval hij met bewonderenswaar dige .vrijmoedigheid eenvoudig even wacht, of zelfs het reeds gezegde in andere bewoordingen herhaalt, zoodat het wel niet erg hinderlijk is maar toch mag ket wenschelijk geacht worden, dat hij wat meer werk van zijn rol maakt. De heer Haspels speelde voor Gels van Gelzftinen. Deze acteur die onlangs door een goed geschre ven artikel, getiteldde tooneehpeler en de critiek inhet orgaan van het Nederl. tooneelverbond toonde niet blind te zijn voor het nuttige eener rechtvaar dige critiek had geen groote rol, maar een bij uitstek voor hem geschikte. De wijze, waarop hij spreekt is soms wat afbijtend, iets dat zeer onaan genaam is, maar overigens voldoet hij wel. Het spel van Mevr. Götz-Scheps en der hh. van Ollefen en le Gras verdient eveneens lof. De hove- lingen, voorgesteld door de hh. van Beem en van Nieuwland waren een weinig gechargeerd. Zulke rollen, die bijna konden vervuld worden door buigende poppen, schijnen nu eenmaal onmisbaar bij enkele stukken. Het verwondert ons echter, dat er voor zulke rollen altyd personen worden gevonden, die hen willen vervullen. Een goed ambacht te hebben ware, duukt- ons, vry wat 'verkieslijker, dan dergelijke rollen te bekleedeu, die misschien evenmin gemist kunnen worden als de candelabers op den schoor steen, als de bel op tafel, als b. v. Donderdagavond de schilderstukken In hel atelier van Laurentius, maar die dan ook evenveel dienst doen en tol versie ring, tot opluistering, tot aanvulling strekkenV Een nastukje werd niet gegeven. Wat ons oetreft mag "het gezelschap steeds de nastukjes voor zich houden, en des noods het excuus „om de uitgebreid heid der voorstelling geen nastukjeevenzoo achterwege laten, vooral wanneer de voongwende uitgebreid heid inderdaad niet zoo uitgebijt is. De stampvolle zaal was opnieuw een teeken, dat het Rotterdamsehe gezelschap hier gaarne gezien wordt en wij roepen het, ook uit naam onzer stadgenooten, een welgemeend fitot weerziens" toe. Vrijdag jl. wapperde alom in de gemeente Nieu- werkerk a/d IJael de vaderlandsche vlag ter eere van den burgemeester den heer J. E. de Voogt, die voor eenigen tijd in zijne betrekking herbenoemd is en op dien dag moest geinstalleerd worden. Hij mocht bij die gelegenheid zeer warme blijken van deelneming ontvangen. De gemeenteraad had een rijtuig ter zyuer beschikking gesteld om hem van zijne woonplaats Capelie Daar Nieuwerkerk te voeren, alwaar de raad bijeen gekomen was om hem te in* stalleeren. Daar aangekomen stond een der raadsleden, de beer S. op en hield een gevoelvolle toespraak, waarin hy ongeveer het volgende zeide: „Zoo is dan het oogenblik daar, dat gy als burge meester onzer gemeente op uieuw geinstalleerd wordt. Moge zij door het uitsteken van vl.aggen haar deelne ming en vreugde betuigen, wij doen zulks bij monde en roepen U het welkom, driewerf welkom, op nieuw benoemde toel Wij wenschen n ons zelve geluk met uw herbenoeming; ni^| alleen toch hebt gij zes jaren al9 burgemeester der gemeente alles wat voor haar nuttig kon zyn, voorgestaan en behartigd, maar gij hebt in dien tyd ook getoond een oprecht vriend der gemeente te wezen. Wij zeggen u daarvoor dank, eu in allen opzichte dragen wij de belangen der ge meente bij vernieuwing aan U op* en mogen er ook al enkele ontevredenen in deze gemeente zijn, wij hebben de overtuiging dat gy bet bewustzijn^ kunt smaken, de belangen dezer gemeente naar uw beste krachten behartigd te hebben." Spreker eindigde deze toesprank met de betuiging dat de raad hem in zijnen arbeid naar vermogen zal ter zijde staan. De burgemeester betuigde daarop zijnen warmen dank voor dit blijk van Belangstelling. Daarna begaf dc raad zich naar het schoolgebouw, waar Je borden prijkten met de woorden „Hulde aan J. E. de Voogt en buide aan Nieuwerkerk» Bur gemeester", en nadat de onderwijzer den Burgemeester met een gepaste toespraak ontrangen had, vielen de kin deren in met een lied dat toot dezen dag opzettelijk ver- vaardigd was. Deze bewyzen ran deelnesaing zijn roorzeker zeer streelend eoor den burgemeester, die, moge hij ook op zjjn loopbaan minder aangename ondereindingen hebben, thans heeft kunnen erraren hoe groot de toegenegenheid is die het betere deel der gemeente hem toedraagt. Men schrijft ons sit Berg-Ambaeht De tweede vergadering der vereeoiging .Winter- lezingen» werd 11. Donderdag alhier gehouden. De spreekbeurt werd waargenomen door den heer Har- togsveld uit het Beijersohe, die eeue zeer kernachtige rede hield over het rooroordeel, welk onderwerp door het talrijk opgekomen publiek met onverdeelden aan dacht werd aangehoord. Ook de bijdragen, door den geachten spreker en eenige leden gelererd, voldeden aan ieders wensch. Dezer dagen is te Ammeratol een zanggezelschap opgericht, bestaande uit circa 40 leden onder leiding van den heer W. A. Emeis Hulponderwijzer aldaar. De. .Simons, predikant bij de hervormde gemeente te Berg-Ambaelit heeft het beroep naar Kesteren aan. genomen. Te Streefkerk heeft zich deze week eene Commissie gevormd, om bjj gelegenheid ven het 25 jarig koning schap van onzen Vorst de feestelijkheden aldaar te regelen. Zij bestaat uit de ifHDr. Götte Voorzitter 8. Scheffelaar Klots, Vice-Voorzitter en J, de Visser, Seeretacis-Penningmeetter. De gemeenteraad heeft goedgevonden 100 gulden beschikbaar te stellen. Staten-Geaeraal. Tweede Kames. Zittin gen van 6 en 7 November. De zitting van Donderdag was geheel gewijd aan art. 35 der Indische begaooting en daarop voorge stelde amendementen. De minister heeft die van de hh. Lenting en van Zuylen bestreden, maar dat van den beer Bergsma en een gelijksoortig van den heer van Loon onschadelijk genoemd; bij aanneming van een van beide zal de minister geen nitbreiding aan de heerediensten geven. De heer Bergsma trok daar op zijn amendement in, zieh vereenigende met dat van den heer vun Loon, dat ook strekt tot verhoo ging van art. 35, ais equivalent voor beperking der heerediensten. Ten slotte is het amendement Lenting verworpen met 49 tegen 14 stemmen, het amende ment van Znylen verworpen met 89 tegen 24 stem men, en het amendement van Loon aangenomen met 32 tegen 31 stemmen. In de zitting van gisteren, bij de verdere behan deling der Indische begrootiog, zijn na langdurige discussion over het plant'oan voor ile koffie twee amendementen verworpen, het een tot handhaving van 18,» het ander tot verhooging op 18 en aan genomen het artikel der regeering houdende de be paling op 14. lieden voortzetting. Uit bet antwoord van den minister van buiten), zaken op het seetieverslag der tweede kamer blijkt o. a., dat de zaak der Belgische stadiebeurzen reeds sedert twee jaren tot eene voor de Nederlaudsche belanghebbenden bevredigende oplossing is gebracht dat, na velerlei onderhandeling over de. herziening van het suikertraotaat bij <le Fransche regéering nader aanged rongen is op het naleven der verptiohting om een'e juiste correlatie te brengen tnssehen de invoer rechten en de courentioneele rendementendat de Ja- pansche regeering ook bij ons heeft aangedrongen op kwijtschelding der SimonosakMndemniteit^ doch dal deze quacstie is aangehouden in verband met de aanstaande herziening der handeistractatendat de zaak der Luzembnrgsche schuld nog niet ter nfdoe- ning is kunnen worden gebrachtdat tot bevordering der aansluiting van den Noorderspoorweg aan. het Duitsche net onzerzijds niets onbeproefd is ge'aten, maar dat de uitkomst niet uitsluitend in onze hand ligt (de stad Papenburg biedt aanhoudende en hefti ge tegenweer. Alles hangt nu af van de te sluiten overeenkomst tusschen Pruisen en Oldenburg)dat voor, het volgend jaar de oproeping te gemoet ge zien wordt ecucr commissie tot voorbereiding en "vaststelling, zoo mogelijk, eener algemeene postrege ling en dat alsdan welligt nog weder eene conferentie zal moeten plaats hebben over de suikerbelasting. Vanwege het centraal-comité t- Amsterdam voor het kindergeschenk, den Koning bjj de viering zijner 25-jarige regeering aan te bieden, is thans ben circu laire gericht nan al de hoofdonderwijzers en' hoofd onderwijzeressen in Nederland. „Dat geschenk," lezen wij daarin, „moet van dieA aard r.iju, dut niemauds godsdienstige overtuiging zich tegen de aanbieding kan s 9 0 s verzettende woorden* bij die gelegenheid te spre ken* mogen niets anders zijn dan de uitdrukking van liefde voor dén Vorst en het Vaderlandde ge- beele manifestatie moet wezen eene algemeene en zui ver nationale daad," De onderwijzers worden uit- genoodigd voor dat doel bijdragen van bonne leer lingen te innen en aan het comité in hoo arron dissement over te maken. Het centraal-comité ver tegenwoordigt allerlei richtingen, die échter eensgezind zyn in gehechtheid aan het stamhuis en onzen ge boortegrond. Geen maximum of minimam wordt vastgesteld. De cent van het arme kind is even welkom als de rui mere bijdrage van den meergegoede. Voor 30 Nov, worden de gelden door iederen onderwijzer bij het arr.-comité gestort en door ait aan het centraal- oomité overgemaakt, dat ze bij de Associatie-Cassa plaatst. Over het geschenk zuJlën dé arr.-comité's en mannen van kunst en smaak worden geraadpleegd een album met de aanduiding der sebolen, de namen der onderwijzers eu het getal leerlingen wordt er bij gevoegd. De niet-schoólgaande kinderen kunnen bijdragen en huu aantal wordt in het aibum vermeld. Üet centraal-comité zal later volledige rekening doen van zyn beheer. Moge geen enkele school zich onthouden voor dit echt nationaal doel mede te werken Directeuren der Nederlaudsche Maatschappij ter be- vorderiug van Nijverheid hebben zich dezer dazen lot Z. M. den Koning gewend, met den wensen dat eeu Rijks landbouwschool worde gevestigd. Zij hebben de medewerking van de verschillende landbouw- vereenig ingen in Nederland ingeroepen om dit adres zooveel mogelijk te ondersteunen. De slagers te Meppel beginnen reeds af te slaan met hun vleesch prijzeu. 't Beste vleesch, dat lot hiertoe 50 ct. per kiiogr. gold, wordt nu «rkocht voor 40 ct. Ongetwijfeld zou,de vermindering grooter zyn, indien niet vele slagers dure iukoopen gedaan had- deu van vet vee, dat nog geleverd moet worden. (U. D.) In de vergadering van den Geneeskundigen Raad voor Noord-Holland, die Woensdag te Amsterdam werd gehouden, werden door HH. drs. van Hengel en Swens opnieuw belangrijke mededeelingen gedaan van voortgezette proefnemingen met faecaalbemesting te Hilversum en in de Haarlemmermeer. Dc resul taten, welke na Juui zijn verkregen, waren niet minder gunstig dan de eerste en de verschillende monsters hnver, boekweit en erwten, die van de bemestings- proeven te Hilversum afkomstig waren en aan de vergadering werden vertoond, staafden op onweder- legbaro wijze de voorkeur die aan de faecalia, boven stalmest en guano, moet geschonken worden. Wy kunnen de, vele zeer wetenswaardige bijzonderheden uit deze rapporten hier mei stil/.wijgen voorbijgaan, ouidat zoo spoedig mogelijk, een resumé van de be vindingen vau beide hoeren aan den Inspecteur zal worden ingezonden en dit, in verband tot bet Lier* nurstelsel zoo belangrijke opstel dan, door dagbladen of tijdschriften, zooveel mogelijk ter algemeene kennis zal gebracht worden. De vergadering was ook van oordeel, dat deze proefnemingen, juist om haar be langloos karakter, van hoöge waarde zyn c?n men langs den ingeslagen weg, zij het ook indirect, de oplossing der quaestie van de verzameling der faecalia verwachten kan. Met algemeene stemmen werd dan ook besloten, deze proeven op ruimere schaal en in verschillende richtingen krachtdadig voort te zetten. Zooals de Standaard met zekerheid zegt te vernemen, z/is door den minister van binnenlandsche zaken op de desbetreffende vraag van den directeur eener hoo- gere burgerschool geantwoord, dat ook deze scholen wel ter deeg aan de vaccinatiebepaling onderworpen zijn. Te Leeuwarden zijn zelfs de tabellen reeds uit gedeeld." Versailles, 7 Nov. De Nationale Vergadering heeft eene Commissie benoemd, belast met het on derzoeken van het voorstel van - Changaruier, (verleu- gtng van Mao-Mahons gezag.) Veikozen werden zeven candidaten der rechter- en vyf der linkerzijde. Drie afdeelingen hebben de verkiezing tot morgen uitge steld, welke waarschijnlijk ten gunste der linkerzijde zal wezen. Versailles, 7 Nov. De heer Barthe heeft een voorstel ingediend, om tie wet van 1849 weder van kracht te verklagen, waarbij bevolen Wordt dat de vacante zetels ,fn dc Kamer biuneu twee maanden moeten vervuld worden. de constitutioneeic wetten los te maken. De boodschap heeft alleen bedoeld aan het Gouvernement een vorm te geren, die de legitieme verwachtingen niet uitsluit. Wij willen, zei de minister, het uitroerend gezag krach tig vestigen, en de waarborgen niet wegcijferen. De constitutionele wetten zullen binnen een kort tijds verloop in stemmiug gebracht worden. FarljS, 7 Nor. Het resultaat der verkiezing van de afieetingen heeft een levendigen indruk teweeg gebracht. Als men de liberté gelooven mag dan zou het Ka binet zijn ontslag hebben genomen. In allo bnncben, in bet bijzonder echter met, be trekking tot de algemeep veel gezochte origineeleloten, rechtvaardigt zich het vertrouwen eenerzijds door de bekende soliditeit der firma, anderzijds door den hieruit van zelfs voortspruitenden «normen verkoop der loten. Het door zijne nauwkeurigheid bekende bankiershuis Adolph Haas in Hamburg kan deswegen iedereen sterk aanbevfilén worden, in doen wij op' hqt héden iu onze courant voorkomende advertentie der voormelde' firma, algemeen de aandacht vestigen. Aan het Bureau vau Politie zijn in bewaring de navolgende in deze Gemeente gevonden voorwerpen, als: 5 ZAKKEN met BRUINE BOONEN. GfcBofUK; Nov. Frederik Aria, oudeva J. de Jong en J. Laarier. 7- Petrus Wfllebrordus, oudtrs P. J. van Loon en 6, de Graaf. Ovüslf.dem: f Nov. F. Bruijileus, 79 j. H. M Kel der, 4 j. 5 ra. - B. Schinkel, 2 j. 7. W. F. Coret, 89 j. C. de Koning, 1 j. 5 m. - B. L. van Veen, 5 j. A. M. Looijaard, 17 j. P. Lebij, 3 j. 9 ra. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ter algemeene kennis, dat te be ginnen met Maandag den lOn November e. k. da gelijks van des voormiddags 8 ure tot des namiddags 4 ure op de Stadstimmerwerf, voor zoover de voorraad strekt, gezuiverd drinkwater kosteloos verkrijgbaar zal zijn. De aanvoer van IJsselwater wordt op denzelfden voet voortgezet. Goudaden 8° November 1873. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Dbooolekver Fortuijn. van Bergen IJzendoorn. Ondertrouwd W. LAMPE BH A. C. van den KXEBOOM, O van Dordrecht. Geen Receptie. v Dordrecht7 November 1873. Eenige en Algemeene kennisgeving. Getrouwd J. van BERKEL en J. W. C. van XANTEN, die tevens hunnen opregten dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun hu- welijk ondervonden. Gouda5 November 1873. Eenige en algemeene Kfrinisgeving. De ondergetekenden brengen uit naam hunner Zuster, de Wed. C.C.RABOUW, haren bartelijken dank aan HEEREN DIRECTEUREN alsmede aan het overig personeel der Stearine kaarsenfabriek '„Gouda" alhier voor de liefde gaven haar ter band gesteld na het overlijden vaiujiaren innig geliefden Echtgenoot. Gouda, H. J. RABOUW.'V 8 Nov. 1873. C. RABOUW. Wie nog iets te vorderen heeft van of verschuldigd is aan Mejufvronwde Wbd.J. vam HOFWEGEN, wordt verzocht daarvan vóór 23 dezer opgaaf of betaling te doen ten huize van den Heer P. van HOFWEGEN aan den Kattensingel alhier. Gouda, S.Ndvember 1873. van f 100 tot f 1000 thans h 41/, rente- - 1000 en- daarboven h15 Kantoor: Westhaven B, OPENBARE DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Zuidplaspolder in SCHIELAND zijn voorne mens op VRIJDAG 14 NOVEMBER 1873, des voormiddags ten 10 Ure, te Moordrecht in „het Posthuis" bij de Wed. O. den BRABER in het openbaar te VERPACHTEN Het heffen der doorvaartregten van de hierna genoemde Bruggen over de Ringvaart, en de Schutsluizen daaraan gelegen, als; 1°. Van de Schutsluis in den Tiendeweg en de Valbrug daarbij gelegen, met het regt van bewoning der daarbij staande Sluis wachters-W oning. 2°. Van de V albru^y abjj Moordrecht zonder woning. 3°. Van de Schutsluis in den Hoefvliet onder Moordrecht met het regt van bewoning der daarbij staande Sluiswachters-woniug. 4°. Van de Valbrug nabij Nieuwerkerk op den Yteel, met het regt van bewoning der daarbij staande Brugwachters-woning. 5°. Van de Valbrug aan den Zevenhuizer hoek, met het regt van bewoning der daar bjj staande Brugwachters-woning, benevens de vrachten van ongeveer 40 Aren Ringdjjks, om die woning gelegen. 6°. Van de Valbrug nabij Zevenhuieen, met" het regt van bewoning der daarbij staande Brugwachters-woning. 7°. Van de Valbrug nabjj MoereapeUe, met het regt van bewoning der daarbjj staande Brugwachters-woning. En zulks voor den tjjd van Vijf Jaren, in-, gaande den 1». Januari] 1874 en eindigende den laatsten December 1878. De conditiën en voorwaarden waarop deze verpachting zal plaats hebben liggen acht dagen te voren ter lezing in de Herbergen der gemeen ten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Ze~ vetJiuieen, Moereapelle en Waddinxveen, terwjjl J bij het Bestuur des Polders nadere informatien te bekomen zijn. urr het Magazijn van GORINCHEM. Deze THEEËN worden afgele verd in verzegelde pakjes van vijfy twee en een half en een Ned. ons, met vermelding van Nommer en Prijs, voor zien van nevenstaand Merk, spleens de Wet gedeponeerd. Zich tot de uitvoering van ggserde orders aanbevelende. J. BREEBAART LZ. Botermarkt te Gouda.

Goudsche Courant | 1873 | | pagina 2