I 7 VLEESCHBOUWMIJ, ËNLAIV D Laatste Berichten. ADVERTENTIËN. ECHT-YEREENIGïHG Een fatsoenlijk Burgermeisje, een flinke Jongen, m\ Ervaren Meestersknccht. ITBLIElvi; AANBESTEDING bij ENKELE INSCHRIJVING, B.ADEMA te Arnhem. Gouda, 6 October. Rijksdag wenschte in te dienen en te verdedigen. I Alvorens de werkzaamheden de/er vergadering te ope- ken, maakte hij bekend, dat hij h<iar op zijn eigen verantwoordelijkheid bud bijeengeroepen en dus ook persoon ijk aansprakelijk was voor de kosten van lo kaalhuur, licht enz. Ter vergoeding van dit bedrag liet hij eene schaal rondgaan. De Burgemeester liet hiervan dadelijk proces-ver baal opmaken, op grond dat die inzameling viel in de termen der wet op de bedelarij. Daar de heer Reimer uit Altoua was ver huisd en zich, nog in geen andere gemeente al« in wonende had aangegeven, zoodat hij geen domicilie kon aanwjj/en, waarbij nog kwam. dat hy geen cautie kon stellen, kon hij naar het oordeel van den Burge meester, sleclits als iandlooper worden beschouwd. Dientengevolge werd de heer Renner onmiddelijk in verzekerde bewaring genomen. De zaak kwam den volgenden dag voor den Amtsrichter. Deze kon zich met de argumenten van den Burgemeester niet ver- «eiiigcu en gaf lust den gevangene op vrije voeten te «tellen De Burgemeester kwam hiertegeu in ver- eet en wilden den „laoiUooper* minstens vijf dagen ©pgr8loten houden. Dit laatste is hem wel belet, maar het neemt niet weg dat hij tegen de uitspraak iu beroep is gekomen en nl/oj de zaak in hooger instantie zal motten worden heslist. De gemeente Haastrecht is beden in feestdos ge buid. Vele buizen zijn versierd met vlaggen ter eere vun het 50 jarig huwelijksfeest van den heer P Papen huyzen aldaar, die vroeger de betrekking van onderwijzer vervulde in die gemeente. Na herhaaldelijk te vergeefs aangewende pogingen om ontheffing te bekomen van de voorwaarden op genomen in een in het jaar 1851 tusschen het Rijk en de gemeente Oude water, gesloen overeenkomst, waarbij o. a. bepaald werd, dat, zonder toestemming van den Minister van Oorlog, geen vestingwerken meer mochten worden geslecht, heeft het Z. M. be haagd, daar 's Rijks belaugen het in stand blijven van die maatregelen niei meer vorderen, de Ministers van oorlog en Financien te machtigen om met genoemde gemeente een contract te sluiten tot intrekking van die voorwaarden, waardoor die gemeente jegens den Staat aan geen beperkende bepalingen meer gebonden Wn|MKên,"S&5ed"zïr" •--»•»*«•l" By het verneme# van deze voor Oudewater zoo heugelijke tyding zag meu spoedig de nationale driekleur, zoo van de publieke gehouwen als parti culiere woningen, wapperen als blijk van sympathie voor de voor deze gemeente zoo gewenschte uitkomst. De gemeente-begrooting te Woerden, voor het jaar 1875, geraamd op 35159.991/* in ontvangst en 35163.57*/! in uitgaaf, is door den raad goedge keurd. Blijkens een gisteren bij het departement van ko loniën ontvangen telegram va» den gouverneur-gene raal van Ned.-lndie, was door kolonel Pel, militair en /civiel bevelhebber in Atchin, het navolgende per telegram (dd. 2 dezer) bericht Den 28sten September jl. zijn de versterkingen van Laogkroek genomen en bezet, waarbij slechts twee m ndere militairen licht gewond werden, terwijl de vyand, die verrast werd, vluchtte. De ziektetoestand blyft stat ionair. Aan de commissie, die Z. M. het adres der Tweede Kamer heeft aangeboden, heeft Z. M. het volgende geantwoord „Myne HeerenIk verzoek u aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal mynen danjc te betuigen voor haar adres van antwoord. Met genoegen heb ik daardoor wederom vernomen hare belangstelling in '8 lands zaken en hare ernstige begeerte om daar aan in dit vernieuwde zittingjaar werkzaam te zijn.' Staten-Generaal. Tweede Kameb. Zitting van 5 Oct. In deze ritting zijn de heeren de Roo en van Rappard beëedigd en hebben zitting genomen. Door J den Minister van Koloniën is aan de Kamer toege zonden het verslag van de enquete over de eerste expeditie tegen Atchin. Ingekomeo is een ontwerp, strekken le om de wet op de besmettelijke ziekten ook op dyssenterie toepasselijk te verklaren. Vrijdag e. k. wordt weder een zitting gehouden, waarin verschil lende kleine wetsontwerpen behandeld zullen worden en daarna de nominatie voor de vacature in den Hoogen Raad zal worden opgemaakt. Voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer is door de kiesvereeniging „Burgerplicht', te Hoorn, kandidaat gejt'ïld de heer Fransen v. d. Putte, oud- minister san Koloniën. Als een groote zeldzaamheid dient vernaald te tv or- den dat de herv. gemeente te Raiiwerd iu de klassis Sneek in de laatste 100 jaar slechts éénmaal vakant geweest i9. Van" 1774 18-0 stond daar c s. Lief- tinck, en van 1826 tot he .en ds. R. L. Kylstra. {Stand Aanst. ZP.erdag wordt het badseizoen te Scliere- ningen gesloteu. Het derde eeuwfeest van Leiden's ontzet is Zater dag toet luister in die gemeente gevierd. Terwijl reeds des morgens de muziek van het 4de reg. iu- fauterie zich deed booren van den toren van het Raadhuis en een intocht der Zeenicen, een zeer ge wenschte imitatie van de aankomst der Zeeuwen in 1574, plaats had, werd oui circa 12 uur door prof. C. P. Tiele iu de Pieterskerk, in tegenwoordigheid van Z. M. den Koning, H. M. <ie Koningiu, de Prinsen Alexander en Hendrik, de ministers, vele kamerleden en onderscheidene au de re autoriteiten een feestrede gehouden, waarin de groote waarde vau dezen dag in welsprekende bewoordingen werd aan getoond. Deze rede is in druk verschenen en alom verkrijgbaar. Voorts werd een optocht gehouden, die zeer goed voldeed. Jammer dat het weêr uiet gunstig was, vooral voor de illuminatie, die als ge heel mislukt moet worden beschouwd. Het personenvervoer jl. Zaterdag langs den Holl. spoorweg naar Leiden, bij gelegenheid van de feesten aldaar, bedroeg alleen voor 's-Hage 5500. Het aantal reizigers van Rotterdam en tusschen liggende stations, met inbegrip van 's-Hage, naar Leiden vervoerd, beefWomstreeks 11,000 bedtagen. Tot Voorzitter van de maatschappij tot Nut van den Javaan is' verkozen mr. J. H. van Gennep te Dordrecht. Te Utrecht is het prospectus verspreid van eene vereeniging, opgericht voor eene „Utrechtsche vleesch- houwery,' met aaudeelen van 10, welke vereeniging gerekend zal worden gevestigd te zijn, zoodra er 400 aandeelen geplaatst zijn, de winsten verdeeld als volgt: 20 pCt. voor afschrijving gereedschappen, 10 pCt. rente voor de leden, 50 pCt. voor de directie en 20 pCt. voor de reservekas. Directeuren zyn de heeren J. Epke en R. baron vou Heeckereu vaa Brandseuburg. Daarentegen wil de heer dr. N. Mout- haan een kapitaaltje op aandeelen van 10, bijeen brengen. om een bekwamen doch onbemiddrlden slager ni sfttai ie steïien zijn mi xe oreiaen, om ouder toezicht eener commissie uit de aandeelhouders bet vleesch comptant en goedkoop te verkoopen. Tevens wordt te Utrecht aangekondigd, eene Utrechtsche ver eeniging tot verbetering van het vrouwelijk dienst doend personeel. Voor eene janrlijksche contributie van/1.50 wq^dt men lid, terwijl men zich verbindt geen dienstbode te huren, dan door tusschenkomst van het bestuur der vereeniging, tegen betaling van 3 pCt. van het loon, door de dienstbode te verdienen. De hoofdconducteur Postma, van den Hollandschen Spoorweg, trein Nu. 9, van Amsterdam naar Rotter dam vertrekkende, heeft eergisteren bet ongeluk go- had, bij het ophalen der kaatjes, tusschen Schiedam en Rotterdam, van de loopplank te vallen en daarby het schouderblad en eenige ribben te breken. Hy moet getroffen zijn door het openstaand portier van een voorbijsnellenden trein. De man was wegens zijn voorkomendheid bij de passagiers algemeen bemind. Engène Godard heeft gisteren weder de voorgeno men opstijging met den ballon V Union dee I'euples moeten uitstellen. Na twee buitengewone Septem berdagen, zou een voor een bal Ion reis geschikte Oc- toberdag dan ook al te bijzonder rijn. Thans luidt Éét dat, zoodra het weder gunstig is, de ballon <^e hoogte zal ingaan. Volgens de almanakken heeft er aanstaande Zater dag een sons verduistering plaats die ook in ons we relddeel kan worden waargenomen. Voor Amsterdam begint zij te 9 uur 22 min. 's vQorm. en eindigt te 11 uur 46 min. De afdeeling Leeuwarden van de vereeniging Lvolks- onderwijs' heeft; besloten zich te wenden tot het hoofd bestuur, met uitnoodiging om aan den koning te verzoeken niet goed te keuren het oulangs door den raad dier gemeënte genomen beslnit tot verhooging der schoolgelden aan de school voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs en aan de eerste tusschen- school. Het concept van een daartoe strekkend adres is tevens vastgesteld. De Ned. Israël, godsd. schoolcommissie te Amster dam, aan wier zorg vooral het godsdienstonderricht op de armenscholen (vroeger ook het maatschappelijk onderwijs) toevertrouwd werd, had sedert 1817 een geheel zelfstandig bestaan. In dat jaar scheidde na melijk de hooge regeering het toezicht op het onder wijs en het beheer van het armwezeu ten «enenmale af van de regeling van den eeredienst. De Parnaa- syns, die, inet den kerkeraad, destijds geacht werden den cultus te veel op den voorgrond te phiatsen, zagen zich dus in hunne werkzaamheden zeer beperkt, terwijl, aan arm- en school verzorgers in de kerkregle- meuteu gelijken rnng werd verleend als aan de straks genoemde kerkbestuurders. Sedert zijn de tyden ech ter geheel veranderd, en, nudat, door de scheiding van kerk en staat d« landsregeering zich geheel ont trokken had aan de deelneming in de huishoudelijke zaken van het kerkgenootschap, de kerkeraad samen gesteld werd en bleef uit personen, die, bij elke pe riodieke aftreding, "rechtstreeks door de kiezers werdeu benoemd, en de ledeu der schoolcommissie niet verder door den minister voor hun leven werden aangesteld, is iia lang overleg eindelijk in de kerkeraads- zitting van Donderdag 24 Sept. jl. het verband tus- soheo de kerk en de school (kerkeraad en school commissie) tot stand gekomen. De schoolcommissie behoudt hare zelfstandigheid. Het leerplan wordt echter niet door haar vastgesteld of gewij/igd, dan na ingewonnen advies van den opperrabbijn, of die hom vervangt. Deze houdt geregeld inspectie en doet daarvan schriftelijk rapport. Do kerkeraad benoemt de leden der schoolcommissie, welker periodieke af treding is geregeld, en verstrekt eindely* aan de school, die begrootiug en verslag inzendt, naar be vind van zaken, subsidie. De gemeenschappelijke slachterij te Middelburg heeft de prijzen van het rund vleesch met 10 pCt. vermiuderd. Bij die inrichting bestaat het voorne men voortaan iedere maand eene prijscourant ver krijgbaar te stellen terwijl die prijzen in verhouding zullen worden georacht tot die van den aaukoop van het vee. Naar men verneemt, hebben eenige groote grond eigenaren in de provincie Utrecht besloten, aan hun arbeiden gedurende den wintertyd hetzelfde loon als in den zomertijd te geven, hetgeen voor de meesten van 1.50 tot 2 per week meer ts dan gewoon lijk des winters wordt uitbetaald. {U. D) In de „Time» of India" leest men, dat een Engeltch predikant te Calcutta voornemens is eene vereeniging in het leven te roepen ter beteugeling van het kwaad spreken. Zij zal den naam dragen vau „auti-evil- speaking Society.' Waar is de stad of het dorp in ons land, waar een afdeeling van dien bond luxe zou mogen hvetén? Uit het noordeu des lands meldt menDe paliogvaugst begint op nieuw te animeeren. De ver zending naar Frankrijk en Engeland, via Holland tegen 40 a 50 ct. per pond, breidt zich uit. Ook andere visclisoorten ter verzending naar buiten, viu- deu grage koopers. De poeliers iu hazen en gevogelte doen tegeu- wourdig ook goede zaken naar buiten. De In/en gelden 1.20 a 2 per stuk; patrijzen 0.80 a 1.20, eendvogels 1.10 a 1.50, snippen 0,60 a 0.90, korhoenders, per paar 6 a 9 ganzen 1.30 a 2.25. De opening van de jacht op wild en watervogels maakt de leverantie naar alom ruim. De vrouw van v. O. te Wijnbergen wilde eene koe verjagenhet beest viel haar met zooveel woede aan, dat ze letterlijk opeugescheurd werd, zoodat de iugewauden zichtbaar waren. In de laatste Raadsvergadering van Leiden heeft het Raadslid mr. Q. Koek verklaard, en de Raads- le^lén mr. R. E. Byleveld, F. A. Verster en mr.-S. lei Poole hebben daaamede ingestemd, geen gebruik te maken van den feestmaaltyd, omdat die werd aangericht ten koste der belastingschuldigen, die reeds door den hoofdelyken omslag zoo zwaar worden be last. Wranneer de voorzitter had voorgesteld dien maaltyd te geven ten koste der Raadsleden, «ouden zy met geestdrift dal voorstel hebben aangenomen. De dochter van baron Rothsshild te Parys heeft in de vorige week het examen afgelegd voor onder* wijzeres. Een Fraupch blad voegt by de mede- deeling van dit feit de opmerking, dat de j'onge baronnes na zeker is, haar weg door de wereld te vin^eq. j Het tervoer langs den Nederl. Rijn-spoorweg heeft gednrendè de maand Sept. 1874 opgebracht: aan reizigers 181,220, aan goederen 47,194, aan di rect terkeer van reizigers en goederen 283,667 j te zamen 462,081. 8edert "1 Mei 1874 was de opbrengst van reizi gers en goederen 2,289,702. R. spreekt in de Zutph. Ct. een kort woord, over een belangrijke zaak. Vroeger, zegt hij, een jaar of 10 geleden, zag men alles in de weer voordeeman- eipatie der vrouw, tót die algemeeue bewegingziek op eens verplaatste naar een ander veldde arbei dersvraag. Toch, zegt R., verdient de eerste niet joinder belang. De emancipatie, een zoo belangrijke zijde der sociale kwestie, mag niet uit het oog ver loren worden. Er is wel reeds iets gedaan voor de vrouw, maur is dat genoeg? Wat vooral wordt er gedaan voor al die meisjes, die, uit den kleinen burgerstand voortgekomen, niet kunnen dienen en evenmin een middelbare school voor meisjes kunnen bezoeken R. haalt ook het voorbeeld aan van een dorps-predikant, die 5 dochters beeft Wal daarmee aan te vangen op een dorp? Huwen sullen zy waar schijnlijk niet. Moeten ze dan maar in onderge schikte betrekkingen gaan Of moeten ze een vak kiezen, dat tot ong toe slechts door manueu werd waargenomen? R wijst er op, hoe weinig aanneme lijk de eerste betrekking is en hoe weinig zij met de laatste bier te lande nog uit den weg kunnen. Ook hier moest gedaan worden, wat in het buitens land is gedfiau. Er moest b. v. hier een beroeps- school voor meisjes worden opgericht, zooals feitelijk zulk een school reeds te Autwerpen bestaat. Den 15 Oet. deze9 janrs zal zij geopend worden. Ieder bedryf, dat ze verkiezen kunnen de meisjes er leere n. Ou» er toegelaten te wordeu behoeft men slechts lager onderwijs te hebben genoten Het schoolgeld bedraagt 3 franks per m iaud. Verder kan men er onderwijs ontvangen iu verschillende talen, in ge schiedenis, aardrijkskunde, wiskunde enz. De positie der ongehuwde vrouwen in het maatschappelijk le» en moest hier door audere quaestieu niet zoo op den achtergrond worden geschoven. Nederland ineene iu deze niet genoeg gedaan te hebben met de oprichting van enkele burgerscholen voor meisjes, maar houde ook de belangen der kleine burgerij ea de financieel misdeelden ia het oog, opdat de kanker der fatsoen lijke armoede, bron van zoo menige zonde, niet lan ger als een verterende worm aan haar levensboom knage. Zaterdag heeft een der gedetineerden in de eelialaire gevangenis te Utrecht, zich van bet leven beroofd. Op last van den Minister van Oorlog zullen er van 15 dezer af tot ultimo Febr. geene voordrachten tot toekenning van peusioeu of van gratificatie bij ontslag uit den dienst wegens lichaamsgebreken aan onderofficieren en verdere manschappen door de chefs der korpsen aan het departement mogen worden in gezonden, dan alleen wanneer door lien, die daarvoor in aanmerking zullen komen, uitdrukkelyk het ver langen wordt te kennen gegeven om, niettegenstaande het min gunsiige jaargetijde, uit den dienst te wor den ontslagen. Aan de handelsschool te Pirna in het koninkryk Saksen is tbaus eene vierde afdeeling voor landbou wers toegevoegd. Dit deel der inrichting sluit zich aan de volksschool aan, en heeft een driejarigen cur sus. Het onderwys in de landbouw-afdeeling heeft in het winter-halfjaar plaats, waardoor voor de land bouwers de gelegenheid open staat, om hunne zonen in de zomermaanden te huis te hebben. Leerlingen, welke ook in den zomer de school wenschen te be zoeken, worden in eene daarvoor geschikte klasse der handelsschool geplaatst. {Landb. Ct) Er worden pogingen aaugewend, om in de nabij heid van Amsterdam een „herstellingsoord' in te richten. De Trompenberg, welke daartoe gekozen is, ligt een weinig ten Noorden van den fraaien straat weg tusschen Hilversum en 's Gravenlandop den top van den heuvel heeft men een verrukkelijk uit zicht over het geheele Gooi, op de dorpen langs de Vecht en op Utrecht. De naam is ontleend aan het baitengoed Trompenburg, dat in de nabijheid gele gen is en naar den luit.-admiraal Cornelia Tromp heet, die het in de tweede helft der 17de eeuw aan legde Het landhuis werd in 167 2 door de Fransehen verwoest en daarna door den vlootvoogd herbouwd. Het bevat vele herinneringen aan dien beroemden landgenoot en is door lanen met hooge boomen om ringd, die door hem zyn geplant. Door de „Nederlaodsche vereeniging tot beper king van openbare dronkenschap' zal den 20sten October a. s.een algemeene vergadering worden ge houden in het gebou,w der maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen' te Rotterdam, waartoe ieder Vryen toegang heeft. Onder de voorstellen door het hoofd bestuur to doen, komen o. a. voor: 1°. aanbieding van een nader adres aan do regiering, ter verkrij ging van wettelijke bepalingen pp, onenbfre dron kenschap en op den verkoop van «terken drank 2°. De contributie der leden voor 1875 (thans 50 oent bedragende) betaalbaar te stellen met de helft, als het hoofdbestuur meent dat die som toereikende kan zyn ter bestrijding der te maken onkosten. Vooral bij de loting voor de militie komen vaak de schandelijkste tooneelen voor ten gevolg© van misbruik van sterken drank. ,pe pastoor Ou- denbosch geeft een goed voorbeeld hoe men derge lijke tooneelen kan voorkomen. Op den lotingsdag noodigt hij de annstaando-inilicieus ten zijnent, houdt ze op die wijze onder zijn opzicht, onthaalt ze op zijn kosten en neemt ze, na afloop der loting, naar Antwerpen ot een andere naburige piaats mede om daar de merkwaardigheden te bezichtigen. Dit is een gezonde afschaffer. Tc 's Bosch is voor rekening ran particulieren door tusschenkomst van een ervaren slager, een vaars iu het stedelijk slachthuis geslacht en het vleeicb voor 80 ct. per kg. verkocht. Reeds zijn wederom 6 runde ren aangekocht, waarvan het vleesch tegen lagen prijs zal worden verheit. Te Eindhoven en op andere piaatsen wordt liet ruudvieesch nu reeds tegeu 60 cents per kilogr. van de hand gezet. Te Bergen-bp-Zoom hebben de slachters den prijs van het rund vleesch met 10 ct. per kg. ver.niuderd. Op het voorbeeld van een paar hunner hebben alle slagers te Amersfoort van 1 October af den {prijs van het ruudvieesch met tien cent per kilo verm i\ ,pnj9 riderd. Meu is te Huisduinen aan het strand nog voort durend aan het werk, om het gestrande stoomschip „König Wilhelm' vlot te krijgen. Men is evenwel nog ver van het doel verwijderd. Het schip ligt in een geul ter diepte van zes voet en zou minstens nog eten zooveel moeten rijzen om, over banken heen, in zee te kunnen kosten. Zulk een hoog tij water is byna niet denkbaaren aangenomen, dat het al vlot werd dan vragen deskundigen zich af, op wat wyze zulk eeu kolossaal lichaam by een aaniandigen storm te beheereu zou zijn niet gemakkelyk zal men werklieden vinden, die zich daaraan zullen wagen. Het schip moet van een zeldzaam deugdelijke con stitutie zijn, want het wordt vooral bij het tegen woordige stormweder hevig in zijn geul geslingerd en gebeukt en het verioont volstrekt géén lék of avarij. Er werken ruim veertig lieden, die uitmuntend ge voed werden en een goede daghuur verdienen. Santander, 5 Oct. In de officieele kringen wordt verzekerd, dat don Carlos zwaar gekwetst is, en wel door een kogel in de maagstreek. Santander, 5 Oct. avonds.) In particuliere brieven en in de alhier verschynende dagbladen wordt verzekerd, dat onder de Carlistische troepen by Dn- ran go oproer is uitgebrokeo eu don Carlos door de muiteis ernstig gewond is. Berlijn, 5 Oct. Gisteren avond heeft ook in de woning van graaf Arnim hier ter stede op last der rechtbank eene huiszoeking plaats gejiad. De last geving tot deze handeling en zijne gevangenneming is gegrond op de verdenking, dat hij verschillende papieren, die hem in officieele betrekking waren toe vertrouwd, deels achterwege gehouden, deels verduis terd heeft. Parijs, 5 Oct. De uitslag der verkiezingen is nog niet nauwkeurig bekend. Naar men verzekert, zij n er ongeveer 400 conservatieven van verschillende kleur en 300 republikeinen gekozen, terwijl er 48 herstemmingen moeten plaats hebben. Londen, 5 Oct. Het bericht dat de hertog van Northumberland tot ds Katholieke Kerk zou zijn over gegaan, wordt door de Echo tegengesproken. De arbeiders in de steenkolen mgueu Wigan en St. Helens hebben ten getale van 15,000 't werk gestaakt. Burgerlijke Stand.. 6eborkn: 3 Oct. Alidt Wilhelrain* Johanna, ouders M. H. van Tilburg en G. Spruijt. Aart, ouders A. Mul eu J. P. vau der Ree. - Fraucina Wilhelmioa, ouders J. L. Ja- feber en S. de Hoog. Johanna, ouders A. H. Kulik en N. Kromme. Anthonia Elisabeth, onders K. Binnendijk en N. Lorius. 4. Msria, ouders L. Buytelaar en M. van den Berg. 5. Pieter, onders N. de Wilde en L. van Tol. Ovsrlkdsn: 8 Oct. J. Lakerrcld, 3 m. 50-J A R I O E VAN P. PAPENHDIJZEN EN M'. POT. Hunne dankbare betrèkkingen. Haaetrecht, 6 Oct. 1874. V Bevallen van een Meisje G. va» TILBURG- Gouda, 3 Oct. 1874. -Spetjijt. Zij, die iets te vorderen hebben van of ver- j achuldigd zijn aan den overleden Heer MARI- i NüS van REE, in leven mr. Verwer en Gla zenmaker, te Waddinxveenworden verzocht j daarvan opgave en betaling te doen vóór den j 15" October 1874, ten kantore van den Nota- I ris MOLENAAR te Waddinxveen. j G. van GENT, Blauwstraat, H. 10. Blijft zicb minzaam aanbevelen tot bet Leveren van Puik GEURIGE en WATERHOUDENDE CONGO THEE, Geurig fijn van smaak1.40 p.y2 Kg. Zeer goed en geurig 1.20 p. lL Kg. Zeer goed f 1.— p. Kg. Zeer goede STOFTHEE/0.65 p. V, Kg. P. G., 30 jaar oud, die goed kan Koken, ligt Huiswerk verachten, Strijken en met de Wascb omgaan, 3 jaar in eene betrekking geweest zijnde en van goede getuigen voorzien, zag zich gaarne met NOVEMBER weder geplaatst. Franco brieven onder Letter M. S. aan het Bureau van dit Blad. Wordt ten spoedigste GEVRAAGD niet beneden de 14 jaar, Winter en Zomer vast werk. Ad ros bjj den Uitgever dezer Courant. GEVRAAGD IN EENE OP TE RICHTEN Voordeelen: Vrije Woning, Weekgeld en zeker Aandeel ixi de Winst. Brieven francoadres Letters V. H. aan de Boekhandelaars J. van BBNTUM en ZOON le Gouda. der Bouw eener VELDWACH TERSWONING en GEVANGEN- HUISJE te REED WIJK Op WOENSDAG den 14 OCTOBER 1874, dés voormiddags ten li1/, ure, ten Gemeente- huize van Reeuwijk. De Inschrijvingbiljetten moeten, op Zegel ge sebreven, onder hei motto „gevaNgenhotsje", den 12 October a. s., vóór des namiddags 6 ure, Jranco zijn ingeleverd ten Gemeentehuize van Reeuwijk. Het Bestek en de Teekening zullen ter inzage liggen ter Gemeente-Secretarie van Reeuwijk, van den 5" October a. s. tusschen des voor middags 10 tot des namiddags 4 ure, alwaar bedoeld bestek verkrijgbaar is tegen vijftig Cts. Burgemeester en Wethouders van Reeuwijk, De Burgemeester, F. H. BULxEÏJS BRACK. De Wethouder loco Secretaris, J.-TEEKKNS. Versterkend Gezondheidsmeel VAN Dit uitmuntend voedsel voor Zuigelin- 1 gen, Menschen en Kinderen met zwakke 1 en herstellende aanbevolen door de Afdeeling Arnhem der Neder- landsche Maatschappij tot be- vordering der Geneeskunst, en een groot aantal Heeren Docto ren, is verkrjjgbaar in bussen a ƒ1. en a 0.60, voorzien van gebruiksaan- I wijzing en attest, te Gouda bij P. J. 1 Al b- q GOÉKOOP; HÉLLE.MAN Az. AtttflOWIGH G» AVMIWI 8pij8verteeritiffs-or(/anen Ziekenhetwelk is aan! nxuuiAUASA Krimpent a/d.^ Lek L

Goudsche Courant | 1874 | | pagina 2