mmmmi Laatste Berichten. ADVERTENTIËN. vrij HUISJE of BOVENHUIS. Een Vlas- en Hennepspinner, Annatto of Kaaskleursel. Openbare Verkooping Madrid, 30 Juli. fh He provincie Asturie is een colonne Carlisten, na een gevecht van twee uur, gcslageu. Berlijn, 31 Juli. Ten gevolge der sluiting van verschillende Katholieke Vereenigingen is gisterenavond alhier in eene Katholieke vergadering geconstitueerd eene Berlyusche Vereeuiging der centruinspartij, ten doel hebbende een vaster politieke aaneensluiting der Katholieken. De statuten zijn Met algcmeeue stem men aangenomen, ook door den aanwezigen leider der social istsche partij, den heer Hasselmann. POLITIE. Burgerlijke Stand. ia mi We Ier vrti^d lijk ni *ijo Met kleine wijzigingen deitlMe ale in vérige jaren. Het gehalte Uier amusementen is natuurlijk uiet va 11 zeer groote beteekenia en men moet zyne eircheu waarlijk met te hoog steKen, wil meu niet geheel onbevredigd v ai de kermis t'huis komen. Doch een vroolijke stemming en aangenaam gezelschap doen pleizierig kermis houden* ook al is hetgeen duarup aangeboden wordt, niet van byzoi.derm aard. Ou<W$ de vermakeiykhe4*u verdient hit eerstge noemd te worden Pfitiging's coneert- en operotten gezelschap, dat in „Ous Geuoegen* dagelijks optreedt en volkomen waard is bezocht te worden. l/ii munt uit onder de gezelschappen van denzeifdeu aard door dat hel voor een fatsoenlijk publiek allergeschiktst is wat vivn de meesteu dergelijke niet kan gezegd worden en ook gewoon is voor eeu zoodanig pu bliek op te treden. De direetie zorgt voor een aller- aardigste afwisseling en zoowel de geestige ehaiison- netten ais de vlug van stopel loopende operette» maken dat een herhaald bezoek aan dit gezelschap volstrekt niet vervelend wordt, maar steeds amusant blijft. •Ons Genoegen'* directie verdient ditmaal bepaaldelijk den dank der societeitsleden. Het zal dan ook ve* Jen geuoegeu doen te vernemen dat ook Maandag dit gezelschap nog zal optieden. Op deze afscheids- -soirée zal o. a. het aardige: #10 Madchen und kein Mann" worden gegeven. Wij opperen deu wensch dat PHiiging, die in een plaats gevestigd is niet ver van onze gemeente gelegen, ook voortaan wanneer er geen karmis is, zoo nu en dan zijn gezelschap eens bier moge doen optrede». Van oudsher is uien gewoon op kermissen ook één of uieer topneelgezelschappen aan te treffen. Zoo ook hier. Het gezelschap onder directie van Boa*, Judels en Bouwmeester heeft op deu Singel zijn tent opgeslagen en zal zooals het annonceerde „de schoonste en nieuwste stukken van het repertoire" opvoeren, -die in alle landen den meeste» bijval hebben verwor ven. 'Wanneer men nu weet dat er slechts 4 voor stellingen zullen worden gegeven, dau kun men dus iets goed verwachten, de Jine Jleur van 't repertoire. Wel is 't waarschijnlijk menigeen tegengevallen, en is misschien de gedachte m 't woord humbug in eler geest opgerezen, toen men de aankondiging zag de eerste voorstelling uit „Ben-Leil# of „de zoon vnifoien naeht" zou bestaan. Dit is er woarsoliiju- Jijk niet beter op gewordeu, toen men als bijzoudcre aanbeveling las dat er een gevecht in volle zee op verschillende vaartuigen in voor zou komen en mis seinen heeft de voorstelling zelve (waarin allerminst ge brek wasaan menschen, die werden doodgeschoten) me nigeen zeer teleurgesteld, die zich afvroeg is dit nu het schoonste van het répertoire des heeren Judels? Wij voor ons stelleu on9 niet teel voor van de uitvoeringen van een gezelschap, dat, op den lijst der acteurs en actrices afgaande, geen enkele naam van beteekeuis in de tooneel wereld doet zien, uitgezonderd één Judels. Deze echter munt uit iu een zeer eigenaardig genre, door velen wel is waar bemind en door niet wei* uigen zelfs geliefd maar waar een groot gedeelte van het ontwikkeld publiek uiet veel voorliefde voor beeft. Niettegenstaande dat heeft hy in zekere stukken groote verdienste en door velen zal zijn komst alhier met vreugde zijn begroet. De overige personen die medespelen zijn of niet pf slecht bekend. Daaronder behooren de hh. Bouw meester, die beiden goeden aanleg hadden, doch welke aanleg door studie niet het minst is ontwikkeld. Ook de jongste heer B. zou onder goede leiding een goed, missehien uitstekend acteur kunnen worden, doch nu is hij jammer genoeg slechts zeer mid delmatig. Het geheele gezelschap geniet zijn reputatie door den heer Jodels en hoewel er een acteur onder is, die denzelfden naam draagt als een der grootste ac teur» die Nederland ooit heeft opgeleverd is het per soneel van zeeï* weinig toteekenis. Hierop «rillen wij het middelpunt van de kermis de Markt gaan bezoeken, na even te hebbeu aangestipt dat ook in „Tivolt" een gezelschap uitroe fingen geeft, dat echter verre beneden Pflaging's gezelschap staat. Als gewoon lijk zijn er draaimo lens, kramen en spellen in grooten getale aanwe zig. Bamberg, een bekende naam op de kermis, biedt u de genoegens van zijn too verpaleis aan en wilt gy de kinderen een passende vermakeiykheid gunnen, zyn theater is u wel aantetaden. Bamberg zal zijn naam eer aan doen bij de kleinen. Coppe- jan's theatre Chinois mag eveneens niet vergeten worden «n het is de kleine ehttée wel waard daar eens een kykje te gaan nemen. Voorts is er eene relocipède-cirque, eene inrichting die zeer geschikt is door vroolijke kermiszangers met voldoening bezocht te worden. De galanterie der hee- Het is mogelijk dat (de volgende dagen betere stokken worden opgevoerd. Het feit echter dat hetzelfde gezelschap Maandagavond in Middelburg ook een voorstelling geeft, doel vermoeden dat eenige der beste acteurs nog daarheen sullen gezonden worden, fendus daa dit personeel nog zal wor den verdeeld. Dit doet de mogelijkheid niet waarschijnlijk achten. ren veroorzaakt dat de dames, in deze tent, op alle gemak een ronddraaiende en volgens vele aangeiuuie beweging kunnen genieten. Het is natuurlijk ondoenlijk en wij gevoelen wei nig lust te trachten, alles op te noeineu wal op de kermis te zien is; alleen vestigen wij nog de aandacht op het hondje Norma, dat vele bewijzen van vernuft af legt, die zeer aardig zijn om te zien. in épi woord de Markt levert met alle spellen, poffertjes- koek en andere kramen, draaimolens enz. enz. een woeligen aanblik op, vermeerderd door tal rijke kerinisgangers en opgeluisterd door allerlei soorten van muziek. De Haven is als gewoonlijk b:zet met speelgoedkrameo, die natuurlyk ook vele bezoekers en waarscliyulijk vele koopers trekken. De kermis- drukte is dus in vollen gang en oud eu jong heeft gelegenheid te genieten. Wij hopen dat vele met mate daarvan zullen profiteeren en dal vele, wien het uiet convenieert, weerstand zullen bieden aan de voor hen sterke verleiding om hun geld weg te gooien, opdat zij ook na de kermis een vroolijke stemming kunnen hebben en zonder berouw aan den kermistijd kunnen terugdenken. Wanneer echter de eigenlijke kermis zal afgeloopen zijn, dau wacht den inwoners van Gouda nog een genot. Sindts eenige jaren toch is het gewoonte dat in „dis Genoegen" een kinder'kermis wordt gehouden. D.t teo^t pleegt z*er genotrijk te zijn en niet alleen voor h o, voor wie het eigenlijk bestemd is, maar ook voor volwassenen. Het eenige minder ainge-* name daarbij is dat het wel eens te vol wordt en daardoor lastig wordt om zich te bewegen. Dit wordt vu >r een deel veroorzaakt doordat er niet altyd goede e i. t ó:c is ttat alleen de rechthebbendeu worden toegelaten. Het is zeer gewenscht dat de commissa rissen voortaan daar goed op letten. Wanneer schoon weer het kinderfeest mag begunstigen zal het een zeer prittigen dag zfy'n voor menigeeu en tevens een schoon einde maken aan de kermis. Naar dat einde zal waarschijnlijk door velen worden verlangd, door velen, die de drukte en het gewoel en de vele onwelluidende klanken die tot ons doordringen verwenschen en tevens zeer ver wensohen. Welnu tong zal het niet duren of onze gemeente i« wêer even s il ,en rustig als gewoonlijk, weldra zal de kalmte op onze straten wêer zijn teruggekeerd, die dan eer. vol jaar zal heerschen totdat in 1875 weder de Goudsche kermis wordt ingeluid. Tot predikant bij de Chr. Ger. gemeente te Wad- dinxveèn is beroepen ,4e caudidaat H. G. de Jonge. De thane afgeloopen aardbeziënpluk te Boskoop was zeer overvloedig door het heerlijke weder begunstigd, waren de vruchten geurig en saprijk. De mime opbrengBt veroorzaakte echter een lagen marktprijs, waarover nog al eens een klacht gehoord werd. Toch heeft de door de Aardbeziën-compagnie verzonden hoeveel heid ongeveer 25 mille opgebracht. Te Stolwijkersluis werd j. 1. Woensdag eene ver gadering gehouden van het dijkcoJlege met de hoofd ingelanden van de Krimpeuerwaard, waarin de rekening vau het hoogheemraadschap goedgekeurd werd, tot een bedrag van/69284,16 in ontvangst, eu/61367,65 in uitgaaf, sluitende dus met een batig saldo van 7916,51. De heer J. J. van der Weiden, pred. te Wolsum, e. a. heeft bet beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Berg-ambacht aangenomen. In eene Donderdag middag, onder voorzitterschap van den heer C. A. J. Gcesvnk, in 't lokaal het Vosje gehouden vergadering der Vereenigiog voor bet Neder- landoch Kunst-Industrie-Museum, zijn de statuten dier Vereeniging goedgekeurd, en is besloten, daarop onmiddellijk de bewilliging des Konings aan te vragen. Voorts is iu beginsel beslist dat op 't initiatief der Vereeuiging, onder de knustenaars en industrieëlen, die aan de Wereld-tentoonstelling te Philadelphia in 1876 wenschen deel U nemen, een potitionnement ann de Nederlandsche Begeering zal wordep op touw gezet, ten eiude by die expositie in 't nationaal be- laug den krachtige» steun van 't Gouvernement te erlangen, Ecnigen tijd geleden besloot het departement Ben- nebroek der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen po gingen aan te wenden om het sahoolverzuim tegen te gaan, door ann ouders, wier kinderen, in het ge heel niet of zeer weinig de school hadden verzuimd eene premie toe te kennen in geld. Voor een klein departement kon dit tot ai te groote uitgaven leiden, juist wanneer de maatregel het beste doel trof en dus velen in de termen vielen. Desniettemin werd de zaak beproefd en nu had men het voorrecht by aanzienlijks ingezetenen^ steun te vinden. Uit eigen beweging stelden zij voor dit doel eene betrekkelijk groote som beschikbaar. In de vergadering (Dinsdag) door het departement gehouden, kon, dank zij dez$ hulp, aan 15 ouders van schoolgaande kinderen op eenigzins plechtige wijze eene premie worden uitgereikt. feu kantore vrn Gebroeders Mooijman, te 's Gra- tenhage, gedelegeerden iu de Staatsloterij, had dezer dagen het eigenaardige voorval p aats, dat een oud vrouwtje, nie haar twintigste kooplot voor de derde klasse verlangde te verwisselen, in plaats van een ander loterijbriefje eene som van/850 ontving Buiten haar weteö was de prijs van 20,000 op het lot gevallen waarvan zy eeu gedeelte bezat, kefc welk eene verbazing en blijdschap zij, i„ >t bezit van de voor haar belangryke geldsom, het loterijkantoor ver liet, kan men zich lichtelyk voorstellen. Eene vreeselijke gebeurtenis heeft in den nacht van Woensdag op Donderdag te's llage plaatsgevonden. De agent van politie 2e kl. Werson werd ongev. 11 ure, ter wijl hij buiten dienst was, in de Koningstraat, in de nabijheid zijner woning in het Koningshofje, door drie voermansknechteu uitgescholden voor: «luien timmer- man" enz., een scheldnaam, die zijn grond vindt in het vroeger door dien politiedienaar uiigeoefende vak van timmerman en zijn eigen aard igeu loop. De agent, driftig van aard, raakte met zijne tegenpartij in een hevigen twist, die daarmede eindigde dat hij, in woede ontstoken, een der koetsiers verschillende be- langrijke wonden toebracht met een mes, dat hij, uaar men beweert, niet bij zich droeg, maar uit zijne won ing haalde. De verwoude, eeu 23-jarige jongeliug, Hansen genaamd, knecht by den koetsier Verhagen, viel -uodelijk getroffen, badende iu zijn bloed, ueder. Onaiiddellyk in het huis vau den handelaar in aard appelen Jansen ingebracht, werd hem de eerste ge neeskundige hulp door dr. Riip verleend, en werd hij vervolgens naar het burgergasthuis overgevoerd, waar hij ten 4 ure aan de gevolgen der bekomen wonden is overleden. De poliiie-agent is onmiddei- lyk in arrest genomen op last van den heer com missaris van politie Bcukman, die zich thans bezig houkt met een onderzoek eu het hooren van getuigen. Men verneemt nader, dat de steken door den po litieagent Werson aan deu koetsier Hansen zijn toe gebracht met een knipmes, dat hij tin den bewuste» twist uit zijne woning zou hebben gehaald. Donderdag middag is het lyk van den verslngene door de beide doctoren van het gasthuis in die inrichting geschouwd, in tegenwoordigheid van de justitie. De verdachte is ten 12 ure uit het politiebureau op de Groenmarkt, waarheen hij, na het plegen van de daad, uit zijne woning was overgebracht, in het huis van burger.ijke en militaire verzekering in bewaring gesteld. Donderdag heeft ter beurze te Amsterdam in den zoogenaamden effectenhoek eene geweldige opschud ding geheerBcht, tenge/olge van pogingen om een beursbezoeker (bekend uit de jongste dividenden/aak) uit het gebouw le werken, wat sommigen zijner vrienden wilden verhinderen. De bedoelde persoou kwam op den Dam, waar de aanval werd voortge zet. De politie-agenten, die toesnelden, woreu ge noodzaakt de sabels te trekken, ten einde den aan gevallene te kunnen vervoeren naar het bureau van politie. De Londensche Punch maakt in zyn nummer van 25 Jali van de twee lettergrepen van den naam Bismarck bis, tweemaal, mark, wit, doel) de, vol gende woordspeling a prophecy may in his name be seen, for Bismar(c]k. twice a target now has been (Een voorspelling kan men in zijn naam zien; want Bismarck heeft nn tweemaal tot mikpunt gediend.) De Etoile Beige de thans gehouden wordende kermu te Brussel besprekende, deelt o. a. mede dat op het pleiu des Manoeuvres aldaar, in een tent een zooge naamde Sirene of meerm n te zien is, waarvan het blad de volgende beachryving geefteen vijftienjarig meisje, tot op het middel naakt, met loshangende haren, ruw beschilderd gezicht en de beenen in eeu groen gekleurde zak van caoutchouc, die de staart moet ver beelden, gesloten, ligt in een met water gevulden ban, waarover een traliewerk is aangebracht. De tent i» juist zoo veel verlicht als noodig is om het publiek te verhinderen goed te kunnen zien, terwijl de geïm proviseerde meermin, ten einde de toeschouwers nog te beter te misleiden, voortdurend in het water plascht. Niet zelden moet dit ongelukkige meisje deze droevige rol spelen van 's middags twaalf ure tot na midder nacht. Zou het niet der moeite waardig zyn, vraagt het blad, om eeus te onderzoeken of zy uit trijen wil zich tot dit afschuwelijk bedrijf leent? Dat de iqaat- schappij tot bescherming vanverdrukte onge- lukkigen zich dit eens aantrekke. In Amerika doet zich tegenwoordig het zonderlinge verschijnsel voor van eene drukke landverhuizing naar EuroDa. Nog nooit hebben de stoombooten zulk een aantal tusscbendeks-passagiers'naar Liverpool, Queens- town of naar de Duitsche havens teruggebracht ais in de laatste maanden, sedert de financieels crisis der maand September 1873. Huizende Europeescbe landverhuizers, na tongen tijd tegen de armoede ge worsteld en de laatste spaarpenningen die zij uit Europa medegebracht haddeu verteerd te hebben, ncmcQ het besluit om naar bun vaderland terug te keeren. Dë vrees dat hen da »r waiuschyulijk uog grooter ellende z*l wachten, is uiet in staat hen terug te houden. De buitengewoon lage prijs der vrachten met de stoombooten bevordert deze landverhuizing in hooge mate. De concurreutie tusscheu de talrijke verschillende lijnen heeft den pnjs van den overtocht als tusschcndeks-pA8»agier van Amerika naar Europa op de Ëngelsche en Amerikaansche stoomschepen thans doen dalen tot de onbeduideude som van 36 gulden per hoofd. De maatschappijen erkeunen zeiven dat zy op dien prys verliezen, maar zij leggen op den overtocht nog Liever geld toe dan dat zij eea passa gier aan huu concurrent gunnen. Onlangs werd het Amerikuonscbe circus van Robinson met de daarmee verbonden menagerie ingescheept op drie stoombooten Erie, Champion en Argosy, om naar Wyon- dotte in Wesi-Virginië te worden overgebracht. Op de Erie bevonden zich behalve 'andere beesten ook een reusachtige olifant en een rhinoceros. De rhino ceros wist uit zyn hok te ontkomeu en greep den olifant aan. Het was onmogelijk de woeste dieren te scheiden. Op het noodsignaal van de Erie kwa men de andere booten ter hulp, waarop alle passa giers werden overgebracht. De vechtende partijen verwoestten alles wat in haar omgeving was en Ro binson voorzag alle passagiers vau wapenen. Een doudereud saho brak los, maar bet hielp niel, de kogets stuitten op de harde huid af eu de beesten werden nog des te woedender. Toen kwamen Bobinson op de gedachte om de dieren met heet water te bespuiten. Dat hielp. De olifant begon vreeselyk te jammeren en viel op bet dek neder, de rhincccfos kroop in zijn hok terug. Acht pairden waren echter reeds gedood en vele an lere zoodanig gewond, dat zij voorgoed onbruik baar zijn. In Beieren wordt een statistieke opgave samen gesteld omtrent de kleur vau het haar, deoogeuen dc huid der achoolkinderen. Het eerste bericht is ingekomen uit Ansbach en betreft 1517 kinderen, wnarouder 26 percent met blauwe, 30 percent met gryze eu 34 perent met bruine oogeu er waren 47 percent met blond, 49 percent met bruin en 4 percent inct zwart haar; 81 percent met blanke en 19 perceut met bruine huid. Het Daiische kapperscongres, dat in de vorige week te Dresden is gehouden, werd door ongeveer 300 k'.ppers uit Duitscbland, Oosteurijk en Amerika bijge woond. Vooral belangrijk was de op den tweeden dag plaats gehad hebbende wedstrijd in het kappen voor dames. Van de kapsels die door kracht en elegance uitmunten werden terstond pbotographien genomen. Op de sterrewocht te Marseille is op den 25n Juli II. door den heer Borrelly, een ambtgenoot van den tuer Coggia, weder een komeet ontdekt. Of tij voor liet bloote oog zichtbaar tal worden, is nog niet gebleken. Volgens berekeningen, in halfrond van de baan der kpineet van Coggia gemaakt, die echter door bereke ningen in het zuider halfrond moeten worden aangevuld en bevestig 1, volbrengt die komeet haar loop om de zon in 9OU0 jaren. De lengte van haar staart is, tijden» zy zichtbaar was, zeer snel toegenomen, en wel tusschen den 3n Juli en deu 13u van 4 millioen tot 16 miliioen cn tusschen laatstgenoemden datum cn den 19u tot 25 miliioen mijlen. Dst ook Frankrijk geen land van belofte is voor de onderwijzers van de lagere scholen bewijst bet voor stel, dat door de commissie uit de Fransche Kamer ter verbetering van bun raaatsckappelyke positie ter tafel is gebracht. De commissie stelt voor de onderwyzers in vier klassen te verdeelen. Het tractement van de 4e klasse zou bepaald worden op 900 francs (f 425) en dat van de eer#te op 1200 fr; (ƒ570). Voor de laagste klasse zyn dan nog drie categoriën, tusschen het minimam van 700 en het m&umum van 900 francs. Men schrijft aan het Utr, Dagblad iiOf de Standaard nu weder zeggen ral, dat de Synode de droevigste bewyzco levert van eigen mach teloosheid, geestelijke onvrybeid en bareaukratischen knutselgeest", gelooven wij niet na den krachtigen rep, dien zy in art. 11 van 't Alg. Regl, der N. kerk gedaan heeft. Terecht heeft zij ingezien, dat de reorganisatie der kerk beginnen moet met 't op heffen van #het handhaven der leer." Hiermee is 't groote struikelblok weggenomen en de baan geëffeud. Na de afschaffing van 't coöptetie-stelsel en van de kiescolleges heeft zij dan ook eene nieuwe redactie van art. 23 Alg. Regl. geconcipieerd en een nieuw rsglement voor de benoeming van ouderllngeu en flikkenen en voor de beroeping van predikanten aau- enomen. De provinciale kericbesturen zullen hierover ebben te beslissen. „By dat al heeft zij nog eene aangelegenheid ten einde gebracht, die reeds 3 jaren tong op de syno dale agenda prijkte eu driugend op afvloeniug wachtte, nl. de al te tong verwaarloosde beheeisch-kwestie. Na ten derden male h.»re bevoegdheid, om deze zaak te regelen, te hebben uitgesproken, heeft zij het drin gend noodzakelijk geacht, eiudelyk handen aan den arbeid te slaan en afdoende maatregelen te nemen. Zij heeft een consept-reglement in 't leveu geroepen, waarin de beide takkeu van denzelfden stam, nl. oeatüur en beheer, goed worden uit elkander gehou den eu aau elk dezer twee lichamen zijn onderschei den, eigenaardigen zelfstandigen werkkring wordt aangewezen. Aan de vrijheid der gemeenteu, om hare eigene kerkelyke goederen te adminiatreereii, wordt niets te kort gedaan, Maar tegen ongerechtigheden zal worden gewaakt. Het zal uiet langer kunuen ge beuren, dat de kerkelijke middelen hier en daar tot onkerkelijke doeleinden (b. v. een grindweg, straat bevloering, torenbouw en zooals te Hallum 12000 voor eene zoetwaterdobbe worden gebezigd. Er zal toezicht ziju van wege de aynole en boven dien verband tusschen decolfegien vau bestuur en beheer bestaan, zoodat de kerkvoogdij naast deu kerkeraad, 't pro?, coll, v. toezicht naast 't pro?, kerkbestuur, en 'talg. coll. v. toezicht naast de synodale com missie in 't welbegrepen belang zullen werkzaam zijn. Hieruit blijkt, dat bet der synode niet te doeu is om medebeheer, maar om een zuiver kerkelijk toezicht op 't beheer; dat zy geen machtsuitbreiding beoogt, noch verkorting van 't recht der gemeente, maar orde en eendrachtig samenwerken van bestuur en beheer; dat zy niet 't werk der centralisatie voltooien, maar aan den verwarden en ontredderden toestand een einde maken wil Moge haar streven waardee- ring eu ondersteuning vinden!" FarijS, 31 Juli. Aan de dagbladen, die den jong9ten herderlijken brief van deu aartsbisschop van Parijs Guibert behandelden, is eene officieele nota gezonden, waarin gezegd wordt, dat het Gouverne ment met leedwezen de openbadruinking van dien brief heeft gezien, en de wenschelykl|eid uitdrukt, dat die niet langer een onderwerp «au polemiek iu de dagbladen uitmake. Versailles, 31 Juli. De Nationale Vergade ring beraadslaagt over bet foorstel tot schorsing harer zittingen. G imbetta bestrijdt de prorogatie in eene breedvoerige politieke redevoering hij zegt dat de Kamer hoogstens ééoe maand op reces moet gaan, wanneer zij volstrekt factntie wil nemen, doch dat zij dit iu geen geval kan doen, alvoreus deu staat fan beleg te hebben opgebefen. Na de herfatting Ifuer zittingen moet het haar eerste plicht ziju een gouvernement te comtitueeren. De beer Clapier ferdedigt bet prorogatie-voorstel. De Vergadering verwerpt Met 366 tegen 305 stem- msu het umendemeiit-Turgnet, waarbij opheffing van deu staat van beleg gedurende de verkiezingen ge vraagd wordt. De Vergadering neemt zonder wyziging het ontwerp voorstel ilsr Commissie aan, waarbij de zitting van 6 Augustus tot 30 November verdaagd wordt. Versailles, 31 Juli. Brisson vraagt of het Gouvernement denkt, dat gedurende de schorsing der zittingen de royalisten even als voor 20 November 1873 zullen voortgaan een Comité te orgauiseeren, dat gedaohtenwisselingen houdt met den pretendent om zoo doende bjj de hervatting der zitting een voor stel tot herstel der monarchie voor te bereiden. De Cisscy antwoordt hierop, dat de regiering in alle gevallen de macht van Mac-Mahou eu de wet z. 1 doen eerbiedigen met alle middelen welke de wet haar aan de hand geeft. Na het sluiten der alge- meene beraadslagingen verwerpt de vergadering het amendement Latny, om niet uit een te gaan voor dat de wet tot opheffing van den staat van beleg behandeld is, met 877 tegen 807 stemmen. A«n het'Bureau van Politie alhier is in bewaring een GOUDEN BROCHE in deze gemeente gevonden. GebobeSi 20 Juli, Simon, oudera P. Ik Streefland en C. ean Loon. Anna iiva, ouders D. J. Vecuendaal en A. E Kleij. Ovesledes j 29 Juli. W. C. Nieuweeld, 2 ra. - J. San- ders. 88 j. JAN PRINCE Cie., Tubpmakkt H 101. Correspondenten der onderlinge, en tegen Va3te Premie, BRANDWAARBORG-MAAT SCHAPPIJ. Directeuren db JONG Comp. te Amsterdam. Binnen deze Stad te HUUR gevraagd EEN Franco brieven met opgaaf van stand en prijs onder lett. P. bij de Wed. C. van den AREND, Turfmarkt. bekwaam HEBELAAR en PAKKER, ongehuwd, goed kunnende rekenen en schrijven, voorzien van goede information omtrent bekwaamheid en gfdrag, wordt voor PAKHUISKNECHT ge vraagd bij H. Th. C. HELLINGS, Binnenkant U. n°. 107 te Amsterdam. VERBETERD Sedert 21 jaren (1853—1874) bereid door A. KERBERT te Purmerende. Bekroond Sept. 1872 te 'e Hage. Eenig bekroond Fabricaat op de in Sept. 1873 te Amster dam gehouden Landbonw-Teutoonstelling. Gun stig beoordeeld door een Oostenrijkseh Verslag gever van de, in 1873, te Weenen gehouden Wereld-Tentoonstelling. (Zie Utrechtech Provin ciaal Stedelijk Dagblad van 21 Sept. 1873.) Verkrjjgbaar te Gouda bij de HH. J. J. van der SAN DE; W. B. van STRAATEN; J. SWITZER; C. THIM. CHIRG. MEC. DENTISTES, alle WOENSDAGEN te consulteeren voor het inzetten van KUNSTTANDEN en het au- rifieeren en plombeeren van alle ZIE KELIJKE TANDEN en KIEZEN, volgens de Amerikaansche Methode. Adres Hotel „de Zalm" Markt te Gouda. op DONDERDAG den 6» AUGUSTUS 1874 des middags ten 12 ore in het Logement „de Zalm" te Gouda, van: Eenige pereeelen LAND en VEENPLASSEN, met WEG en WATER, liggende op 's Graven- broek te Reeuwijk, kadaster Sectie C. Nr' 377, 378, 379, 400, 401, 402, 431 tot435,658,660, 662 en 723 groot 7 hectaren 46 aren 30 cen tiaren, waarvan de waterrenten jaarlijks bedra gen f 68.62; en eenige pereeelen LAND en VEENPLAS SEN met WEG en WATER, liggende op Ra- vensberg te Reeuwijk, kadaster Sectie E. Nr" 200 tot 205, 408 tot 447 en 457 tot 461, groot 22 hectaren 28 aren 6 centiaren, waarvan de wa terrenten jaarlijks bedragen f 225.27. Nadere inlichtingen zpn te bekomen ten kan toren van de Notarissen D. H. van ZUTPHEN te Haarlem en W. J. fORTUIJN DROOG-, LEEVER te Gouda.

Goudsche Courant | 1874 | | pagina 2